sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (44)
 • medya (0)

1. sanırım ilerde kızım olursa böyle hisseder :D benim annem pek bakımlı değildir hatta evde kozmetiğe yatırım yapan benim genelde. o yüzden bakımlı annenin kızı olamadım pek. :D

23 eylül 2016 19:54

2. görünce kahkaha atmama sebep oldu başlık, sevgili anneciğim de böyle, başlık için (yazar: foggy brain) 'e teşekkürler, annesine de sevgiler :3

benim annem de çok düşkündür, küçükken chanel pudrasını koklamaya bayılırdım, tam bir parfüm junkie'dir kendisi. maskarayı çok sevenlerdendir, cilt bakımına düşkünlüğü bana da aynen yansıdı, yetmedi son 10 yıldır estetik müdaheleler de yaptırıyor, beni de destekliyor, kendi doktorlarına götürüyor. buna değeceğini kendisinin bebek poposu yumuşaklığındaki cildinden anlıyorum, 56 yaşında kendisi. alnımı kırıştırmama sinirlenip en sonunda botoksa dolguya yanımda gelendir. bakımlı olmanın, güzelliğe düşkün olmanın kendine yatırım olduğunu söyler hep. bunlara verilen paraya da hiç acımaz. canımdır, o chanel pudrayı yüzüme boca ettiğimde pudranın ne işe yaradığını anlatmıştır, makyaj malzemesi paylaşmak konusunda da evlat torpilimi kullanıyorum. allah başımızdan eksik etmesin.

23 eylül 2016 21:15

3. Bakımlı annenin kızı olmak demek lisede elinden tutup götürülüp cilt bakım ürünleri alınması, 15 yaşında yüz yıkamanın- nemlendirmenin öneminin anlatılması demektir. Yüzüne gözüne ilk makyaj malzemesi sürmek istediğinde ne idüğü belirsiz bir şey sürme, ben sana güvenilir olanını alırım denmesidir. Tırnak yeme alışkanlığından kurtulman için maniküre götürülmek demektir. Deneme yanılma yöntemiyle öğrenmek değil neyin nasıl yapılması gerektiğini hep bilmektir.

24 eylül 2016 00:30

4. Köy yerinde sephora ne varmış da bizimki olmamış mı dedirtendir

24 eylül 2016 08:53

5. benim kızımdır kendisi :) ama yaşı henüz 8 olduğu için "anne neden sürekli krem sürüyorsun, makyaj yapıyorsun, maske yapıyorsun, saçını boyuyorsun?" vb. cümlelerle benim bu merakımı anlamaya çalışmaktadır.

24 eylül 2016 10:19

6. benim bu konuda kafam karışık.

hatun gençliğinden beri yüzüne hiç bir şey sürmemiş.fondötenden tiksinir zatende ne bir krem ne bir sabun. sigarada içiyor üstelik. ama cildi pamuk gibi. tek bir leke yok.nasıl kıskanıyorum. e sende sürme sende böyle ol diyor

ben beslenmeye bağlıyorum birazda. o gençken benim kadar paketli gıda yemedi. e yokmuşta zaten. ben gizli gizli yiyordum

saçını arada bir boyatır. sadece parfüm ve el kremi kullanır. ama meleğim benimle zoraki mac,gratis vs gezdiğinde kızına o beğendiği farı alır. ne kadar makyaj yapma dese de göz makyajın çok güzel olmuş der. rujla dudağına doğru ilerlediğimde kaçmasa keşke :) ben kime çektim acaba?

kuaförde analı kızlı gelenlere çok özenirmiş heralde daha ben yoktum. beraber maniküre gittiğimiz zaman söylemişti. ben yapmıyorum ama sen hep kendine bak kızım der.

süslü analarınıza selam ederim.

24 eylül 2016 14:38

7. Hep özendiğim bir durumdur. Benim canım annem cilt bakımına bildiğin düşman. Yüzüme nemlendirici sürdüğüm için cildim bozulacakmış öyle diyor şapşik. Özel günler dışında makyaj yapmaz. Yaptığı makyaj da far, göz kalemi ve rujdan ibaret. Anne maskara sürücem sana diyorum, benim kirpiğim yok ki diyor. Anne zaten yok diye sürüyoruz, varmış gibi yapıcak diye zor ikna ediyorum her seferinde. Hayır bir de güzel oluyor makyaj yaptırınca ama ikna edemiyorum, sevmiyor kadın. Ama ne hikmetse kozmetik alışverişini pek seviyor, özellikle de katalogdan avon, farmasi gibi mesela. Almayı en sevdiği şeyler de ruj ve parfüm. Kahverenginin her tonu ruju var bayılıyor kahve rujlara ya yerim.

24 eylül 2016 15:16

8. öğretmen olan annem her sabah bizi okula hazırlar ve kendi hazırlanırdı okula gitmek için. Yeşil bir göz kalemi sürer, biraz rimel ve koyu kahverengi rujunu sürerdi. Hayran hayran seyrederdim onu. O zamandan kalma kahverengi ruj hastalığımın sebebidir kendisi. Hasta olmadığı günler hariç hiç pasaklı görmedim onu, saçımı taramaya üsendiğim zamanlar, 2 çocuklu kadın senden bakımlıydı derim, nemlendiricimi, maskemi sürerim.

24 eylül 2016 15:40

9. Buradaki girilerden anladığım kadarıyla bakımlı olmakla süslü olmak karıştırılmış. Bakımlılık, makyaj eşyalarından bağımsız olarak saçından tırnağına kadar özenli ve temiz olmaktır genel anlamıyla. Yani ojesiz bir manikür bakımlılık, ojeli bir manikür ise artık süslülük kısmına giriyor bence. benim de annem doğuştan şanslılardan, hiçbir zaman 1 tane sivilcesi çıkmamış hayatında hiç cilt bakım ürünü kullanmamış ve gerek duymamış. ama her daim bakımlı ve temizdir. Bana da bakımla ilgili temel her şeyi o öğretmiştir. Ben makyajın desteklenmesi gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum aynı zamanda dolgu botoks vb uygulamaların da. Kızım da yapsa asla karışmam herkesin özgür kararıdır. Ama bunu yapan anneler varsa iyi bir şeymiş gibi anlatmak bana yanlış geliyor. Çünkü her şeyden önce sağlığımız geliyor. Ve bu uygulamaların hepsi sağlığa zararlı şeyler. Bu bilimsel olarak kanıtlanan bir şey yani. Tabiki ben de makyaj yapıyorum ama dozunda yapmaya çalışıyorum, her gün yapmıyorum. Yanlış olan yanlıştır cici göstermenin anlamı yoktur bence.

24 eylül 2016 17:46

10. ergenliğimde kendimin bile önemsemeyip geçirmek için herhangi bir ürün kullanmak istemediğim sivilcelerimi geçirip iz kalmaması için zorla cildiyeciye götürüp verdiği her şeyi kullandıran annemdir. o zamanlar çok carlamıştım niyeyse ama şimdi teşekkür ediyorum. beraber cilt bakım ürünleri stoklamak en sevdiğimiz aktivitelerden mesela şuan (gizlinot: swh)

24 eylül 2016 18:25