yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (51)
  • oylar (16)
  • medya (3)

  1. nars'ın çok sevilen, mat versiyonu da bulunan fondöteni. mat olanı daha akışkan bence. ben bir karma ciltli olarak sheer glow olanını aldım, ve bayıldım şu an. vıcık vıcık falan değil, gayet hoş duruyor. aydınlık bir görüntü. denemek için sürerken altına nemlendirici sürmedim o an, o halde bile pul pul olmadı. kapatıcılık aşırı sorunlu cildi olmayanları tatmin eder. beyaz tenliler için renk skalası gayet yerinde, bu da çoğu markayla kıyaslarsak güzel bir şey.

  17 ağustos 2013 18:42

  2. Güvendiğim kişilerce çok sevildiği ve yüze aydınlık verme vaadi nedeniyle aldığım ama beni çok da etkilemeyen fondöten. Beklentimi çok mu yükselttim bilmiyorum ama herhangi bir sorun yaşamamakla birlikte hayatımın fondöteni de olmadı. Ayrıca drugstore birçok fondöten bile cam şişede ve pompalı satılırken, highend bir ürün olarak pompasız satılması ve pompa için ekstra bedel talep etmeleri bana sevimsiz geldi.

  13 haziran 2014 11:57

  3. Tam aklıma girmişken Nars'ın ürünlerinin içerik bakımından felaket bir durumda olduğunu öğrendiğimden vazgeçtiğim üründür kendisi.

  19 haziran 2014 23:05


  4. orta şeker bir ürün. zamanında bloggerların gazına gelip 2 tonunu birden almıştım. kalıcılığı güzel, kapatılıcık orta/düşük. cilt tonunuza uygun olanını bulursanız normal cilt tipine sahipseniz gayet iyi anlaşabileceğiniz bir ürün. karma ciltli olmama rağmen parlama sorununu pek yaşamadım. piyasada daha iyileri varken o parayı tekrar verip alabileceğim bir ürün değil ne yazık ki.

  8 eylül 2014 22:40

  5. karma ve yağlı ciltler için ''kışın kullanılacak ürünler''den. yazın zaten fondöten bizleri zorlarken, bir de bunu kullanırsanız malesef parıl parıl olunuyor. kışın sizi idare eder.

  ancak öyle güzel, öyle aydınlık bir duruşu var ki. kaymak gibi oluyor insanın cildi. orta - orta üstü bir kapatıcılığı var.

  28 eylül 2014 19:01

  6. açık tenime uygun pek fondöten bulamayan bendenizin hep "siberia" rengini almak istediği fondötendi bir zamanlar. ama elimde çok fazla fondöten olduğu için önce onları bitirmek istedim uzunca bir süre almadım. bu süreçte ablam aldı kendisini. 1-2 defa ondan otlanmak suretiyle kullanmış bulundum. hemen hemen her fondöteni rahatlıkla uyguladığım real techniques buffing brush ile uyguladım lakin bence bu fırça bu fondötenin fırçası kesinlikle değil. yüzümde pütür pütür bir görüntü, sanki 1 gün önce fondöten sürmüşüm silmeyi unutmuşum gibi. bu benim cildimin yarattığı bir arıza da olabilir ama sorunlu bir cilt yapım yok. neyse efendim ben bu duruma pek bir üzüldüm çünkü kendime almayı da çok istiyordum bu fondöteni. bir gün bi vahiy geldi dedim şunu beauty blender tarzı bir ürünle uygulasam acaba nasıl olur? sonuç ; mükemmel. aradığım ikiliyi buldum. ve koşarak gidip kendime de bir adet nars sheer glow edindim. neyini kötülesem bilmiyorum. bulamıyorum öyle kötü bişeyini. muhteşem, muhteşem ,muhteşem! uygun fırçayı veya süngeri bulduktan sonra hiçbir sorun yaşanacağını düşünmüyorum.

  28 eylül 2014 19:47

  7. bir yıldır kullandığım fondöten.

  bir ara, daha doğrusu rimmel kullandığım dönemlerde masamda match perfection da vardı ama sonunda bitirmeyi başardım. (ilk bitirdiğim fondöten olur kendisi bu arada) artık renkli nemlendirici/bb krem olarak her ne kadar biraz koyu gelse de the balm balm shelter kullanıyorum, fondöten olarak da sheer glow'u.

  sheer glow isminden de anlaşıldığı üz're aydınlık/ışık vadeden bir ürün ama aynısının matte diye geçen mat olanı da mevcut. (sheer matte miydi ki?)

  her neyse, sheer matte'i denemedim ama yağlı-parlayan ciltler biraz yorum okuyup ona yönelebilirler diye düşünüyorum ama söz konusu olan sheer glow'un da seni disko topuna çevirdiği falan yok. ürün ıslak bitişli değil ama verdiği sonuç aydınlık. kapatıcılığı yüksek ürün arayışında olanlar için 'bence' iyi bir tercih değil çünkü benim çenemde dönemsel olarak pırtlayan sivilcelerimin rengini nötrlüyor o kadar.

  bu arada nars'ı pek bir sevmeme rağmen 100 liraya fondöten satıp hem de ayrıca pompa için para isteyen bir marka olduğunu buraya not düşeyim. yani ürünü pompasız edinecek olursanız şişeden elinize kolunuza damlatmanız gerekecek.

  benim soğuk havalar nedeniyle kuruyup pul pul dökülen, sağlıksız bir görüntü alan cildimin üzerinde duruşunu seviyorum. hatta ne yalan söyleyeyim tipimi düzelttiğini bile düşünüyorum.

  kalıcılığı hakkında bir şey diyemeyeceğim tam olarak çünkü dediğim gibi -özellikle kışın- cildimin kusma vs. huyu yok ancak benim suratımda sabah 8, akşam 6 duruyor. (yazları fondöten kullanmayı tercih etmiyorum pek bu arada)

  bir de, ürün spf veya nemlendirici içermediği için özel günlerde kullanım için uygun.

  ek olarak yine nars'ın radiant creamy kapatıcısı gibi kurutma yaptığını görmedim. (en azından bugüne dek) yine de makyajımızı cildimizi nemlendirmeden yapmıyoruz değil mi çocuklar?

  -bu da giydiğim en uzun entaridir.

  28 eylül 2014 21:39 28 eylül 2014 21:49


  8. 3.sünü de bugün bitirdiğim canım fondötenim. Cildim sapsarı ve tüm fondötenler pespembe kalıyordu yüzümde. Bulunduğum şehirde sephora yok. Bi risk alıp glorikadan fiji rengini aldım ve çok beğendim. Karma cildimde az bir parlama yapıyor ilerleyen saatlerde. o da olsun canım artık.

  23 kasım 2014 02:22 ed.9 aralık 2014 23:30

  9. Bu fondöten hakkında insanlar ikiye ayrılmakta, sevenler ve sevmeyenler olarak. Ben sevmeyenler grubuna girmekteyim. Geçenlerde Wayne Goss un videosunu izlerken bu fondötenin adı hakkında açıklama yapıyordu. Adına bakınca insan hem "sheer" yani ince yapılı hem "glow" yani ıslak-parlak bitişli bir ürün hayal etmekte ama aslında ismine "sheer glow" olarak bakarsak hafif parlak bitişli bir ürün anlamına geldiğini söylüyordu ve bence kesinlikle doğru. Cildinizde pürüzlü bir yapı varsa bu fondöten kesinlikle affetmez, scrub tarzı fiziksel eksfoliyasyonla cildinizi ölü derilerden arındırdıktan sonra nemlendirip öyle deneyebilirsiniz. Benim asıl beğenmeme nedenim ise bitişini çok pudramsı bulmam. Bence bu bitişi kişinin cildine göre değişmekte o nedenle almadan önce satış elemanlarından yüzünüze denemelerini ya da deneme boyu ürün vermelerini rica edin çünkü çöpe atılamayacak kadar pahalı bir ürün.

  31 mayıs 2015 01:13

  10. kapatıcılığı orta seviyede, kalıcılığı güzel, çok doğal bitişli bir fondöten. normal ve kuru ciltler için daha uygun olduğunu düşünüyorum. yağlı ciltlere sahip olanlarda gün içinde parlama yapabilir. benim için tek sorunu pompasız şişesi, neden böyle bir ambalaj yaptıklarına anlam veremedim. isterseniz pompasını ayrıca nars'ın kendi mağazalarından satın alabiliyorsunuz. ne yazık ki sephoralarda artık pompası satılmıyormuş.

  21 eylül 2015 21:30 23 eylül 2015 22:43