sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (21)
 • medya (0)

21. Türk youtuberların mukbang itemleri:

-Ben zaten yemek yemeği çok seven bi insanım. Yani böyle aşşırı yemek yerim. Yemek yemeğe bayılırım. Bu videoda da yemek yiyeceğim için çok mutluyum. Çünkü en sevdiğim iki şey, yemek ve video ehe

(Anlıyorum, ben de yemek yemeği çok severim ve çok yerim ama bunu şey yaparak gösteriyorum, gerçekten çok yiyerek? Küçük porsiyonlarınızı bile yarım bıraktığınızda ya da cut ettiğinizde bu hiç inandırıcı olmuyor. Zaten yemek yemeğe bayılmak ya da çok yemek yemek zorunda değilsiniz ama neden bunu iddia ediyorsunuz??? Çok yiyerek zayıf kalmanın süksesi mi size bu kadar cazip geliyor?)

-ya şey ben şunu çok merak edyrm makbeng mi mukbang mı diye söyleniyor? Amerikalı youtuberlar iki türlü de söylüyor?

(burdan tüm youtuberlara, kısa bir araştırmayla buna ulaşabilirsiniz. Hayır, kaynak olarak amerikalı youtuberlara bakmayacaksınız. Kelime korece. Onlardan dinleyebilirsiniz. Google translate'ten dinleyebilirsiniz. Birçok seçeneğiniz var. her videoda hangisi acaba diye merak ettiğiniz ama merakınızı gidermek için hiçbir şey yapmadığınız bu geyiği dinlemeli miyiz?)

-ben şahsen bu videoları pek izlemiyorum bni gıcık edyr ama sevenler var.

(tercümesi: izlensin diye yapıyorum ama yemek yiyip ağız şapırdatmak benim prensesliğime yakışmaz)

-bunu koreliler yalnız yemek yememek için bla bla bla

(hepiniz anlattınız şu ulvi mukbang tarihini, bence artık öğrendik)

-*çiğner* *yutar* şey konusunda ne düşünüyorsunuz *çiğner* *yutar* moda haftası *çiğner* *yutar* evet bu videonun da sonuna geldik ben çok mutluyum çünkü yemek yedim yemek yemeği çok seviyorum bütün gün yemek yiyebilirim neyse bu kalanı da çöpe atıyorum ama yemek yemeği çok severim kanalıma abone olmayı unutmayın!

4 kasım 2018 16:38 4 kasım 2018 16:40

20. Bir yandan sohbet edip diğer yandan yemek yenen olaya deniyor. Genelde benim gibi yalnız yemek yemeyi sevmeyen insanlar açıp bir şeyler yerken bu tarz videolar izleyebiliyorlar. Ya da sadece yemeğin yerken ki çıkarttığı sesleri dinlemek istiyorlar ki bu daha çok asmr kulvarına giriyor.

Ben bu videoları izlemeyi aşşırı çok seviyorum. Kendim de dayanamayıp youtube kanalı açtım hobi olarak :D Bir slime bir de mukbang <3

21 ağustos 2018 09:56

19. (yazar: lawisnotmylove) ın dediği gibi bu trend daha çok uzak doğu kültürüne uygun. Yanlış bilmiyorsam Kore-Japonya'da şapırtarak yemek aşçıyı mutlu eden bir olay ve ne kadar beğendiğinizi gösteriyorsunuz. Hatta Hayrettin bir videosunda sesli yiyince arkadaki aşçı gülmeye başlıyor adamın ağzı kulaklarına varıyor. Bu yüzen onlara garip geldiğini sanmıyorum.

(link: https://www.youtube.com/watch?v=3h2GtQdRLPQ video) ayrıca ben diyetteyken izleyerek karnımı doyuruyorum napalım şüşkoyuz :(

Tanım: 2009 yılında Güney Kore'de popüler hale gelen, insanların yemek yiyerek canlı yayın yapması.

25 temmuz 2018 23:12

18. Şimdiye kadar gördüğüm en ilginç video trendi. Bir kere yaklaşık 10 tane izleyip mide bulantısından o gün hiçbir şey yiyememiştim. Resmen midem büzüşmüştü. 

25 temmuz 2018 11:12

17. Tanım: 2018 yılının başında keşfettim. İnsanların şapırtadarak,iştahla yemek yedikleri trend.

Asmr'den çok daha kötü geldi bana. Gerçekten Uzakdoğu mutfağı bu trend için çok uygun ayrıca (sanırım) şapırtadatmayı seviyorlar yani aşağılamak amaçlı demiyorum tanıdığım bir kaç insandan ve gittiğim restorantta görmüştüm. Kardeşim bu tarz videolardan nefret ediyor ehehe bazen onu gıcık etmek amacıyla yanında açıp izlettiriyordum ancak ben de dayanamayınca artık açmıyorum.

25 temmuz 2018 11:07

16. Steph pappas videolarını seviyorum çünkü fast food versiyonları daha çok ilgimi çekiyor. Kızın yeme şeklini biraz garip bulsamda -biraz iğrenç olabiliyor- sohbeti vesaire boş olduğundan, havadan sudan konuştuğundan hoşuma gidiyor. Ara ara açıyorum.

25 temmuz 2018 08:45

15. yavaş yavaş delirdiğimizin kanıtı niteliğinde videolardır.Leğen gibi bir tabakta 7376253 porsiyon yemeğe kafasını sokmuş yemeye çalışan birini izlerken nasıl bir haz duyulabilir anlayamıyorum.Ne oluyor sonra o yemeğe? video bitti,çöpe.Yazık gerçekten 

25 temmuz 2018 08:24

14. hakkında sadece ''ıyy pis kaba bir şey'' yazmak istiyorum. kendi yediğim şeyin sesine tahammül edemiyorken bir de başkasının böyle vidosunu görünce ufaktan bir mide bulantısı geliyor. asıl amacının ne olduğunu anlayamıyorum.

24 temmuz 2018 23:15

13. Üç saniye izleyemediklerim de var yarım saat yemek yerken izlediklerim de.

Özellikle sevdiğim bir youtubersa kesinlikle izlerim

En büyük faydasını yemek yiyemedigim ve sağlıksız bir biçimde aşırı kilo verdiğim bir süreci durdurmada gördüm

Tabi ki çoğu fast food makarna gibi yiyecekler tüketiyor ama onları izlerken normalde kokusuna dayanamadigim eti veya ton balığını nasıl yediğimi anlamıyorum

Gecenin ucunde ramen de aratir tabi :)

24 temmuz 2018 21:09

12. hafif mide bulandırıcı. genel olarak doğal günlük hayat gibi olması temasından kaynaklı olarak ağız şapırdatmalar, ağzı açık yemek yemeler vesaire çok var. ama tek kişinin oturup yemek yemesini izlemektense iki kişinin olduğu videolar biraz daha iki kişi birlikte yemek yiyip sohbet ediyormuşçasına olduğundan azıcık daha çekilebiliyor.

örnek olarak (link: https://www.youtube.com/watch?v=b6rvs5eDO1E şuna ) bakabilirsiniz.

24 temmuz 2018 20:41 24 temmuz 2018 20:42