yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (1)

  1. Bu sayfayla dalga geçilmesini çok saçma buluyorum. Ekşi'de başlığını görünce de sinir olmuştum, onedio'nun işgüzarlığına da sinir oldum.

  Belli ki dekorasyon fikirleri alma amaçlı açılmış bir sayfa. Herkes de zengin değil sonuçta, heves edip koymuş olabilir insan, küçümsemek ne kadar yanlış. Ya da zevksiz olsun. Ne olacak? Onu beğenen de çıkıp ondan esinlenebilir, kendi zevki sonuçta.

  Ekşi sözlük kadınları yerin dibine sokmak için bahane arayan bir platform zaten, hemen başlığın altı dolmuştu "gösteriş meraklısı qezbanlarrr" laflarıyla. Ay ne bileyim ya. Eleştirilmesi, trollenmesi falan çok saçma. Her şeyi bilen ekşi sözlük erkeği dantel koymayıversin evine, insanların kalplerini neden kırıyorlar? Çok küfürlü yorumlar da gördüm sayfada. Kadınları rahat bırakmıyorlar bir türlü.

  Edit: eleştirilmesi derken, evler eleştirilebilir tabii. Ben sayfanın mantığının eleştirilmesini kastettim. Ayrıca ev çok zevksiz dahi olsa "hanfendi eviniz yrrak gibi" yazmak da hayvanlıktır, niye kalbini kırıyorlar ki insanların?

  30 haziran 2015 13:36 30 haziran 2015 13:57

  2. Anam ne güldüm, otobüste herkes bana baktı, kıkır kıkır.

  30 haziran 2015 13:42

  3. Çok gülmeyin düğün alışverişinde kafayı sıyırmanıza az kala kayınvalideniz sizden önce davranınca durum her an buna dönebilir. Ben evleri bu hâlde olmayan tanımıyorum şahsen ki çoğu arkadaşım tasarımcı olur... Ona göre ayağınızı denk alın ipleri elinizde tutun.

  30 haziran 2015 14:11


  4. özeti: beyaz lake, bol kapitoneli koltuklar-yatak başları, kolçağı koltuktan büyük muhteşem yüzyıl'a göz kırpan salon takımları, bavula bile örtülen dantel, peluş ayıcık!(gizlinot: terimizi silelim fantezi olsun), naylon fırrfırlı simli yatak örtüleri, biblo biblo ve daha çok biblo!, son olarak olmazsa olmaz tv ünitesi ve bibloya bakmaktan kendini tv'ye odaklayamamak.

  çok güldüm hatta kocaman ayna ve 5 ekran televizyon bulunan tv ünitesi kopma noktam oldu. bu (link: https://www.facebook.com/538757139600744/photos/pcb.574765539333237/574765509333240/?type=1&theater yatak odası) ise kabus olmalı, bu odada yapılacak çocuktan çoktan ümidi kestim bile @[email protected]

  30 haziran 2015 14:16 30 haziran 2015 14:17

  5. dalga geçilmesini mantıksız bulduğumdur. sen o şekil dekore edersin, o bu şekil dekore eder ve sonuç olarak herkesin hayatına kimse karışamaz.

  30 haziran 2015 14:22

  6. Önedio yu tebrik ediyorum yorumlar harikaa :) :)

  30 haziran 2015 14:23

  7. Gerçekten bu akım yeni evli geleneksel kafaya sahip türk kızlarını esir almış durumda. Yeni akım diyorum çünkü zamanında ne anamın ne teyzemin ne de başka bir yakınımın evinin böyle olduğuna şahit olmayan ben şuan yeni evli evlerini her gördüğümde gözüme takılıyor.

  Benim şahit olduklarımı ortak yönleriyle ele alacak olursam;

  - genelde ya bütün mobilyalar bembeyaz ya da koyu örneğin siyah alınıyor.

  - ve şuan acı ama gerçek olan bir niş modası sarmış hepsini.

  - tabii ki o nişlerin ya da tv ünitelerinin bilimum yerlerine küçükten büyüğe melek, fil, nar, kanat, küçük kız figürleri içeren biblolar olmazsa olmaz.

  - dantel her yerde onu söylemeye gerek var mı bilmiyorum.

  - en çok dikkatimi çeken de artık bu yeni nesil gelinler nedense evlerinin salonlarını muhakkak böyle bi saray konsepti olsun diye mi ya da köşk de olabilir bilmiyorum ağır berjer tarzı koltuklarla, tahtaları oyma sandalye masalarla kaplıyorlar.

  - shagy diye isimlendirilen halıları unutmamak gerek.

  - simli allı pullu taşlı detaylar çok önemli.

  - kitaplık katiyen olmaz onun yerine asla kullanılmayacak kadehleri sergileyebilcekleri bir vitrin çok daha gösterişli olacaktır.

  - tabiki şekilli şüküllü kartonpiyerlerle bezenmiş tavanlar ve kocaman kafanıza değecek kadar aşağı sarkan kristallerle donatılmış bir avize şart.

  sevgilimin yeni evli arkadaşına oturmaya gittik bir gün çok ısrar edince. Evi gezdirirlerken Yatak odasındaki dahiyane dekorasyonu gururla gösterdiler bize. Adam yatak başının etrafına niş yaptırıp arasına rengarenk disko ışıkları koymuş. Bir de siz de böyle yaptırın çok güzel oluyor diyo :s

  Günümüzde modernlik ve sadelik daha ön plana çıkması gereken bir tarz iken yerine neden bu alaturkalık hala anlamış değilim. çok da büyük konuşmayayım neme lazım (gizlinot: swh)

  Edit: imla

  30 haziran 2015 14:26 30 haziran 2015 14:31


  8. Tabii ki istedikleri gibi dekore etsinler ama zevksizliklerini gösteriş yapmak amacıyla orda burda teşhir ederlerse istediğim kadar dalga geçerim.

  30 haziran 2015 14:34

  9. Bir erkeğin 'yeni gelin'lerle dalga geçmek için oluşturduğu, yine ve yine ve yine kadınların dahil olduğu görsel şölen.

  Kendine ait bir ev, yeni eşyalar ve evlilik hayatı heyecanıyla yapılan şeylerdir bunlar. Veya İmkandır. Ya da hiç olmadı zevktir. Öyledir. Öyle bir zevktir.

  Bazı eksiklikler bir şekilde kapanmaya ihtiyaç duyuyor demek ki. Mesela fena gelişmiş bir erkek beyin kadınlara 'kezban' diyebileceği arayışlara girerek, yeterince elitleşememiş bir 'gelin' televizyonun üzerine dantel örterek, acayip elitleşmiş bir kadın aylarca bir far paletinin yolunu bekleyerek yapar bunu. Hangisinin daha saçma olduğuna karar veren kim?

  .

  30 haziran 2015 15:05

  10. belediyelerce bence artık "içmimarlık" servisleri falan başlatılmalı dediğimdir. ben gönüllü olabilirim, yeter ki daha fazla dantel, daha fazla ayıcık, daha fazla ayna, daha fazla niş olmasın.

  30 haziran 2015 15:29

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar