yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. Numarası gibi fiyatı da 129 tldir. Midilli kılından yapılmış asık oldugum pudra fırçamdir. Yıkadıktan sonra kuruması biraz daha uzun sürüyor ama cidden kalitesini belli ediyor.

  21 mayıs 2014 07:57

  2. yuvarlak bir yüze ve çok da küçük olmayan yanaklara sahip olduğum için en sevdiğim allık fırçamdır mac 129. ilk aldığımda kıllarını döküyordu fakat kullandıkça dökülme durdu. eğer toz allık uygulayacaksam elim başka fırçaya gitmiyor. bu kadar pahalı olmasaydı ikincisini de alırdım muhtemelen.

  21 mayıs 2014 12:56

  3. Pudra için değil de şimdiye kadar hep allık için kullandığım fırça. Özellikle rengini az veren allıkları uygulamada başarılı. Melba allık bile bu fırça sayesinde yüzüme deli gibi renk verdi. Çok pigmentli allıkları uygulamak içinse;

  (bkz: real techniques blush brush)

  22 mayıs 2014 18:46


  4. Güzel bir fırçadır. Sadece allık uygulamak için kullansam da aynı zamanda pudra vb ürünleri uygulamak için de uygundur. Yalnız kıl döker , feci döker ilk 1-2 yıkamaya kadar. 2-3 yıkamadan sonra hala kılları yüzünüzde kalıyorsa değişim talep etmek en mantıklısıdır

  8 haziran 2014 15:47

  5. Mac'in genelde allık fırçası amaçlı sattığı fırçası.

  Makyaj olaylarıyla yakından ilgilenmeye başladığımda gidip almıştım, daha sonra başka allık fırçalarım da olsun diye gittim Real tech den allık fırçası aldım ve hiç sevemedim. Sonra gidip bir 129 daha aldım.

  Cidden allıkları çok güzel uygulayan, özellikle aşırı koyu tonlu ürünleri bile nerdeyse karıştırmaya bile gerek kalmadan tek hamlede süren fırçadır.

  Bu arada pudrayı falan da çok güzel uygular, bebeğimsin canısı:)

  14 şubat 2016 10:24

  4

  6. Nutcracker serisinin fırça kitlerinden birini almıştım ve içinden bu fırçanın kısa saplısı da çıkmıştı. Tüyleri orta yumuşaklıkta ve orta hacimde, hem pudra hem de allık uygulamak için son derece uygun bir fırça. Ben her iki amaçla da kullanıyorum, bordo / mürdüm tonlarında bir allığım var ve onu bu fırçayla sürüyorum çünkü rengi çok güzel dağıtıyor.

  1 nisan 2017 14:01

  7. bingo allık fırçası. en koyu renkli ve yoğun pigmentli ürünleri bile çok dozajında uygulama ve dağıtma imkanı verir. ben bu fırçayı kıl diplerinden bastırıp yassılaştırarak göz kapaklarımı ısıtmak ve bakışları yukarı kaldırmak için hafifçe bronzer uygulamak ve yine bronzerla burun kenarlarımı gölgelendirmek için de kullanmayı çok pratik buluyorum. düzenli olarak yıkamama rağmen oldukça uzun ömürlü ve geç deforme olan bir ürün. Hergün kullandığım 5 fırçamdan biri. diğer fırçalarım; 132, 182, 184, 187.

  26 şubat 2019 14:22 26 şubat 2019 17:28


  4

  8. makyaja yeni başladığımda mac mua'sının ısrarlarıyla aldığım fırçadır. ben aldığımda sanırım fiyatı 100 lira civarındaydı. bana allık uygulamam için önerdiler. kılları yumuşacık, kolay yıkanıyor, yıkanınca çabuk kuruyor. allık, bronzer, pudra üçlüsünün herhangi birini sürmek için kullanılabilir çünkü çok elverişli bir şekli var. aldığımdan beri tek tük kıl dökmüştür onun dışında durumu gayet iyi. şimdiki aklım olsa ama kısa saplı olanı alırım, onunla seyahat etmesi daha kolay olurdu büyük ihtimalle.

  21 ekim 2019 10:02

  3

  9. çok sık kıl dökmesi sebebiyle istediğim gibi rahat kullanamadığım, allıktan çok bronzer ve pudra için kullanışlı bulduğum fırça. yumuşaklığı ve yapısı çok güzel, ancak ürünleri, özellikle de allığı istediğim gibi dağıtamadım ben bu fırçayla. hani t bölgesini hafifçe pudralamak ya da cildi ısıtma amacıyla bronzer uygulamak için neyse de, allık homojen bir şekilde dağılmıyor bu fırçayla. yanağın belli bir bölgesinde kalıyor. dağıtmak istedikçe de yama yama bir görüntü oluşuyor. veya çok yoğun bir görüntü oluşuyor. ben de açıkçası bunu sevmiyorum. bir de en başta dediğim gibi kıl dökme konusu var. fırçayı yıkama ve kuruma aşamasında dökülen kıllar canımı sıktı yalnız. hadi yıkarken dikkatli oldum diyelim bu sefer kururken ikişer üçer dökülüyor havlunun üstüne. en kötüsü de tam yüze bir şey sürerken yanağımda kıl bırakması. benimkinde mi bir sıkıntı vardı da bu kadar çok döküldü bilemiyorum, ama ben bu fırçadan istediğim verimi pek alamadım. birebir aynısı diyemem, ancak nascita'nın pro serisinden 255 numaralı fırça da benzer kullanım için son derece uygun.

  21 ekim 2019 15:27

  4

  10. Benim mac mağazasından aldığım ilk fırçalardan biridir. 2008 yılında capacity mağazasından satın almıştım. Alırken çantada taşıması yönünden kısa saplı seyahat boy olanını tercih etmiştim. Bu sebeple seyahat boy 129 sh olanın performansından bahsedeceğim.

  Fırçanın Kılları son derece yumuşak. Allık sürmek ve allığı doğal şekilde yüze dağıtmak için son derece kullanışlı ve şeklinden ötürü çok sevdiğim bir fırçamdır. Açılı olması yüze kolaylıkla boyut vermesi açışından işlevsel. Gel gör ki her tarafta kıl bırakıyor. Allığı istediğim gibi sürdükten sonra temiz bir fırça ile kalan kılları yüzümden süpürüyorum. Ancak böyle kullanabiliyorum. Ilk başlarda zamanla dökülme azalır diye umdum. Ama 11 senelik ürün aldığım ilk günden beri dökülme performansından gram eksilme yapmadı maalesef. En son bir alışverişte mac muasına sitem etmiştim. Cevaben, Seyahat boy olanlarda dökülme problemi yaşandığını söylediler ve ürünümü değiştirmeyi teklif ettiler. Aldığım zamanı öğrendiklerinde değişim yapılamayacağı ortaya çıktı tabi. Ancak onca dökülmeye rağmen hala yepyeni. Sonrasında bir çok allık fırçası aldım. Yine de doğal sürüş ve kolay taşındığı için yanımdan eksik etmediğim bir ürün. Elimin en çok gittiği fırçamdır. Ben açılı şeklini çok çok beğendiğim için tavsiye ediyorum. Hani alet işler el övünür derler ya şeklinden ötürü sürümü kolay.

  Satın almak isteyenlere tavsiyem seyahat boyu tercih etmemeleri olacaktır. Illa ki mac almaları için değil ancak bu türde başka bir markada açılı bir fırçaya denk gelirseniz de markadan ziyade şeklinden ötürü tavsiye ederim.

  5 ocak 2020 15:45 5 ocak 2020 15:55