yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Ismi zuhal'dir. Soyadını bulamadım maalesef. İfşa edilmelidir.

  Edit: pardon da ifşa edip gidip dovelim mi dedim? Bu kadının mağazacılık sektörüne uygun olmadığı açık, bunun için ifşa edilmelidir. Linç kültürüymüş. Ben mağdurun adına rahatlıkla ulaşabiliyorken bu kadının adı itinayla gizleniyor. Hak mı bu?

  Edit2: ismini watsons hesabındaki yorumlardan öğrendim. Birkaç kişi "o zuhal denen kişiyi nasıl müdür yaptığınızı zaten anlamamıştık" tarzi yorumlar yazmıştı. Sanırım tanıyanlar için çok da sürpriz olmamış. Teyitli bir bilgi değil tabii.

  8 aralık 2016 23:13 9 aralık 2016 20:02

  2. Keşke hukuk devletinde yaşıyor olsaydık da geçerli olsaydı bu argüman denilerek linçi değil ama ifşasını desteklediğin insan.

  9 aralık 2016 03:35

  3. kesinlikle ifşa edilmesi gereken kişidir.

  kim bu zuhal? kim olduğunu bilelim ki yanında genç kızlarımıza sahip çıkalım. rujları kilitli kutuya falan koyalım.

  9 aralık 2016 03:48


  4. Bu zuhal kim allah aşkına? Yetkili bir mecra falan mi? Altı üstü bir mağaza müdürü.

  Yetkisi olmayan bir şeyi yaparsa tabiki de ifşa edebiliriz.

  Aynısı size sizin kardeşinize kızınıza yapılsa ifşa edilsin isterdiniz.

  9 aralık 2016 12:58

  5. Malum arama olayinin bas suphelisi. Ayni zamanda sozlukteki birtakim tuhaf lincseverlerin de ortaya cikmasina vesile olmus kisi. Arkadaslar siz ne dediginizin farkinda misiniz? Siz mahkeme misiniz? Hakim misiniz? Bizim bilmedigimiz baska ceza ve ceza muhakemesi kanunlari var da bunlari siz mi uyguluyosunuz hayirdir? Evet, herkes hukuk bilmek zorunda degil ama kimse kanunlari bilmedigini one suremez! Cahil cahil konusup beni delirtmeyin ya. Herkes hakkinda iddia edilen suc kanitlanana kadar masumdur. Sucun olustuguna kanaat getirecek ve cezayi verecek olan merci de mahkemedir! Kisinin sahsini ifsa edip onu buldugunuz yerde linc edince ya da klavyenizle sovunce o zorbadan ne farkiniz kalacak? Onun arama yetkisi yoksa sizin de onun cezasini belirlemeye yetkiniz yok. Ceza kanunlari sadece suclular ve supheliler icin yazilmis saniyorsunuz sanirim. suphelinin de haklari vardir! Bu da hukuk devletinin en temel geregidir. Ulkemizde ne ayilar var soyle hirbo boyle cahil derken bir de donup aynada kendimize bakalim acaba bizim o ayidan farkimiz ne diye.

  Edit: aynen boyle eksile hatta biraz da surama eksileyin orasi eksik kaldi arkadaslar. Herkes en adil olanin kendisi oldugunu dusunuyor ama adalet dedigin sey o kadar subjektif ki neyse. Yoruldum aciklamaya calismaktan. Insallah bugun yaptiginiz lince bir gun siz ugramazsiniz ve o gun aglaya aglaya bizim gibi hukuku dusunen gercek hukukculari aramazsiniz. Ararsaniz da geliriz ama :)

  9 aralık 2016 13:14 9 aralık 2016 16:26

  6. İfşasını destekleyen arkadaşlarımı sonuna dek anlıyorum.

  Bu ülkede tecavüze, tacize hiç bir şekilde hakedilen cezalar verilmiyor. Malum bir ceza almak için, tecavüz edip öldürmesi falan gerekiyor böyle bir ortam. Bi yanım böyle düşünürken bi yanım da, ifşa etmek onun yaptığı şeyi yapmak olmaz mı diye düşünüyor. Muhtemelen bu olay bir şekilde siciline işleyecek ve işe alırken her kurum mutlaka sicil kaydı istiyor. Bunu gördükten sonra işe alacak mı? Sanmıyorum. Ona en büyük ceza bu olacak. İfşa edilmesi durumunda o "kişi" ile aynı zihniyete girmiş olacağız.

  9 aralık 2016 13:57

  7. Böylelerini (küfürler içimden) ifşa etmezseniz/etmezsek elini kolunu sallaya sallaya, utanmadan, hicap duymadan arkadaşlarının konusunun komşusunun anasının babasının kardeşinin halasının yengesinin amcasının dayısının suratına bakmaya rahat rahat devam eder. Bunun gibiler de ifşa edilmeyeceklerini ya da yeterli ceza almayacaklarını bildikleri için bu kadar rahatlar zaten! O yüzden ifşa edilmeli, ben olsam ederim. Ayrıca kardeşim yapsa da onun da suratına tükürür çarkına da sıçarım!

  9 aralık 2016 15:31 14 aralık 2016 15:06


  8. sadece bu suç için değil, her suçun karşılığında o kişinin topluma ilan edilmesi gerekir bu o kişiye verilecek ceza değil o kişinin çevresindeki kişilerin nasıl bir şahısla yüzyüze olduğu ve tedbirli davranması gerektiği bilgisidir!!!!

  9 aralık 2016 18:09

  9. "cehennemde diğer kadınlara yardım etmeyen kadınlar için özel bir yer var"-madeleine albright

  9 aralık 2016 19:46

  10. Kesinlikle ifşa edilmelidir.

  Yaşanan her çirkin olayda mağdur ve yakınlarına ulaşmak kolayken böyle sakat insanların kimliği gizli kalıyor.

  Kim olduğu bilinmeli sokakta insanlar gözleriyle dövmeli. Kimse bu kadına güç ve yetki vermemeli.

  ifşa edilmesin diyenlerin empati yeteneği, insanlığı nasıl körelmiş?

  bir depoda erkek güvenlik görevlilerinin önünde dizi soyan bir ruh hastasına neler yapmak isteyeceginizi düşünün sonra gelin bir daha konuşalım. (gizlinot: o depoda tecavüze bile uğrama korkusu yaşanmış olabilir ) (gizlinot: travmanın boyutunu asla bilemeyiz )

  10 aralık 2016 01:59