yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (0)

  1. An itibari ile netflixte görüp Metin Akdülger için izlediğim filmdir. Before Sunrise havası aldım azıcık ama İsveç bir filmden uyarlamaymış galiba. Yer yer Türkiye içki, bilet yasağına göndermeler vardı, bazı Türk filmlerine göndermeler vardı. Neyse Metin Akdülger’i çok severim de, oynadığı karaktere gıcık oldum azıcık. Ama çok tatlı oynamış, insanın aynı kompartımana düşesi geliyor. Filmin çekimlerini beğendim ben. Genel olarak zaman geçirmelik, hafif bir filmdi sadece diyaloglar daha samimi olabilir gibi geldi. İzlenebilir ya, Netflix Türk yapımı diye yermeyelim :)

  20 haziran 08:52

  2. Metin Akdülger ve Dilan Deniz’in başrollerinde olduğu ilk yerli netflix filmi.

  Şimdi tanımı girdiğimize göre ben bu filmi az önce bitirdim ve biraz yorum yapmak isterim (Yorumu okumak istemeyen süslüler için fikrimi baştan yazayım; ben izlemenizi tavsiye ediyorum filmi) .

  Şimdi öncelikle filmi genel olarak beğendim, Dilan Deniz’in oyunculuğu yer yer biraz olmamış gelse de bana, Metin Akdülger işini almış arşa çıkarmış zaten kendisinin içinde olup da beğenmediğim bir yapım hiç olmadı. Ekşi sözlükte hiç bir şeyi beğenmeme timi gene iş başında olduğundan ve hepsi de adeta bir Cannes jürisi, efendim bir sinema delisi olduğundan beğenmemişler filmi ancak bana göre gayet izlenebilir, izlerken kendinizle bağdaştırılabilir bir film olmuş. Yerli bir yapıma göre cesur sahneleri de vardı, sigara ve alkol alınan sahneler de vardı. 

  Spoiler vermek istemedim çünkü izlemenizi tavsiye ederim. İki kişilik oyuncu kadrosuyla kafa yormayan, sakin, müzikleri güzel, yolda geçen, benden en az 7 puan alabilecek bir yapımdı kendisi. Filmi gülümseyerek izledim, gülümseyerek de kapattım. Umarım siz de beğenirsiniz ve böyle yapımlar ülkemizde artar.

  20 haziran 16:33

  3. biraz önce bitirdim filmi fakat pek beğenemedim ya. sırf gözüm biraz metin akdülger görsün, içim açılsın diye açmıştım ama fazla beklentim olmamasına rağmen beklediğimden kötü çıktı.

  dilan deniz'in oyunculuğunu ilk defa izleme şansım oldu, daha önce izlememiştim. bu kıza hemen film çekimlerinden önce mimik yapamasın diye botoksu alnına basmışlar mı napmışlarsa, film boyunca aynı donuk ifadeyi sürdürdü. kaşlarını kaldıramıyor, sinirli bakamıyor, gülerken gözleri gülmüyor, sadece dudakları oynuyor o kadar. izlerken yoruldum böyle oyunculuk mu olur? dilan deniz'le metin akdülger'i de uyumsuz buldum, o sıcaklık bana geçemedi, her şeyin rol olduğu çok barizdi. senaryo da sade ve düz bir senaryo zaten, dialoglar biraz daha derin olabilirdi sanki. 5/10'luk bir film, o da yol filmlerine ve metin akdülger'e olan sevgim nedeniyle.

  20 haziran 21:01


  4. tek güzel yani metin akdülgerin popişkosu olan filmdir. ayrıca allah aşkına dilan'ın o kafasındaki peruk ne? ibiğini çıkarmış ibibik gibi geziyor bütün film.

  20 haziran 23:49

  5. How to stop a wedding isimli İsveç filminden uyarlama, netflix'in ilk Türk filmi. Neden özgün bir senaryo ile ilk filmi yapmadılar diye merak etmedim değil.

  Beklentim çok yüksek değildi, fragmanı çok sıkıcı bulmuştum ama malum karantina, yapacak birşey yok. Beklentimin çok üstünde bir film oldu. Muhteşem mi? Değil, ama iki kişiyle çekilmiş bir film olmasına rağmen, akıcıydı. Dilan çiçek deniz oyunculuğunu beğenmedim, role yakıştırmadım. Büşra Develi daha uygun olurdu çizilen profile göre. Ayrıca o saçlar nedir ya? Neden yani, neden? Metin Akdülger oyunculuğu şahane ancak kızla uymadıkları için yer yer beğenmediğim anlar oldu. Bazı sahneler olamamış maalesef.

  Tahmin edilebilir, kafa yormayan çerezlik bir film. 6/10. 

  21 haziran 06:23

  6. metin akdülgere bayılıyorum. metin oynamasaydi izler miydim bilmiyorum ama filmin müzik seçimleri harika olmuş. çekimleri de gayet beğendim biraz doğallık katmaya çalışmışlar sanırım ve gayet hoş olmuş. metini ne kadar beğendiysem dilan'ı o kadar beğenmedim. bu kız güzel olabilir ama oyunculuğu gerçekten iyi değil yani olmamış bir şey var gibi. film genel olarak güzel ve aşırı da uzun değil zaten. gayet izlenebilir.

  21 haziran 11:10

  7. Tam bir zaman kaybıydı desem abartmış olmam

  21 haziran 13:47


  8. Çoğu kişinin aksine çok beğendiğim bir film oldu, biraz zaman geçtikten sonra tekrar izlemeyi düşünüyorum. Filmin başları pek akmadı, sıkıldığımı kabul ediyorum. Ama sonrasında açıldı ve sonunda kendimi sırıtırken buldum. Bazı sahneler güzel düşünülmüş, gözlüklerin senkronize yandığı, sabaha karşı çekilen video, sevişme öncesi ellerin birleşmesi, sondaki dans vs. Romantik film sevenler izlerse pişman olmaz bence. Tren yolculukları sevenlerinde izlerken mutlu olacağı bir film. Bu arada herkes müziklere bayılmış ama ben nefret ettim hele de o bölüm bölüm geçişler sinir bozucuydu. Oyunculukları beğendim sadece diksiyon da problemler vardı, bazı sahnelerde altyazıyı açtım. Dilanın saçı ve kıyafetleri beni üzdü.

  21 haziran 15:24

  9. çok fazla müzik kullanılmış. müziklerin hepsi güzel ama bu kadarına bence gerek yoktu. diyalogları sevmedim zorlama geldi. metin aldülger çok güzel oynamış dilan'ın oyunculuğu abartı geldi. ilk netflix filmine göre fena değil. "avrupai" bir yapım olmuş. çok iyi değil ama aşırı kötü de değil. 4/10

  21 haziran 15:44

  10. Ses kayıtları kötü olan ve konuşmaların anlaşılmadığı film. Altyazı açtık filmde anlamak için. Bir de kız yerli yersiz sürekli küfür ediyor. Rahatsız edici.

  Film yorumuna gelirsek, tek mekanı düşük maliyetli bir film için güzel sayılabilir. Diyologlar basit kalmış ama. (gizlinot: Neydi cannes jürisi miydi. Swh)

  21 haziran 18:28