girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (0)

49. Su an yasadigimiz sehirde maalesef yok. Ama ondan oncesinde alacak birseyimiz yoksa bile esimle cok severek gezerdik ve mutlaka ufakta olsa birseyler alirdik. Hem cok guzel pratik urunler olabiliyor hem de uygun fiyata da zaman zaman birseyler denk gelebiliyor. 2 liralik(tam fiyatini hatirlamiyorum) hot dog'unu da tokluktan ölsekte yerdik :)

Olumsuz hatirladigim tek sey ose; cok yorgun oldugumuz bir aksam burada lazanya yemistik ve bana cok yagli - agir gelmisti.

21 temmuz 15:43

48. Geçen bir twit okumuştum, evlilik meraklısı değilim ama seninle ikeada gezme hayali çok güzel geliyor gibi bir şeydi, benim için budur. Sevdiğim biri olduğunda, bir evi paylaşmaya karar verdiğimizde alışveriş yapacağımız mağaza. (gizlinot: Ay hadi inşallah swh )

20 temmuz 19:42

47. Örnek ev dekorasyonlarını gördüğümde diyorum ki bunlar evse bizimkisi ne ? Bizimkisi evse bunlar ne ?

20 temmuz 19:37


46. Bu kadar youtuber'ın aynı zamanlarda taşınması, hepsinin ikea alışverişi videosu çekmesi ve duygu özaslan'ın 'ay girişte sanki marka öyle istemiş de çekmişiz, sponsorlu gibi' triplerine girmesi de mi tesadüf. 

İçinde eviniz için her şeyi bulabileceğiniz, ama kalitesi tartışılır marka. Ben odama mobilyacıdan beyaz parçalar yaptırmıştım ama komodini ikeadan aldım. Kendi yaptırdıklarım leke tutmuyorken ikeanın mobilya yüzeyi çabuk eskiyor maalesef. Ayrıca o meşhur post halıları da dünyanın en çok toz toplayan bakteri yuvalarından biri olabilir.

20 temmuz 01:05

45. geçtiğimiz ay, avustralya'nın sidney kentinde yeni bir uygulamaya başlamış. ikea mobilyanızı geri dönüştürbiliyorsunuz. amaç çöpe atmak yerine mobilyayı geri dönüştürerek tekrar satmak ve bir döngü oluşturmak.

ben haberi trendwatching'de okudum. baktım şimdi tr.euronews dışında türkçe haberi yayınlayan yok (gizlinot: konu ile ilgili 2 yerel sitede bilgi var; biri pek sevdiğim kuzuloğlu'nun sayfası, diğeri de bir pazarlama sayfası meraklısına haberi çevirip vermiş sadece) geri dönüşüm ve çevrenin korunması ile ilgili maalesef bizde mevzuat noktasında bile eksiklikler var. bu tip uygulamaların ülkede yaygınlaşması ile toplumsal bilincin gelişeceğini düşünüyorum. bu sebeple markaların bu anlamda sorumluluğu çok bence. (gizlinot: henüz back to mac bile yaygınlaşamadı gerçi, hala amerika ve avrupa ile sınırlı bildiğim kadarıyla)

19 temmuz 13:02

44. Doğru ürünleri seçtiğinizde, malzeme kalitelerine bakarak alışveriş yaptığınızda kesinlikle pişman olmayacağınız mobilya membağı. Nedir doğru ürün, nasıl seçilir?

1. Mobilyanın hammaddesi. Suntalam her zaman dayanıksız olarak bilinir lakin ikeanın isveç menşeili üretilmiş mobilyalarının suntalamları bile oldukça sağlamdır. Peki hangi ürünler bunlar derseniz de, gözünüz kapalı alabileceğiniz bir seri halihazırda mevcut, hemnes serisi. Bir buçuk senedir evimde kullanıyorum ve zerre yıpranma yok.

2. Kanepe seçiminde kumaş ve iskelet yapısı çok önemli. Çelik bağlantısı olan ürünler tercih edilmeli ve en önemlisi giysilerde kaçındığımız gibi polyester bazlı kumaşlardan kaçınılmalı. %10luk dilime kadar oluru var, sonrası sıkıntı. Diyeceksiniz ki biz çelik karkasını nereden bileceğiz, ikea çok şeffaf bir firma arkadaşlar. İnterne sitelerinden ürünü bulduğunuzda kaç santimlik ne tür malzemeler kullanıldığı vidalarına kadar yazıyor, ama mobilya firmalarında içini keserek açmadığınız sürece ne olduğunu bilemezsiniz.

3. Ölçü skalası geniştir, çeşitliliği de boldur. Alacağınız her şeyin yerini önceden tespit edip birebir sağlama ile hareket etmeniz, riski sıfıra indirgeyecektir. Bunun için yardımcı ikeanın mobilya yerleştirme uygulaması var, websitesinden bilgisayara indirebiliyorsunuz ve direkt almak istediğiniz ürünleri ölçüsünü girdiğiniz odanıza yerleştiriyorsunuz.

4. Garantisi en geçerli olan firmadır. Ahmet emminin mağazasından aldığınız ürün için ahbap da olsanız, bir sene sonra arayıp sıkıntı bildirdiğinizde o Ahmet emmi ya ölmüştür ya da sizi artık sevmiyordur. Çalıştığım bütün mobilya firma sahipleri müşterilere bu mantıkla yaklaştığı için çoğu zaman mahcup olmuşumdur. Ama ikeadan geçen sene aldığım kanepemin kumaşında iplik defosu çıktı, aradım geldiler sadece sorunlu bölgeyi değil kanepenin tamamında değişim sağladılar. Üstelik bunun için milyon kere aramam da gerekmedi. Randevu alıp gelip ekspertiz yaptılar ve on beş gün sonra tekrar gelip ürünü ücretsiz değiştirdiler.

Fiyat performans oranı yaptığınızda pek çok mobilya firmasından yüzde yüz daha tercih edilirdir. Elbette geçen yıllara nazaran ürünlere zam geldi ama mobilya firmaları o zamları çok daha fazla yansıttı, emin olabilirsiniz.

7 temmuz 14:02

43. benim için her daim mum alışverişidir.

9 haziran 08:13


42. 1-2 gün önce Antalya'da ilk şubesini açmıştır. Antalya'da bulunan süslülerin bilgisine. 

8 haziran 20:55 9 haziran 06:57

41. (link: https://www.ikea.com/de/de/catalog/products/00229031/ Flernkorn ekmegi) mükemmel bir tat ve yapmasi cok kolay. Sadece su gerekiyor pisirmek icin. Bir dilimi bile doyuruyor ve hemen bayatlamiyor.

4 mayıs 13:23

40. Bugün doğum günüm olması nedeniyle kendi kendime çıkış marketinden orman meyveli pasta aldığım markadır. 500 gr 5-6 kişilik ve 15.95 gibi komik bir fiyata sahip. Ve inanılmaz güzel. Hele ki üstündeki böğürtlenler yaban mersinleri, kreması kesinlikle ağır değil. Sanki evde yapmışım da üzerini meyve ile süslemişcesine güzel. Bildiğimiz pastane pastalarınından kat be kat güzel. (gizlinot: 2 yıldır diyette olduğumdan güzelliğini biraz abartmış olabilirim tamam ama evdekiler de bayıldı )Kesinlikle tavsiye ederim.

27 nisan 21:54 27 nisan 23:34