yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (128)
  • medya (6)

  128. Bana çok acımasız tecrübeler ve geçmişten gelen acıların tekrarını yaşatan yıldır kendisi. Nedendir bilmem, gidebilecek her şey ters gitti bu yıl. Hem yalnızlıktan kurtulduğum hem de içten içe yalnızlaştığım bir yıldı. O kadar çok kaybım oldu ki... hatalarım, yanılmalarım, zorunda kaldıklarım... yine de her şeyin düzeleceğini hayal ettim ama evren beni şaşırtmadı. 2019 ile vedalaşırken en yakın arkadaştan gelen kazıkla da taçlandırdık bu seneyi.

  İyi şeyler de oldu tabii fakat maalesef kötü bir iz bıraktı bu yıl bende. Düşüncelerimi ve davranışlarımı olgunlaştırdığım, hatalardan ders almayı öğrendiğim bir yıl oldu aynı zamanda. 2020'de her şey daha güzel olacak, inanıyorum. Bunun için de elimden geleni yapacağım.

  Hoşçakal 2019

  18 aralık 2019 12:56

  127. Gitmesine 1 ay kala bana arkadaşlarımın gerçek yüzünü gösteren yıl. Herkesin iyi olduğunu düşünmek benim hatamdı zaten. En azından yakın oldugumu düşündüğüm arkadaşlarımın iki yüzlü dedikoducu olduğunu ortaya çıkardı bu yıl giderken. Sanırım hala en güzel arkadaşlıklar çocukluktan kalma olanlar. Sonradan edindiğin arkadaşlıkların pazarlıklar üzerine kurulu olduğunu ve en ufak zorlukta insanların gerçek yüzünün ortaya çıkaracağını gösterdiğin icin teşekkür ederim 2019. Umarım 2020 her anlamda benim için mucize güzelliklerle dolu bir yıl olursun çünkü ben bu hayattan bıktım.

  16 aralık 2019 21:58

  126. Ben bu yıl o kadar düştüm, kalktım, tekrar düştüm, kalktım sandım ki ne yaptığım konusunda hiçbir fikrim yok. İlk gününden itibaren öyle saçma sapan yerlere savruldum ki şu an çok yorgunum. Önüme çıkanlarla, acıyla, ayrılıkla o kadar çok boğuştum ki bazen hayat ne getirdiyse onu yaşadım sesim bile çıkmadı. Geldiler, gittiler. Dur diyemedim bi yerden sonra. Kendimi yine kabullenemedim. Kimseye de kabul ettiremedim haliyle.(gizlinot: Ki buna ne gerek varsa) Ve biliyorum bu yıl ilk gününden beri daha kötüsü gelene kadar geçirdiğim en zor yıldı. Allah daha kötülerini göstermesin.

  16 aralık 2019 02:06


  125. ciddi anlamda kötü bir yıldı benim için. iş değiştirdiğim ve onca özveriye rağmen mutlu olamadığım, arkamdan sebepsizce dönen oyunları farkettiğim, güzel bir ilişkim olacağını sanıp hevesimin ancak 2 ay sürebildiği, spora başladığım ama devam ettirme motivasyonunu kendimde bulamadığım, iki tane çok istediğim yerle görüşüp birinin olmadığı diğerinden halen haber gelmediği, etrafımın ıssızlaştığı, kendimi yüksek enerjide tutamadığım bir yıl. 2015'ten bu yana geçirdiğim her sene bir öncekinden daha kötü oluyor. 2020 için, kendime motive bir şekilde devam edebilme gücü diliyorum.

  15 aralık 2019 19:01

  124. Hayatımda yaşadığım en sarsıcı yıl olan 2018 den sonra bebek adımlarla ilerlediğim bir yıl oldu. Kendi başıma kendim için mücadele verdim ve bu yıl dönüp baktığımda kesinlikle kendimi kazanmış biri olarak görüyorum.  Çoğu zaman işler tam hayallerimdeki gibi olmadı belki ama bazı şeyler hayal ettiğimden de güzel oldu, itiraf etmeliyim. Daha fazlasına 2020 de sahip olacağım. 

  15 aralık 2019 14:48

  123. 2019 benim geçirdiğim en kötü yıllardan biri olmuş meğerse. Girdileri okudukça fark ettim.

  En yakın arkadaşımla aramız bozuldu. Kanlı bıçaklı bitirdik arkadaşlığımızı.

  Çok büyük bir ameliyat geçirdim. Sağlığın, hayatın, nefes almanın değerini anladım. Ameliyat zamanı çok yalnız hissettim. Insanın en büyük değeri ailesiymiş meğer, geri kalan hepsi yalanmış. En çok değeri ailesi verirmiş kendine.

  Çok sevdiğim ve hayatımın aşkı zannettiğim sevgilimden kendim ayrıldım. Artık son noktaya gelmiştim ve dayanamıyordum üzülmeye. Kararımdan pişman değilim asla ama her şeyin onunla güzel olmasını çok isterdim.

  En yakın arkadaşımın bana hislerini fark ettim, ben de boş değildim sanki. Her şeyi berbat ettim ve şimdi durumu kurtaramıyorum. Onu üzmek hiç istemedim. Onu kaybedersem bütün arkadaşlarım bana cephe alacakmış gibi hissediyorum. Kapana kısılıp kaldım. Gerçi 2019 benden arkadaşlık kavramını alıp götürdü ama olsun.

  Mutlu olduğum anlar da çok oldu ama 2019 beni çok olgunlaştırdı. Insanlara olan güvenimi, arkadaşlığa ve karşı cinsin sevgisine olan inancımı kaybettiğim bir yıl oldu. Umarım 2020 bana biraz umut getirir. Umutsuz yaşamak çok zor.

  14 aralık 2019 23:26

  122. 2019 benden 5 yılımı alıp gittin. Çok kötü şeyler yaşadım ama hiçbir yıl için kötü bir yıldı demek istemiyorum. Her yaşadığım birer tecrübe olacak.

  5 yılım gitmiş olabilir ama belki farkında olmasam da daha güzel yıllarım için başlangıç yapmış olabilirim. Dilerim 2019'da yaşadıklarıma şükredeceğim yeni yıllarım olur.

  14 aralık 2019 21:27


  121. Bebeğimi kucağıma aldığım yıl oldu 2019. İnişli çıkışlı ruh hallerime yenileri eklendi, çok daraldığım aynı zamanda da çok keyiflendiğim günlerden geçtim. Umarım 2020 sağlıkla,neşeyle birlikte sevdiklerimize daha çok sarıldığımız bir yıl olur. 

  10 aralık 2019 00:44

  120. Biraz şanslı geçti gibi :

  -mezun oldum

  -mezun olduktan hemen sonra is buldum, su an bu isi ne kadar sevmesemde boş durmaktan iyidir diye katlanıyorum

  -ingilizcem süperleşti, artık kendimi sorunsuz ifade ediyorum

  -tekrardan kitap okumaya başladım

  -çok az kilo verebildim (en azından almadım)

  -İspanyolca öğrenmeye başladım

  -çok fazla seyahat ettim

  10 aralık 2019 00:40

  119. 2012 ve 2018 benim için en lanet yıllardı. 2019'a büyük bir ümitle başladım, ancak çokta iyi değildi. ama asla isyan etmiyorum, çünkü hiçbir zaman 2012 ve 2018 yılı olmadı benim için. bu yıl 2018'den kalıntıları süpürmekle geçti, hayatıma temiz bir sayfa açmaya çalışmakla geçti diyebilirim. neler yaptım, neler yapmak istedim? bunları düşündüm... ve sıralama yapmak istedim.

  -istemediğim bölümden ayrılarak, istediğim bölüme geçtim ve 3.68 gibi bir ortalama yaptım.

  -iyi arkadaşlar edindim.

  -22 oldum.

  -dövüş sporlarına merak saldım.

  -yeme bozukluğu ve mide sorunlarımı %80 yendim.

  -çok tehlikeli bir hastalık başıma gelmeden sıyrıldım.

  -sevdim, sevildim ve bitirdim. asla kin gütmedim.

  -yaşadığım tüm kötülükleri, geçmişimde bana yapıılan haksızlıkları affettim. nefret etmemeyi öğrendim, çok kin tutuyor ve nefret ediyordum bunun bana zarar verdiğini farkettim.

  -bu dönem kendime özgüvenim sarsıldı ve anksiyete krizlerim arttı ama bunu terapilerle azaltacağımı düşünüyorum, yani hala üstünde çalışıyorum.

  -makyajı azalttım ve daha doğallıkçı oldum.

  -bazı arkadaşlarımla arama mesafe koyma kararı aldım, bana iyi gelmediklerini fark ettim. ancak asla nefret etmedim ve onlara kötü bir söz söylemedim.

  -kelime haznemi geliştirdim.

  -dillerimi geliştirdim ve geliştiriyorum.

  -kitap okuma alışkanlığımı yeniden edinmeye çalıştım.

  -çok sevdiğim web sitemi, başka bir isme yöneltmek için aralığın sonunu bekliyorum. web sitem benim için bir iş değil her zaman hobi olmuştur. yeni planlar edindim.

  -hayatımda ilk defa bütlere kaldım, ve bütlerden yüksek notlarla geçtim.

  -dolabımı yeniledim, çünkü yeme bozukluğumu yendikten sonra biraz iri bir görüntüye sahip oldum, dolabımdakileri yenilemem gerekiyordu :)

  -erasmus başvurusu yaptım.

  9 aralık 2019 22:57