yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (10)
  • medya (1)
  5

  1. Koreli beauty of joseon markasının %30 pirinç ekstratı ve probiyotik ile formüle ettiği ve kısa sürede çok popüler olan spf 50 pa++++ koruma içeren güneş kremi. Purito olayından beri, neredeyse iki yıldır kore güneş kremlerine biraz mesafeli yaklaşıyordum. diğer güneş kremlerine kıyasla kozmetik olarak fazla elegan kaldıkları için üzerlerinde belirttikleri korumadan emin olamıyordum. Avene, bioderma, skinceuticals, elta md vs bunları kullanıyorum son iki yıldır ama özellikle yazın hiç çekilmiyorlar. Bu sebeple kore güneş kremi diyetime son verip bu güneş kremini aldım ve çok memnun kaldım.

  purito güneş kremi olayından sonra insanlara bir sorgulama geldi koreli otoriteler bile yalan yanlış ölçümler yapıyorsa nasıl güvenebiliriz bu markaların korumalarına diye. Firma da insanların bu çekincelerini düşünmüş olacak ki bağımsız lab’larda test ettirdik, korumamıza güvenebilirsiniz diyerek pazarladılar bu ürünü. Yine de önyargılıydım ama tecrübem çok olumlu oldu.

  Artıları;

  *Filtrelerin hepsi çok güzel ve yeni nesil kimyasal filtreler. Hem uva hem uvb koruması var ve uva ışınlarının da tüm boylarını kapsıyor filtreler (gizlinot: mesela purito’nun kremi ve dear klairs’inki böyle değildi, uva-1'in tamamını kapsamıyordu )

  *korumasından çok memnun kaldım. Önyargılıydım dediğim gibi ama boynumda hiç kızarma olmayınca korumasından emin oldum

  *beyazlık bırakmıyor, topaklanmıyor

  *ağırlık yapmıyor, yapısı iki parmak kuralına uygun

  *çok konforlu, cildimi hiç irrite etmiyor

  *yağlı ve karma ciltliler ekstra bir nemlendirici kullanmadan kullanabilir

  *bitişi aydınlık ama ışıltılı değil, yağlı durmuyor. Clean girl makyajı için güzel bir baz oldu benim karma cildimde

  Eksileri;

  *Fiyatı olabilir, 50 ml 320 tl civarı şuan

  *Çok yağlı ciltlerde yazın parlama yapabilir

  *suya dayanıklı değil

  *içindeki bazı fermente içerikler fungal akne için tetikleyici olabilir

  Çok beğendiğim ve korumasına güvendiğim bir güneş kremi oldu. Özellikle makyaj bazı olarak çok memnun kaldım, tekrar alırım.

  17 ağustos 2022 17:46

  2. makyaj altına gayet güzel olan bir güneş kremi. çok yağlı ciltlerde parlama yapabilir ama çok konforlu bir güneş kremi olduğu için masmat olan bir güneş kremi almaktansa bunu gün içinde yağ emici mendil ya da pudralarla dengelemeyi tercih ederim. ayrıca ambalajı çok güzel. beyazlık asla bırakmıyor. 

  9 eylül 2022 14:20

  5

  3. çok çok sevdiğim ve şimdiden yedeklediğim güneş kremim.cildimde hiç bir irritasyona sebep olmadı, sürmesi çok rahat, topaklanma vs. yapmıyor. kimyasal filtreli güneş kremi arayanlara öneririm ki kendisi oldukça popüler bir spf burada az girdi olması şaşırtıcı.

  26 nisan 2023 20:20 26 nisan 2023 21:23


  4. İnanılmaz konforlu bir ürün. Makyaj bazı olarak da çok güzel. Yapısı hafif, cilde biraz ışıltı da veriyor, kolay dağılıyor ve emiliyor, beyazlık bırakmıyor.

  12 haziran 2023 13:43

  5

  5. Ününü sonuna kadar hakeden bir güneş kremi. Hafif yapılı, çok kolay emiliyor ve ciltte asla beyazlık bırakmıyor. Koruyuculuğunun da iyi olduğunu düşünüyorum çünkü kullanmaya başladığımdan beri lekelerim artmadı hatta daha az gözüme görünmeye başladılar. Özellikle yeni çıkan sivilcelerim leke bırakmadan kayboldu bu güneş kreminin de etkisi olmuş olabilir.

  Ben youtube'da james Welsh in kanalında görüp almıştım ama zaten bütün dünya memnunmuş bu kremden.

  Yapısı kremle losyon arası öyle sıvı değil. yağlı bir krem gibi arkasında tabaka bırakmıyor. Yine de ben karma ciltli olduğum için altına başka bir nemlendirici sürmüyorum bunun verdiği nem yeterli geliyor. Belki çok yağlı ciltliler sevmeyebilir mat bitişli olmadığı için.

  Gün içinde tazelemeye müsait mi derseniz hiç denemedim açıkçası çünkü stick güneş kremleriyle tazeleme yapıyorum ama heralde çok sorun olmaz. Bu arada suya dayanıklı bir ürün değil o yüzden deniz kenarında değil de şehir içinde kullanmak için uygun bence.

  bugüne kadar onlarca güneş kremi denedim hem dermo kozmetik hem kore markaları içinden. İlk defa bunun kadar içime sinen bir güneş kremi kullanıyorum.

  26 haziran 2023 12:35

  4

  6. Yapısı gerçekten çok güzel. Sivilce de yapmadı. Ama korumasından emin olamıyorum, sanki bunu sürdüğümde bronzlaşmaya devam etmişim ve alnımdaki güneş lekesi de artmış gibi geliyor. O yüzden kış aylarında kullanmaya karar verdim.

  Kardeşimle birlikte almıştık onun cildi daha yağlı ve benim kadar lekeye meyilli değil. O, bu güneş kremine bayıldı ve değiştirmeyi düşünmüyor.

  Edit: kışın kullandığımda nemlendirmesine bayıldım. yazın sanki biraz yağlı gösteriyordu ama bence kış için gerçekten çok güzel.

  1 temmuz 2023 12:07 3 şubat 20:09

  5

  7. Geçen sene indirimli fiyattan skt 2026 olduğu için 3 tüp almıştım; bir tüpü bitti. O kadar memnunum ki; sadece iyi koruma için çok ince kat geçilmemesi gerekiyor çünkü zaten yapısı çok ince. Ben kalın kat halinde sürüp kendisinin emilmesini bekliyorum bu şekilde çok iyi verim aldım. Yağlı ciltler sevmeyebilir biraz ışıltı efekti verdiği için parlama yapıyor ilk 30 dakika ama kuru ve karma ciltler çok sever. Çok hafif zaten hemen emiliyor, ben o verdiği baştaki parlak görüntüyü de çok seviyorum. Sabah ve akşam ayrı tazeliyorum çünkü sabahlarınc vitamini kullanıyorum ve lekelenmek istemiyorum.

  9 şubat 16:38


  4

  8. Bu güneş kremini seviyorum ancak üzerine makyaj yaptığımda her seferinde yüzümün bir yerinde süt parçası gibi kalıntı buluyorum. Güneş kreminin ve öncesindeki ürünlerin cildim tarafından tamamen emildiğine eminim. Fondötenimle anlaşamıyor belki bilemiyorum. Bu nedenle yeni bir güneş kremi arayışındayım. Bunun dışında memnun kaldığım, konforlu bir ürün.

  7 nisan 09:43