yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. tanım: içinde nice cevherler bulunan kızdır.

  benim lisemde, türkiye’nin her yerinden gelmiş insanlar vardı. tüm fenotipten insan görebilirdiniz. 

  ne kadar seçilmiş insanlarla dolu olsa da, en güzel kız ve onun güzel arkadaşlarına herkesin bir kıyak geçme durumu mevcuttu, ben ve arkadaş grubum hoşlanılan kişinin önünden geçerken salak gibi, bacaklar keşkül gibi titreyerek yürürken onlar büyük bir özgüvenle yürürdü. 

  işte hikaye burada başlıyor. 

  ben yine çok matah bir şey olamadım ancak grubumdaki arkadaşlarım birden bir ay güzeli oldu, arkasından baktırmaya başladı. 

  arkadaşlarım salak değil, birkaç sene önce kendileriyle dalga geçmek için favori muhabbeti yapan erkeklere hiçbiri yüz vermedi.

  erkekler de onlar biraz saçına başına dikkat edene kadar içlerindeki hiçbir güzelliği göremediği için beyaz tenli güzelin peşinden koştular. 

  bu entryi yazmamdaki sebep, bu eski güzel hanımı ve kendi arkadaşlarımı bir fotoğrafta gördüm. benim arkadaşlarım ay perisi gibi olmuş, giyinmeyi oturmayı bilince güzelliklerine güzellik katmışlarken, kilolu olmakla dalga geçen, benim kırık burnum yüzünden benimle alay eden kızımız on beş- yirmi kilo birden almış :) 

  kimsenin görünüşünün iyiliği ve kötülüğüyle dalga geçmek istemiyorum ancak böyle insanların trajik durumlarını görünce geçmişte güzelliği fark edilmeyen hanımlara yapılan haksızlıklar ve diğerlerinin küçük düşürmesi geliyor. 

  mutlu oluyorum. (gizlinot: eksileneceğimi bile bile.)

  26 ağustos 2019 00:03

  2. daha önce de yazdım, "hepimiz güzeliz." diye bir şey yok, "güzel olmak zorunda değiliz." diye bir şey olmalı. hikayede birileri lisedeyken güzelmiş, birileri sonradan güzellemiş vs. peki ya mecbur muyuz güzelleşmeye, güzelliğimizin farkına varılmasına ya da güzel olmaya? biz güzelleşelim, eski güzeller çirkinleşsin bu mu ilahi adalet oluyor?(gizlinot: swh)

  26 ağustos 2019 15:32

  3. ben. güzelliğimin farkına varılmamasının sebebi de güzel olmamam

  27 ağustos 2019 01:27 27 ağustos 2019 01:27


  4. lisede tek kaş ve bıyıklıydım , alttaki suslunun de dediği gibi kız oldugumun pek farkına varılamadı hehe

  27 ağustos 2019 10:33

  5. vardı böyle bir arkadaşım. hatta bir çocuktan hoşlanıyordu ama çocuk ona hiç yüz vermiyordu. sonra bu kız güzelliğinin farkına vardı, eskisinden daha da fit oldu, giyim tarzını değişti ve kendini baştan yarattı. şimdi o çocuk gibi kaç tane dizer karşısına.

  27 ağustos 2019 14:04

  6. Ben lisedeyken tüm okul gözlerimle dalga geçerdi. Okul dışında tanıdığım her insan da büyük gözün ne kadar güzel olduğunu anlatmaya çalışırdı daha sonra üniversiteye geçince yine gözlerim konu oldu ama güzelliğiyle. Gözlerim güzel veya çirkin demiyorum ama galiba lisede her sey mümkün olduğunca dalgaya alınıyor. En azindan bizimkinde öyleydi

  28 ağustos 2019 03:20

  7. Alınmamış kaşları ve sürekli at kuyruğu yaptığı saçları olması yüksek ihtimaldir. Kız arkadaşları tarafından genelde cildi övülür, burnunun şekli falan övülür ama değişik saç şekilleri ya da okul formasının üstüne marka bir ceket ya da bot giymediği için belki de fazla zayıf ya da hafif kilolu olduğu için erkeklerin dikkatini çekmeyen,  üniversitede doğru kombinler ve biraz bakımla lise arkadaşlarını şaşırtacak kızdır. Herkesin çevresinde böyle biri vardır. Yoksa o kız sizsiniz lol. 

  28 ağustos 2019 11:19


  8. bence benim bu :d lise döneminde aşırı kilolu ve umursamaz bi kızdım. ne makyaj ne bir şey paspal paspal gezerdim. üniversite de dahil daha sonrasında da kilo vererek, saçlarımı boyatarak ve dediğiniz gibi kombin vs derken liseden arkadaşlarımın instagramda beni görünce neydin ne oldun dediklerini düşünüyorum. aşırı güzel bir kız değilim ama o zamana göre çok çok daha güzelim bence :)

  28 ağustos 2019 11:56

  9. Lise değil de ortaokul versiyonuyum şuan.

  Saçları açık bırakmak yasak olduğu için hep topluyordum ve gereksiz uzundu.kaşlar alınmamış,makyaj zaten yok.kıyafetlerim de sıradandı.güzel olan tek şeyim cildimdi ama o da kalmadı artık.

  Lisenin başında da bu haldeydim ama yavaş yavaş değişmeye başladım.

  Kaşlarımı alıp saçlarımı kestirip de açık bırakmaya ve makyaj yapmaya başladığımda oldukça değiştim.

  Giyim tarzım da değişti ve baya kilo da verdim ama sonra geri aldım maalesef.

  Ortaokul arkadaşlarım fotoğraflarımı görünce şaşırıyordur muhtemelen,lise birden tanıdığım kişiler görünce de çok değişmişsin demişlerdi.

  Fazla kilolarımı verince benzer tepkileri üniversitedeyken de alırım gibi geliyor.

  Açıkçası değişmiş olmak güzel ama her zaman güzel olanlardan olmak çok daha iyi, sonuçta siz dahili kimse eski bir fotoğrafa bakıp "bu ne?" Demiyor.

  Benim değişimimin en büyük parçası kaşlarım ayrıca.saniyelik bir dokunuş ne kadar da değiştiriyor insanı.

  Bir de hep takmasanız da doğru gözlük seçimi çok önemli.

  Daha çok bir başkasının güzelliğinin farkına varmaması değil de kişinin kendi görünüşünün farkında olmayıp güzelliğini ortaya çıkaramaması oluyor.

  28 ağustos 2019 13:29