yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. Hülöğ her yerde hülöğ. (bkz: Hülöööğ)

  İster akp'li olsun, ister kemalist, ister solcu, ister feminist... Ben akp'den çok, hülöğcülükten nefret ediyorum.

  Kendi kimliklerini, zihniyetlerini oluşturmadan, bir doktrinin arkasına sığınan insanlar hüloğcü oluyor.

  Nevin yıldırım, tecavüzcümü öldürdüm diye ifade vermişti. Ama daha sonra nevin yıldırım'ın kafasını kestiği kişiyle 2010 yılından beri telefonlaştıkları, hatta 2012'de 114 saat telefonda konuştukları, "seni seviyorum canım"lı mesajlar attıkları, yani sonuçta sevgili oldukları ortaya çıktı.

  Kadın da adam da evli, nevin'in kocası uzakta çalışıyor, nevin hamile kalıp ilişkileri iyice ayyuka çıkınca, nevin kendi ailesiyle beraber adamı vahşice öldürüyor. Kafasını kesip köy meydanına atıyor.

  Şimdi bu nevin'e "ah nevin vah nevin, iyi ki öldürmüşsün nevin, sana ceza veren eller kırılsın nevin kadın!" Demenin kabataşçılıktan, hülöğcülükten ne farkı var?

  Hülööööööğğ!

  Edit: tecavüzcüyle, tecavüz etmiş sevgili arasında fark var. Yaratılmaya çalışılan algı ve nevin'in verdiği ifade evine bikaç kere silah zoruyla girip tecavüz etmiş olduğu, bunun dışında nevin'in adamla ilgisi olmadığı.

  O zaman kafam attı öldürdüm, o gün bana ters baktı öldürdüm adamları da haklı. meşru müdafaa değil bu, planlanmış cinayet.

  İyi hal indirimine karşıyım; nevin kadın olduğu için tahrik edildiği halde indirim almıyor olabilir evet. ben erkeklerin de almamasını istiyorum, Nevin'e indirim yapılmasını değil. Tecavüz edene hak ettiği cezanın verilmesini istiyorum, katilin cezasının indirilmesini değil.

  2. Edit: tak etmiş, öldürmüş. Brava nevin o zaman pardon.

  E ben ne diyorum zaten, tak etti öldürdüm diye bi hak yok kimsede. Tıpkı o adamın tecavüz etmeye hakkı olmadığı gibi.

  Kimse nedensiz yere cinayet işlemiyor zaten, birine tak ediyor, diğerinin damarına basılıyor, diğeri "bi anda yanlışlıkla tecavüz ettiği" kadın konuşmasın diye öldürüyor.

  Tecavüze karşı çıkarken cinayeti savunuyorsunuz, sorun burda. yarın idam başlığı açılır, ne kadar karşı olduğunuzu anlatırsınız eminim.

  26 mart 2015 11:32 26 mart 2015 14:25

  2. tecavüz mağduru, adam öldürme suçu faili kadın. bir kadının bir erkekle sevgili olması ya da telefonda konuşması tecavüze rızası olduğunu göstermez. dava geçmişini okursanız, sevgililik iddiaları aile avukat tuttuktan sonra ortaya çıkıyor. sanırım failin durumunu ağırlaştırmak istemişler. aksi de olsa tecavüz tecavüzdür, sevgililer arasında olması niteliğini değiştirmez. tecavüz nadiren dışarıdan bir fail tarafından gerçekleştirilen bir suçtur. yoğunluklu olarak kişinin yakın çevresinde tanıdığı kişiler tecavüz ve sair cinsel saldırı fiillerine kalkışır. bu sebeple fail mağdur arasındaki yakınlığın fiilin ağırlığını azaltıcı hiçbir özelliği yoktur, olamaz ve aksini savunmak tecavüze vicdanen aklamada bulunmak anlamına gelir. nevin yıldırım'ın işlediği suçun savunulacak tarafı olmadığı açık. yaşananlar her iki aile için de korkunç bir trajedi. insanların acıları üzerine konuşurken hüloooğ gibi amiyane tabirler kullanmamak insanlık gereğidir.

  26 mart 2015 12:38

  3. Yapılan vurgu sevgili olmaları üzerine değil, indirim gerektirecek bir durum olmamasınaydı. Kafayı kesip köy meydanına atmak canavarca hislerle işlenmiş cinayet sınıfına girer ve bunda indirim olmamalıdır, ne erkekte ne kadında.

  Cinayeti işlemesine kadar giden yolda eril sistemin suçu var, nevin o adamı kimseye şikayet edemeyecekti. Ama acı çekmiş olması öldürmesini haklı kılmaz, o kadar basit bi şey olsaydı evlatları öldürülen anneler onların katillerini bir saniyede öldürürlerdi. Tak etmiş öldürmüş, tuk etmiş kesmiş. Kadın nevin.

  Nevin'i örnek aldığını söyleyen, feminizmi karikatürize edip, sürekli karşı cinse söven transfobik ayşe düzkan argümanlarıyla çözülecek iş değil.

  Devlet değil, vajinalı nevin cezalandırdı, o yüzden idamdan çok farklı.

  Feminizm adı altında cinsiyetçilik yapıyorsunuz, feminizimin cinsiyetçilik olmadığını bilal'e anlatır gibi anlatsam faydası olur mu?

  26 mart 2015 19:50 27 mart 2015 10:58


  4. suçla mücadelenin önemli amaçlarından biri, suçun başka suçların işlenmesine yol açmasını önlemektir. tecavüze karşı gerekli önleyici ve cezalandırıcı mekanizmayı oluşturabilmiş bir toplum değiliz. bunda da kadına karşı sorunlu bakışımızın çok büyük etkisi var. cinayetin onaylanmaması gerektiği konusunda hemfikir olabiliriz, ama onaylamamak vicdanen yargılayıp aşağılayıcı dil kullanma hakkı vermez.

  27 mart 2015 09:18

  5. müebbet verilen kadın.

  neden? çünkü bir erkeği öldürdü.

  tecavüze uğraması önemli değil, o bir erkeği öldürdü. cesur bir kadın olarak tecavüzcüsünü öldürdü. şimdi ona en ağır ceza veriliyor ki gün gelip de başka bir kadın tecavüze ya da tacize uğradığında böyle bir şeye cesaret edemesin diye. yani, hukukun 3.kişiler üzerindeki caydırıcı etkisi. halbuki hukukun bu yönü tecavüz konusunda uygulansa belki bu kadar tecavüz vakası olmayacaktı. ama kadın değersiz bu toplumda. tacize ya da tecavüze uğrayanın hemen kıyafetinin, davranışlarının sorgulandığı bir toplum burası.

  ama eğer ki tecavüzcüsü onun kafasını kesip atsaydı köy meydanına bu kadar ceza almayacağına eminim.

  ne yazık, çok yazık.

  22 mayıs 2015 10:42

  6. bu kadın müebbetken kadınlar gününü kutlamak da çok samimiyetsiz geliyor kendi şahsıma.

  tanım: 2012 yılında tecavüzcüsünü öldürüp başını köy meydanına atan kadın. (gizlinot: sözde)kasıtlı ve planlı cinayetten müebbet yemiştir.

  8 mart 2016 14:30

  7. kendisine tecavüz eden adamı öldürdüğü için bir kez daha müebbet cezası almış kadındır.

  Avukatlari ‘kadın katilleri’ne uygulanan indirimlerin Yıldırım’a uygulanmadığını belirterek, davayı Yargıtay’a götüreceklerini söylemiş ki haksız sayılmazlar (link: http://www.diken.com.tr/kendisine-tecavuz-eden-adami-olduren-nevin-yildirima-bir-kez-daha-muebbet-verildi/ İlgili haber)

  22 mart 2018 14:28


  8. Erkeklere kravat taktıkları için bile indirim uygulanırken bugün müebbete hapsettikleri kadındır.

  Yargıtay bugün nevin'in müebbet kararını onadı. nevin adamı öldürdükten sonra ağlayıp yalvarsaydı şu an dışarıdaydı ama tecavüze uğradıını bildiği halde sadece dedikodusunu yapmak için ses çıkaran erkek dayanışmasına karşı dimdik durduğu için içeride.

  aynı erkek dayanışması nevin'e karşı birbirini tutmayan ifadelerle yalanları birbiri ardına dizmek için yarıştı.

  erkek yargı resmen kadınlara öl dedi, tecavüze uğra dedi, özsavunma yapma dedi, haddini bil dedi.

  bugün nevini müebbete hapsederek tecavüz kültürüne karşı öz-savunmaya cüret edebilen kadınlara bir mesaj verdi.

  23 mayıs 2019 15:45 23 mayıs 2019 17:10

  9. Çok üzüldüm.bu ülkede her türlü suçu işleyip,içeri girmeyen, insana benzeyen canavarlar var.bunlar içimizde yaşıyorlar.kadın olduğu,arkası sağlam olmadığı ,ülkenin adaletine güvenmediği için bu suçu islemek zorunda kalan nevin içeride.tabiki bir cezası olacak. Ama en ağırı olmak zorunda mıydı?bu kadın da mi kravat taksaydı indirim almak için.yuzlerce adam ,eşini hunharca öldürdü bu cezayı almadı.yazıklar olsun. Davayla ilgili bir sonraki entryde olan olayları okudum ,eğer doğruysa bunlar ne biçim yaşamlar böyle, filme bile çekilmez .

  23 mayıs 2019 16:03 23 mayıs 2019 16:19

  10. burada sadece ordan burdan okudukları ile kadın suçluymuş diyenleri, bu konuyla ilgili sanki dava dilekçesini okumuşcasına yazı döşenenleri hiç anlamıyorum. bu kadar bilgi kirliliğinin olduğu bir ortamda birisi hakkında suçlu demek için gerçekten olayın içinde olmak

  ya da o mahkemede avukatlık yapmış olan kişilerin beyanlarını kaale almak gerekir diye düşünüyorum.

  24 mayıs 2019 04:25 24 mayıs 2019 05:08