yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (1)

  1. Nasıl Başlık açılmadığını bilmediğim için ukte vermiştim. Kendi ukte mi kendim doldurayım :)

  Dün akşam İstanbul Cevahir AVM'de ki yenilenen mağazasına gittim. Her bakım ürününün önünde 3 dakikada cilt analizi yaptırdınız mı? yazıyordu. Bende yaptırayım bakalım ne çıkacak dedim.

  Öncelikle benim cildime daha önce Clinique'de, aksaray'da bir eczanede, kiehl's 'da cilt analizi yapılmıştı. Hep kuru ciltli olduğum söylenişti. Bir kerede karma ciltli demişlerdi. Dün Derya Hanım cildimin çok yağlı olduğunu söyledi. Göz çevresinde kırısıklıkların başladığını çok fazla ölü derimin olduğunu, gözeneklerimde yırtılmalar olduğunu, kılcar damarlarımda çatlaklar olduğunu, Su içmediğimi, göz çevremde kuruluk olmadığını söyledi.

  Bunun üzerine konuşmamızda 3 farklı peelingim olduğunu birinin ince scrup, birinin büyük taneli birininde bu cyrene'den gelen aha'lı pamuk pedleri (bu sayılıyor mu bilmiyorum net) Demek ki kullandığın peelingler işe yaramıyor dedi ve Cosmed'in krem peelingini önerdi. Yüzüm için yine Cosmed'in Complete Benefit serisini tavsiye etti. Kozmetik bakım ürünü kullanmamam gerektiğini söyledi zaten dermakozmetik olarak La Roche Posay effacler serisinin temizleme jeli toniği ve nemlendiricisini kullandığımı belirttim. Yüzümde bir tane sizilce var şuan demekki işe yaramıyor u ürünler kullanıldığı an güzel bir cilt vaad etmez 6 aylık düzenli kullanımla iyileştirme vaadi vardır. Bıraksanız da artık çıkmayacaklardır. dedi. ürünler bitmiş hafta içinde gelecekmiş bu sırada sizde internette araştırırsınız dedi ama düzgün hiçbirşey bulamadım.

  Bu arada Cyrene'nin aha içerikli pedlerinin bana uygun olmadığını o ürünün leke düzenlemesini sağladığını ama benim lekem olmadığını sadece sivilce izlerimin olduğunu ve bunları iyileştiremeyeceğini belirtti.

  Cildimin çok açıkrenkli olduğunu orada ki spot ışıklarından bile kele olabileceğini (ki ben 20 yaşıma kadar her yazımı kuşadasın da sabahtan güneş batana kadar ege denizine girerek ve hiç bir güneş kremi kullanmayarak geçirmiş kişiyim tek lekem yoktur.) bu sebeple 50 spf güneş kremini yaz kış kullanmam gerektiğini belirtti.

  Ama complete benefit serisinin hangisini ne zaman kullanmalıyım sorumu açıklarken 15 spf kremi gündüz jelden sonra uygulamamı belirttiğinde güneş kremini altına mı üstüne mi uygulamalıyım sorusuna 'bu yeterli gelecektir zaten' dedi. Ee nerde kaldı benim spot ışıklarından bile lekelenebilecek cok hassas yaz kış 50 spf kullanmam gereken cildim?

  Orade o kadar marka varken sadece Cosmed'in ürünlerini önermesi ve 'sana bir 'reçete' yazacağım' diyerek Cosmed'in ürünlerinin yazılı olduğu fir formu işaretleyip vermesi dinlediğim herşeyi bir anda dağıttı. Başka yaptıran süslüler var mı size neler önerdi Cosmed adına mı çalışıyorlar. Sizlerinde deneyimlerinizive gözlemlerinizi almak istedim.

  Bana verilen 'reçete'yi fotoğraflara ekliyorum orada bulabilirsiniz.

  Edit: Ekleme

  Bu arada buradan çıkınca göz kremiminde azaldığı ve buradan bir süslünün (çok teşekkürler) l'occitane göz kremini önermesi adına oraya girdim. Göz çevresi kremine baktım danışmanda yanıma gelerek ilgilendi. tüpte olan bir göz kremi yok mu diye sorduğumda başka bir ürün gösterdi fakat sizin nem dengeniz iyi kuruluk ve çizgilenme, kırışıklık olmadığını o ürünün bana ağır geleceğini belirtti. gözeneklerim için sorduğumda da sizin gözenekleriniz yok ki en fazla tonik önerebilirim size yeterli gelecektir ekstra bir ürün kullananarak gereksiz yormamalısınız cildinizi gayet iyi durumda zaten şuanda diyerek moralimi düzeltmiştir :)

  21 aralık 2015 12:15 21 aralık 2015 12:33

  2. eğer arkasından şu şu ürünleri kullanmalısın önerisi gelmeyecek bir cilt analizi ise bu tamam, ama analizi yatıktan sonra bi dolu konuşup satış yapmaya çalışıyorlarsa ben bir art niyet ararım. zaten normalde öncesinden araştırma yapmadan gitmişsem ve tamamen orda çalışanları dinleyerek bi alışveriş yapmışsam o alışveriş genellikle pişmanlıkla sonuçlanıyor o da ayrı bi konu.

  watsonsta cilt analizi yaptırmadım ama eğer denk gelirsem denemeyi düşünüyorum. sadece analiz kısmı için. söyleyeceği ürünleri alacağımı sanmıyorum. en azından o anda almam. çok merak ettiysem bi not alıp bakarım önce. yüzüm normalde yağlı değildir. hatta ankara havasında kuru bile sayılır. ama kullandığım bi ilacın bi dönem aşırı doz kullanımı sebebiyle yüzümde çıkan komedonlardan dolayı bana bu cilt uzmanları hep yağlı cilt diyorlardı. şuan yüzümde komedon filan yok. ne diycekler çok merak ediyorum açıkcası.

  21 aralık 2015 12:31