yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • medya (6)

  1. y kromozomuna sahip canlı.

  http://9gag.com/gag/aYb9yNv

  2 temmuz 2014 23:14

  2. şaheser yaratılmadan önceki müsvedde olarak da geçer kendileri.

  Y kromozomunun çok hassas olduğu söyleniyor. yani fazla sıcağa dayanamaz fazla sıcak kısır yapabilir bir erkeği.

  kadın için ateş erkek için çelik tabiri kullanılır. gerektiğinde ateş çeliği eritir bu sebeble. erkeğin kadına zaafının açıklaması bu olabilir diye düşünüyorum. diğerlerine olan zaafını bilemem.

  3 temmuz 2014 14:39

  3. dünyaya yavru getirebilmemiz için gametlerine ihtiyaç duyduğumuz karşı cins.

  3 temmuz 2014 16:47


  4. sürekli küçümsediği kadının parmağında oyuncak olmaya mahkum canlı. gayleri tenzih ediyorum.

  kadının dış görünüşü üzerine kısa bir deneysel belgeseli izlemek için buyrunuz: http://vimeo.com/12030156

  3 temmuz 2014 17:15

  5. Bir de seksi hayatlarının tek gayesi olarak görmeseler her şey güzel olacak da. İşte bu da bize Tanrı'nın lutuflarından birisi. Dogru erkegi bulana kadar bekleyeceğiz tek tabanca :( :P

  5 temmuz 2014 21:09 ed.17 temmuz 2014 15:05

  6. bazen, bazılarının isyanlarına hak verdiğim canlılar.

  yine toplumsal cinsiyet rolleri ve sosyokültürel analizlere girmeden dile getirmek lazım. niye bu insanlar "türk kızı şöyle, türk kızı böyle" diye isyan ediyorlar? ne dertleri var? hepsi öküz(!) mü?

  çoğu kadın, aynı hataya düşüyor. erkekleri homojen bir yapı olarak görüyorlar, "bütün erkekler odundur, hepsinin köküne kibrit suyu" şeklinde. bu tür genellemeler kadın halimle benim canımı sıkıyorken, erkeklerin bu konudaki bıkkınlığını anlayabiliyorum. ancak hayır, hemcinslerini küçük görerek karşı cinse yağ çeken ve kadınların işini zorlaştıran kafa kadınlardan(!) olmayı da reddediyorum. yalnızca, her bireye bir, tek, özel, tarafsız, önyargısız bakmamız gerekiyor. benim yapacağım şey de tam olarak bu.

  evet, genellemeye düşüyoruz ve bunu da genellikle sosyokültürel ve sosyoekonomik nedenlere bağlamadan yapma hatasına düşüyoruz genelde. (üzgünüm, bu sıkıcı analizlere girmeden konuşacaktım ama dayanamadım)

  Bu adamlar, bu topraklarda büyüyorlar. Bu topraklardaki kurallarla yoğuruluyorlar. Bizim çok dertli olduğumuz o ataerkil yasalarıyla onlar da boğuşuyor. bizim gibi, baskıcı ve talepkar kurallarla yetişiyorlar. Bu yüzden bizim rahatsızlık çektiğimiz şeyler, onların da canını sıkıyor.

  düşünün, siz doğduğunuz andan itibaren elinize verilen oyuncaklarla kimlik ve kişiliğiniz çizildi. erkeklerin de öyle. Size hanım hanımcık oturmanız gerektiği söylendi, erkekler hakkında ise "bak ne tatlı küfrediyor bizim oğlan" denildi. sizin oyuncak çay takımlarınız vardı, misafir ağırlayıp evcilik oynuyordunuz, bebeklerinizi giydiriyordunuz; özetle küçüklüğünüzden beri aslında evliliğe hazırlanıyordunuz. çocukların oyuncak reyonlarına bakın: oyuncak elektrikli süpürge, oyuncak çamaşır makinesi, oyuncak mutfak takımı görürsünüz pembe renklerde. O yüzden çoğu kızın en büyük hayali büyüdüğünde gelinlik giymek, bir koca bulmak, çocuk yapmaktır. aaa, ama bak, seks çok ayıptır kızlar için. kız dediğin iffetini kocasına saklamalıdır.

  Erkeklik ise bu toplumda ve çoğu toplumda kışkırtılır; oyuncak olarak oynadıkları da arabalar, askerler, silahlar ve toptur genelde. cinsel organları bir silahtır ve bir erkeği incitmek istediğinizde erkekliği üzerinden onu aşağılarsınız. Kuşu kalkmayan, başka erkeklere ilgi duyan, kadınları düze düze haddini bildirmeyen, karısının sözünü dinleyen erkekler aşağılanır toplum tarafından, ironik olarak herkesten önce "sen ne biçim erkeksin?" diye toplumun 2.sınıf olarak görüp ezdiği kadınlar tarafından aşağılanır. "erkek dediğin döver de sever de, elini kaldırıp bana vurmayı bilecek" diyen maço sevdalısı, mağara adamı hastası kadınlar yüzünden belki de kadın cinayetleri bu kadar yüksek bu ülkede.

  Maslow amcanın ihtiyaç piramidinde (gbkz: seks), yemek ve uyumak ile birlikte en altta yer alır. en önemli fizyolojik ihtiyaçlar katında. Yani toplumun aşağılayıp pis bir eylem olarak gördüğü, sadece kötü kızların yaptığı ve feci derecede günah olan bu ahlaksız eylem, nefes almakla kadar doğal. bünyenizin en çok ihtiyaç duyduğu ve doyurulmadan ihtiyaç piramidinde bir üst kata çıkmasını olanaksız kıldığı bu eylemin hayalini, küçüklüğünden beri kışkırtılmış ancak doyurulmamış erkekler tabii ki sıklıkla kuruyor. küçüklüğünden beri bastırılmış kadınlar ise bunun ilkel, yabani ve aşağılık bir eylem olduğunu düşünüyor.

  Peki bir cinsi sürekli kışkırtır, diğerini sürekli sindirirsen ne olur? iki cinsi sürekli aralarına birer mesafe koyarak ayırırsan, birbirlerine yakınlaşmalarına izin vermeyen yazısız yasalar yaratırsan ne olur? birbirlerine yabancılaşırlar. ikisi de "diğer cins şöyle aptal yaea, böyle parmağımızda oynatıyoruz yaea" der. ve böylelikle içindeki saldırgan taraf sürekli övülen erkek, hayatı boyunca pasif yetiştirilmiş kadına artık sevgi besleyemez, saldırır. tecavüz bir cinsel eylem değil, bir şiddet eylemidir. erkek de bu sebeple Ya dayakla ifade eder kendini ya da tecavüzle; ki ikisi de şiddet içerir.

  "tavşana kaç, tazıya tut" demek gibi. her iki tarafı da öyle iğrenç bir beyin yıkamasına maruz bırakıyorsun ki, her iki taraf da oltaya geliyor. böylelikle yönetmek de kolay oluyor insanları. Kendini gerçekleştirme katına çıkmış, bu tür basit sorunlarla uğraşmayı bırakıp kendini hayatın anlamını çözmeye, bilime, uygarlaşmaya adamış ahlaksız(!) batı bize bilmemkaçıncı turlarını bindiriyorken; biz hala erkekleri seks düşündükleri için kınıyoruz; zavallı erkekler de seks düşünmeyen, ahlaklı, iyi aile kızı arıyorlar evlenmek için. mutsuz yatak odaları mutsuz evliliklere; mutsuz çiftler de sorunlu çocuklara sebep oluyor. sapkınlık, ikiyüzlülük, ahlaksızlık esas o zaman tavana vuruyor. çünkü birini aç bırakırsanız daima yemek düşünür, sevişmesini engellerseniz de sapıtır.

  özet, erkekler öküzse eğer, onları öküz yetiştiren de kadınlardır. sonra "hep bu ataerkil sistem yüzünden kadınlar ölüyor, kahrolsun erkekler" diyorsunuz.

  bir cinsel devrim şart.

  5 temmuz 2014 22:07

  7. insana ait olan diğer özellikleri(gizlinot: nefret, kötülük, açgözlülük, yalan vs. )bir kenara koyuyorum. genel olarak; net, doğrudan, saf, kadın cinsi için savaşan - her manada- en çok sevdiğim varlıklardır.

  bi' nokta var oradan yakaladığınızda-daha doğrusu oraya ulaşabildiğinizde- karşınızdaki adam kaç yaşında olursa olsun, size muhtaç bir çocuktur. (gizlinot: memenizin ucundadır.)

  sevelim, büyütelim onları :)

  14 ağustos 2014 19:08


  8. hani nerdee dermişim. erkeklerin en işe yarar özellikleri. ağır yük falan taşımaları. centilmen olanları çok hoşuma gidiyor. centilmenlikten kastım, bi erkeğin ortama bi kadın girdiğnde az çok kendini toparlaması, konuşmasına dikkat etmesi. genelde düz mantıklar. yemini, suyunu, kumandasını ver. başka bişi istemezler. isteklerine de bizim gibi dolambaçlı yollardan gitmez, direk dalarlar. severim kendilerini.

  15 ağustos 2014 20:06

  9. Bu yıl içinde yaşadığım olaylardan sonra erkeklerin şu huyunu çok sevdim:neredeyse hiçbir erkek bu bana şunu dedi ama aslında şunu demek istedi demiyor yaa.adamlar düz, dümdüz ne dersen onu anlıyolar, altında bise aramıyolar.bu çok güzel birşey dostum.ve biz kadınlar karşınızdaki insanlar çoğu zaman gerçekten ne diyorsa onu demek istiyor, kuruntuya, gerginliğe gerek yok.

  Ayrıca erkek demişken erkeğin fesadı da kadından fenadır.Arkanızdan öyle bir iş çevirir öyle bir oyunlar yapar ki ağzınız açık kalırsınız.Bunu da yaşadım , biliyorum.

  15 ağustos 2014 21:09

  10. Xy kromozomu olmali. Olmazsa olmaz, mühim o.

  17 ağustos 2014 16:27