yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (246)
  • oylar (65)
  • medya (14)
  5

  1. roacutane tedavisinden kaçan akneli ve lekeli ciltlerin son sığınaklarından biri olan abdi ibrahim üretimi krem. işlevi cildi kurutmak ve soymaktır. retinoik asit bazı yani a vitamini yardımıyla kullanım sıklığına göre kişiyi bazen yılan bazen de maymun kıçına çevirebilir. kati suretle cildi korumayı gerektirir. 50 faktörlük güneş koruyucusu çantalarınızın vazgeçilmezi olmalıdır.

  lekelerimden ötürü doktorum tarafından kullanımı ilk hafta 2 kere, 2. hafta gün aşırı, 3 haftadan itibarense her gece olmak üzere kullanmam gerekli görüldü ama; yaşattığı tahriş dillere destan olduğundan, 3. aşamaya hiçbir şekilde cesaret edemedim.

  ek olarak bu ilacın düzenli kullanımı cildinizi afrika kıtasındaki çorak topraklardan hallice bi duruma getireceğinden hiçbir şekilde kozmetik ürünü kullanamayacağınızı da belirtmek isterim.

  ekleme: 1.5 aylık kullanım sonucu koyu lekelerde açılma sağladı. kullanmaya kesintisiz devam edeceğim. lekeleri yok edebileceğine inanıyorum. koyu lekeleri olan sabırlı kişilere şiddetle tavsiye ediyorum.

  2 ocak 2014 23:32

  2. her akşam yarım mercimek (gizlinot: evet, yarım mercimek) kadarını tüm yüzüme dağıtıp soyulma olayını bertaraf ettiğim krem. bu kadar az miktarda bile iki hafta boyunca yüzüm hassaslaştı ve dudak çevrem kızardı. iki üç hafta sonra cildim alıştı. artık bir mercimek kadar kullanabiliyorum sıkıntı olmuyor.

  sivilcelere siyah noktalara az biraz iyi geliyor ama asıl amacım yaşlanma karşıtı olarak kullanmak (bkz: retinoik asit). on sene sonra sonuçları yazarım hem de capsli olarak :)

  3 ocak 2014 13:49

  3. eskiden 3-4 ay gibi bir süre kullandığım soyucu ilaç. yani benim cildimi soyuyordu. kullandığım dönem sivilcelerim, siyah noktalarım azalmıştı ama bırakınca olduğu gibi geri geldiler. bu arada soyduğu için sanırım cildi hassaslaştırıyor, en ufak bir şeyde cildiniz kızarmaya başlıyor artık.

  31 ocak 2014 22:23


  4. insanın yüzünü canavar gibi yapan ilaçtır.. aynı zamanda bepantenle(şimdiki adıyla bepanthol) kullanılınca daha 'çekilebilir' bir ilaçtır.. yalnız bepanten içeriği nedeniyle yüzde kıllanma yapıyor, dikkatli kullanılmalı..

  1 şubat 2014 19:22

  5. Bu ilacı kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çok az nohut tanesindende az sürmeniz gerkiyor. Çünkü çok kuvvetli bir ilaç. İlk gece sürdünüz birşey olmadı deyip ikinci gün daha fazla sürmeye kalkmayın. Etkisini 3. Günden sonra anlıycaksınız. Cildiniz gerilicek, soyulucak, belki kızarıcak..endişeye kapılmayın.. Unutmadan belirteyimki builacı kış aylarında kullanın ve güneşe asla yüzünüzü göstermeyin.

  9 mart 2014 17:14

  6. fazla kaçırırsanız yüzünüzde leke bile bırakabilecek bir ilaç kendisi, gün aşırı sivilce, leke üzerine nokta kadar uygulamak çok daha guzel sonuç verıyor.

  9 mart 2014 18:39

  7. lekelerden kurtulayım derken leke yapabilecek, kullanırken dikkatli olunması gereken ilaç. genelde soyucu etkisinden dolayı lekeler için kullanılıyor ama vakti zamanında doktor bana sivilcelerim için vermişti. sivilcelere etkisi bende sıfırdı. ilk 2-3 gün herhangi bir şey olmuyormuş gibi gözüküyor fakat sonra yüzünüz kızarmaya, hassaslaşmaya başlıyor. nemlendirici bile yüzümü yakar hale gelmişti. çok az sürüp, güneşten çok iyi korunmak gerekiyor. aksi halde leke yapabilir. benim sivilcelere etkisi olmayınca ben hemen bırakmıştım kızarıklıklardan ötürü.

  25 nisan 2014 12:48


  8. Son beş yıldan beri sivilce için değil sadece anti aging özellikleri için kullandığım krem. Seruma, kreme maaşının önemli bir kısmını akıtmış La Mer'den, Skin Ceuticals'a sürüyle markaya tonla para akıtmış biri olarak şu ana kadar kullandığım en etkili krem olduğunu söyleyebilirim. Sonuçta ne oldu? Gençleştim, çizgilerim yok oldu, gözeneklerim tamamen kapandı mı? Pek tabii ki hayır. Ama kesinlikle gözeneklerim küçüldü ki zaten tamamen yok olması mümkün değil. İnce çizgilerim de epey hafifledi. Özetle yaşlanma belirtilerini durdurmak için kullanılabilecek en ekonomik ve gerçekten en etkili seçim.

  28 nisan 2014 00:05

  9. ayda bir peeling yapmak için kullandığım krem. cildim alıştığı için sadece bir kere sürüyorum ve 3-5 gün sonra cildim tamamen soyuluyor. siz gene de cildi alıştırmadan aman ha bol kullanmayın.

  13 temmuz 2014 18:13 ed.16 temmuz 2014 11:08

  10. Daha düne kadar kimyasal peeling yaptırmayı düşünürken son dakika vazgeçip yöneldiğim ilaç. Yorumları okuyunca benzer etkileri gözlemledim. Dün yatmadan ilk defa pirinç tanesi kadar uyguladım. Az kullanın diye herkes belirttiği için bol bol sürmeye çekindim. Sonra uyudum ve Rüyamda yüzüm yanık içindeydi (gbkz: swh )

  Şimdi herhangi bir fark yok. Zaman alacağını biliyorum. Önümüzdeki iki ay boyunca bir fark olmazsa kimyasal peeling yaptırmayı düşünüyorum ben de. Cildimde ciddi problemler yok ancak iyi geleceğini düşünüyorum.

  Burası editlenecek.

  Şu an 3. Gündeyim Cildimde ne yanma ne batma hiçbir şey yok. Bugün boyunca olmazsa akşam yeniden aynı miktarın çok az daha üstünde deneyeceğim. Bu arada cildim ters karma, hassas, akneye meyilli bir cilt. Sadece yanaklarımda Çok eskiden kalma sivilce izleri mevcut. yüzeysel oldukları için etki etmesini umuyorum.

  5. Gün : bu süreç içinde iki kez kullandığımı yazmıştım. Şu an tüm yüzüm pul pul oldu ve soyulmaya başladı. Tek hissettiğim kaşıntı. Tatlı tatlı kaşınıyor :) Bol bol güneş kremi kullanıyorum. Bu soyulma öyle göze batacak bir şey değilmiş içim oldukça rahatladı. Şu an yüzümun pütür pütür ve bence tuhaf görüntüsü hoşuma gitmiyor ama bir süre daha böyle devam edeceğim.

  10. Gün ; Cildimdeki soyulmaları gözlemlemek için kullanmayı durdurdum. Soyulmalar durdu. Sonuç : ==muhteşem== ! Soyulmalar durunca ortaya yeni, taze, çok canlı bir cilt geldi. Siyah Noktalar gitti, yüzüm berrak ve yumuşacık. Güneş kremsiz dışarı adım atmıyor ve sürekli tazeliyorum. Fondöten ve hatta bb krem bile sürmeye gerek kalmadı. Zaten ciddi bir problem yoktu şimdi daha güzel görünüyor. Bir süre sonra yeniden kullanmayı düşünüyorum ve su an bu cildin keyfini çıkarıyorum. :) tavsiyem; çok az kullanın, soyulma başlayınca cildinize çok iyi bakin ve bekleyin, o soyulma gözünüzü korkutmasın, harika bir cilt gelecek.

  Evet alttan gelen cilt beni tatmin ettiği için bırakmıştım ancak bugün yine uyguladım. Çünkü cildimin yine ihtiyacı olduğunu hissettim. Muhtemelen benzer şeyler olacak. Ciddi sorunum olmadığı için çok sürdürmüyorum, arada yenileme niyetine kullanmaya karar verdim.

  9 aralık 2014 11:24 26 şubat 2015 02:05