yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (0)
  • medya (1)

  1. Açıklama :

  Kepek, pullanma ve kaşıntıya karşı güçlü etkisiyle psoriasis, seboreik dermatit, atopik dermatit, pitriasis capitis simplex sorunlarından oluşan kaşınma, pullanma, pulların tabaka halinde dökülmesi kızarıklık, cilt ve kafa derisindeki iritasyon gibi belirtilerin azalmasına yardımcı

  olur.

  Ürünün aktif içeriği: % 0.5 Pine Oil

  Ürünün inaktif içeriği: Purified Water, Cocoamidopropyl Betain, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Citric Acid Etken maddenin spesifik etkisinden optimum düzeyde yararlanabilmek için daha fazla madde kombinasyonuna girilmeden özel olarak formüle edilmiştir.

  birkaç haftadır kullandığım ve oldukça memnun kaldığım şampuan. şöyle ki (gbkz: seboreik dermatit), atopik dermatit gibi sorunlarınız varsa oldukça işe yarayacaktır. saç derisindeki kepek, kızarıklık, sivilce ve kaşıntıyı köküyle kazıdı. daha önceden (gbkz: phyto), ducray, ketoral gibi envai çeşit bu tarz hastalığı önleyici şampuan kullandım. ama fiyatı phyto ya da ducray'a göre hem uygun olan hem de işe yarayan bir tek bu oldu. yalnız şampuanı köpürttükten sonra saçınızda birkaç dakika bekletmenizi öneririm, daha çok işe yarıyor...

  tek eksisi tuhaf kokusu. ağaçtaki çam sakızı gibi bitkisel bir şey. ama saçı kuruttuktan sonra birkaç saat içinde o da kayboluyor...

  uyguna aldığım ve memnun kaldığım site için (link: http://www.mamacim.com/pinfo.asp?pid=3580 bkz)

  12 ocak 2015 13:49

  2. eczacımın yanlış tespitiyle hiçbir etki göremediğim şampuandır. benim sorunum saçımdaki sivilceler olmasına rağmen pullanma için olan bu çeşidini verdi ve bir etki göremedim. asıl sorunum olan sivilcelenmeye karşı olanını alıp kullanmayı da düşünüyorum.

  31 ağustos 2015 00:45

  3. Saç derimdeki pullanmayı azalttan ama tam olarak geçirmeyen şampuan. Saç derisinde bekletmeden hemen durulayınca asla işe yaramıyor ancak bekletip de durulayınca pullanmayı epey azaltıyor. Fakat kokusu....... Gerçekten ama gerçekten saçımı barbekü sos'a bulanmış patates kızartması gibi hissediyorum. Buram buram barbekü sos kokuyor. Koku hassasiyeti olanlar için önemli olabilir. Benim için şu an final dönemi stresinden had safhada olan seboreik dermatitimin yan etkilerini azaltsın yeter

  25 mayıs 2018 13:46


  4. saç derimde bu aralar yineleyen ve bana zorlu günler yaşatan seboreik dermatit sebebiyle artık kullandığım ketoral şampuanın da yeterli gelmediğini gördükten sonra alıp kullanmaya başladığım şampuan, yaklaşık 2. haftaya gireceğim kendisiyle. 

  şampuanı ilk açtığımda bende buram buram barbekü sosu kokusu aldım, bir ara hamburger yapıp arasına sıkasım geldi. (gizlinot:swh) neyse ki fazla koku hassasiyetine sahip biri olmadığım için rahatsız etmedi.

  ıslattığım saçlarıma şampuanı saç diplerime özellikle yoğunlaşarak güzelce uyguluyorum ortalama 4-5 dakika kadar bekletiyorum. daha sonra iyice duruluyorum, suyun çok fazla sıcak olmamasına dikkat ediyorum ılık bir su ile duruluyorum ki zaten fazla yağlı olan saçımı daha da beter hale getirmesin.

  duruladıktan sonra barbekü sosu kokusundan eser kalmıyor, bu sefer bildiğimiz hastane ve ilaç kokusu sarıyor saçlarımızı. ürünün tek sorunu bu garip kokuları barındırması, onun dışında kabuklanma, pullanma ve kaşıntıma gerçekten ilk kullanımdan itibaren fayda etti.

  şampuanın üstünde yağlanma için de etkili olduğu yazıyor fakat yağlanma sorunumu geçireceğinden zaten ümit etmediğim için sorun olmadı amacım seboreik dermatit için kullanmaktı. genel olarak bana iyi geldiğini ve beklentimi karşıladığını düşünüyorum bu sebeple şampuanı kullanmaya devam edeceğim. 

  15 aralık 2018 01:58 15 aralık 2018 01:59

  5. seboreik dermatitim için aldığım ve kullanmaya başladığım şampuan. buradaki yorumları inceleyip aman ne kaybederim diye almıştım, net ya da indirimli fiyatı 35 tlydi, tam net hatırlayamıyorum.

   İsim değişikliğine gidilmiş yeni adı "Antreseborr" olmuş. Elime ulaştığında yanlış ya da sahte ürün mü aldım acaba diyerek müşteri hizmetlerini aradım. Sadece isminin değiştiğini, içeriğinin aynı olduğunu söylediler. 

  Etken maddesi pine oil. (gizlinot: çam/çam ağacı yağı) Kıvamı jöle gibi. Kokuya hassasiyetim yoktur ne olursa olsun haşır huşur kullanırım ama bu şampuanın kokusu yüzünden banyoda öğüresim geldi. :d üstteki yorumlarda süslüler belirtmiş zaten ciddi anlamda barbekü sosu gibi keskin bir kokusu var. saçı kurulayınca koku gidiyor neyse ki. 

  haftada 3 gün kullanılması ve her yıkamada 3-5 dk saçta tutulması öneriliyor. ben 10 dk falan tutuyorum saçımda. ilk yıkamamda saç derimi hafif bir yaktı, yanma duştan sonra geçti. kaşıntımı ve pullanmamı ilk yıkamadan aldı diyebilirim. seboreik yüzünden dökülmeme de etkili olduğu düşünüyorum çünkü bununla yıkadığımda elime eskisi kadar saç gelmedi. şimdilik iş görüyor benim için. kullanmaya devam edeceğim, her ne kadar kokusu midemi bulandırsa da.. :d

  19 nisan 2020 23:12

  6. gaz yağıyla karıştırılmış barbekü sosu gibi kokan ve kokusu da bir türlü gitmeyen sd şampuanı.

  önce kokusundan başlamak istiyorum, böyle bir koku olamaz, yok yani. Bu nasıl kokudur? Çok mu uğraştınız bu koku için? Bir de geçmiyor da. Facia tek kelimeyle.

  sd'im için ducray'ın daha uygun fiyatlı alternatifi olur mu diye düşünerek aldım ve bir süre kullandım. Saç dibindeki kaşıntımı geçirdi ama kepenklenmemi arşa çıkardı. ama hayatımda görmediğim kadar yoğun bir kepeklenme. hadi kepeklerimi döküyor diyerek kullanmaya devam ettim ama yok, olmadı. ducray'e geri döndüm. 

  28 mayıs 2021 10:31