sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (6)
 • oylar (2)
 • medya (2)

1. ukte: (yazar: elifnurg)

Essence'in aydınlık veren, gözenek görümünü hafifletmeyi vaat eden makyaj bazı.

Ürün 30 ml'lik ağzı kapalı bir tüpte geliyor. Bayağı aydınık bitişli bir baz, cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor. gözenek görünümünü hafifletici etkisini ise gözlemleyemedim. üzerine uygulanan fondotenin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. ben bazen mat yapılı fondotenlerimle karıştırarak da kullanıyorum, fena olmuyor.

ürün a vitamini kompleksleri ve kızılcık suyu içeriyormuş ve içerik listesini görsellere ekliyor olacağım.

fena olmayan, her şeyin fiyatının tavan yaptığı şu günlerde 20 tl'ye satın alınabilecek uygun fiyatlı bir baz. ben kullanmaktan memnunum.

ilgili medya:
2
19 eylül 2018 15:44

2. Elime hediye olarak geçmişti, 2 haftadır kullanıyorum. Aydınlık bir görüntü veriyor. Simli simli değil de nemli gibi. Fondöten yapısını bozmuyor(gizlinot: Maybeline fit me ve mac studio fix ile kullandım).Gözenek görünümüne bende etki etmedi. Sivilce veya alerji yapmadı.

F/p açısından bitince alabilirim.

19 eylül 2018 16:43

3. Essence markasının aydınlık görünümü ve gözenek görünümünü azaltmayı vaat eden bazı. Işılsını çok beğendim gerçekten sağlıklı ve doğal görünüyor. Fondöten altınada, karıştırarakta denedim bazı fondöten altına uygulayarak daha güzel bir sonuç elde ettim. Tekrar alırım kesinlikle bitince. 

7 ekim 2018 00:11

4. Gözenek küçültme özelliği için gördüğüm yerde aldım.

3 gün üst üste tüm cildime, fondöten altında olacak şekilde sürdüm. Burnumda ve çevresinde gözeneklerim yakından çok net görülür. Bazın üzerine fondöten sürdüğüm zaman tüm gözeneklerin görünümünü neredeyse yok etti. Aynanın gibine girince minik minik görülüyordu gözeneklerim.

Aydınlık bir görüntü veriyor cilde. Ancak cildimi çabuk yağlandırdı pudra kullanmama rağmen. Karma ciltliyim, öncesinde de ince bir kat nemlendirici sürmüştüm. Ayrıca Essence'in fresh & fit fondöteniyle kullandım. mat veya kuru yapılı bir fondöten altında daha çok seveceğimi düşünüyorum yine de. Karma/yağlı ciltliler şayet mat fondötenle kullanmayacaklarsa biraz dikkat etsinler derim.

Ben bazı çok beğendim ancak emin olamadığım noktası var. Bende sivilceyi yol açmış olabilir. Geçen hafta tüm yüzüme 3 gün kullandım ve 2. günün akşamında alnımda büyüklü küçüklü sivilceler oluştu. Adetime az kaldı ve vizelerimin telaşı sardı diye böyle olduğunu düşünüyorum alnımın. Şimdilik ne olur ne olmaz diye yalnızca burnuma ve çevresine sürüyorum, sivilcelerim azaldı bayağı. Üzerimdeki tüm yükler kalkınca tüm yüzümde tekrar deneyeceğim bazı, sivilce yapıp yapmadığını asıl o zaman anlayıp buraya yazarım gönül rahatlığıyla.

18 aralık 2018 20:19

5. Başlıktaki son girdi bana ait fakat editlemek yerine açıkça yazmak daha fark edilir diye düşünüyorum.

Gözenek küçültme vaadi var ve bu vaadini gayet güzel yerine getiriyor. Burun çevremde ve burnumun üzerinde gözeneklerim çok belirgin olmasına rağmen bazın üzerine fondöten sürünce yok oluyorlar. Aynada çok yakınlaşınca minik minik görüyorum gözenekleri.

Essence'in Fresh&fit'inin de, Maybelline'in affinitone'unun da altında kullandım. Maybelline affinitone'la birlikte daha çok sevdim kullanmayı. Essence'in kendi fondöteniyle burnumu yağlandırıyordu(gizlinot: Karma ciltliyim, burnum yağlı bu arada).

Cildim alerjik değildir, aldığım ürünler içerisinde daha önce sivilce yapan olmamıştı fakat bu baz sivilce yapıyor alnımda. 2 aydır belli aralıklarla tüm yüzüme sürüyorum ve daha 2. günün akşamı alnım pütür pütür oluyor. Daha da kullanmaya devam edersem daha büyük sivilceler çıkıyor. Bu nedenle her makyajımda yalnızca burnuma ve biraz da yanaklarıma sürüyorum. Gözenekleri yok ettiği gibi fondöten üzerine sürdüğüm allığı da güzel tutuyor.

9 mart 21:55

6. cruelty free ürün alma önceliğimi belirledikten sonra essence ile çok daha içli dışlı olmaya başladık. bu kararı tam olarak uygulamaya koyduktan sonra da ilk aldığım ürün buydu sanıyorum.

mac strobe creame muadil olarak nitelendirilebilecek bir ürün olduğundan dolayı satın almıştım. ten makyajı yaptığım günlerde ten ürünümün -ben bb krem kullanıyordum ama yapısı çok kalın olmayan fondotenlerle de iyi anlaşabilir- altına kullanmak yerine  bb kremim ile ikisini karıştırarak kullanmayı daha çok sevmiştim. gerçekten de sağlıklı parıldayan bir görüntü veriyor. aynı zamanda gözenek küçültücü etkisi de olduğunu iddia ediyor fakat orta seviye gözenek problemi olan biri olarak ürünün bu iddiasının doğru olmadığını düşünüyorum. 

son bir aydır ten makyajı yapmaya pek fırsat bulamadığımdan aydınlatıcı sürülen bölgelere likit aydınlatıcı olarak uyguladım ve yukarıda bahsettiğim yöntemden daha çok hoşuma gitti. kısacası evet iyi bir baz fakat benim için şu anda daha iyi bir likit aydınlatıcı oldu..

23 mart 16:59 23 mart 17:00