girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

1. ülkemizde sıklıkla olan.

-okulun bitiyo mu bu sene?

-ee ne zaman iş bulacaksın?

-ufukta evlilik yok mu?

-bebek ne zaman?

sanane?

10 temmuz 03:19

2. benim çevremde en fazla akrabalar arasında olandır.

biri evleniyor direk bütün sülale o kişinin evleneceği kişi hakkında aklına esen yorumu yapıyor.Ne çirkinliğği kalıyor ne şeytanlığı.

evlenmeden önce sevgililik dönemleri olsa hatta sevgililiği geçtim sadece tanışmak için oturup konuşsalar iki tarafın da adı çıkıyor.

biri sınava girmiş bölüm seçecek.yıllardır hayali olan bölüm ama eğitimden zerre haberi olmayan herkes kalkıp bölüme burun kıvırıp vazgeçirmeye çalışıyor.

erkek saçını uzatsa, kız dar kot giyse en az 2 hafta milletin ağzına sakız oluyor.

daha neler neler...yakında yolda yürüyene de karışacaklar diye korkuyorum.birbirine bu kadar karışacak kadar yakınmış gibi davranıp da herkesin birbirinden nefret ettiği başka bir ilişki türü var mıdır bilemiyorum.insanlar başkalarının hayatına bu kadar müdahil olma cesaretini nasıl gösteriyor onu da anlamıyorum.

10 temmuz 10:09 10 temmuz 10:40

3. karısana sadece ''höst!'' diyip yola devam edilmelidir

11 temmuz 02:13


4. başlıktaki bahsi geçen insan topluluğuna''akraba'' denir aynı zamanda.Hafiyelik bizim kültürde ailede başlıyor.

11 temmuz 07:23

5. iki gün önce erkek arkadaşımın müdahale etmeye kalkışması ile başlayıp dün ayrılmamızla sonuçlanan hadise.

neymiş açık giyiniyormuşum da bu durumdan hoşnut değilmiş, neden instagramda profilim gizli değilmiş, amacım neymiş? ulan sen beni beğendiğinde ben zaten böyleydim. ee sen bana geldiğinde benim böyle biri olduğumu da biliyordun, neymiş efendim artık hayatımda o varmış da insanların hayatlarına biri girince zaten biraz değişmeleri gerekirmiş.

aaahhh değişirim afedersin.

11 temmuz 08:46 11 temmuz 16:00

6. ata sporumuz falan olabilir bu. ailen karışır, akrabaların karışır, arkadaşların karışır, sevgilin karışır, elalem karışır... toplumca ahkam kesmeyi çok seviyoruz belli ki. her şeyle ilgili söz hakkına sahibiz sanıyoruz. başkalarıyla ilgilendiğimiz kadar kendimizle ilgili olsak bir şeyler olacak ama, hayırlısı.

11 temmuz 09:40

7. hiçbir türlüsüne tahammül edemediğimdir

11 temmuz 12:43


8. Evet ya..Resmen kendi fikrine göre hareket edemiyorsun. Bunu arkadaşlar da çok yapıyor. Hayatınızın gidişatını etkileyecek konularda sizin fikirlerinizi yıkmaya çalışıyorlar. Sonuç hüsran..Sana ne Ya?benim gözlemim,benim tespitim,benim fikrim ben bununla hareket edeceğim.

12 temmuz 00:43

9. Bu insanlar genelde (bkz: yamyam komşular) ve/veya (bkz: gereksiz akrabalar) olurlar.

Bazen saçma arkadaş gurupları da olur, ki onlardan katiyyen uzak durulmalıdır.

Herkesin hayatına kimse karışamaz diyerek girdimi sonlandırıyorum.  

12 temmuz 07:22 12 temmuz 07:25

10. "Sen de iyicee saldın abe yaa kendine geel" demeleri yok mu arkadaşlarımın. yahu bir derdim var belki... belki canım mecnun gibi depresyon hırkası giyip evde çekirdek çitlemek istiyor. bu tarz insanlar yüzünden depresif olunca bile kendimi suçluyorum çünkü pozitif enerji saçmam gerek, arkadaşlarımın benim üstümden geyik yapıp eğlenmesi gerek.

12 temmuz 07:58 ed.12 temmuz 10:58