sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  12. Benim için baba, hayata bir şekilde tutunma kaynağım. Hayatımla ilgili hayallerim var ama içinde hep dedem yaşıyor, buraya sayfalarca şey yazabilirim onun hakkında fakat ağlamaya niyetim yok bugün.

  28 ağustos 2018 11:57

  11. annemin babası olanı çok seviyordum keşke yanımızda olsaydın canım benim.

  babamın babası ise nefretim... doğum günümde neden doğdun ne gerek vardı demişti hiç unutmuyorum.

  ne zaman yaşadığımız şehre gelse üvey halama gider onun çocuğunu sever, bizi hiç ama hiç sevmez. babamı da ayak işleri için çağırır gel beni hastaneye götür falan der sürekli. seni sevmiyorum ve asla sevmeyeceğim

  15 temmuz 2018 23:41

  10. dün kaybettiğimdir beni bakan büyüten derdimi dert eden yakışıklı dedem baktığın kediler köpekler yetimler şahitlik etsin nur içinde uyu

  30 haziran 2018 21:09

  9. O kadar çok özlüyorum ki sevgisini, bana gülpembe diye seslenişini, her bayram beraber bayram şekeri seçmeye gidişlerimizi, şu hayatta başıma gelen en zor şey yokluğun, şu hayatta tek başa çıkamadığım şey yokluğun

  14 mart 2018 20:32

  8. Benim için candır.Babamın babası üniversiteyi kazandığımda gözüm hep yolda kalacak hemen dön kimseye aşık olma diye tembihlemişti bende diplomayı aldığım gibi memleketimize dönüp kazığımı çakacağım söz sana demiştim

  Öyle olmadı aynı şehirde evli bir hatun olarak yaşıyorum

  Hala kırgın bana

  Her gittiğimde gitmesen olmazmı

  der

  Keşke ben onu yanıma alabilsem

  Annemin babasını erken kaybettik.

  Bence dünyanın en güzel seven adamıydı

  Eşimin onu tanımasını çok isterdim.

  14 mart 2018 18:16

  7. babamın babası ben doğmadan önce ölmüş, hatta kuzenlerimden gören kimse yok dedemi. arada konuşurum kendisiyle, çok anlattı babaannemle-babam. bence çok mükemmel bir insandı. keşke şu an burda olsaydı, belki ailedeki sorunları o düzeltebilirdi.

  14 mart 2018 17:41 12 mayıs 2018 08:43

  6. babamın babası ben doğmadan bir hafta önde vefat etmiş.acıyı ve üzüntüyü bir arada yaşamışlar.onu hiç görmememe rağmen içimde hep bir özlem bulunur.fotoğraflarına bakar ağlardım,mezarına gidip onunla konuşurdum.çok merak ediyorum nasıl bir insan olduğunu.anlatıyorlar tabi şöyleydi böyleydi diye ama yetmiyor tam olarak.şimdi beni görseydi,kardeşimi görseydi nasıl hissederdi, benimle gurur duyar mıydı, nasıl anlaşırdık çok merak ediyorum.annemin babası yaşıyor ve bu hayattaki en büyük destekçilerimden biri.bana o kadar güvenir ki artık annemin sözüne inanmaz bana sorar,bana güvenir. en büyük motivasyon kaynağım.iyi ki var,iyi ki sana sahibim dede.o kadar seviyorum ki onu,onu kaybetme olasılığını bile düşünemiyor,buna şahit olmamak için erken ölmek istiyorum.neyseki dedem de anneannem de bazı rahatsızlıkları dışında sağlıklılar.hep beraber mutlu sağlıklı bir yaşam geçirme umuduyla, iyi ki varsın dedecim diyorum.

  12 mart 2018 11:29

  5. En sevdiğim gideli 2 yıl oldu keşke biraz daha yanımda kalsaydıngğzelmkızım diye sevseydi beni

  7 eylül 2017 16:38

  4. Annem çalıştığı için anneanne-dede evinde büyüdüğümden (sadece büyümekle kalmadım liseye giderken ve hatta ilk üniversitemde okurken de onlarda kaldım) ikisine de düşkünlüğüm çok fazladır.

  Hatırladığım ilk şeylerden biri dedemin kuzenim ve beni elimizden tutarak parka götürmesi ve halka tatlı almasıdır. Birinci sınıfa başladığımda annanem okula bırakır dedem çıkışlarda alırdı. Sıra arkadaşım gözdeyi de dedesi alırdı ama onun dedesi bazen ona bi şeyler için kızardı. Dedemin bana kızdığı çok sayılıdır bir elin parmaklarını geçmez. Üniversitede de hala okul dönüşü beni karşılamaya devam etti. İkinci öğretim olduğum için ve otobüsten inince yürümem gerektiğinden beni durakta beklerdi. Anneannemle dönüşümlü yaparlardı bunu. Anneannem akşam yemeği yemez benim okuldan dönmemi bekler, birlikte yerdik. Anneannemden beni kıskanır dedem:) sevgilisi olduğumu söyler:) tüm torunlar biraradayken anneanneniz/babaanneniz en çok jedi'yı sever diye araya nifak sokar:) kendisi de en çok beni seviyor biliyorum çünkü beni onlar büyüttü, diğer kuzenlerim hep başka şehirlerde oldular.

  Geçen sene eylül ayında arkadaşımın düğünü için memlekete gittiğimde kapıdan girer girmez "sen bizim kızımızsın geri göndermeyeceğim seni" diye ağladı dedem. Benim buna kayıtsız kalmam mümkün mü? Burun çeke çeke ağladım. Birkaç kez kulağına annemle tartıştığımız gitmiş, "seni o evde üzüyorlarsa yollamam geri" diyor. Dedemin ceptelefonu yok. Anneannemi aradığımda o da yanındaysa konuşabiliyorum ancak ama genelde dışarda oluyor. Birkaç akşam üstüste arayıp dışarda cevabı aldığımda durumdan işkillenip dedeme bişe mi oldu diye ortalığı ayağa kaldırmışlığım var. Bu yüzden dedeme cep telefonu almayı düşünüyorum. Okuması yok ama rakamları bilir hatta matematik hesaplarını iyi yapar o yüzden kullanabileceğini düşünüyorum.

  Babamın babasını hiç tanımıyorum ben bebekken vefat etmiş, bir tane dedem var ama tam dede:)

  Kaybettiğiniz dedelerinize allahtan rahmet, hayatta olanlara da uzuuuuuuun ömürler dilerim.

  29 haziran 2017 08:58

  3. Babamın ve annemin babaları hayattalar. Annemin babasını yılda bir iki defa görürüm elini öper hatır sorarım o kadar. Sanki uzak bi akraba gibidir aramızda hiçbir bağ yok. Babamın babasıyla aynı apartmanda yaşıyoruz. Hayatımda tanıdığım en huysuz insan kendimi bildim bileli. Öyle aksi ki halalarım genç yaşta evden uzaklaşmak için 'kocaya kaçmışlar' yanlış evlilikler yapmışlar. Okul üniformasına para vermemek için kızlarını okula göndermemiş. Gençliğinde babamı sürekli rencide etmiş ve şaka gibi ama hortumla dövmüş. Bu sorunlu aile hayatı halamlar babam için öyle travmalar yaratmış ki temeli sağlam olmayan bir bina gibi, üstüne kurulan bütün aileler sorunlu, bu ailelerde yetişen çocuklar mutsuz oldu. Babama ailesinden geçen tahammülsüzlük ve agresiflikle sonradan çok pişman olduğu şeyler yaptı anneme ve bana. Babasından gördüğü gibi şiddetle çocuk eğitmeye çalıştı, karısına üstün gelebilmek için karısını dövdü. Babama kızsam da sebebini apaçık dedem olarak gördüğüm için yaşadığımız her sorunda ona bin kat daha fazla kızıyorum. Birbirinden sorunlu çocuklar yetiştirmiş sonucunda bir sürü mutsuz çocuk torun var ortada. Bütün sülale sorunlu cidden. Aile apartmanında oturuyoruz dediğim gibi. Halam dedem ve bizim çekirdek aile. Dedem halamın küçük oğluna ki daha on beş yaşında bir çocuk bu,inanılmaz derecede takık. Onun şeytan olduğunu iddia ediyor, sürekli kavga çıkarıyor çocuğu dövmeye çalışıyor. İnanabiliyor musunuz 92 yaşında iki kere hacca gitmiş bi adam 15 yaşındaki çocuğu hayatının düşmanı haline getirmiş ve onunla uğraşıyor. Kuzenim çok merhametlidir geçen bahçede hep beraber oturup yemek yiyoruz. Yavru bi kedi yemek kokusuna yaklaştı yanımıza. Kuzenim de gel diye çağırdı bu kediyi. Sırf o çağırdı diye tekme attı yavru kediye dedem olacak adam. Hırsını alamadı kedinin üstüne yürüdü tekmelemek için kovaladı. Kediyi götürüp uzak bi yere bırakmak zorunda kaldık zarar vermesin diye. Öyle sinirlendim ki kovalarken kolundan tutup silkeledim ve bağırdım dedeme. Böyle olunca bana da taktı kapıları yüzüme çarpıyor artık. Bu arada bizim aile hayvanları çok sever apartmanımızda bir sürü kedimiz var baktığımız sorun bizim kediyi çağırmamız yani öyle ruh hastası bir adam. Bayram sabahı kahvaltıda kardeşime bağırdı salıncakta sallandığı için. Gerçekten kötülükleri anlatmakla bitmez. Bahçemizdeki erik ağacının dalları yan komşunun bahçesine uzanıyor. Komşumuz dedeme şaka yollu takılmış bizim bahçeye gelen kısımdan yeriz artık hacı amca diye. Sırf yemesinler diye ağacın o dallarını kesti dedem. Evde yemek yapamıyor babaannemle dedeme yemeklerini annem yapar. Yağ ve salça bitiyor diye kızdığı için artık bizim evde pişirip onlara indiriyoruz böyle cimrilik bir de. Aldığı her şeyi gofret kola vs başkası görüp yemesin diye odasına saklıyor 90 küsür yaşında adam. Aşırı muhafazakar ve Arap sevici olduğunu Allah kuran lafını ağzından düşürmediğini söylememe gerek Yok sanırım. Ne bileyim bazen artık ölse de kurtulsak diyorum huzur bırakmadı kimsede.

  29 haziran 2017 00:28 29 haziran 2017 00:31