sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (8)
 • medya (1)

8. Türkçesi “talihsiz serüvenler dizisi” olan ve aynı ada sahip kitap serisinin dizileşmiş hali. 

—spoiler—

Benim bu diziye başlama hikayem oldukça ilginç. Ben bir diziye başlayacaksam bunu hislerimle seçiyorum, yani dizinin konusunu okuduğum an içimde bir istek oluşmuyorsa o dizinin imdb’si 10 bile olsa izleyemiyorum djlsks Ama bu dizinin konusunu okudum ve hemen ilk bölümünü açtım. Açar açmaz Neil Patrick Harrisciğimin sesini duydum. Şarkı çok güzel geldi bana belki de söyleyenden ötürü .d  İlk bölümü bende olumlu bir izlenim bıraktığı için izlemeye devam ettim. Müzikal bir kısım vardı ilk bölümde, gözlerimden kalpler fışkırıyordu .d Her iki bölüm=Bir kitap şeklinde ilerlemişler. Konu olarak ailesini kaybeden(?) üç kardeşin başından geçen maceraları ele alıyor. Kitabını okumadım o yüzden dizinin kitapla alakadar olup olmadığını bilemiyorum. 

Dizide en çok hoşuma giden şeyler şunlar oldu: Müziği, Kont Olaf’ın her karaktere bürünebilmesi, sonunda hep ölüm olmasına rağmen ters psikoloji tekniğiyle kendini izletebilmesi. 

Başrol kızımız Violet hakkında bir şey okuduktan sonra seriyi daha çok sevdim: Kitapta kızımızın fiziksel özelliklerine derinlemesine değinilmemiş çünkü fiziği ile değil zekasıyla ve başarılarıyla hayran bırakan bir kadın olmasını istemiş yazarımız. (Violet, düştükleri zor durumdan saçlarını bir iple bağlayıp icat yaparak kurtulur.) Bir de soyadları veya karakterlerin bazılarının adları şair ve yazarlardan geliyormuş. Dizinin atmosferini de beğendim. 

—spoiler—

7 eylül 2018 17:14

7. epik bir jenerik müziği olan netflix dizisi ve lemony snicket'ın (gizlinot: daniel handler) 13 kitaptan oluşan çocuk edebiyatı serisi. çocukluğumun göz bebeğidir. aslında yetişkinlere daha uygundur zira oldukça hüzünlü ve kasvetli bir hikayedir. yazar daniel handler serideki karakter isimlerinde pek çok edebiyatçıya gönderme yapmıştır:

baudelaire kardeşler adlarını fransız şair charles baudelaire'den,

bay poe ünlü amerikan gotik şair edgar allan poe'dan,

6. kitap karakterlerinden esme squalor ise j.d. salinger'ın "for esme with love and squalor" adlı öyküsünden almıştır.

20 temmuz 2018 17:17

6. Yeni sezonu sonunda başlamış dizidir. O kadar farklı bir evreni var ki izlerken gerçeklikten 1 saatliğine uzaklaşıyorsunuz ve bu öyle güzel bir his ki. Kitaplarını okuma fırsatım hiç olmadı ama dizi adeta bir romanı okuyormuşuz gibi ilerliyor ve bu da harika bir şey. Başka bir harika nokta da Neil patrick harris, bence müzikalde çok yetenekli. (link: https://youtu.be/czqhyVGdYiE Burda da görüldüğü gibi ) Ve jim carrey'e göre kont olaf'ı daha iyi canlandırdığını düşünüyorum. Bunun yanında çocuk oyuncu seçimleri de harika olan dizidir. Kısaca herşeyi ile harika bir dizi, dizi değil de başka bir dünya sanki.

Her gün 1 saatliğine bu dünyadan uzaklaşmak isteyenler için birebir.

3 nisan 2018 22:15

5. Aşırı kitap okuyan bir çocuk olarak benim hiç haberim olmayan kitap serisi. Cidden dizisini izleyene kadar bilmiyordum. Diziye bayıldım mükemmel ötesi. Kitapları okumak için de can atıyorum kurgu mükemmel, fikir mükemmel, yazar mükemmel, en önemlisi verdiği mesajlar mükemmel.

Ama cidden çocukken kimse bana bu kitapları okutmadı ya da sonrasında ben hiç denk gelmedim siz böyle burada yazdıkça ya ds birileri bahsettikçe çok üzülüyorum. Bir gün çocuğum olursa daha bebekken bütün kitapları onun için alıp dizicem odasına o mahrum kalmasın.

25 şubat 2017 18:37

4. çoğumuzun çocukluğunda geceleri ailesine uyuma taklidi yaptıktan sonra ışığı yakıp okuduğu bir kitap serisi vardır ya hani, benimki de talihsiz serüvenler dizisiydi işte. uykum kaçtığı zaman kalkar o gece canım hangisini istediyse tekrar okurdum. defalarca okumuşumdur kitaplarını. violet'in mucitliğine, klaus'un kitaplarda her şeyi bulabilmesine, kitabın sanki sizinle çocuk kandırırmış diliyle değil de bir birey olarak konuşmasına, iyilerin yanında kötüleri görmeye, her zaman iyiler kazanmasa da iyiliğin daha değerli olduğunu yalınca anlatmasına bayılırdım.

dizisinden kitaptaki karamsar havayı alamadım, kitaplarla aynı tadı vermesi mümkün değil benim için zaten. yine de karşılaştıracak olursak mekanların, kitabın havasını film daha çok verebilmişti bence de. ama yine de çocukluğunda okuyarak geçirdiği olayları böyle şirin bir dizide biraz masalsı olarak görmek çok hoşuna gidiyor insanın. o bir saat boyunca dünyadan uzaklaşıyorum. kitaplarını okumadıysanız bile hafif masalsı şeyler hoşunuza gidiyorsa mutlaka bakın bir.

25 şubat 2017 18:25

3. su an 6 bolumunu izledigim muhtesem netflix dizisi.

cekimler, ironiler, kinayeler cok basarili. hele ki setlerin kurulusu, o renkler muazzam. izlerken resmen mest olduk.

bebek sunny, sanirim dunyanin en tatli bebegi olsa gerek. ne kadar sevimli, mazlum, guler yuzlu, mutlu bir bebek.

Violet'i ayrica tebrik ediyorum butun sezon sunny bebegi kucaginda tasidi - her ne kadar bazi yerlerinde maket olsa da.

Ayrica Neil Patrick Harris bu roluyle bir Golden Globe ya da Emmy kazanamazsa seneye cok uzlurum.. performansi super ki bunu zaten biliyorduk..

15 ocak 2017 18:04

2. tam olarak talihsiz serüvenler dizisi. çok sürükleyici. hem mecazen hem gerçek anlamda. (gizlinot: izleyenler anladı) (gizlinot: swh) bildiğiniz hem izletiyor, hem de izletirken yerde sürüklüyor sizi. benim bir yerden sonra "yeter ulan yeter!" dediğim oldu. ancak genel olarak gayet güzel bir dizi olmuş. neil patrick harris'in performansı da çok iyi üstelik.

14 ocak 2017 19:40

1. Allahına köle dediğim dizi.

Ne zaman başladın zalım neden haber vermedin?

Talihsiz serüvenler dizisi'ni okumuş birisi olarak çok mutlu oldum. Çünkü film 3 kitabın karışımıydı olaylar tam olarak yansıtılamadı. Doğal olarak atlanan çok yer oldu. Filmdeki gibi hiçbir olay bir anda yaşanmadı. Sadece önemli olaylara yer verip bitirdiler.

Çocuk/genç serisi olarak geçse de içindeki gizem detayları gayet yetişkinlere de uygun.

Ayrıca yazarı kesinlikle çok zeki bir adam karakterlerin adlarını edebiyattan seçip kullanmış.

Birde bu seri bizim için çok farklı. Ben okudum bitirdim benden bir sonraki kuzenime verdim. O da okudu bitirdi şimdi kendinden bir sonrakine veriyor.

14 ocak 2017 10:55

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar