yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (3)
  • medya (0)

  1. Bugün clindoxyl almak için eczaneye gittiğimde elime tutuşturulan sivilce kremi. Artık clindoxyl yokmuş Bu beni bir miktar üzdü. içerikleri aynıymış. clinoperi alıp evime geldim. Şuan ilk kez sürdüm ve yapıları bence aynı değil. Cildimde yarattığı hissiyatta aynı değil. Bu clinoper benim yüzümü yaktı biraz. Clindoxylde böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Bir süre kullanıp tekrar editleyeceğim. Umarım işe yarar.

  1. gün editi- Sabah kalktığımda dün gece toplu iğne ucu büyüklüğünde olan sivilcelerimden 2 tanesi sönmüştü. Oleeey lililiiiii

  Bilmem kaçıncı gün editi: Bu kremi birkaç gün daha kullandım ama yok yani Özellikle derinin ince olduğu göz çevresi gibi yerlerdeki sivilcelere aman sürmeyin bunu. Cayır cayır yakıyor. Sonrasında cildiyeye tekrar gittim bu seferki kadın bana clinoperin çok derişik bir sivilce kremi olduğunu ve sadece büyük, iltihaplı sivilcelerin üzerine nokta halinde uygulamamı , hergün kullanmaya uygun bir krem olmadığını söyleyerek imex yazdı.

  hortlayan başlık editi:

  Clindoxyli mumla arıyorum. Yapısı bi garipleşti bunun. Yapısı homojen bir krem gibi değil artık. Sıkıyorum, cıvık su geliyor içinden sonra parça parça krem partikülleri. Bir sivilceyi asla tam olarak geçirmiyor. Boyutunu küçüktüyor o kadar. Ne vardı clindoxyli değiştirecek? Aferin güzelce delirtin beni. Piyasada güzel olan ne varsa değiştirin yapısını formülünü. Bok var çünkü. (gizlinot: Burdan golden rose eski seri velvet matte 16'yı özlemle anıyorum. )

  4 ağustos 2016 23:40 24 ekim 2016 01:46

  2. Clindoxly veyahut benzalyn den farkını görmediğim ilaç.İşini yapıyor, kumaşlara dikkat edilmesi lazım renklerini attırıyor.

  5 ağustos 2016 08:16

  3. sivilce tedavim için doktor vermişti ama malesef hiç bir etkisini göremedim. sivilce içindeki iltihabı kurutamıyor. özellikle derindeki sivilcelere etkisi yok.

  24 ekim 2016 10:14


  4. bugün itibariyle bu ilacın da piyasadan kaldırıldığını öğrendim yerine (gbkz: benzalin topikal jel) yazdılar. akne tedavisi için kullandığım her ilaç piyasadan kaldırılıyor. sürekli yeni ilaç denemeyi de sevmiyorum ama el mahkum. :(

  31 ekim 2016 16:07 31 ekim 2016 16:14

  5. (bkz: clindoxyl jel) 'e muadil olarak aldığım içeriği birebir aynı olan ilaç. 2 hafta kadar önce aldığım ilaç. Yapısı biraz daha kremimsi ama tamamen aynı işi görüyor. Clindoxyl gibi açıldıktan 2 ay sonra bitmemiş olsa bile çöpe atmak gerekiyor.

  31 ekim 2016 16:15

  6. İlacın piyasadan kalmadığını bugün doktorumun roaccutane tedavisi yaninda yazmasi ve eczaneden alıp az önce aknelere uygulamamla tarafımca kanıtlanmış olup, her yazılana inanmamam gerektiğini burdan tecrübe etmiş oldum. Henüz bugün başladım kullanmaya bir yorum yapamayacağım ama 28 tl idi fiyatı. Maş.

  Roaccutane tedavimi dıştan destekleyici olduğunu sivilce iltihaplarını kuruttuguu okudum. Editleyecegim.

  Edit : bence para verip almaya değecek bir ilaç değil süslüler. daha etkili olduğunu düşündüğüm ilaçlar mutlaka var. kuruttu ama o 3 günde.. 3 günde zaten sivilcelerim kuruyor veya sönüyor..

  19 kasım 2016 04:19 24 kasım 2016 01:28

  7. çok fazla bulaşan ve cildimi yakıp kırmızılaştıran bir jel fakat bölgesel uygulama yazılmış yukarıda, denemek lazım.

  28 ağustos 2017 21:43


  8. 4 yıl önce clindoxyl kullanıp etkisini gördüğüm için onun muadili olan clinoper jele bir şans vermek istedim. İçindeki etken maddeler benzoil peroksit ve klindamisin fosfattır. Yaklaşık iki haftadır alnımdaki sivilceler için kullanıyorum. İlk başlarda geceden sürüp sabah uyandığımda sivilcelerimi kurutmuş ve küçültmüş oluyordu aynı zamanda cildim de kuruyor ve pul pul dökülüyordu ama nemlendiriciyle kuru görünümü azalttım. Yüzümü hassaslaştığı için kullanımını iki günde bire indirdim. Şimdi cildim çok daha pürüzsüz ve izleri geçmiş durumda.

  9 haziran 2020 00:05 15 haziran 2020 18:54

  5

  9. clindoxyl muadili jel. cilt doktorum yazdığı için yaklaşık iki haftadır differin jel ile birlikte kullanıyorum. sivilcelerimi kurutuyor ve bunu clinoper'e borçlu olduğumu düşünüyorum. ilk hafta hiçbir etkisini görmedim ancak şimdi yüzüm nazikçe soyuluyor. gün aşırı kullanıyorum ve sürdüğümde iyi hissettiriyor garip bir şekilde. ay umarım işe yarar, merak içindeyim süslüler!

  9 ağustos 2020 17:23

  2

  10. bu jelle tanışmam yüzüme hunharca jojoba yağı sürmem neticesinde oldu. böyle yağları seyreltip veya başka yağ ile karıştırıp kullanmak gerekiyormuş. normalde böyle şeyler için mutlaka sözlüğe bakarım ama boşluğuma denk geldi sanırım. neyse 3 gün jojoba yağını direk sürünce yüzümde komedonlar çıkmaya başladı. jojoba yağını kullanmayı hemen bıraktım ve soluğu dermatologta aldım. dermatolog bana benim cildimin aslında yağlı bir cilt olduğunu, dudak çevremdeki kurulukların da aslında bu yüzden olduğunu söyledi ve bu jeli verdi. üç gün kullandım ve gerçekten komedonlarımı geçirdi. sonra da yüzümdeki gözenekler ve kızarıklık için kullanmaya devam ettim amaaa bu jeli sürüp uyandığım bir gece yüzüm kaşınmaya, yanmaya başladı. sabah aynaya baktığımda suratımda tüp patlamış gibi kıpkırmızıydı ve yanıyordu. senelerdir kuru bildiğin cilde sivilce jeli sürersen böyle olur tabi, diye kendime kızdım tabi. hatta biraz cahilce olsa bile 'doktor senin cildini senden iyi mi bilecek' dedim. hemen eczaneye koşup durumu gösterdim ve avene cicalfalte aldım. iki gün sabah akşam kullanınca şükür ki bütün kızarıklığımı ve yanmamı geçirdi. özetle komedonları geçirmekte başarılı fakat karma cilde uygun olmayan bir jel oldu benim için.

  15 kasım 2020 16:16

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar