yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. Hourglass'ın Veil Minarel adlı makyaj bazına muadil olduğu söyleniyor. özellikle yurtdışında en başarılı drugstore makyaj bazı olduğu ünlü Beauty Guruları tarafından da onaylanmış.

  Fondöten için pürüzsüz bir taban hazırlıyor, ciltte kadife bir etki bırakıyor. Ahım şahım bir nemlendirmesi yok ama ciltteki kurulukları güzel kamufle ediyor. Gözenekleri gizleme gibi bir vaadi yok, bende gözenek problemi çok olmadığı için herhangi birşey gözlemlemedim.

  Ancak Üstüne sürdüğüm fondötene göre performansı değişiyor, silikon içerikli fondötenle çok iyi anlaşırken yağlı fondötenlerle çok iyi anlaşmıyor. Daha doğrusu dağıtırken homojen dağıtmakta zorluk çıkarabiliyor ama üstünden beauty blender ile geçtiğimde problem kalmıyor.

  Kısacası benim çok beğendiğim bir makyaj bazı oldu, cildi makyaja hazırlaması açısından gayet başarılı. Fiyatını kesinlikle hak ediyor.

  18 ocak 2017 00:05

  2. (yazar: isminicindemarlavar) uktesi.

  1 haftadır kullanıyorum yorum yapabilirim. ilk önce nemlendirici sonrası fond öncesi sürdüm 1-2 gün hiç bir etki fark yaratmadı. kalıcığı arttırmadı. sonra fondotenle karıştırarak uyguladım ta taaam yıllardır aradığım primeri buldum. kalıcılığını arttırdı bulaşmayı yok etti, fondoten yüzüme daha iyi oturdu. simli değil parlak görünümlü değil gayet mat kıvamı losyondan biraz yoğun. herhangi bir sivilcelenme yağlanma parlama da yapmadı. cildim karma. daha ne olsun? tavsiye edebilirim.

  17 şubat 2017 14:28 24 mayıs 2017 18:31

  3. nyx shine killer ve nyx pore filler ile dönüşümlü olarak kullandığım baz. beklediğim muhteşem etkiyi yaratmadı ancak bunda benim cildimin makyaj öncesi birden fazla ihtiyacının olmasını sebep gösterebilirim. gözenekleri silme, parlamayı önleme, bölgesel kurulukları yok etme... bunların hepsi benim için ihtiyaç maalesef. kuruluğu önlemede angel veil gayet iyi. dönüşümlü kullandığımı söylediğim diğer nyx bazları da isimleriyle müsemma iddialarını gayet de yerine getirebiliyorlar.

  13 ekim 2017 16:40


  4. Tam anlamıyla standart iyi bir baz. Tüm yüze sürünce hakikaten soft, dinlenmiş, aydınlanmış ve biraz da olsun eşitlenmiş bir görüntü veriyor. Gözenekleri için biraz sorunlu bölgede uğraşmak gerekebilir. Özel olarak fondötenin dayanaklılığını arttırdığını ben gözlemlemedim. Ekstra nemlendirmiyor veya matlaştırmıyor da ama kesinlikle daha mat kısımda sayılabilir. En büyük handikabı yapısının çok yoğun olması ve zor sürülmesi. Silikon içeren bazlar gibi kaydıra kaydıra sürülmüyor maalesef ki. Bu sebeple makyaj yaparken vaktim yoksa, ki genelde yok, kim uğraşacak bununla diye kullanmaya üşeniyorum. Ek bir adım olan baz bence ekstra bir yarar da sağlamalı, mesela ek güneş koruma, gözenek küçültme, matlaştırma gibi. Bu üründe çok özel bir yan numara yok. Eğer problemsiz normal bir cildiniz varsa ve bazdan ayrıca bir beklentiniz yoksa kesinlikle iyi bir ürün. 

  13 ekim 2017 20:20

  5. kendisinden asla verim alamadığım yabancı youtuberlarca(gizlinot: kathleen lights özellikle :/) pek övülen nyx makyaj bazı. her şeyden önce, ben makyajımı ağırlaştırdığını fark ettim. normalde fondötenimi veya kapatıcımı, krem veya üzüm çekirdeği yağıyla nemlendirdiğim cildimin üzerine sürerim ve buna dair herhangi bir sorun da yaşamam. zaten günlük hayatta ağır bir ten makyajı tercih etmiyorum. ama angel veil'in üstüne ince bir kat fondöten geçtiğimde bile tüm gün sanki yüzümde maske takıyormuşum gibi hissediyorum. cildim resmen nefes alamıyor. bazı cildime sürüp, yüzüme dokunduğumda elime daha kadifemsi bir doku geliyor, evet, ama gözenek kapatıcı ve pürüzsüzleştirici hiçbir özelliği yok. makyajın duruşuna veya kalıcılığına da herhangi bir etkisini gözlemlemedim. sadece ekstra bir kat teşkil ediyor, o kadar. bitsin ve biraz daha işlevsel olsun diye ara sıra likit aydınlatıyla karıştırarak kullanıyorum. böyle kullanınca en azından daha canlı bir bitiş veriyor. ama dediğim gibi bence balon bir ürün, şahsen tavsiye etmem.

  6 mayıs 2018 22:41 6 mayıs 2018 23:47

  6. 100 lira olmuş fiyatıyla "ya sen drugstoresun, kendine gel" dedirten baz.

  16 kasım 2018 20:03

  2

  7. yani vadettiği şeyler kadife bitişi. onu da sağlıyor. ben nemlendirme vaadi olduğunu sanmıştım, öyle bi işlevi yokmuş. bitince bir daha alacağımı sanmıyorum, fondötenin yayılışını pek etkilemiyor bence.

  18 eylül 2019 13:11


  8. favori bazlarımdandır kendisi. yumuşaçık yapıyor sürünce, gözenek görünümünü de belli ölçüde azaltıyor. nemlendirici üstüne bastıra bastıra "pit pit hareketlerle"(gizlinot: ahaha) sürüyorum, herhangi bir şekilde makyaj altında topaklanma yaptığını falan da hiç görmedim ben. gerçi ben makyaj bazını makyajım daha uzun süre dayansın diye değil de daha çok fondoten öncesi yumuşasın pürüzsüzleşsin eşitlesin diye kullanıyorum. zaten hafif fondoten ya da renkli nemlendirici tarzı şeyler kullanıyorum genelde, o yüzden ağır bi fondotenle nasıl olur bilmem.

  23 ekim 2019 01:26