yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • oylar (7)
  • medya (8)
  2

  1. Bugün tanıtılan mac'in merve özkaynak ile yaptığı iş birliği paketi.

  kutu içerisinde bir adet far, bir adet ruj ve bir adet allık bulunuyor. Fiyatı ise 353tl. (şuan indirimde 235tl)

  ruj:

  down to an art (türkiye'ye bu iş birlği ile birlikte gelmiş.)

  allık:

  (bkz: mac melba allık)

  far:

  (bkz: mac mulch far)

  Geçen seneki kutuya göre hayli başarısız buldum. (link: https://www.maccosmetics.com.tr/merve_ozkaynak_summer_4ever set) onun fiyatı 195 liraydı ve ek olarak maskara da vardı. fiyatı yaklaşık iki katına çıkarıp ürünleri de düşürmüşler. aldım ve hala çok severek kullanıyorum.

  youtube kanalında kutunun tanıtım videosunu koymuş (link: https://www.youtube.com/watch?v=IlhUBEVV_wg&t=1044s ) ancak video çok turuncu olduğu için ürünlerin renkleri olduğundan çok çok farklı görünüyor. ruj turuncu-kahve arasında dururken google görsellerde aratınca çiğ bir pembe ruj çıkıyor.

  edit* görsel ekledim. görseller bana ait değil.

  edit* geçen seneki setin fiyatı düzenlendi.

  ilgili medya:
  4
  24 mayıs 2019 20:43 24 mayıs 2019 22:26

  2. Güzel bir iş yapılmaya çalışılıyor belli ki, onca emek veriliyor, en azından tüketiciye yansıtılan bu. Ancak gerçekten böyle başarısız bir sonuç beklemezdim.

  Birincisi merve özkaynak bu setin çıkışını yaptığı videosunda güzel bir ışıklandırma ve renkleri doğru yansıtacak bir fon seçemedi mi? Dudağındaki sözüm ona türkiyeye ilk defa ve sadece kendi setinin içinde getirilmiş down to an art rujun internet swatchları ile videodaki duruşu çok alakasız. İnternette ve mac'in sitesinde çok daha pembelik barındıran bir kahve görürken mervenin dudağında loreal-fever'dan hallice bir turuncu var. Madem böyle büyük bir işe imza attın da olmayan ruju getirttin, böyle mi tanıtacaktın? Makyajı gerçekten hiç iyi görünmüyor ne videoda ne de instagram storylerinde.

  İkincisi seçilen ürünler kendi içlerinde de çok uyumsuz, o uçuk şeftali melba allığı neredeyse yeşile çalacak mulch far ile nasıl kullanacağız? Ortaya bir tarz çıkarmak bir yana dursun, bir makyaj bile çıkmıyor rimel dahi olmayınca. ürünler kendi içlerinde bile mix&match tarzı karıştırılamıyor. Örneğin geçen sene harmony vardı allık olarak, hem allık hem kontür hem de katlanma bölgesine geçiş farı olarak kullanılabilecek bir üründü. Melba bence kötü bir seçim.

  Sonuç olarak geçen seneye göre hem fiyat olarak daha kötü bir noktada hem de ürün seçimleri bakımından vasatın altında.

  25 mayıs 2019 02:23 25 mayıs 2019 09:10

  3. Açıkçası ben de ilk sete göre başarısız buldum.Geçen seti yanlış hatırlamıyorsam aşağı yukarı 200’e alabiliyorduk.şimdiki set ondan pahalı olmasına rağmen içinde bir rimel bile yok.Ayrıca geçen sette harika bir kampanya ile orijinal boy aydınlatıcı da hediye etmişlerdi.Bilmiyorum hem doların bu denli artışıyla hem de vergilerle vs onlar da haklı ama bari güzel bir set yapılsaymış da fiyatına değseymiş :(

  25 mayıs 2019 02:34


  2

  4. Geçen yılki setini ürünlerin tanesi 50 tl civarına geldiği için alıp denemek istemiştim ve nitekim de aldım. İşbirlik olduğu  ya da merve’ye gönül bağı beslediğimden değil sadece fiyat avantajı sebebiyle aldım. İçinden çıkan far honey lust parça parça duruyor. Kuru Uygulaması çok zor. Elim asla gitmiyor. Rimel asla çıkmıyor. çıkartırken harcadığım efor,ürün ve pamuğun maliyetini ve daha önemlisi kaybettiğim kirpik tanelerini hiç saymayayım. Ruj desen idare eder. Allık harmony de, olsa da olur olmasa da olur bir renk. Hatta setin içinden çıkan ürün biraz kuru geldi bana. Üstünde üretim tarihi yazmadığından tam anlayamadım. Neyse üstünü kazıdım daha iyi performans veriyor. Set Anlatıldığı kadar başarılı mı bilemem. Aynı dönem duygu özaslanın da bobbi brown işbirliği vardı diye hatırlıyorum. Hatta onunki daha önce yapılan bir işbirliğiydi. Dolayısıyla videoda anlatılan ödüller sanki o işbirliğine subtil bir atıfta bulunuyor gibi geldi. 

  Velhasıl, ben de bu setin içinde 4 ürün olması gerektiğini düşünüyorum. Mini boy bir rimel eklenebilirdi ya da ikili refil paletin içinde yer alan iki renk far olabilirdi. ben bu haliyle pahalı buldum. 

  Ayrıca sevgili mac lütfen stoklarını yenilesin. bazı kategorilerde aradığımız ürünleri bulamıyoruz. Mağazalarda Eski çeşitlilik yok ne yazık ki. Türkiye’de olmayan ruj renginin sette olması bu yüzden heyecan verici değil. Gerçek limited edition bu değil.

  25 mayıs 2019 03:27 25 mayıs 2019 06:14

  5. Merve özkaynak'ın büyük bir heyecanla duyurduğu iş birliği. Buraları okursan üzülme merveciğim ama benim de kutudaki hiçbir şey ilgimi çekmedi. Ne bu kutuya özel getirilen ruj ne de diğerleri bulunmaz renkler, ürünler değil. Hele ki fiyatı düşünüldüğünde...

  25 mayıs 2019 03:41

  6. fiyatını içerdiği ürünlere bakarak yüksek bulduğum, içerisinde bir adet maskara da bulunması gerektiğine inandığım, merve özkaynak'ın mac ile gerçekleştirdiği ikinci işbirliği seti.

  25 mayıs 2019 09:28

  7. Zaten piyasada olan ürünleri bi kutuya doldurup işbirliği (kalp kalp kalp) demenin mantığı nedir anlayamıyorum. E hiçbir şey yaratmadım, üretmedin ki? Niye işbirliği yaptınız? Bizi söğüşlemek için mi?

  25 mayıs 2019 09:45


  8. videosunu az önce izledim, çok büyük bir şey gelecek diye bekledim ama daha önce yaptığı işbirliğinin devamıymış. üstelik ilk iş birliğinden daha kötü olmuş. bu sete maskara koymayacaksa 2 tane far koymalıydı. bu haliyle bu fiyatı haketmiyor ürünler üzgünüm. ayrıca herkese hitap edecek ürünler seçmek yerine sadece beyaz tenine gidecek kendine uygun renk ve ürünler seçmesi çok saçma. olmamış merve'cim. son olarak velvet teddy aşığı bir insan olarak o dudağındaki ruju assssla almam. hiç alakası yok velvet teddy ile. ben satın almam ama alan çok kişi olacaktır tabii ki.

  25 mayıs 2019 10:35

  9. Geçen yılki sette en azından bir maskara vardı ve iyi kötü bir makyaj çıkabilmişti. Fiyat olarak uygun geldiği ve ürünleri sevdiğim için almıştım ki 195 lira iyi bir fiyattı mac için. Harmony hem allık hem kontür ürünü hem de far geçiş rengi gibi kullanılabildiğinden baya mantıklı bir ürün olmuştu ki hala kullanmaya devam ediyorum. bu seneki seti bu açıdan kullanışlı bulmadım ve içinde maskara olmaması büyük hata. 

  25 mayıs 2019 10:42

  10. merve özkaynak makyaj yapıldıktan sonra video ve fotoğraflarına dikkatli bakmamış sanırım bir tuhaf olmuş.hele instagram hikayedeki videosundaki hali resmen bu ürünleri asla bir arada kullanmayın dercesine .ayrıca çok büyük indirim de yok geçen günkü %25 indirim gibi bir dönemde tek tek alsan 260 gibi fiyata denk gelir 25 -30 tl fark için de set almaya değmez .gidip kendine yakışacak tonları tek tek almak daha doğru bir secim olur.

  25 mayıs 2019 11:28 3 eylül 2019 00:37