yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. dünya turuna çıkmış olan ve deneyimlerini (link: https://www.youtube.com/channel/UCaxqDopAJTLmIpNjncbJfQw kanalında) paylaşan tatlı ötesi kadın. kanalı yeni sayılır ama resmen duygusal bir bağ geliştirdim kendisiyle. misyonu, olabilecek en düşük bütçeyle nasıl seyahat edilebileceğini anlatmak ve kendi seyahat vizyonunu paylaşmak. gerçek bir yol tutkunu. başta yola tek başına çıksa da sonrasında kendisi de dünya turuna çıkmış olan (gbkz: emre durmuş)'la sevgili olmaları üzerine birlikte gezmeye başladılar, çok da güzel oldu. emre'yi de seviyorum, biraz falsoları olsa da ve arada bana biraz fazla çocuk gelebilse de onun da seyahat etme şeklini kendimle fazla fazla özdeşleştirdiğimden videolarını büyük hevesle beklediğim kanallardan bir tanesine sahip.

  çok güzel geziyor ya bu kadar tatlı ve rahat olunur. yeri geldiğinde yolda kalışlarını, perişan oluşlarını, çamurlara batışlarını paylaşmaktan hiç geri kalmıyorlar, yeri geldi mi de gözlerimi yaşartan bir özgürlük hissini aktarabiliyorlar bence izleyicilerine. kendim de seyahat ederken karşılaştığım bir sürü küçük ama değerli ayrıntı var videolarında, hatta bir tanesini paylaşmak istiyorum. anadili ingilizce olmayan ülkelere gittiğinizde oradaki insanlarla iletişim kurmakta zorlanacağınızı düşünürsünüz ya mantıken. ama aslında farklı bir yoldan iletişebilmeye başlarsınız, birbirinizi "tam" olarak anlayamasanız da. baktınız ortak dil yok, siz onlara türkçe konuşursunuz, onlar size hintçe konuşur; karşılıklı güler eğlenirsiniz buna rağmen. uzun uzun muhabbet edebilirsiniz bu şekilde, yabancılık erir gider, ısınır aranız. dediklerini anlar gibi olursunuz ama önemli olan o değildir. mesela işte bunun örneklerini görebilirsiniz videolarında. bilmiyorum, yalnızca bunu görebilmek beni ağlatabiliyor.

  ayrıca olabilecek en düşük bütçeyle nasıl seyahat edebileceğinize dair gerçekten çok geniş kapsamlı bilgiler var kanalında. yalnızca teorik bilgi olarak değil, gerçekten bunu deneyimlemiş birinden bunları dinlemek işinize çok yarar diye düşünüyorum.

  canım yağmur, yolun hep açık olsun ve hiç bitmesin.

  edit: ilk defa izleyecekseniz belki (link: https://www.youtube.com/watch?v=tW6Y35-iRRk şu) videosuyla başlayabilirsiniz :) ay karar veremedim belki de (link: https://www.youtube.com/watch?v=qCZSRaoIYAw bu).

  4 mart 2018 01:48 4 mart 2018 02:26

  2. Bana ses tonundan ve davranışlarından ötürü çok naif görünen gezgin. Gerçekten ses tonu ve kendisi çok tatlı. Hayallerinin peşinden gitmesi oldukça güzel. Kendisini yol günlüklerinden emre durmuş sayesinde keşfettim. daha sonra youtube kanalına girip ilk videosunu izledim. Yanlış hatırlamıyorsam ilk ülkesi japonya idi. En güvenli ülkelerden biri olduğu için bu ülkeyi tercih etmişti. Cesaretine hayran kaldım. Bir kadın olarak tek başına dünya turu fikri heyecanlı olsa da bazen de korkutucu. Daha sonra emre durmuş ile sevgili olduklarını açıkladılar ve dünya turu hayallerini birlikte gerçekleştiriyorlar. İnstagramdan takip ediyorum ve harika fotoğraflarına like atıyorum.  Harikasınız!

  4 mart 2018 02:00

  3. Etraftaki bir çok vasıfsız youtuberdansa övgüyü hak ettiğini düşündüğüm insandır. Influencerım diye ortalarda dolaşıp, tek yaptığı kozmetik reklamı olanlardan on kat daha fazla infulencerdır benim gözümde. Her ne kadar artık tek başına gezmese de, tek başına dünya turu kararı almış olması bile yeterince motive edici ve etkileyici zaten. Umarım takipçisi bol olur. 

  4 mart 2018 22:28


  4. Tek başına çıktığı dünya turuna şuan youtuber sevgilisi (bkz: Emre durmuş) ile devam eden youtuber. Herkesin en az bir videolarını izlemesi gerektiğini düşünüyorum, ikisi de çok naif çok iyi insanlar. Bunun dışında çektikleri hemen her videodan ilham alıyorum, her videoda dert edindiğim şeyler için kendimden utanıyorum, iyi ya da kötü dünyada çok daha farklı şeyler olduğunun farkına varıyorum. Umarım ikisinin de youtube kanalları büyümeye devam eder. Bunu okuduğunuzu sanmıyorum, ama yine de, seviliyosunuz çocuklar. 

  10 nisan 2018 17:37

  5. uzun süredir abonesi olup seyahat içerikli videolarını takip ettiğim, son videosuyla samimiyetsiz youtube videoları arasında ilgimi tekrar çeken sakin ses tonlu sempatik kişi. youtube'da bilinirliği artmaya başladıkça, aslında içerik üreticilerin/ajansların sırf izlenebilmek uğruna izleyicileri insan değil yalnızca sayı olarak görmeye başlayıp kalitesiz içerikler ortaya koymaya başladığını anlatmış ve kendisini bu alana ait hissedemediğini, iki sene önce dünya turuna çıkmaya karar verdiğindeki arayışının, onu bu hayatta neyin mutlu ettiğini bulmak olduğu ve şuanda youtube'da geldiği noktanın bu arayışından çok uzak olduğunu büyük bir samimiyetle anlatmıştır. hadi olur ya bazı videoları izlerken öylesine değil gerçekten o kişi karşınızda oturuyor da size bir şeyler anlatıyor gibi hissedersiniz, öyle hissettiğim nadir videolardan oldu son videosu.

  sımsıcak bir kız. keşke arkadaşım olsaydın yağmur. umarım aradığını, seni neyin mutlu ettiğini bulursun. belki de bulmuşsundur.

  12 nisan 2019 23:26 12 nisan 2019 23:28

  6. Gerçekten iyi ve güzel bi insan olduğunu düşündüğüm internet ünlüsü kızımızdır. O kadar yer görüp deneyim yaşadıktan sonra tüketim çılgınlığına kapılmak yerine minimalist bir yaşam tarzını tercih etmiş. Çok güzel düşünceleri var, farkındalık oluşturmak için kanalında bu tarz şeylere dikkat çekmeye çalışıyor. Bende hayatımı minimalist bir düzene sokmak istiyorum ama ne yazık ki kendimi hazır hissetmiyorum. Yağmur beni bu konuda baya gaza getiriyor ama :)

  11 nisan 2020 09:28