yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. Hiç birşey. Paşa gönlü nasıl istiyorsa öyle makyaj yapmalı. Bir erkek için kendi tercihlerimizden ödün vermemeliyiz.

  Edit: başlık üstüme kalmış.

  10 şubat 2016 15:02 10 şubat 2016 20:37

  2. erkekler bu konuda dengesiz oldukları için istediğini yapmalıdır.

  bir iki noktada uzlaşmaya belki gidilebilir. koyu renk rujdan nefret ediyorsa mesela benim rahmetli gibi onun yanında daha az sürülebilir.

  çokta taviz vermeyin şımarıyorlar.

  10 şubat 2016 15:23

  3. İstediğini yapabilir. Bir erkeğe göre hayatınızı şekillendirmeyi geçtim dış görünüşünüzü bile şekillendirmeyin. Nasıl mutluysanız öyle yaşayın, onu da bu duruma alıştırın. Ben öyle yaptım. Sınırlarımı koydum. Bak ben buyum bu konuda bana karışma, ben zaten makyajı abartmayan bir insanım dedim. O da zaman geçtikçe bu durumu kabullendi. Arada sırada şakayla karışık dese de dile getirse de umursamadım, ben de şakayla karışık aynı yöntemle karışma dedim. Artık tamamen alışmış durumda. Şu anda dile getirmese de sanıyorum ki tek endişe ettiği konu harcadığım para (gizlinot: swh )

  Edit: daha 7 sn olmuş yazalı başlığın yazarı kaçıp gitmiş. Soru-cevap aparatını keşfetti herhalde... Bu entry de duruma göre kendini imha edecektir.

  10 şubat 2016 15:48 10 şubat 2016 15:49


  4. makyajdan kastı ne adamın onu öğrenmek gerek mesela fondöten mi o zaman sadece hafif bb krem minik rötüşler ve kapatıcıyla doğallık yakalanbilir yada eyeliner sevmiyosa nude renkli farlarla sadece vurgu yapılabilir. pürüzsüz ama doğal duran makyajı bence erkekler çok çakmaz ;)

  10 şubat 2016 15:48

  5. kendi kişilik haklarından vazgeçerek nereye kadar dayanılır dieyerek ayrılmalı. bugün onun için makyaj yapma, yarın etek giyme, obür gün o istiyor diye çikolata yeme bu işin sonu yok. ilişki dediğin şey uyumdan geçiyor birbirinize bu kadar basit bir konuda bile ayak uyduramıyorsanız zaten pek şansınız yok.

  10 şubat 2016 15:52

  6. olduolacak a tamamen katılıyorum, ipleri kaptırmayın, ondan sonra öyle gidiyor. makyajdan başlıyor, giyime, saça, oje rengine, donuna kadar gidiyor mevzu.

  genelde hafif makyajı zaten bir çoğu anlamıyor, hafif makyajlıyken makyajsız bak ne kadar güzelsin diyen adam makyajsız görünce bugün hastamısın diyor:)

  aşırı makyaj veya çok koyu renkleri genelde sevmiyorlar, onu da biraz yapmamak biraz orta yol bulmak, biraz yapmak istediğin makyajı yaptığında tepki verirse şaka yollu ya abarttın ha, çok hoşsun falan diye bir nevi durumu idare etmek en doğrusu. bunu yapmak erkeğe yalakalık değil elbette, kendi zevkinizden vazgeçmeyin. sürmek istediğinizi gene sürün ama ona inat gibi değil de "hem seni kırmak istemiyorum ama hem de sürmek istiyorum" dercesine bir ayarda. bilmem anlatabildim mi?

  mevzunun özü şudur kızlar: erkekler önemsenmek, kabul görmek, fikirlerine zevklerine özen gösterilsin isterler. o yüzden ilişkide kimin sözü geçere dönüştürmeden çözmek gerekli bu mevzuyu da :) ego çatışmalarına dönen her ilişki bitmeye mahkumdur...

  yalnız yazdıklarımı okudum da ilhan uçkan gibi konuşmuşum ha:))

  10 şubat 2016 15:58 10 şubat 2016 15:59

  7. şöyle düşünüyorum. mesela erkek arkadaşım sakal bırakmayı seviyor, ben sakallı halini sevmiyorum diyelim. (gizlinot: hayır tabii ki çok seviyorum) benim için sakalını kesiyorsa, kendinden feragat ediyorsa ben de onun için makyajımı hafifletirim. yani eğer o benim için birşeyler yapıyorsa ben de onun için yaparım.

  he o benim istediklerimi yapmıyorsa orda işler değişir. o hiçbir isteğimi yerine getirmesin ama benden bazı şeyleri değiştirmemi beklesin. oldu canım.

  sonuç olarak karşınızdaki kişiye göre davranın derim ben. sonuçta herşey karşılıklı. benim düşüncelerim bu yönde. kısacası adamına göre muamele edin.

  10 şubat 2016 16:27


  8. Sevmeyebilir. Bunun sebebi de merak konusudur. Zaten güzel olan sevgilisinin daha da güzel olmasını istemeyen sevgilidir. Belki tabii emin olamayız. Ama burda kızımıza tavsiyem kimse için kendimizi değiştirmemeliyiz. olduğumuz gibi olmaya devam etmeliyiz. Ama o benim aşkitom ne onu kırayım ne de makyajımdan mahrum olayım derseniz naçizane tavsiyem şudur: rimelimizi sürüyoruz. Kalem ister göz üstüne ister içine (çok uzun süre sadece göz içine çeken biri olarak göz içine çekince kalemim daha kolay dağılıyo ve bi miktar görmemi zorlaştırıyor benim) hafif bir ruj. Kapatıcı vs bunlar size kalmış şeyler. Benim tavsiyem fondöten vs şeyleri sürecekseniz çok fazla sürmeyiniz. Zira sevgiliniz sizi yanağınzdan öptüğünde fondöten tadı almak istemeyebilir:)

  10 şubat 2016 17:46 ed.11 mayıs 2016 17:17

  9. Net olun. Makyaj yapmayı sevdiğinizi ve sizinle tanıştığında da, sevdiğinde de böyle olduğunuzu belirtin.

  Ben hiç bilmiyorum bu zamana kadar bi sevgilim de aa makyaj sana çok yakışıyor çok güzel oluyorsun hergün yap falan dediğini :)

  Işıltılı far yada kırmızı ruj sürün sadece çok makyaj yapmış olursunuz makyaj sevmiyorum ben doğal daha güzelsin derler. Hee bu demek değil ki ışıltı kullanmayın, kırmızı ruj sürmeyin farketmezler. Sürün kızlar alışsın o da. Ki erkekler çok makyaj sevmez ama çok makyajlı kızlara daha çok bakarlar genelde olay sevmemesinde değilde sizin dikkat çekici olmanızı istememesindedir.

  Kimse için kendinizden fedakarlık yapmayın çabuk şımarır ilgi arsızı olup fedakarlıklarınızı da beğenmez küçümser olurlar. (gizlinot: yalnız ne doluymuşum bende nasıl kinlenmişim:p)

  He kendim n'apıyorum;

  'Çok makyaj yapmışsın bugün yaa ben sevmiyorum' dediğinde. 'Sevmiosan yapmamalısın zaten ben seviyorum.' diyorum :p

  10 şubat 2016 18:18

  10. Orta yolu bulmalı.

  Bu erkekler biraz saf no make up make up'ı bilmiyorlar ve farketmiyorlar.ayrıca neyi istemediğini,sevmediğini anlarsanız işiniz daha da kolay olur.mesela kırmızı ruj sevmiyorsa sürmezsiniz yada "sürmüyormuş gibi" yaparsınız.kıps (gizlinot: siz anladınız onu )

  10 şubat 2016 18:56