girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

1. yeterli nemlendirme''me'' nin sonucudur. cilde uygun bir peeling yapıp, yine cilde uygun bir nemlendirmeyle kurtulabilirsiniz.kendi adıma bir tavsiyede bulunmam gerekirse.

(bkz: Sebamed Bebek Losyonu)

28 mart 2014 21:48 28 mart 2014 22:18

2. cilt karma veya yağlı olduğu halde bu reaksiyonu gösteriyorsa sebebi büyük ihtimalle seboreik dermatittir. geçmiş olsun artık nur topu gibi iyileşmeyen, ömür boyu sizinle kalacak belki cilt incelten kortizonlu kremlerle sakinleştireceğiniz bir hastalığa sahipsiniz. isveçli bilim adamları anca diş macunu araştırsın.

(bkz: bu döküntüler boşuna yar bu kaşıntılar boşuna)

28 mart 2014 21:52

3. Yukarda da bahsedildiği gibi sebebi seboreik dermatittir. Kimyasallar bu durumu daha da azdırır. Stres de öyle. Kaşların ortasındaki seboreik ilerlerse kaşlarda dökülme bile yapabilir. La roche posayin seboreik için olan kremi baya iyi gelir.

30 mart 2014 00:24 ed.30 mart 2014 02:21


4. benim de yanak bölgem normalken, alın bölgem yağlanıyor ve nemlendirip bb krem sürüp ve pudrayla sabitlediğimde karşılaşıyorum alın bölgemde bu görüntüyle. katil olunası.

30 mart 2014 13:41 ed.1 temmuz 2014 09:19

5. aknetrent tedavisi görüyorsanız benim gibi, kaçınılmaz sonunuz oluyor malesef. hele üzerine bi de makyaj yapılırsa korkunç bir görüntüye imza atılmış oluyor.sabah akşam bepanthol ile yüzünüzü nemlendirerek bir nebze üstesinden gelebilirsiniz.

1 nisan 2014 00:19

6. akne sorunumun üst düzeyde olduğu, aşağı yukarı lise 1-2 ye tekabül eden ergenlik yıllarımda üst üste çeşitli sivilce ilaçları kullanıyordum. işte bu dönemde uzun bir süre muzdarip olmuştum bu durumdan.

berbat bir şey hakikaten, hele sabahları yüzümü yıkadıktan sonra en ufak bir mimik sonrası oluşan o pul pul görüntü yok mu, bütün hayat enerjimi emiyordu ciddi anlamda.

yaşım küçük ve dermokozmetik cahili olduğumdan ne yapacağımı da bilememiştim, çaresizce cildiyeciye gidip nemlendirici önermesini istemiştim. la roche posay'ın pahalı bir nemlendiricisini vermişti, o zaman tabi içime oturmuştu o kadar para dökmek minicik bir tüpe, ama çaresizlik işte ne yaparsın, tıpış tıpış gidip almıştım . yalnız kullanmaya kıyamadığımdan ve azar azar sürdüğümden olsa gerek pek bir faydasını göremediğimi hatırlıyorum. uzun bir süre sonra nasıl olduğunu bilmiyorum ama kendi kendine düzelmişti cildim, çok hatırlamıyorum.

6 ağustos 2014 14:12

7. iyi bir peeling ve iyi bir nemlendirmeye rağmen hala devam ediyorsa (gbkz: seboreik dermatit) belirtisi de olabilir.

peeling kullanırken özellikle salisilik asitli olanları tercih edin...

6 ağustos 2014 14:36


8. özellikle kışın yaşadığım bir durum. dışarısı soğuk ev, sıcak olunca. allah üst ve alt kattan razı olsun, bizim evin ısıtılmasına gerek kalmıyor.

bir de bazı şampuanlar yüzüme değince böyle oluyor. üzüm sirkesiyle yada elma hatırlamıyorum. sirke olduğuna eminim de. çok iyi geliyor. iz kalmıyor. elmaydı elma.

6 ağustos 2014 16:50

9. en basit açıklaması cilt üzerindeki ölü derinin tam olarak temizlenmemesi dolayısıyla olmasıdır. iyi ve doğru uygulanan bir peeling bu sorunu çözecektir.

ben düzenli peeling yaparım, yüzümde genel olarak pul pul olma sorunu yoktur ama dudak kenarlarımda feci bir kuruluk vardı, ne sürsem pütür pütür duruyordu, peeling yapmaktan cildimi deşsem de durum değişmemişti. toniğimi değiştirdim, gül suyu kullanmaya başladım (daha önce clinique 2 numaralı toniği kullanıyordum) ve o pütürlü görünüm geçti gitti. yani peelingin çözemediği bir şeyse, cilt bakım rutininizdeki bir sonraki adımı değiştirmeyi deneyin bence. o da olmazsa bir sonrakini. elbet sebebi bulunur. :)

6 ağustos 2014 17:04

10. hiçbir tedavi görmüyorum.

cildimi yeterince nemlendirmezsem yanaklarım, dudaklarımın kenarı kuruluktan beyaz beyaz oluyor. ama pullanma değil.

pullanma hatta kabuklanma mevsime çok bağlı olmaksızın, regl dönemi yaklaşırken kaşlarım ve saç diplerimde oluşuyor.

çok sinir bozucu bir durum. nasıl giderilir bilmiyorum.

31 ekim 2015 21:13