girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (1)

8. epik bir jenerik müziği olan netflix dizisi ve lemony snicket'ın (gizlinot: daniel handler) 13 kitaptan oluşan çocuk edebiyatı serisi. çocukluğumun göz bebeğidir. aslında yetişkinlere daha uygundur zira oldukça hüzünlü ve kasvetli bir hikayedir. yazar daniel handler serideki karakter isimlerinde pek çok edebiyatçıya gönderme yapmıştır:

baudelaire kardeşler adlarını fransız şair charles baudelaire'den,

bay poe ünlü amerikan gotik şair edgar allan poe'dan,

6. kitap karakterlerinden esme squalor ise j.d. salinger'ın "for esme with love and squalor" adlı öyküsünden almıştır.

20 temmuz 17:17

7. Yeni sezonu sonunda başlamış dizidir. O kadar farklı bir evreni var ki izlerken gerçeklikten 1 saatliğine uzaklaşıyorsunuz ve bu öyle güzel bir his ki. Kitaplarını okuma fırsatım hiç olmadı ama dizi adeta bir romanı okuyormuşuz gibi ilerliyor ve bu da harika bir şey. Başka bir harika nokta da Neil patrick harris, bence müzikalde çok yetenekli. (link: https://youtu.be/czqhyVGdYiE Burda da görüldüğü gibi ) Ve jim carrey'e göre kont olaf'ı daha iyi canlandırdığını düşünüyorum. Bunun yanında çocuk oyuncu seçimleri de harika olan dizidir. Kısaca herşeyi ile harika bir dizi, dizi değil de başka bir dünya sanki.

Her gün 1 saatliğine bu dünyadan uzaklaşmak isteyenler için birebir.

3 nisan 22:15

6. Aşırı kitap okuyan bir çocuk olarak benim hiç haberim olmayan kitap serisi. Cidden dizisini izleyene kadar bilmiyordum. Diziye bayıldım mükemmel ötesi. Kitapları okumak için de can atıyorum kurgu mükemmel, fikir mükemmel, yazar mükemmel, en önemlisi verdiği mesajlar mükemmel.

Ama cidden çocukken kimse bana bu kitapları okutmadı ya da sonrasında ben hiç denk gelmedim siz böyle burada yazdıkça ya ds birileri bahsettikçe çok üzülüyorum. Bir gün çocuğum olursa daha bebekken bütün kitapları onun için alıp dizicem odasına o mahrum kalmasın.

25 şubat 2017 18:37


5. çoğumuzun çocukluğunda geceleri ailesine uyuma taklidi yaptıktan sonra ışığı yakıp okuduğu bir kitap serisi vardır ya hani, benimki de talihsiz serüvenler dizisiydi işte. uykum kaçtığı zaman kalkar o gece canım hangisini istediyse tekrar okurdum. defalarca okumuşumdur kitaplarını. violet'in mucitliğine, klaus'un kitaplarda her şeyi bulabilmesine, kitabın sanki sizinle çocuk kandırırmış diliyle değil de bir birey olarak konuşmasına, iyilerin yanında kötüleri görmeye, her zaman iyiler kazanmasa da iyiliğin daha değerli olduğunu yalınca anlatmasına bayılırdım.

dizisinden kitaptaki karamsar havayı alamadım, kitaplarla aynı tadı vermesi mümkün değil benim için zaten. yine de karşılaştıracak olursak mekanların, kitabın havasını film daha çok verebilmişti bence de. ama yine de çocukluğunda okuyarak geçirdiği olayları böyle şirin bir dizide biraz masalsı olarak görmek çok hoşuna gidiyor insanın. o bir saat boyunca dünyadan uzaklaşıyorum. kitaplarını okumadıysanız bile hafif masalsı şeyler hoşunuza gidiyorsa mutlaka bakın bir.

25 şubat 2017 18:25

4. su an 6 bolumunu izledigim muhtesem netflix dizisi.

cekimler, ironiler, kinayeler cok basarili. hele ki setlerin kurulusu, o renkler muazzam. izlerken resmen mest olduk.

bebek sunny, sanirim dunyanin en tatli bebegi olsa gerek. ne kadar sevimli, mazlum, guler yuzlu, mutlu bir bebek.

Violet'i ayrica tebrik ediyorum butun sezon sunny bebegi kucaginda tasidi - her ne kadar bazi yerlerinde maket olsa da.

Ayrica Neil Patrick Harris bu roluyle bir Golden Globe ya da Emmy kazanamazsa seneye cok uzlurum.. performansi super ki bunu zaten biliyorduk..

15 ocak 2017 18:04

3. Kızlaaar başlık açıp hatırlattınız bana hepinizden Allah razı olsun.Tanım:2007de başrollerinde jim carrey meryl streep gibi oyuncular bulunan bir filmi de çekilmiş olan kitap serisinin dizi uyarlaması -spoiler-sanırım 3 bölümü çıkmış dizinin 3ünü de bir solukta izledim.Yeni kont olaf biraz daha geveze geldi ilk bölümde ama alışınca sevdim neil patrick harris yeteneğini konuşturmuş.Ayrıca shameless ın sheilasını yine evhamlı bir rolde görmek gülümsetti ve sevdim açıkçası kitaplarını okumadım ama filmde hakim Strauss karakteri daha ciddi bir kadındı.Cast seçimi teknikleri mekanları oyunculukları gayet başarılı olmuş bence.Filmde lemony snicketi jude law canlandırmış ama ben sonrasında oyuncu isimlerine bakınca görmüştüm oldukça pasifti filmde rolü dizide bir yerlerden çıkıp bişeyleri anlatması falan filmde anlayamadığım havada kalan bazı yerleri açıklığa kavuşturmuş.Son olarak jeneriğine bayıldım dizinin sanırım jenerikteki şarkıyı da neil patrick harris söylüyor.-spoiler-

14 ocak 2017 23:30 14 ocak 2017 23:33

2. tam olarak talihsiz serüvenler dizisi. çok sürükleyici. hem mecazen hem gerçek anlamda. (gizlinot: izleyenler anladı) (gizlinot: swh) bildiğiniz hem izletiyor, hem de izletirken yerde sürüklüyor sizi. benim bir yerden sonra "yeter ulan yeter!" dediğim oldu. ancak genel olarak gayet güzel bir dizi olmuş. neil patrick harris'in performansı da çok iyi üstelik.

14 ocak 2017 19:40


1. Allahına köle dediğim dizi.

Ne zaman başladın zalım neden haber vermedin?

Talihsiz serüvenler dizisi'ni okumuş birisi olarak çok mutlu oldum. Çünkü film 3 kitabın karışımıydı olaylar tam olarak yansıtılamadı. Doğal olarak atlanan çok yer oldu. Filmdeki gibi hiçbir olay bir anda yaşanmadı. Sadece önemli olaylara yer verip bitirdiler.

Çocuk/genç serisi olarak geçse de içindeki gizem detayları gayet yetişkinlere de uygun.

Ayrıca yazarı kesinlikle çok zeki bir adam karakterlerin adlarını edebiyattan seçip kullanmış.

Birde bu seri bizim için çok farklı. Ben okudum bitirdim benden bir sonraki kuzenime verdim. O da okudu bitirdi şimdi kendinden bir sonrakine veriyor.

14 ocak 2017 10:55