yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (4)
  • medya (2)

  1. ukte: (yazar: elifnurg)

  Essence'in aydınlık veren, gözenek görümünü hafifletmeyi vaat eden makyaj bazı.

  Ürün 30 ml'lik ağzı kapalı bir tüpte geliyor. Bayağı aydınık bitişli bir baz, cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor. gözenek görünümünü hafifletici etkisini ise gözlemleyemedim. üzerine uygulanan fondotenin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. ben bazen mat yapılı fondotenlerimle karıştırarak da kullanıyorum, fena olmuyor.

  ürün a vitamini kompleksleri ve kızılcık suyu içeriyormuş ve içerik listesini görsellere ekliyor olacağım.

  fena olmayan, her şeyin fiyatının tavan yaptığı şu günlerde 20 tl'ye satın alınabilecek uygun fiyatlı bir baz. ben kullanmaktan memnunum.

  ilgili medya:
  2
  19 eylül 2018 15:44

  2. Elime hediye olarak geçmişti, 2 haftadır kullanıyorum. Aydınlık bir görüntü veriyor. Simli simli değil de nemli gibi. Fondöten yapısını bozmuyor(gizlinot: Maybeline fit me ve mac studio fix ile kullandım).Gözenek görünümüne bende etki etmedi. Sivilce veya alerji yapmadı.

  F/p açısından bitince alabilirim.

  Edit: ürünün yarısını kullandıktan sonra belirgin simli görünmeye başladı gözüme. Acaba ayrışmış ürün mü diye düşünüp kullanımı kestim. Tekrar almadım

  19 eylül 2018 16:43 17 ekim 2019 21:32

  3. Essence markasının aydınlık görünümü ve gözenek görünümünü azaltmayı vaat eden bazı. Işılsını çok beğendim gerçekten sağlıklı ve doğal görünüyor. Fondöten altınada, karıştırarakta denedim bazı fondöten altına uygulayarak daha güzel bir sonuç elde ettim. Tekrar alırım kesinlikle bitince. 

  7 ekim 2018 00:11


  4. cruelty free ürün alma önceliğimi belirledikten sonra essence ile çok daha içli dışlı olmaya başladık. bu kararı tam olarak uygulamaya koyduktan sonra da ilk aldığım ürün buydu sanıyorum.

  mac strobe creame muadil olarak nitelendirilebilecek bir ürün olduğundan dolayı satın almıştım. ten makyajı yaptığım günlerde ten ürünümün -ben bb krem kullanıyordum ama yapısı çok kalın olmayan fondotenlerle de iyi anlaşabilir- altına kullanmak yerine  bb kremim ile ikisini karıştırarak kullanmayı daha çok sevmiştim. gerçekten de sağlıklı parıldayan bir görüntü veriyor. aynı zamanda gözenek küçültücü etkisi de olduğunu iddia ediyor fakat orta seviye gözenek problemi olan biri olarak ürünün bu iddiasının doğru olmadığını düşünüyorum. 

  son bir aydır ten makyajı yapmaya pek fırsat bulamadığımdan aydınlatıcı sürülen bölgelere likit aydınlatıcı olarak uyguladım ve yukarıda bahsettiğim yöntemden daha çok hoşuma gitti. kısacası evet iyi bir baz fakat benim için şu anda daha iyi bir likit aydınlatıcı oldu..

  23 mart 2019 16:59 23 mart 2019 17:00

  2

  5. ilk sürüldüğündeki etki muazzam, ancak cildi gün içinde çok aşırı yağlandırıyor ve yapısı kalın.

  6 mayıs 2019 21:46

  6. sevgili (yazar: limonik) gibi her yerde arayıp bulamadığım bazdır. rossmann, eve shop, watsons mağazalarına özellikle gittim standlarda ismi bile yok. bir sürü internet sitesinde de stok dışı görünüyor. tam alacağım zaman üretimden kaldırıldı sanırım:)

  7 mayıs 2019 13:48

  7. sadece baz olarak değil, likit aydınlatıcı niyetine kullanarak da memnun kaldığım bir ürün. hem aydınlık bir görüntü hem de gözenekli görünüm üzerinde etkili olacak şekilde üretilmiş olsa da, gözenekler üzerinde hiçbir etkisini görmedim baştan onu bir söyleyeyim. hatta gözenekli bölgeleri daha da belirgin gösterdiğini düşünüyorum. bunlar ürünün vaatleri arasında olduğu için, benim açımdan ürünle ilgili eksi yönler.

  gelelim tüm bunlara rağmen bana bu bazı sevdiren ve hemen her makyajımda kullanmama neden olan yönlerine. bir kere yapısını gerçekten çok sevdim. ince yapılı fondötenlerle çok güzel uyum sağlıyor. o yüzden fondötenle karıştırmak için de çok uygun. birçok kez de böyle kullandım çünkü. tüm cilde aydınlık bir görüntü vermek adına da iyi bir tercih oluyor bu şekilde. ıslak daha doğrusu nemli bir bitişe sahip olduğu için de, parlama vs gibi sorunlara neden olmuyor.

  bunaek olarak içinde sim barındırmaması, parmakla bile çok kolay dağıtılabilmesi ve aydınlatma işini güzel yapması benim için birer artı. uygun fiyatlı ürün arayışımda beni fazlasıyla memnun etti.

  kullandığım süre içerisinde cildimde herhangi bir olumsuz etki görmedim. alerjik bir duruma sebebiyet vermedi ki bu benim için gerçekten önemli. sadece parfümlü bir ürün oluşu başta hoşuma gitmemişti. zaman içerisinde ona da alıştım sanıyorum ki beni artık rahatsız etmemeye başladı. adının hakkını veren, ciltle bütünleşip sağlıklı bir görüntüye neden olan bir baz kısaca.

  piyasada bulunamadığı yönünde yorumlar olduğunu gördükten sonra emin olduğum bir şey var ki essence bunu hep yapıyor. koleksiyon ürünü olmamasına rağmen ürünlerini sınırlı miktarda üretip, üretilen miktar bittiğinde başka bir ürüne geçiyor. umarım essence bu sefer beni yanıltır ve bu ürünün üretimini durdurmaz ya da veda edilecek ürünler arasına eklemez. çünkü bu denli uygun fiyata işe yarar bir ürün bulmak artık gerçekten zor.

  7 mayıs 2019 21:44


  8. İçindeki kızılcık suyu hem çok hoş bir koku veriyor hem de beslediğini düşünüyorum ancak gözlemek küçültme etkisini ben de göremedim. İçindeki aydınlık veren simler çok çok küçük loreal'in makyaj bazı dan kat kat güzel onu denediğimde elimden 15dk içinde çıktı ama 1 gün boyunca koca koca simler kaldı.

  18 ekim 2019 21:44