yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. bugün itibariyle bitirdiğim ve yüksek ihtimalle tekrar alacağım, radikal bir etkisi olmasa da bende olumlu bir izlenim oluşturan ürün.

  2 ay kadar önce, cildimin çığrından çıktığı bir zaman ne yapsam oy ben hangi glikolik asitlere sarılam diye yanıp tutuşurken buradan görüşlerine çok güvendiğim bir yazarın önerisiyle satın aldım. majör sorunlarıma (sivilce, siyah nokta, komedon) direkt bir etkisi olmasa da bir yaz nemlendiricisi olarak oldukça memnun kaldım. yüzümü sabah ve akşam (bkz: la roche posay lipikar syndet) ile yıkadıktan sonra hem tonik hem de nemlendirici niyetine bu ürünü yüzüme sıktım. nemlendirme etkisini beğendim. gözle görülür etkisi ise gözeneklerimi sıkılaştırması oldu ki bu yaz döneminde benim için mucize bile sayılabilecek bir sonuç.

  içimdeki fakir alert: yine de bir üzüm suyuna 50 lira vermek...ne bileyim. ortalama kalitede bir şarap fiyatı neredeyse (gizlinot: swh)

  23 ağustos 2015 17:12 23 ağustos 2015 17:14

  2. Avene'in termal suyunu bitirip, yeniden almak için gittiğimde, eczacının, biraz da ısrarla sattığı ve benim avene'den daha fazla beğendiğim ürün. fiyatı biraz tuzlu, yarısına gelince korka korka sıkmaya başladım; bitmesin diye :(

  hocaların tanım kasmaya zorlaması--> cildi nemlendirdiği anında hissedilen, avene ve la roche'un termal sularından çok daha başarılı, mis gibi üzüm kokulu, tavşanların zıplamasına izin veren bir markası olan; su.

  7 eylül 2015 22:47 8 eylül 2015 14:35

  3. Alırken cildimi yağlandırır mı, sivilce çıkmasına sebep olur mu gibi şüphelerim vardı. Ama kullandığımda çokkkk hoşuma giden cildimi ferahlattığını hissettiğim ve hiçbir şekilde olumsuz etkisini görmediğim üzüm suyu spreyi. Dermoeczanem sitesinden belli bir sepet tutarını geçtiğimden mevcut hediyeler arasından 200 ml'liğini talep etmiştim. kullanıp bitirdim ve çok memnun kaldım. fiyatı şu an yüksek olmasaydı tekrar almayı düşünürdüm.(gizlinot: min. 50 TL) Güzel bir nemlendirici ve ferahlatıcı arayanlar için öneririm.

  edit: imla hatası

  4 ekim 2015 11:09 ed.29 kasım 2015 14:14


  4. içeriği üzüm suyu (water + juice) ve azottan oluşan, caudalie'nin fransızların pek meşhur termal sularına cevap ürünü (bkz: tanım kasmak). bir iki sene önce yaz mevsiminde termal su yerine bu ürünü almıştım. Fiyatı diğer Caudalie ürünleri seviyesinde olsa da bir beauty elixir değil! Bu tip ürünleri genelde yüzüme fazla yüklenip yaktığım/zarar verdiğim zamanlar tonik olarak kullanıyorum ve bu konuda gayet başarılı. Ancak diğer markaların termal sularından kendisini bir tık öteye götüren bir etkisi ile karşılaşmadığım için tekrar almadım. yine de temiz içerik açısından ve üzüm çekirdeğinin tüm cilt tiplerine faydası yönüyle tonik yerine tercih edilebilir bir ürün.

  3 mart 2016 14:41

  5. Geçen sene trendyoldan çok uygun bir fiyata almıştım ne heveslerle ama kokusu bir garip ve bende sivilce yaptı öyle duruyor dolapta tekrar şans vermek istiyorum. 

  11 ocak 2019 17:28

  6. Trendyoldan 40 lira gibi bir fiyata almıştım ama benimki mi bozuk bilmiyorum sıktığım anda çok kötü bir koku ve kaşıntı kaplıyor yüzümü. Bu yüzden 2-3 kere anca sıkabildim. Ne umutlarla almıştım oysa. 

  9 mart 2019 23:11 5 mayıs 2019 19:33

  5

  7. Sadece organik üzüm suyundan ve üzüm suyunun şişeden çıkabilmesi için azot gazından ( sprey formdaki ürünlerde itici gaz olarak kullanılır ) oluşan formülasyonu ile hassas ciltlerin gönlünü çalabilecek bir ürün. Zira özellikle yazın cildi ferahlatmak nemlendirmek için ağır nemlendiriciler kullanamıyorum sivilce yapıyor diyorsanız şans vermelisiniz. Kışın kuruluktan şikayetçiyseniz ama o dönem hassasiyetiniz varsa ürün kullanamıyorsanız şans verebilirsiniz. Ben bu ürün hakkında cildimde mucizeler yarattı diyemem ama yazın gözeneklerimi sıkılaştırıp cildimi tüm günün makyajından sonra hafiflettiği bir gerçek. Bu arada üzüm çok yüksek antioksidan içeriğe sahip bir meyvedir. 

  Bende kesinlikle sivilce yapmayan bi ürün özellikle yazın bu ürünü köpüğüyle birlikte kullanıyorum. Bu iki ürün vazgeçilmezim diyebilirim. Yazın sürekli elim bu spreye gidiyor çünkü kupkuru bi cildim olmasına rağmen yaşadığım bölge nemli olduğu için yazın çok sivilcelenebiliyorum nemlendirici sürdüğümde. Bu yüzden makyajı misel suyla silip köpükle cildimi yıkayıp temizledikten sonra bu ürünü sıkıyorum bolca göz kremi sürüyorum ve cilt bakımım bu kadar. Gayet yeterli oluyor. 

  Bu ürünü aynı zamanda makyajım pul pul duracak olursa üstüne sıkıyorum. Ve anında cildime oturuyor makyaj. Ben çok seviyorum. Küçük boyu alınıp denenebilir. 

  Ürün sadece üzüm suyu kokuyor biraz ekşi garip bir koku ama aşırı rahatsız edici değil eğer öyle diyorsanız üründe bir sorun var demektir. Parfüm içermeyen bi ürün olduğu için bi tık garip kokuyor ama koklayınca bunun üzüm suyu kokusu olduğunu anlarsınız emin olun. Kısacası ben öneriyorum. 

  9 mayıs 2020 13:53


  2

  8. Kendisini dermoeczanem üzerinden edindim. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Öncelikle neredeyse kokusuz denebilecek kadar az kokulu. Yine de bendeki etkisinden maalesef hoşlanmadım. Sivilceye yatkın bir cildim olmakla birlikte, cildime iyi bakarak, temiz tutarak, uygun ürünler kullanarak nadiren sivilce sorunu yaşıyorum. Ancak üzüm suyunu günde bir kere kullanmaya başladığımdan beri yanak ve çene bölgem bariz şekilde sivilcelendi. Hatta Cerave'nin yeni çıkan sivilceye/akneye yatkın ciltler için bir yıkama jeli var, duşta vücudum için onu kullanırken, son zamanlarda yüzüme de kullansam nasıl olur diyip birkaç kez denemiştim, acaba maksadının tersine o mu sivilceye sebep oldu diyip uzunca da bir süre ara verdim. Ama yok, caudalie sebep oluyor maalesef... Antioksidan içeriğinden mahrum kalacak olmam sebebiyle üzücü, başka markaların termal sularını deneyeceğim bitirdiğimde.

  17 mayıs 21:15