yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

  1. yeni keşfettiğim youtuber.

  youtube'da video izlerken "duygu özaslan gibi yedim" videosu öneri olarak karşıma çıktı. başlık çok iç açıcı gelmemişti aslında. saçma sapan bir videodur diye tahmin edip meraktan tıklamıştım ama kızın samimiyetini, konuşmasını vs. de beğenince diğer videolarına da baktım ve baya sevdim kendisini hatta abone oldum.

  kızımız 24 yaşında, istanbul'da tek başına yaşıyor, anladığım kadarıyla 1-2 sene polonya'da erasmus gibi bir şey yapmış ve polonyalı bir sevgilisi var. bence gayet iyi ingilizcesi var ama nedenini tam anlayamadığım bir şekilde hem türkçe hem de ingilizce konuşurken aksanı rus aksanına kayıyor.

  herkes yorumlarda yazmış ama benim de dikkatimi çekti söylemeden geçemeyeceğim makyajmıdedin ayşegül'ün ilk çıktığı zamanki hallerine çok benziyor.

  bunun dışında umarım değişmez hem kendisi hem de tavırları çok doğal. daha önce çok az izleniyormuş, "... gibi yedim" videoları ile iyi bir ivme yakalanmış. güzel video fikirleri bulmaya devam ederse izlenmelerinin ve tanınmışlığının artacağını düşünüyorum. kendisine nacizane tavsiyem izlenme sayısı artınca doğallığını yitirmemesi olur. özellikle de dış görünüş olarak. zira doğal dudakları, burnu olan youtuberlara hasret kaldık.

  (link: https://www.youtube.com/user/basakyldz buyrun bu da kanalın linki)

  14 ağustos 2019 10:25

  2. Videolarını izlemek çok hoşuma gidiyor çünkü hem çok doğal, hem çok ilginç bir konsepti var, hem de videolarını izleyince hayatta yalnız başına ayakta durmayı öğrenmiş bir genç kadın görüyorum. Bu yüzden yıldızının parlamasını ve YouTube’dan kazanabilmesini istediğim biri kendisi.

  17 şubat 2020 13:53

  3. ya şu kız gerçekten youtube'da en severek takip ettiğim kişiydi. sosyo-ekonomik olarak da kendim gibi daha orta seviyeye hitap eden biri olduğunu düşünüyordum. Ama en popüler 'gibi yedim' videolarındaki malzemeleri almak için ne kadar para harcadığının üzerinde durup bir beğenirsiniz artık demesi bir noktaya kadar anlaşılabilirken artık çok baydı gerçekten. bunu belirtmesine değil de her seferinde ben sizin için ne paralar harcıyorum diye bunun hesabını yapması çok çiğ geliyor. valla bizim apartman grubunda bu kadar gider hesabı yapılmıyor. kamu hizmeti yapmıyorsun. bu kadar pahalı geliyorsa yapma ya da yemeklerin benzerlerini yap, nedir yani? hayır bir de eğer videonun beğenilerini video için harcadağı para miktarına göre değerlendirmemizi istiyorsa, kendi ayağına sıkıyor. çünkü duygu özaslan vd daha popüler youtuberlar rahatlıkla daha kolay para harcayabilirler. nolur artık para deme :d

  13 haziran 2020 12:21


  4. kanal konsepti çok hoşuma gittiği için başlarda severek izliyordum. fakat son zamanlarda para muhaabbeti çok sıktı ve abonelikten çıktım. yorumlarda bir kaç kişi daha eleştirmiş bu tavrını fakat izlemeyin,banane tarzı cevaplar vermiş. kendi ayağına sıkıyor bu şekilde bence. youtube kanalı açtığınızda kimse size maaş vaadinde bulunmuyor sonuçta. genel olarak negatif ve memnuniyetsiz biri izlenimi çizdi bende.

  20 haziran 2020 11:24

  5. aksanını bilerek kaydırdığına eminim. sadece yetenek işi konuşması. yoksa bilmeden böyle Rus gibi konuşuyorum olayını yiyecek değiliz.  İlgi çekmeye çalışıyor hepsi bu. 

  bazen, gibi yedim konulu videolarında o çok pahalı geldi almadım diyor. e çekme o zaman Başak yani. Zorla mı çektirdik zaten amaç benzer/aynı şeyleri yemek. Özellikle aldığı her şeyin pahalı olmasını gözümüze sokmasına da gerek yok. madem öyle 'köşedeki bakkal gibi yedim' temalı Çek kimse izlemesin. 

  Biz youtuber yada ünlülerin ne yediğini merak etmesek zaten izlemeyiz. Sen en iyisi o konsepti bırak normal yemeğini ye hem para da harcamazsın assdfg. He birde o sahte aksanın varmış gibi davranma. itici oluyorsun. 

  22 haziran 2020 03:50

  6. Samimi bulduğum için arada açıp izliyordum ama özellikle son videosundaki para muhabbetiyle bıktırdı. Youtube'u gelir kapın olarak görüyor olabilirsin ama bunu izleyicine yansıtmamalısın.

  22 haziran 2020 05:19

  7. gibi yedim videolarında eğlenceli işler ortaya çıkarsa da gereksiz asabiyete sahip bir youtuber. buradan parayla ilgili yakınmalarını okuyunca videosunu izleyip işin ayrıntılarını öğrenmek istedim, o kadar negatifti ki bir süre sonra dayanamayıp kapattım. artık 5 yaşındaki çocuk bile biliyordur youtube'taki paranın izlenme ya da beğeni değil de sponsorlu içeriklerden kazanıldığını. yani izleyicilerinin videolarını beğenmeleri ancak sponsorların dikkatini çekmesini sağlar, bundan sonraki para kazanma kısmı youtuber kişisinin stratejileriyle ilerler.

  chloe ting videosundan az kazanmasının sebebi yorumlardan öğrendiğim kadarıyla o videodaki sponsoruyla uygulama indirme üstünden anlaşmasıymış. (gizlinot: yanlış bir bilgiyse ve uyaran olursa girdimi düzenleyebilirim) bu kitlesini tanımamaktan başka bir şey değil benim gözümde. videolarını izleyen kişilerin nasıl istatistikleri var ki elinde ücretli bir vpn uygulaması edineceklerine kendini inandırmış, çok şaşırdım. her işte elbet hatalar yapılır, sonraki anlaşmalarda buradan edindiği derslerle ilerleyip daha çok işine yarayacak sponsorluk bağlantıları kurabilir. ama kendi yaptığı bir hatanın acısını abonelerinden çıkarmak kimseye olumlu bir değer katmaz, geçimini youtube üstünden sağlamak istiyorsa umarım geç olmadan öğrenir bunu. 

  22 haziran 2020 13:20


  8. ilk defa bir youtuber için girdi yazıyorum. sözlüğe katıldığımdan beri bu tür başlıkları okuyorum ama daha önce hiç yazmamıştım. ilk videosunu izlediğimden beri başak bana itici geliyor, asabiyetinden ya da konuşma tarzından olabilir ama içeriği beni eğlendirdiği için izlemeye devam ettim ta ki en son mukbang videosuna kadar.

  son videosunda ona fikir veren ve kibarca her videosunda 'çok para harcadım o yüzden beğenin.' gibi cümleler kullanmasının bazı izleyicilerin hoşuna gitmeyeceğinden bahseden takipçileriyle resmen kavga etmiş. bunu söylemesinin nedeninin para kazanmak istemesi olduğunu söylüyor.

  şu an tek geçim kaynağı youtube olduğu için para kazanmayı beklemesi ve istemesi normal ama artık çoğumuzun da bildiği gibi sadece youtube izlenmesinden değil sponsorlardan da para kazanılıyor ve youtube kanal açan kimseye para kazanma sözü vermiyor. bu asabi duruşu ve sürekli para para diye gezmesi bir izleyicisini daha kaybettirdi ama zaten izlemezseniz izlemeyin dediği için çok da umursayacağını sanmıyorum ve uzun vadede bu tavrı yüzünden daha fazla izleyici kaybedeceğini düşünüyorum.

  22 haziran 2020 16:18

  9. Kendisini yaklaşık 10 ay once keşfetmiş ve çok sevmiştim. Sözlükteki ilk girdi bana ait hatta baya övmüşüm.

   Amaaa günümüzde düşüncelerim bambaşka.

   Hemen her videosunu izlemişimdir. Belki bir iki kez söylese şirin gelecek çok para harcadım videoyu beğenin sözlerini neredeyse her gibi yedim videosunda söylemesi, her videoda biraz daha artan agresifliği inanılmaz itici biri durumuna düşürdü kendisini. Son mukbang videosunu izledikten sonra dayanamadım abonelikten çıktım zaten. Bugün instada kötü yorumları kastederek "meyve veren ağacı taşlarlar" storysini görünce de instadan takipten çıktım.

   pardon da sen ne meyve verdin de seni taşladılar? İzlenme sayıların ortada. İnsanları ne kadar etkileyebileyebildiğin de. (bir videosunda uygulama tanıtmış, linke tıklayıp satın almalı, kimse satın almadığı için hiç para kazanamamış tanıttığıyla kalmış, baya güldüm buna) İnsanlar senin başarını çekemediği için değil sürekli para muhabbeti yaptığın ve agresifliğin için  seni eleştiriyorlar.  

   Youtuberlığı ana mesleği haline getirenler öğrenciyken başlayıp ünlenince ya okulu bırakıyor/mezun olunca çalışmıyor ya da ünlenince işi bırakıyor. Kendini bir şekilde garantiye alıyor yani. Yok ben direkt sıfırdan youtuber olarak başlayacağım diyorsan şu an harcadığından çok daha fazla para harcayıp çok daha dikkat çekici şeyler yapman lazım kusura bakma. Özensiz videolarla para kazanmak youtube ın ilk zamanlarındaydı çok geç kaldın. Artık sayısı 10.000 leri geçen türk youtuberlar arasından sıyrılmak için bir farkın olması lazım. Bu fark para harcıyorum beğenin demek ve agresiflik değil. Yoksa böyle sürekli para kazanamıyorum diye dert yanarsın.

   Çok uzun yazdım özür dilerim ama sürekli hata yapıp suçu asla kendinde aramayan insanlar beni çok kızdırıyor.

   Buraları okuyorsundur diye tahmin ediyorum. Benim sana ne garezim olabilir? Bak bu başlıktaki ilk girdiye. Sana karşı bu kadar pozitif olan bu kadar nacizane desteklemeye çalışan biri bile bunları düşünmeye başladıysa oturup kendini sorgulaman gerekir. 

  22 haziran 2020 22:51 22 haziran 2020 23:33

  10. ben de gibi yedim videolarını sevdiğim için bir süre izleyip, sonra başak'ın gereksiz sinirli tavrından bıkıp, izlemeyi bırakanlardanım. bir videosunda olumsuz yorumlara sinirli bi şekilde cevap verip tüm video boyunca negatif enerji yaymayı sürdürmüştü, izlerken içim boğuldu. videonun altındaki yorumlara baktım herkes "üzülme başak haklısın, seni seviyoruz biz takma" vs demişler. kız takma yazan kişilere cevap verip çemkirmiş hala olumsuz yorum geliyor diyerek. bu nedir ya? sinirlenip sinirlenip niye takipçilerine patlıyosun bu insanlar seni çekmek zorunda mı? çok ilginç böyle davranan başka youtuber görmedim, kendi kendini bitirecek böyle giderse.

  22 haziran 2020 22:56