yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • medya (0)

  1. sanırım ilerde kızım olursa böyle hisseder :D benim annem pek bakımlı değildir hatta evde kozmetiğe yatırım yapan benim genelde. o yüzden bakımlı annenin kızı olamadım pek. :D

  23 eylül 2016 19:54

  2. görünce kahkaha atmama sebep oldu başlık, sevgili anneciğim de böyle, başlık için (yazar: foggy brain) 'e teşekkürler, annesine de sevgiler :3

  benim annem de çok düşkündür, küçükken chanel pudrasını koklamaya bayılırdım, tam bir parfüm junkie'dir kendisi. maskarayı çok sevenlerdendir, cilt bakımına düşkünlüğü bana da aynen yansıdı, yetmedi son 10 yıldır estetik müdaheleler de yaptırıyor, beni de destekliyor, kendi doktorlarına götürüyor. buna değeceğini kendisinin bebek poposu yumuşaklığındaki cildinden anlıyorum, 56 yaşında kendisi. alnımı kırıştırmama sinirlenip en sonunda botoksa dolguya yanımda gelendir. bakımlı olmanın, güzelliğe düşkün olmanın kendine yatırım olduğunu söyler hep. bunlara verilen paraya da hiç acımaz. canımdır, o chanel pudrayı yüzüme boca ettiğimde pudranın ne işe yaradığını anlatmıştır, makyaj malzemesi paylaşmak konusunda da evlat torpilimi kullanıyorum. allah başımızdan eksik etmesin.

  23 eylül 2016 21:15

  3. Herkes gibi bende benim annem bu diyerek söze giriyim :)

  Bütün gün evin işlerini hallettikten sonra , tek bakım rutini el kremini ellerine ovuştura ovuştura süren anneme burdan selam yolluyorum. Bütün gün evin içinde koştursanda tek bir gün ter koktuğunu bilmem. Hep misler gibisin. Bakımlısın annem :)

  23 eylül 2016 23:46


  4. Bakımlı annenin kızı olmak demek lisede elinden tutup götürülüp cilt bakım ürünleri alınması, 15 yaşında yüz yıkamanın- nemlendirmenin öneminin anlatılması demektir. Yüzüne gözüne ilk makyaj malzemesi sürmek istediğinde ne idüğü belirsiz bir şey sürme, ben sana güvenilir olanını alırım denmesidir. Tırnak yeme alışkanlığından kurtulman için maniküre götürülmek demektir. Deneme yanılma yöntemiyle öğrenmek değil neyin nasıl yapılması gerektiğini hep bilmektir.

  24 eylül 2016 00:30

  5. Köy yerinde sephora ne varmış da bizimki olmamış mı dedirtendir

  24 eylül 2016 08:53

  6. benim kızımdır kendisi :) ama yaşı henüz 8 olduğu için "anne neden sürekli krem sürüyorsun, makyaj yapıyorsun, maske yapıyorsun, saçını boyuyorsun?" vb. cümlelerle benim bu merakımı anlamaya çalışmaktadır.

  24 eylül 2016 10:19

  7. böyle anneden ben nasıl çıktım demektir.

  annem olduğundan 15-20 yaş genç gösterir, günlere gider, pazardan aldığı 5 liralık 2. el ama gayet kaliteli görünen şeyleri giyer, kuaföre 5 tl'ye fön çektirir, azıcık da makyaj yapar, tam bir hatun oluverir.

  kendisinden 35 yaş küçük kızı ise boya küpüne dönse bile asla annesi gibi olamaz. :(

  yalnız şu an fark ettim bu bakımlılık değil doğal güzellik. adsfgh

  24 eylül 2016 14:26


  8. benim bu konuda kafam karışık.

  hatun gençliğinden beri yüzüne hiç bir şey sürmemiş.fondötenden tiksinir zatende ne bir krem ne bir sabun. sigarada içiyor üstelik. ama cildi pamuk gibi. tek bir leke yok.nasıl kıskanıyorum. e sende sürme sende böyle ol diyor

  ben beslenmeye bağlıyorum birazda. o gençken benim kadar paketli gıda yemedi. e yokmuşta zaten. ben gizli gizli yiyordum

  saçını arada bir boyatır. sadece parfüm ve el kremi kullanır. ama meleğim benimle zoraki mac,gratis vs gezdiğinde kızına o beğendiği farı alır. ne kadar makyaj yapma dese de göz makyajın çok güzel olmuş der. rujla dudağına doğru ilerlediğimde kaçmasa keşke :) ben kime çektim acaba?

  kuaförde analı kızlı gelenlere çok özenirmiş heralde daha ben yoktum. beraber maniküre gittiğimiz zaman söylemişti. ben yapmıyorum ama sen hep kendine bak kızım der.

  süslü analarınıza selam ederim.

  24 eylül 2016 14:38

  9. Hep özendiğim bir durumdur. Benim canım annem cilt bakımına bildiğin düşman. Yüzüme nemlendirici sürdüğüm için cildim bozulacakmış öyle diyor şapşik. Özel günler dışında makyaj yapmaz. Yaptığı makyaj da far, göz kalemi ve rujdan ibaret. Anne maskara sürücem sana diyorum, benim kirpiğim yok ki diyor. Anne zaten yok diye sürüyoruz, varmış gibi yapıcak diye zor ikna ediyorum her seferinde. Hayır bir de güzel oluyor makyaj yaptırınca ama ikna edemiyorum, sevmiyor kadın. Ama ne hikmetse kozmetik alışverişini pek seviyor, özellikle de katalogdan avon, farmasi gibi mesela. Almayı en sevdiği şeyler de ruj ve parfüm. Kahverenginin her tonu ruju var bayılıyor kahve rujlara ya yerim.

  24 eylül 2016 15:16

  10. öğretmen olan annem her sabah bizi okula hazırlar ve kendi hazırlanırdı okula gitmek için. Yeşil bir göz kalemi sürer, biraz rimel ve koyu kahverengi rujunu sürerdi. Hayran hayran seyrederdim onu. O zamandan kalma kahverengi ruj hastalığımın sebebidir kendisi. Hasta olmadığı günler hariç hiç pasaklı görmedim onu, saçımı taramaya üsendiğim zamanlar, 2 çocuklu kadın senden bakımlıydı derim, nemlendiricimi, maskemi sürerim.

  24 eylül 2016 15:40