girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • medya (0)

62. iskandinav stili dekorasyona gerçekten bayılıyorum. dolayısıyla da ikea'nın ürünleri de gözüme çok hitap ediyor. o 25 metrekarelik evlerine falan hastayım. bunları inkar edemem ama beni arada sık sık düşündüren bir durum var. genelde ikea'nın ürünleri kalitesiz oluyor, en azından bazı meblağnın altındaki ürünleri için bu kesinlikle geçerli. yani tabi ki yüksek fiyatlı olup kaliteli olan ürünleri de var ama ben genelleme yapıyorum. dolayısıyla fiyatları uygun skalada diye geçiyor ikea ama malesef bu ülkemizde geçerli değil.

ikea'nın lükse girdiği bir ülkede yaşıyoruz ve bu beni üzüyor. ne zaman bir ev turu videosu izlesem youtuberlar evlerindeki ürünler ikea diye övünüyor falan işte... umarım biz de türkiye'de, yurtdışında olduğu gibi, ikea'yı ucuz bulacak kadar hayat standardı yakalarız bir gün.

14 ekim 22:56

61. Her gidişimde burada çok güzel korku filmi çekiliyor diyorum bunu sırf ben mi düşünüyorum evet sanırım tek benim kdkkd Neyse ne zaman gitsem ev sahibi olmak istiyorum. Oradaki mutfaklarda sanki kendi evimin mutfağıymış gibi açıyorum kapakları yemek yaptığımı hayal ediyorum dkkxmd O minik salonlarda sevdiğim adamla oturduğumu hayal ediyorum. Ama bana en keyif vereni o 35 m2 olan evleri. O kadar küçük bir evimiz olsa bu ne ya deriz ama öyle bir dizayn etmişler ki cennet burası cennet diyorsunuz. Gidesim geldi..

26 eylül 03:01

60. Buradan çalışma masamı ve kitaplığımı aldım.görsellik açısından gerçekten çok güzel ama kalite konusunda biraz sınıfta kalıyor. Kitaplık zaten suntadan yapılmış. Sunta da ucuz bir şey. Kitaplık alınacaksa mutlaka bir ustayla anlaşmak en mantıklısı olur.benim pek vaktim olmadı...

25 eylül 17:03 25 eylül 20:07


59. Benim ailemde mobilya vb işleri yapanlar olduğundan ötürü bilmekle beraber aynı zamanda da malzemeye bir tık tık vurduğunuzda aslında anlayabileceğiniz üzere çok düşük kaliteli mal satan ancak satış stratejisi çok başarılı ev / dekorasyon / mobilya firması. 

Bu sene ikinci evime taşındım kiracı olarak. Her şey ikeaydı önceki evde de burada da öyle. Ikeaya çokça defa gittim. 

Ürettiği malın ucuza mal oluşu yetmezmiş gibi TRde inanılmaz pahalıya satıyor. Kesinlikle değmez. Ama malum, çok güzel pazarlıyor malları. Olay her zaman pazarlamadan ibaret değil mi zaten? Görüntü ve pazarlama. 

Avrupada ikea maddi durumu orta olanların tercih ettiği bir firma ama avrupada türkiye kadar geniş bir ev / dekorasyon / mobilya pazarı yok. İnsanların seçeneği az yani. Türkiyede bunun üretimi oldukça fazla.

Uzun lafın kısası, türkiyede bu kadar yerli üretici varken, o küçük şeylerin çok daha ucuzu çok daha orjinali çarşılarda bir milyoncularda eminönülerde bulunabilecekken bu pazarlama profesyonellerinin renkli dünyasında kaybolup yerli üreticiyi üzmemenizi öneririm.

Ikea görselliği bol, ama kalitesi olmayan ve en büyük cazibesi gezme ve satın alma kolaylığı sağlayan kurumsal bir firma. Ancak içi boş ve bu kadar başka seçenek, kaliteli mal varken bence saçma bir seçenek. 

Gezmesi güzel, eğlenceli. Ama gidip ikeadan ne koltuk alırım ne de tv ünitesi.

4 eylül 00:22

58. çıkmak istemediğim yer.

3 eylül 15:00

57. gezmeye bayıldığımdır. ıvır zıvırları öyle güzel dizmişler öyle albenili gözüküyorlar ki asla işime yaramayacak ürünleri bile hunharca alasım geliyor.

2 eylül 21:13

56. Döviz artışını ürünlerine hemen yansıtan marka... Ama yine de ikea gezmeyi çok seviyorum. Alış-veriş yapmasam bile gidip ne var ne yok inceliyorum. Kimse de gelip "ne arzu etmiştiniz, nasıl bir ürün ariyordunuz" diye sık boğaz etmiyor. Yemeklerini de seviyorum. Porsiyonu ve lezzetine göre fiyatları da uygun diyebilirim.

2 eylül 19:23


55. kapıya asılan kataloglarına evde bakmak için merdivenlerden hevesle yukarı çıktığım eski laik ve güzel günlere ait marka. 

2 eylül 01:25

54. çalışma masamın en üstünde pek açmadığım bir yer vardı, düzeltmek için açtım ve elime 2010 ikea kataloğu geldi. (gizlinot: cidden bu kadar çöpçü bir insan değilimdir arada kaynamış)

fiyatları görünce gülsem mi ağlasam mı bilemedim, sehpa 100 lira karyola 360 falan. hatıra olarak tutucam o kataloğu (gizlinot: swh)

1 eylül 20:37

53. kalitesine ya da müşteri hizmetlerine lafım yok ama sunduğu fiyatlar türkiye şartlarında çok uçuk. avrupa ülkelerinde "ikea mobilya" ifadesi ekonomik-orta halli herkesin alabileceği en uygun fiyatlı ürün manasına geliyor. ufak tefek şeyler alıyorsanız tamam da ne bileyim bi kitaplık-dolap filan alasım gelmiyor fiyatları görünce. hele ki şu dönemde...

1 eylül 19:13