yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. bunu çıkarma videolarını izlemek, siyah nokta/kist çıkarma videolarını izlemek gibi enteresan bir zevk veriyor. kulak çubuğu gibi bir şeyle bademciğin üzerine bastırınca pırt diye fırlıyor. midesi hassas olanlar izlemesin: (link: https://www.youtube.com/watch?v=8IXMT2VuUJg https://www.youtube.com/watch?v=8IXMT2VuUJg)

  fakat siz yine de bir kbb uzmanına görünürseniz iyi olur. kendi kendine çıkarmaya çalışmak riskli olabilir.

  ekleme: böyle bir sorununuz varsa, bir süre süt ürünlerini tüketmemeniz gerekirmiş.

  alıntı:

  Bademcik Taşı Neden Oluşur?

  - Bademcik çukurcuklarına yerleşen bakterilerin yerleşmesiyle metabolizma artıklarının birikmesi,

  - Bademcik iltihabını hastalığı,

  - Diş çürüklerinin bakteri oluşumunu tetiklemesi,

  - Magnezyum ile kalsiyum tuzlarının birikmesi.

  Bademcik Taşı Belirtileri Nelerdir?

  - Aşırı ağız kokusu,

  - Nadir de olsa yutkunmada ağrı yaşanması,

  - Çok büyük bademcik taşları bademcik apsesi ile aynı belirtileri gösterir.

  Bademcik Taşı Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Bademcik taşı olan hastalarda herhangi bir şikayet yoksa tedavi gerekmeyebilir. Sık sık bademcik taşı şikayeti yaşayan kişiler ılık su ve tuz karışımıyla gargara yaparak keseciklerde bulunan birikintileri temizleyebilirler. Bademcik taşı hastaya rahatsızlık verecek boyutta büyümüş ise üç farklı yöntemle tedavi edilmektedir.

  Kişilerin günlük hayatını etkileyecek derecede ağız kokusu ve ağızda kötü bir tada neden olan bademcik taşlarının engellemesinin en önemli yolu iyi bir ağız hijyeni sağlanmasıdır. Diş temizliğine dikkat edilmeli, çürük dişlerin uygun biçimde tedavisinin yapılması ve düzenli olarak ağız gargarası kullanmak bademcik taşı oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Bademcik taşındaki bakterilerin oluşturduğu ağız kokusunu bastırmak için ağız içi koku gidericiler geçici çözüm sunar.

  (link: http://www.bademcik.gen.tr/bademcik-tasi.html http://www.bademcik.gen.tr/bademcik-tasi.html)

  30 temmuz 2016 01:23 30 temmuz 2016 01:31

  2. bu kücük seref yoksunu beyaz partiküllerden bende de mevcut.kendisi hayatımı mahvetti (gizlinot: tamam belki abarttım ama ) süslüler.belki değerli midelerinizi irite edeceğim.onlarca binlerce doktorlara gittim hepsi sunu söyledi "bademciklerin kücük kraterler barındırıyor ve bu tamamen yaradılıs senlik bi durum yok" yaklasık bütün doktorlar bu ve bunun türevi cümleler sarfetti.o yapısal bademcik kraterlerine meğersem yenilen "özellikle sütlü"ürünler kolaylıkla dolup bekleyip koku yaratıyormus.midenizi az daha kötülendireceğim ki bende kulak çubuğu metodunu kullandım.o kadar cok kullandım ki yeri geldi kanattım evet bademciklerim bildiğiniz şırıl şırıl kanadı.günlerce antibiyotik kullandım.o zorlu süreci gargarlarşa atşlattım hemde günde onlarca defa yaparak.bası ve kulak ağrısı cektim hatta.siz yapmayın.fakat gelgelelim devamlı gittiğim doktorum en son su yorumu yaptı "kanattığın bademcilerinin dokusunu bozup kendiliğinden o kraterleri yanlıs bir sekilde dahi olsa yok etmissin artık bademciklerinde o artıklardan olusmaz"dedi.gercekten aynada baktığımda bademciklerimde o minik kese gibi kraterleri görmüyor yerine kücük zeytin yüzeyi gibi parlak düzlükler görüyordum.öyle ki artık ne ağız kokum kalmıstı ne sabah kokusu ve bademcik taşı...yanıma kar kalan ve en önemli etken olduğuna inandığım tek sey günde en az iki defa ve her yemekten sonra gargara yapmaktı.(gizlinot: entryi biraz uykulu girdim karmaşıksa affola )

  30 temmuz 2016 01:29 30 temmuz 2016 01:43

  3. Tek değilmişim demek istediğim başlık. Bademciklerim yarık yarık ve içinde bunlardan var. Çok olduğunda ağız kokusu aşırı artıyor kendinden tiksiniyor insan. Ben bir çay kaşığını bunun için kendime tahsis ettim bademciğe bastırınca pıt diye çıkıyor çay kaşığının ağzı kadar. Bademcik ameliyatı olmadım hala benimleler.

  Biraz Rahatsız edici bir girdi oldu süslüler kusura bakmayın.

  8 şubat 2017 21:45 8 şubat 2017 23:17


  4. videoları benim için (gbkz: guilty pleasure)'dır. izledikçe bir rahatlama geliyor.(gizlinot: n'apayım böyleyim) (gizlinot: sonra sivilce sıkma videoları) (gizlinot: sonrasını söylemeyeyim)

  8 şubat 2017 23:37 8 şubat 2017 23:40

  5. benim de muzdarip olduğum, berbat bir kokuya sahip olması yanında bademciklere bir şey batmış hissi uyandıran bela. çirkin kokusunu ise şöyle tanımlayabilirim, kanalizasyon suyuna basmış kedi patisi kokusu... bunlar yüzünden sabah ağzınızda berbat bir tatla uyanırsınız. bu yüzden doktora gittiğimde bana antibiyotik ve ağrı kesici tarzda bir sprey verip yollamıştı :D

  bademcikleri alınmış kardeşimde de var bu meretten, sanırım bademciklerin alınma tarzıyla da alakalı.(gizlinot: kapsülüyle ve ya kapsülsüz alınabiliyor)

  9 ağustos 2020 11:07

  6. Ben genelde cips kuruyemiş gibi atıştırmalıkları yediğim günün ertesi sabahında bu oluşumla karşılaşıyorum. Bazen yutak kısmına oradan mideye indiremediğimi bile düşünüyorum. Orada olma hissi kokudan daha çok rahatsız ediyor beni. Ağız hijyenine ne kadar dikkat etsem de arada oluyor. Dayanamadığım noktada müdahele ediyorum. Yoksa bir sabah kendiliğinden düşmüş oluyor. Bildiğim kadarıyla yutmak da zararlıymış. Çıktıktan sonra dikkat etmek gerekli.

  10 ağustos 2020 01:46 10 ağustos 2020 01:47

  7. hayatımı mahvetti bu bademcik taşı denen zımbırtı. bazı geceler boğazımdaki yabancı madde hissinden uyuyamadığım ve ağladığım oluyordu. maalesef kalıcı tek çözüm bademciklerinizi aldırmak. ben oluştukları zaman elimi yıkayıp bir kulak çubuğuyla alıyorum ancak temiz olmasına çok dikkat edin, yoksa bademcik iltihaplanmasına sebep olabilirsiniz zira yaşadım... ölüm gibiydi.

  10 ağustos 2020 02:08


  8. Geçen gün canıma tak edip temizlerken hemen kenarında tahrişe neden oldum ve aft çıktı. Yaklaşık beş gün çektim ama ne çekmek, ne boğaz iltihabına ne de damakta oluşan yaralara benziyor acısı. Hala bile hissediyorum yutkunurken. Siz siz olun benim gibi hiç kalmaması için çabalarken kulak çubuğunu çok fazla bastırmayın.

  10 ağustos 2020 12:34

  9. Arkadaşlar size kötü bir haberim var :( bademcikleriniz alınsa bile bu bademcik taşı oluşmaya devam ediyor :( internette ağız duşu kullanılabilir demişler ben ıslak kulak çubuğu tercih ediyorum. Ögürme refleksi işin içine girince temizlemek zorlaşıyor 

  10 ağustos 2020 20:39

  10. Bayağı acı veriyor ama ben evde kendim girişim uygulamak istemiyorum. Yarın aile hekimine gideceğim. Üzgün surat.

  28 ocak 20:30