yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (183)
  • medya (4)

  1. yüzü pürüzsüz göstermek amacı ile kullanılan makyaj ürünü. en iyi sonucu alabilmek için ten rengine en uygun olanını seçtikten sonra, nemli sünger yardımı ile yüze yukarıdan aşağıya doğru tamponlama yaparak yedirilmelidir. aşağıdan yukarı yaparsanız tüyleri kaldırır, çizgili ve yapay durur.

  9 ağustos 2013 15:28

  2. su bazlı olanlarından nefret ettiğim makyaj malzemesi. nedir bu su bazlısının olayı anlamadım. hep cakey gösteriyor beni, hem de aşırı parlama yapıyor. henüz istediğim bir ürün bulamadım bb kremlerle takılıyorum. araştırmalarım doğrultusunda nars sheer glow ve lancome fondötenlere bakacağım

  ve bu tarz ürünler bence sünger, beauty blender tarzı şeylerle sürüldüğünde en iyi sonucu veriyor. fırça sevmiyorum, iz bırakıyor.

  ve eğer kendi renginizi bulamadıysanız 1 ton koyusu yerine 1 ton açık rengini seçmek daha iyi, açık olan bir şekilde kurtarılır pudrayla vs ama koyu olanları... gerçi onları da başka fondötenlerle karıştırıp rengini açıyorlar ancak o zaman asıl fondötenin yapısı bozuluyor, karışım hazırlanmış olur bence...

  9 ağustos 2013 20:09

  3. doğrusu le fond de teint.

  tene fon yapan makyaj malzemesi.

  uzak durun. çok özel bir davet, düğün dernek olmadıkça asla kullanmayın.

  14 ağustos 2013 10:35


  4. gerçek hayat fotoşopu.

  hiçbir şey sürmeden, dudağa renk katmadan, göze kalem çekmeden, sadece ve sadece ciltteki kusurları kapatarak güzelleştiren ürün.

  Cassandra Bankson güzel bir (link: http://www.venusbuzz.com/wp-content/uploads/Pictures28.jpg örnek) olabilir.

  (link: http://www.ivillage.ca/sites/default/files/imagecache/preganancy_article_main/before-and-after-cassandra-.jpg örnek 2)

  (link: http://3.bp.blogspot.com/-T69zxi5CIkg/TyM3bkgUFJI/AAAAAAAAAq8/B6fADo0F9vk/s1600/acne.jpg örnek 3)

  mermer gibi bir cildiniz varsa, güzelsiniz. göz renginizin farla vurgulanmasına, uzun kirpiklere, kırmızı dudaklara ihtiyacınız yok. tüm cilt bakım kremi ya da yüz temizleyicisi reklamlarında aynı şey vurgulanır. (link: http://1.bp.blogspot.com/-macXYwxgTbM/TX7ezUrPUjI/AAAAAAAAA2c/d98-fNSegGo/s1600/skin-care-tips-2.jpg temiz, duru bir cilt)

  (link: http://studio64skincare.com/wp-content/uploads/2011/06/Skin-Care2.jpg mükemmel), hatasız, lekesiz, ton farkları olmayan, sivilcesiz, bensiz, damarsız, gözeneksiz, bembeyaz.

  başka "kusursuz ten" örnekleri:

  (link: http://thehealthandwellnesszone.com/wp-content/uploads/2013/09/Skin-Care.jpg yanağı otlu hatun)

  (link: http://www.radiantreview.com/Portals/235791/images/stemulance%20chocolate%20souffle%20anti%20aging%20skin%20care.jpg ben bile yok o derece)

  (link: http://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/crealine_visu_2009.jpg hey hey fotoşop canım fotoşop)

  (link: http://adlinepharm.com/images/2-2.JPG zoom yapmayın, kocaman oluyorum)

  (link: http://techglam.com/wp-content/uploads/2013/05/bigstock.jpg yaradanın boş vaktine gelmişim, siz yoğun vaktine denk gelmişiniz)

  fondötenin gücü bu işte. ben, sivilce, yara, iz, hata, kusur, damar, kalıntı, gözenek ne varsa silip yerini boş bir renkle dolduruyor. tuvali hazırlıyor yani. siz de ruj, far, allah ne verdiyse renklendiriyorsunuz bu hataları giderilmiş tuvali. sonra güzel oluyor insan.

  8 ocak 2014 02:18

  5. kullananın da kullanmayanın da nefret ettiği yüz boyası. yaş ilerledikçe bunun cildi yaşlandırdığını farkedenler kullanmamak için imtina etseler de çaba bazen nafiledir.

  cilt az da olsa kusurluysa, örneğin kızarıklıklar varsa kesinlikle sadece allık sürüp çıkamazsınız. tonu nasıl olursa olsun, renk tonu dengesizliğini daha da belirgin hale getirecektir çünkü. diyelim böyle bi derdiniz yok, cildiniz de fazla problemli değil; yoğun çalışma temposundan ya da sıkıntı-stress yüzünden düzenli uyuyamıyorsunuz ve makyaj yapmak istemiyorsunuz. arkadaşlarınızla buluştuğunuzda birinin muhtemelen edeceği ilk laf şu olacaktır "canım hasta mısın? solgun görünüyorsun." cevaben, "fondöten ya da pudra sürmediğimden, allık ve kapatıcı da süremedim. aslında makyaj yapmak istemiyorum. sadece uykusuzum" demek yerine, içe atıp "hayır iyiyim" diyip geçiştirmek...

  kendi nefretimin nedenleri şöyle;

  1. cildimin nefes alamadığını hissedip aşırı rahatsız oluyorum.

  2. biri yüzüme dokunduğunda ya da cildimi incelediğinde rahatsız oluyorum (özellikle karşı cins).

  3. kullanmadığımda, eninde sonunda temizlediğimde kendimi çirkin hissetmeme ya da hayatımdaki kişinin beni çirkin bulacağını düşünmeme sebep oluyor.

  4. ucuz etin yahnisi olmaz diye düşündüğümden, sürekli farklı ve çoğu zaman da pahalı markalardan alıp deniyorum ve gereksiz yere fazla para harcamama neden oluyor.

  en önemlisi de verdiği rahatlığın tamamen yapay olduğunu bildiğim halde kullandığımdan, kendime sinirlenmemden ileri geliyor.

  yüz ne kadar düzgün ya da görece güzel olursa olsun, cilt problemliyse malesef aynaya baktığınızda mutlu olamayabilirsiniz. kendi adıma ben artık kusurlarımı kapatarak da mutlu olamadığımı anladım malesef.

  ha, bu illeti ara sıra hala kullanıyorum ama; amacım bir şekilde daha hafif bir şeyler kullanarak (azalarak bitme durumu), dermatologlara güvenerek, cildimi sağlıklı tutmaya çalışıp kurtulmak. "hafif bir şeyler" yazıp okuduktan sonra güldüğümü itiraf edeyim. günümüzde, bb-cc bla bla diye giden furyanın masumluğuna inananlardan değilim. tokalonla başlayan fondöten macerasının, garnier bb krem ya da avon fondötenle devam ediyor oluşu hiçbir şeyi değiştirmiş sayılmıyor aslında. hala aynı amaç, hala tuhaf maddelerin karıştırıldığı kandırmacalı ürünlere güveniş.

  8 ocak 2014 03:41

  6. seviyorum.

  29 yaşında "mineral makyaj" ile hayatıma giren makyaj ürünü. önceki yaşlarımda düğün dernek dışında hiç kullanmadım. zaten anlamıyorum da gencecik kızlar neden fondöten sürer. ışıl ışıl cildiniz var 20li yaşlar. aman diyeyim yormayın güzelliğinizi. bi allık, bi ruj, rimel.. miss gibisiniz zaten.

  minik kırmızı sivilce lekelerimi kapatsın istiyorum çillerimi kapatmasın. ince ve sıvı yapılı olsun. kalıp gibi durmasın, kendi ten rengimden asla koyu olmasın. sarı alt tonlu olmasın pembe alt tonlu olsun. mat bitişli olsun ben nasılsa yağlı cilde sahibim, zaten aydınlatıcı ıvır zıvır gibi şeyler de var camiada. yok gibi dursun. hiç bişey sürmemişim gibi görünsün. (gizlinot: make me beautiful. bunun sonu yok.)

  bu gibi isteklerimi karşılamak uğruna bir dönem ciddi paralar harcadığım şimdilerde stoklarımı kullandığım makyaj malzemesi.

  8 ocak 2014 10:57

  7. yakından bakıldığında renksiz tüyleri gözle görülür kılan makyaj malzemesi. ben herhalde bugüne kadar doğru tipini bulamadım yardım ediverin a dostlar.

  8 ocak 2014 11:19


  8. Hiçbir zaman sevemediğim makyaj malzemesi. 31 yaşındayım, güzellik üzerine blogum var ama halen fondöteni sevmiyorum.

  bütün cildimi kaplaması, cildimi tek renk bir maske haline dönüştürmesi, ne kadar doğalı olursa olsun cilde kimyasalı dayaması.... Sevmiyorum evet.

  Hele hele bunu günlük makyajda kullanılması beni dehşete düşürüyor. Ben gezmeye, süslenilecek bir yere giderken bile bb kremle gidiyorum. ki aslında o da fondöten bence. Ama daha iyi duruyor.

  Cilt bakımımızda organik olsun cart olsun curt olsun çok dikkat ediyoruz ama iş makyaja gelince orada olay kopuyor.

  Makyajı az ürün kullanarak yapmak çok daha faydalı bence. Bize yıllarca çok ürünle yokumş gibi makyaj önerildi ama az ürünle de yokmuş gibi makyaj ve taptaze bir görünüm elde edilebiliyor aslında.

  8 ocak 2014 14:07

  9. insanı pek bir güzelleştiren ürün. kullandığım ve çok memnun kaldığım marka clinique'tir. üzerine bir de matlaştırmak için pudra yaparsanız, ohh bebek gibi bir cildiniz olur

  12 ocak 2014 12:46

  10. Cildi yorduğuna, yaşlandırdığına kesinlikle katılmadığım; hele maske gibi durduğu yorumlarına sadece tebessüm ettiğim, kışın neredeyse her gün kullandığım makyaj ürünü. Yeter ki cildinize uygun ürünü seçin, yeteri kadar ürünü doğru şekilde uygulayın ve cilt bakımını ihmal etmeyin..

  19 ocak 2014 15:40