sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (0)

10. Benim için baba, hayata bir şekilde tutunma kaynağım. Hayatımla ilgili hayallerim var ama içinde hep dedem yaşıyor, buraya sayfalarca şey yazabilirim onun hakkında fakat ağlamaya niyetim yok bugün.

28 ağustos 11:57

9. annemin babası olanı çok seviyordum keşke yanımızda olsaydın canım benim.

babamın babası ise nefretim... doğum günümde neden doğdun ne gerek vardı demişti hiç unutmuyorum.

ne zaman yaşadığımız şehre gelse üvey halama gider onun çocuğunu sever, bizi hiç ama hiç sevmez. babamı da ayak işleri için çağırır gel beni hastaneye götür falan der sürekli. seni sevmiyorum ve asla sevmeyeceğim

15 temmuz 23:41

8. dün kaybettiğimdir beni bakan büyüten derdimi dert eden yakışıklı dedem baktığın kediler köpekler yetimler şahitlik etsin nur içinde uyu

30 haziran 21:09


7. O kadar çok özlüyorum ki sevgisini, bana gülpembe diye seslenişini, her bayram beraber bayram şekeri seçmeye gidişlerimizi, şu hayatta başıma gelen en zor şey yokluğun, şu hayatta tek başa çıkamadığım şey yokluğun

14 mart 20:32

6. Benim için candır.Babamın babası üniversiteyi kazandığımda gözüm hep yolda kalacak hemen dön kimseye aşık olma diye tembihlemişti bende diplomayı aldığım gibi memleketimize dönüp kazığımı çakacağım söz sana demiştim

Öyle olmadı aynı şehirde evli bir hatun olarak yaşıyorum

Hala kırgın bana

Her gittiğimde gitmesen olmazmı

der

Keşke ben onu yanıma alabilsem

Annemin babasını erken kaybettik.

Bence dünyanın en güzel seven adamıydı

Eşimin onu tanımasını çok isterdim.

14 mart 18:16

5. babamın babası ben doğmadan önce ölmüş, hatta kuzenlerimden gören kimse yok dedemi. arada konuşurum kendisiyle, çok anlattı babaannemle-babam. bence çok mükemmel bir insandı. keşke şu an burda olsaydı, belki ailedeki sorunları o düzeltebilirdi.

14 mart 17:41 12 mayıs 08:43

4. babamın babası ben doğmadan bir hafta önde vefat etmiş.acıyı ve üzüntüyü bir arada yaşamışlar.onu hiç görmememe rağmen içimde hep bir özlem bulunur.fotoğraflarına bakar ağlardım,mezarına gidip onunla konuşurdum.çok merak ediyorum nasıl bir insan olduğunu.anlatıyorlar tabi şöyleydi böyleydi diye ama yetmiyor tam olarak.şimdi beni görseydi,kardeşimi görseydi nasıl hissederdi, benimle gurur duyar mıydı, nasıl anlaşırdık çok merak ediyorum.annemin babası yaşıyor ve bu hayattaki en büyük destekçilerimden biri.bana o kadar güvenir ki artık annemin sözüne inanmaz bana sorar,bana güvenir. en büyük motivasyon kaynağım.iyi ki var,iyi ki sana sahibim dede.o kadar seviyorum ki onu,onu kaybetme olasılığını bile düşünemiyor,buna şahit olmamak için erken ölmek istiyorum.neyseki dedem de anneannem de bazı rahatsızlıkları dışında sağlıklılar.hep beraber mutlu sağlıklı bir yaşam geçirme umuduyla, iyi ki varsın dedecim diyorum.

12 mart 11:29


3. Annem çalıştığı için anneanne-dede evinde büyüdüğümden (sadece büyümekle kalmadım liseye giderken ve hatta ilk üniversitemde okurken de onlarda kaldım) ikisine de düşkünlüğüm çok fazladır.

Hatırladığım ilk şeylerden biri dedemin kuzenim ve beni elimizden tutarak parka götürmesi ve halka tatlı almasıdır. Birinci sınıfa başladığımda annanem okula bırakır dedem çıkışlarda alırdı. Sıra arkadaşım gözdeyi de dedesi alırdı ama onun dedesi bazen ona bi şeyler için kızardı. Dedemin bana kızdığı çok sayılıdır bir elin parmaklarını geçmez. Üniversitede de hala okul dönüşü beni karşılamaya devam etti. İkinci öğretim olduğum için ve otobüsten inince yürümem gerektiğinden beni durakta beklerdi. Anneannemle dönüşümlü yaparlardı bunu. Anneannem akşam yemeği yemez benim okuldan dönmemi bekler, birlikte yerdik. Anneannemden beni kıskanır dedem:) sevgilisi olduğumu söyler:) tüm torunlar biraradayken anneanneniz/babaanneniz en çok jedi'yı sever diye araya nifak sokar:) kendisi de en çok beni seviyor biliyorum çünkü beni onlar büyüttü, diğer kuzenlerim hep başka şehirlerde oldular.

Geçen sene eylül ayında arkadaşımın düğünü için memlekete gittiğimde kapıdan girer girmez "sen bizim kızımızsın geri göndermeyeceğim seni" diye ağladı dedem. Benim buna kayıtsız kalmam mümkün mü? Burun çeke çeke ağladım. Birkaç kez kulağına annemle tartıştığımız gitmiş, "seni o evde üzüyorlarsa yollamam geri" diyor. Dedemin ceptelefonu yok. Anneannemi aradığımda o da yanındaysa konuşabiliyorum ancak ama genelde dışarda oluyor. Birkaç akşam üstüste arayıp dışarda cevabı aldığımda durumdan işkillenip dedeme bişe mi oldu diye ortalığı ayağa kaldırmışlığım var. Bu yüzden dedeme cep telefonu almayı düşünüyorum. Okuması yok ama rakamları bilir hatta matematik hesaplarını iyi yapar o yüzden kullanabileceğini düşünüyorum.

Babamın babasını hiç tanımıyorum ben bebekken vefat etmiş, bir tane dedem var ama tam dede:)

Kaybettiğiniz dedelerinize allahtan rahmet, hayatta olanlara da uzuuuuuuun ömürler dilerim.

29 haziran 2017 08:58

2. Dedemi geçen kaybettik hatta buraya da yazdım. Acım çok taze ama yazmak iyi gelir diye yazmak istiyorum. Dedem, hayatımda gördüğüm en iyi niyetli ve en kibar insandı. Cenazeye gelen herkes dolu dolu "çok iyi adamdı ben çok severdim Mahmut amcayı" dediler. Bu beni çok mutlu etti. Çünkü bu dünyadan göçünce yanına bundan başka bir şey götüremiyor insan. Mübarek adamdı bayramın ilk günü toprağa verdik. Çocukla çocuk büyükle büyüktü. O kadar çok güzel anımız var ki onu şimdiden çok özledim valla. Hiç sevmediğimiz akrabalara hizmet ederken bile dedemin öğütleri aklıma geliyor. Üstümde çok hakkı var Allah mekanını cennet eylesin. O en çok sevdiğin saatini yanımdan hiç ayırmayacağım canım dedem.

28 haziran 2017 22:15 28 haziran 2017 22:17

1. Duydugumda midemi bulandiran kelime, gormeye tahammulum bile yok. Ailemizin tek sorunu.

Edit: pislik.

Edit: bok gibi gecen tatillerin, bayramlarin kaynagi.

27 haziran 2017 22:39 28 haziran 2017 14:13