sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (6)
 • medya (0)

1. sevgili (yazar: lou) nun yaşadığının bir benzerini de ben yaşadım. iş yerinde benimle flört etmeye çalışan biri vardı. gerçi ben kendisiyle ilgilenmiyordum bilakis onun odasındaki bir başka kişiyle ilgileniyorum ama. bu çocuk bariz benimle ilgileniyordu yani. geçenlerde eşi iş yerine geldi. çok tatlı bi kız. belki o da hamiledir bilmiyorum. ama önemli değil. önemli olan bi eşi olması ve buna rağmen başkalarına yürümesi. şok oldum evli olduğunu duyunca. nasıl bi hamurları var bu erkeklerin ya. genelleme yapmak istemiyorum ama çoğu böyle gerçekten.

28 şubat 2018 11:32

2. Zamanın da bana da denk geldi bunlardan birisi. Çalıştığım yere müşteri olarak geliyordu. Şimdi allah'ı var çok yakışıklı ve asil duruyordu. Bir kadınla nasıl konuşabileceğini çok iyi biliyordu. Önceleri işyeri molalarım da karşıma çıkmaya başladı. Ben tesadüf sanıyorum o aralar. Birgün yağmur deli gibi yağıyor, tıpkı bugün gibi :) otobüs durağında bekliyorum. Kırmızı bir araç durdu önümde. Elimde telefon var benim. gayri ihtiyari kafamı kaldırdım. Bu gülümseyerek bakıyor. O zamanlar adımı bilmediğinden, çalıştığım yerin ismiyle seslenip 'Sizi de bırakabilirim dilerseniz' demişti. Ben de nasılsa sürekli gelen müşterimiz ve aynı muhitlerde çalışıyoruz diye düşünüp binmiştim arabasına. Güzel güzel sohbet ederek işyerine bıraktı beni. Alalen hiç yürümedi ama sürekli özel sorular sorarak, kendisinin tek yaşadığını ve ciddi bir ilişki istediğini ima etti. bana olan ilgisinden bahsetti biraz.geciştirdim sözcüklerini, nedense bana güven vermemişti ama yalan yok beni etkilemişti. Günlerce hep aklımdaydı. bu kez denk gelirsek daha ılımlı olacağım diye kendimi ikna ediyordum. Yine birgün iş çıkışı merdivenlerden çıkıyorum. Nasıl temiz bir kalbim varsa artık. Bunu merdivenlerin başında eşiyle tartışırken görüyorum. eşinin ağzından kelimesi kelimesine şu cümleyi duydum. 'olmaz olsun senin gibi koca.' adamın Beni gördüğü an yüzünün aldığı şekli hala hatırlıyorum. Yerin dibine girmek istemişti belki de. Hiçbir zaman evli olup olmadığını söylemedi, ama hiç evli biri gibi de hareket etmedi. Bir daha da zaten ne kendisini gördüm. Ne de işyerime gelişini...

28 şubat 2018 11:56

3. Erkeklere Bir kez daha güvenilmemesi gerektiğini hatırlatan başlıktır.  

“Sevgilim var ama ayrılcam yakında” “zaten yakında boşanmayı düşünüyoruz” diyen erkek kadar suçludur bunu yapan. Başıma şu şekilde geldi; 

o zamanlar üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Dershanede halkla ilişkilerde çalışan benden yaklaşık 4 veyahut 5 yaş büyük bir çocuk var. Her gittiğimde beni karşılar selam verirdi. Çok anlam yüklemedim ama dikkatimi çekmişti bi kere. Zaman geçti, biz muhabbeti arttırdık. Numaralar vs. Alındı verildi. Arada mesajlaşıyoruz Derken bir gün son zamanları sınav yaklaşmış zaten. Deneme sınavı sonucunu almak için aşağı indim. Yanında bir kız. Omg. Who is she?  Daha erkekler hakkında çok fikrim yok. Düşüncelerim yeni yeni şekilleniyor. Çocuktan da hoşlanıyorum. Meğer kızla birlikte ayni evi paylaşıyorlarmış ve beni yemeğe(!) davet ettiğini hatırlıyorum. Üniversiteye gittim hala arada yazar çizerdi.

Demem o ki, ben şans eseri fark etmiştim. İyice hoşlanıp kendimi kaptırıp daha kötü sonuçlar doğurabilirdi benim açımdan. Üzülebilirdim nihayetinde. 

28 şubat 2018 12:36

4. saklasa yine iyi benimle sinemaya bile gitti!

üstelik bunu yapan adam flört olmamızın yanı sıra 13 senelik de çocukluk arkadaşım kızlar, cidden erkekler göründüklerinden bin kat daha fitne fesat:|

28 şubat 2018 20:07

5. Yaz ayında karşılaştığım erkek çeşidi. Bir türlü kopamadığım ilk sevgilimden sonra sevgilim yerine koyamadığım erkekle bok gibi biten ilişkimiz sonrasında ordan oraya savrulurken karşıma çıkmıştı. gerçekten de ‘artık sevemem’ diye düşündüğüm sırada tanıştık ve anında vuruldum. Sanırım o da benden etkilenmiş olacak ki başbaşa kaldığımız ilk fırsatta birbirimizin üstüne atlamıştık. Entelektüel olarak biraz boş olsa da öylesine yakışıklı bir erkeğin benle ilgileniyor olması, arkadaş grubundan gizli bir şekilde flörtleşmesi beni sarhoş ediyordu. Tekrar başbaşa kalınca yine birbirimize atladık ve gerçekten başım dönüyordu çocukla öpüşürken. 

İki güzel geçen akşamın üzerine şeytan dürtmesiyle çocuğu stalklamaya başladım ve twitterında bir kızın isminin sürekli tekrarlandığını gördüm. yakın arkadaşı, kuzenidir diye düşündüm fakat beraber fotoğraflarına denk gelince sevgili olduklarını idrak edebildim. Aptal yerine koyulduğum ve güzel bir şey yaşayabileceğim sanrısına kapıldığım için bütün gün ağladım.

Konuyu arkadaşlarıma açınca dört yoldur aynı kızla beraber olduğunu fakat kızı sürekli aldattığını söylediler. Bunun üstüne bir kez çocukla konuştum ve özür dileyeceği yerde sevgilisini çok sevdiğini(gizlinot: wtf) belirtip kıza söylememem için yalvardı. Uğraşmak istemediğim için söylemedim fakat keşke söyleseydim kıza. Geçenlerde tekrar baktım profiline. Aynı kızla hala beraberler. Belki çocuk akıllandı ya da hala devam ediyor aynı şekilde bilmiyorum ama bu erkekler hakkında genelleme yapacak olursam çok ama çok iyi yalan söyleyip rol kestikleri olur.

1 mart 2018 13:18

6. üniversitede karşılaştığım erkek çeşididir. facebook üzerinden tanışıp ekleşmiş, muhabbeti kurmuş, sabahlara kadar yazışmıştık. 1 hafta falan böyle mıç mıç yazıştık, yazışırken bana sürekli benim gibi kız bulamadığını falan söylüyordu. sonra 2-3 defa buluştuk derken bir gün okulda biz tam dağılacakken yanımıza kız arkadaşı geldi. bir anda çocuğun elini tutup "aaa bahsettiğin gamma ray bu mu aşkım" dedi. benim o sırada kafamdan aşağı kaynar sular dökülüyor tabii. kendimi çok kepaze ve aşağılık hissettim. eve gidince düşündüm taşındım, doğrudan "sevgilin var mı" diye sormamış olmama rağmen yaptığı imalarla olmadığını hissettirdiğini ve bunu yapmasının hem bana hem sevgilisine karşı çok büyük bir "kazık" (başka sıfatlar da var ama neyse) olduğuna karar verdim. bu sırada mesajlaşmalarımızı 2. katiplik düzeyine indirdim, iletişimimi kısıtladım.

2-3 gün sonra tekrar buluşalım dedim. oturduk okulda bir yere, kafamdakileri böyle anlattım. bir de öyle güzel karşı çıkıyor ki, yok aramız kötü, yok sen sormadın ki, yooo ben asla sana yazılmıyodum ki vs. vs. ama ben böyle tartışmalarda falan iyiyimdir ve böyle "sn ynlş anldn kezbn" diyip susturamazlar asla. ne münasebet ya ben benimle her yazışanın bana yavşadığını düşünmüyorum herhalde, senin yavşadığını düşünüyorum. neyse, teker teker bu dediklerini çürüttüm, konuşmayı istediğim noktaya çektim. kabul etmek zorunda kaldı. ben böyle bir insanla görüşemem dedim, ilişkimi kestim. 2 gün sonra o kızdan da ayrılıp mesaj attı.

sonra biz çıkmaya başladık (hayattaki en kötü kararlarımdan birisidir) ve gerçekten ben bu kadar korkunç bir ilişki içerisinde bulunmamıştım. neyse ki yol yakınken kendisi benden ayrıldı ve böylelikle ben bir ders almış oldum: böyle kıvır zıvır davranışları olan insanlardan ne kadar mutsuz olursan ol, her zaman uzak dur. başka düzgün insanlar var, en kötü yalnız kal. ne olacak?

1 mart 2018 22:06 1 mart 2018 22:52