yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (170)
  • medya (6)

  1. Grip nedeniyle raporlu olduğum hafta boyunca hafta içi gündüzleri televizyonda neler oluyormuş merakımla izlediğim program. Şimdi adamlar var, sohbetleri sürekli 'açık giyinemezsin, hanım hanım oturacaksın, benim yanımda lafa girmeyeceksin, benim olduğum ortmada nefes bile almayacaksın, kadın dediğin zaten hayattan zevk almamalı, varı yoğu ben ve benim isteklerim olmalı' şeklinde seyrediyor. Sonra bunlar üçer beşer mavi boncuk dağıtınca, Bizim koca koca kadınlar da 'bak ne dediyse yaptım ben böyle mi giyinirdim haksızlık bu ühüü' diye bunların arkasından ağlıyor sürekli.

  Not: Haftaya işe başlayacağım için çok mutluyum süslüler, yoksa beni kaybediyordunuz.

  23 ekim 2015 12:24

  2. (bkz: guilty pleasure)

  süslüler ben bu programı bayağı bayağı izliyorum ya. hatta bakın bugünkü bölümünü kaçırdım, gece makale yazarken internetten açıp izleyeceğim. evet her şey kurgu, adamların birkaç tanesi evire çevire dövmelik, kadınların da yine birkaç tanesi adamlar onları ezsin diye can atıyor. ama bunları izlemekten aşırı derecede zevk alıyorum. evlilik programı izlemişliğim yoktur hiç ama bu programa çok bağlandım. bir de adamlardan birini benim hayatımda önemli bir yeri olan ve artık görüşmediğim birine aşşşşşırı derecede benzettiğim için bunun da etkisi olabilir.

  sonuç olarak izliyorum. vurun beni.

  23 ekim 2015 16:42

  3. Bünyemde bağımlılık yaratan program. İlk başladığında gülmek için şöyle bir bakmıştım ama resmen her gün tekrarlarıyla birlikte izliyorum bunu. Bir zamanlar yemekteyiz' i de böyle deli gibi izlerdim. (gizlinot: Ccc dış ses reyiz ccc ) (gizlinot: İşsizim napiyim ) Gelinlerden Duygu favorimdi elenmeden önce, kadından naiflik akıyordu resmen. Zannedersem o gerçekten evlenmek için başvurmuş yarışmaya. Daniela' yı da çok beğeniyorum, en aklı başında kız o zaten bence. Ceyda mehtap ayça üçlüsüne de çok gıcığım. Ayça emre 'nin her dediğine he dedikçe saçımı başımı yolasım geliyo. Zaten oğlanın kısmetini bağladı. Bence emreyle hiç yakışmıyolar. (gizlinot: O zeus gibi çocuk sana mı kaldı kız? ) Ceyda desen kankası ayça gibi serhat bunu reddettikçe oğlanın paçasından ayrılmıyo, hala ben istikrarımı korurum diyo. Ayçayla bunu alıp kafalarını tokuşturasım var. Birde demet var ki bu dünyadan değil bence. (gizlinot: Swh ) Serhan' ın herkesin üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıp sürekli delikanlıyım ben diye gezen bir hanzo olduğunu da bugün anladım." Benim karım göbek atamaz, benim eşim açık giyemez, nefes alamaz, zıçamaz." Yeterin be. Senin gibiler azalarak değil, hemencecik bitsin.

  Daha yazardım ama size bu çileyi yeterince çektirdim diye düşünüyorum süslüler, eyyorlamam bu kadar.

  23 ekim 2015 19:13

  4. o onunla yakışıyor, bu bunun için acı çekiyor diye izleyenleri görünce dehşete kapıldığım program. zira hala medya okur yazarı olamamışız belli ki. bu tarz programların (bbg, evcilik oyunu, ütopya vb) cast ajanslarından toplama insanlar ve senaryolar (ya da prodüksiyon müdahaleleri) ile yürüdüğünü bilerek izlemek (ya da izlememek) lazım. Bu program için de ayrıntılı birçok deşifre yazısı var zaten internette. ben bazı yarışmacılarla ilgili bilgileri sunayım ve çekileyim,

  ayça beğen: senaryo gereği aşığım aşığım diye gezinen arkadaşın sevgilisi var (link: https://twitter.com/halilDemirkiran twitter) ve sevgilisinin mesleği de manken/ oyuncu / bir işi daha var, bilin bakalım neci? (ybkz: dövmeci)

  Serhan çeliker: maço rolü biçilen manken/oyuncu abimiz, ayıcıklı pijama reklamlarında oynamış, bu tarz benime katılmış, palyaço kıyafetine kadar giymiş, sevgilisi var ve oldukça frapan bir ablamız (link: https://instagram.com/serhancelikerfannn fotolar)

  demet kasar: aklı selim ablamız cast ajansının yolladığı tüm yarışmalara katılmış, gerektiğinde pazarcı bile olmuş (link: https://www.facebook.com/anaocagitrt1/videos/860887350628002/ video)

  tankut denker: o da yarışmalardan yarışmalara koşmakta (link: http://www.vidivodo.com/video/seflerin-duellosu-tankut-denker-deniz-mahsullu-kremali-makarna-malzemeleri-showtv-izle/968564 video)

  cansel çördük: 14 yaşından beri cast (link: http://www.heygirl.com.tr/video.html?task=viewvideo&video_id=84 video)

  23 ekim 2015 20:45 23 ekim 2015 20:49

  5. bu hafta oyuncumuz (pardon yarışmacımız) melek; joker ajanstan (link: http://www.fdmagazin.com/haber-12027-melek_celebi__.html link)

  adnan ise model ajanstan (link: http://www.enkralhaber.com/haber/gelecegin-yildizi-hayat-hikayesini-anlatti-554.html link) katılıyor.

  tanım: beş dakika tv'de görünebilmek için kendini kesecek şöhret delisi beşinci sınıf "oyuncu"ları ajanstan toplayıp oynatan program

  25 ekim 2015 00:38 25 ekim 2015 00:43

  6. milletçe beyin yaşımızı gösteren program. "hahahaha tiplere bak, nasıl da geri zekalılar, hepsi kezban hepsi avam, ama ben ne kadar zekiyim" algısı oluşturarak insanların kendini tatmin etmesine ve bu vesile ile kendisini izlettirmeye yönelik bir program. bu tarz programların silahı da bu işte. siz o tiplerle dalga geçip kendinizi tatmin edin, ben de bu durumun farkına vardığım için kendimi sizden üstün görüp tatmin olayım. (bkz: guilty pleasure) ego tatmini sağladığı için izlettiren programdır. bizimle fena halde dalga geçiyorlar, sırf meraktan baktığımız için bile rating alıyorlar. bu tarz programları ispanya'da şizofren insanlara dikkatlerini bir yöne çekip kendilerine zarar vermemeleri için izletiyorlar. peki biz şizofren olabilirmiyiz?

  25 ekim 2015 01:20

  7. aynı sayıda kadın ve erkek aday olmasına rağmen neden erkekleri kapma yarışması gibi gösterildiğini anlamadığım yeni reality showumuz.

  o ev içindeki insanların cast ajansı çıkışlı olduğu zaten anlaşılıyor, en azından erkeklerinki daha net. kadın adaylar için de 90-60-90 model tipleri almayalım da daha inandırıcı olsun diye düşünmüşler herhalde.

  işin kötü tarafı ve benim esas takıldığım nokta ergenlik çağında olup bu programı izleyen bir sürü genç vardır, eğer oradaki erkeklerin ilgilendikleri kadınlara tavırlarına biraz bakarsanız durumun özellikle genç kızlar için ne kadar sakıncalı olduğunu görebilirsiniz.

  Standart boyda etek ve kolsuz bluz giyen bir kadın adaya, ilgilendiği adamın "usturuplu giyin, edepli ol" dediğini gördüm ben, üstelik kadın da adamın ona söylediği bu emri, adamcağız(!) ondan soğumasın başka ellere yar olmasın diye ikiletmeden yerine getiriyor, ertesi gün "bak spor giyindim uygun olmuş mu?" diye soruyor.daha vahim örnekleri vardır eminim program içinde.

  bütün bunlardan sonra genç kadınlardan bu toplumun bağımsız bireyleri olması isteniyor. her gün televizyonda gördüğü bu saçma sapan içerikler ise tam tersini söylüyor. aşk, ilişki, sevgi, saygı kavramları nerede? ne ara yakışıklılık/güzellik, rekabet bu kavramların yerini aldı? oturup düşünmek gerekiyor.

  televizyonda izlediğimiz en saçma şey bu program değil elbette, sadece erkek hegemonyasının medya yoluyla nasıl yeniden ve yeniden üretildiğini çok rahat gözlememizi sağlıyor.

  son olarak sözlerim lütfen izleyen süslüler tarafından yanlış anlaşılmasın, zira eleştirim izleyenlere değil ki bu kadar yorum yapabildiğime göre benim de izlediğim anlaşılıyor zaten. demem odur ki, böyle programlar var oldukça daha çok "kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak" demeçleri duyarız biz sevgili kadın arkadaşlarım, üzgünüm.

  25 ekim 2015 20:17

  8. İnstagramda @kismetseolurgercekler sayfasında tüm yalanları ortaya serilmiş program. Ceyda'nın ajans sahibi sevgilisi, serhan'la emre'nin yıllardır arkadaş olduğu, melek ve adnanın aynı ajansta çalıştıkları, hiç çalışmadım diyen ayçanın yaptıkları vs. Bir de insanlardan sms ile para kazanmaya çalışıyorlar ya!

  (bkz: medya okur yazarlığı)

  (bkz: Medya ahlakı)

  26 ekim 2015 18:26

  9. Sayarken ikiden dörde geçen bir abla var burda :D

  28 ekim 2015 14:13

  10. Trajikomik tv programı.

  İsimlere, olaylara pek hakim değilim ama ne zaman denk gelsem, ki şu an da yayınlanıyor, kızların çok kötü makyajları gözüme batıyor. Erkeklerde ise kasım kasım kasılmalar mevcut.(gizlinot: adfcg) böyle poz kesmeler, büyük büyük beylik laflar, güya maçoluk taslamalar... Hadi buna şaşırmadık diyelim de kızlardan birinin "sesimi yükseltmemeliydim sana, sonuçta sen bir erkeksin" demesi??

  diyeceksiniz ki programın kendisi baştan aşağı şaka gibi, sen ne diyorsun, haklısınız. Keşke izleyenlerin hepsi bu düşünceyle izlese.

  31 ekim 2015 01:17