yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (111)
  • oylar (73)
  • medya (2)

  1. Bitkisel. Yağlar için dev sayılabilecek Otuz mllik şişede satılan yağ. Dezenfektan özelliği bilinen Çay ağacı yağını yüzüm için kullandığm kadar, hatta belki de daha fazla, ev temizliği için kullandığım için bu boyda olması çok işime geliyor. Etrafa milyonlar (gizlinot: altı sıfır atılmasına hala alışamamış eski kafa yazar) saçıyormuş gibi hissetmeden gönül rahatlığı ile oraya buraya damlatıyorum. Kokusuna da ayrı hastayım zaten.

  24 nisan 2014 19:00

  2. Rossmann'ın kendi üretimi olan çay ağacı yağı. bugün 8.95 tl'ye metrocity şubesinden aldım. Üzerinde yazdığına göre sivilce kurutma, saç ve saç derisi bakımı, ağız bakımı, sinek ve böcek sokması gibi durumlar için kullanılabiliyormuş. Ben yüzyıllardır başımın belası olan sivilcelerim ve sivilce lekelerim için aldım. Biraz önce alnımdaki ve çenemdeki sivilcelerin üzerine parmağım yardımıyla sürdüm ve şu an sürdüğüm yerler feci şekilde yanıyor. Bu beni biraz korkutmadı değil ancak başkalarında da aynı etkiyi yarattığını okudum. Artık bu sivilcelerden de izlerinden de bıktım ne olacaksa olsun kafasındayım ancak umarım pişman olmam.

  22 haziran 2015 20:54 22 haziran 2015 20:55

  3. bu yağı kullanalı 3-4 ay oluyor bunun için yorum yapabileceğimi düşünüyorum.

  ben bu yağı sivilcelerimin çok yoğun olduğu bir dönemde aldım. gerçekten kuruttu ve iyi geldi. fiyatıyla ters orantılı olarak kaliteli. (ben 6 tlye almıştım.) benim işime yaradı mı? yaradı. bir daha alır mıyım? tbs çay ağacı yağına para harcamaktansa bunu almayı tercih ederim.

  bu arada bir öneri olarak pamuğa önce tonik sonra iki damla bu yağdan döktüğünüzde suratınıza sürerken çok bastırmadan sürün. biraz bastırarak sürdüğünüzde 1 dakika boyunca suratınızda bi yanma hissi hissedebilirsiniz. bastırmadığınız sürece sorun yok.

  bu arada kokusu evin içini dolduruyor burnu hassas olanlar için de belirteyim. :)

  29 ağustos 2015 14:25


  4. Tavsiye üzerine Rossmann'dan aldığım, kokusu çok güzel olan ama sulandırmadan kullanınca cildi feci şekilde yakan bitkisel yağ. Şampuanıma birkaç damla damlatayım derken fazla kaçırmış olacağım ki kullanırken gözlerimi yakıyor :l

  14 kasım 2015 17:48 1 aralık 2015 13:30

  5. Yüzümü kızartmaktan başka etkisini görmediğim yağ. Ha birde yüzden sağlam kir çıkarıyor.

  21 kasım 2015 09:46

  6. yüzümde ağda sonrası çıkan minik sivilceleri geçirmesi için aldığım bitkisel özlü yağ. ben pek etkisini göremedim kendi adıma. yüzümde çıkan sivilceler çok küçük, fazla miktarda ve çok yaygındı. hani bir şey yapmasanız bile cilt hassasiyetini kaybedince kendiliğinden düzelen cinsten. ben de hem bunların görüntüsünden kurtulmak hem de cildim iyileşirken iz kalmasını istemediğim için 30 cc suya 3-5 damla damlatıp tonik şeklinde yüzüme uyguladım üst üste bir kaç gün. fakat bir etkisi olmadı. bunun dışında çıkan bir iki sivilceye kulak pamuğuyla lokal olarak uygulamayı da denedim, sonuç yine hüsrandı. beklentilerimi karşılamadı maalesef. kokusu ağır olsa da benim hoşuma gitti.

  3 şubat 2016 23:51

  7. Cilt bakım rutinimin bi parçası olmuş durumda. Kokusundan ve ilk sürüldüğünde verdiği ferahlıktan olacak ki her gece yatmadan sürmezsem rahat edemiyorum. Ben gül suyunun içine 2-3 damla damlatarak tonik olarak, sivilcelerimin üzerine lokal olarak ve tırnağımdaki mantar için kullanıyorum. Etkilerine gelecek olursak yüzümün canlı göründüğünü, sivilcelerimin öyle mucizevi olmasa da biraz daha hızlı söndüğünü ve sivilce izlerimin hafiflediğini gözlemledim. Tırnak mantarında bi etkisini gözlemlemedim sadece tırnağı kurutuyor gibi geldi bana. Bende ayrıca yanık veya alerjik reaksiyona sebep olmadı.

  19 haziran 2016 14:06 ed.6 ağustos 2016 19:20


  8. bu ürünü 3-4 ay gibi bir süre önce ilk kez sivilce lekelerim için bayağı ümitli bir şekilde aldım ve denedim. uygulamaya gelince gece uyumadan önce q-tips çubuğa direk döküp lokal olarak lekelere uyguladım 1 hafta kadar fakat bende lekelerin rengini iyice belirginleştirmekten başka bir işe yaramadı gece kullanıyor olduğum halde. bende ''bu da mı gol değil?'' diyerekten bıraktım.

  geçen hafta banyoda gözüme tekrardan çarpınca bir şans daha verdim ve aman allahım :) bu ürün meğerse bayağı işe yarıyormuş ama uygulamamdan ötürü bir verim alamıyormuşum. makyaj pamuğunu tamamen ıslatıp 5-6 damla bu yağdan döküp bütün yüzümü siliyorum. 20 dk sonra nemlendiricimi uyguluyorum, bir nevi tonik gibi kullanıyorum yani. sonuç itibariyle şu 1 haftada lekelerim hafifledi ve sivilce sayısında bayağı bir azalma gözlemledim. benim cildimde seyrelterek kullanmak gerekliymiş onu anlamış oldum biraz geç te olsa :)

  16 eylül 2016 23:01

  9. Gül suyuna karıştırılarak kullanıldığında tonik ihtiyacını karşılayacak yağ. Bunu kullanarak göz altımda ve dudak etrafında uzun zamandır geçmeyen ufak yağ bezelerinden kurtuldum. O yüzden benim için anlamı büyük. Bir de eğer siyah noktalarınızı veya sivilcenizi sıktığınızda cildiniz aşırı tepki veriyorsa bu tonik ciddi oranda yatıştırıyor.

  4 mart 2017 21:20

  10. iki senedir tedaviyle dahi geçmeyen, stres kaynaklı kırmızı sivilcelerle uğraşıyorum. arada geçer gibi olup üzüldüğüm günün ertesinde hooop tekrar çıkıyorlardı. üç hafta önce burdaki yorumlardan da hareketle denemediğim bu da kalmasın diyerek aldım ve aldığım günden beri her akşam yatmadan suyla seyreltip lokal olarak sivilcelerime uyguladım. şu an hepsi sönmüş durumda, yalnızca kızarıklıkları kaldı. şimdi kullanmayı bırakıp biraz bekledikten sonra sivilceler tekrar çıkmazsa kimyasal peelingle de kalan kızarıklıklara müdahale etmeyi düşünüyorum, sonuca göre burayı editlerim...

  karma ciltliyim bu arada.

  edit: bırakınca sivilcelerim tekrar çıktı süslüler.

  11 mart 2017 19:27 13 nisan 2017 15:28