yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • medya (3)

  1. Asıl ismi yeliz olan instagram kullanıcısı. Tam olarak bilmemekle birlikte bir blog yazıyor. ama makyaj blogu değil. Neyse blogu beni ilgilendirmiyor ben çocuklarıyla ilgiliyim efem. Instagramı boylu boyunca küçük oğlu deniz gece ile dolu. Anne esmer, baba da esmer. çocuk bembeyaz masmavi gözlü. O kadar güzel fotoğraflar paylaşıyor ki. bir de altına yazdığı yorumları okursanız çok eğlenirsiniz. ben canım sıkıldıkça açıyorum gülüyorum çok şekerler.

  Üstelik takipçi listesi epey kabarık ve reklama dair en ufak bir şey yok. Hani şu çocuklarıyla fuar fuar dolaşıp ayaklı reklam gibi gezinen annelerden sıkıldıysanız bayılırsınız.

  instagram hesabı (link: http://instagram.com/ollaluna budur)

  18 aralık 2014 14:54

  2. Çok sinirleniyor eleştirenlere ama ben hak veriyorum, reklam olayını abarttı hatta kendini savunurken "bu benim işim" dedi.

  Ne oluyor bu "İŞ" yani çocuğu üzerinden reklam almak mı? Hayatta yapmayacağı şeyleri yapıyormuş gibi kendini takip eden kişilere tavsiye etmek i?

  Çocuk zaten sobee markasının yüzü oldu sonra gap seçmelerine katıldılar günlerce destek istediler instagram üzerinden.

  Yani "size ne" diyorlar, ok bana ne demek istiyorum ben de ama bana yaptığı reklam üzerinden para kazanmaya dayalı ise yaptığı "iş" o zaman gayet de beni ilgilendirir. Özel hesap falan demesinler yani yemezler.

  16 aralık 2015 09:37

  3. bir ara oğlunun fotoğraflarına üzüm ve ryuk'un sahibi yaşar'dan aparma diyaloglar yazıyordu. hiç uyarma gereği duymadım, sakince konuşulabilecek bir yapıya sahip değil gibiydi bence.

  sonrasında hayvan sahiplendirme gönüllüsü banu hanımla bir olayına şahit olup gayet düzgün şekilde eleştirdim, saniyede block yedim. üst paragraftaki fikrim sabitlenmiş oldu.

  öyle işte. instagram selebritisi.

  16 aralık 2015 15:08


  4. hamileyken takip etmeye başlamıştım çok güzel fotoğraflar çekiyordu bence.. aslında seviyorum diyebilirim.. fakat bazen reklam yapıyor ben işe reklam karışınca o kişiye bizden biriymiş gibi bakamıyorum ya ne bileyim ön yargı belkide.. Gece yi giydiriş tarzı çok güzel yalnız..

  24 mayıs 2016 15:40

  5. (bkz: itici )

  24 mayıs 2016 18:33

  6. sevimsiz instagram hesabı.

  zavallı çocuk ne kadar da ifşa oluyor sürekli sosyal medyada... la el kadar çocuk almış eline iphoneu pozdan poza giriyor ya, o yaşta adam öğrenmiş yani. o çocuk gibi ben poz veremem şu an.

  25 mayıs 2016 01:37

  7. bana (link: http://bleubirdblog.com/ en sevdiğim blog) un ilk hallerini hatırlatan instagram kullanıcısı.

  bence yaptığında gerçekten yanlış bir şey yok. Buna çocuk istismarı olarak bakıp, kimse yapmamalı dersek şayet, bu mantıkla hiç çocuk-bebek model ya da oyuncu da olmamalı sektörde.

  25 mayıs 2016 02:58


  8. Süslü'de gördükten sonra hesabını incelediğim instagram ünlüsü.

  Bu şahıs ve birkaç anne daha toplanıp seminerlere gidiyorlar sonrasında topluma akıl satıyorlar. Annelikten başka hiçbir sıfatı olmayan kadınlar (çalışmıyorlar, sadece çocukların aldığı reklam üzerinden para kazanıyorlar) uzmanlarmış gibi bilgi aktarıyorlar. Her konuda konuşmaktan, "marjinal anne" oldukları için hayatlarını paylaşmaktan çekinmiyorlar ve çok da entelektüel birikime sahiplermiş gibi atıp tutmakta sakınca görmüyorlar.

  Son haber ise bu şahsın İnkılap yayınevi ile anlaşma imzaladığı... Bunca zamana kadar yazıp çizdikleriyle dalga geçenlere kapak olduğunu anlatıyor kontratı imzalarken... Hayır, o kitaba ne yazacak, içeriği ne ile dolduracak ben onu merak ediyorum. Şimdi bir de satış rekoru kırar, baskıdan baskıya koşar ben iyice kahır... Üniversitelerde, enstitülerde, akademilerde çürütülen ömürler, dopdolu hayatlar 5 senede doktora yazarken, bunlar zart diye kitap çıkarıyor. İnanılır gibi değil!

  23 haziran 2016 11:19 23 haziran 2016 11:21

  9. (bkz: instagram anneleri )

  23 haziran 2016 16:04

  10. Kız yelezz bu 3. Nesil yazarlar sana netti :D vasatlıkları ordan belli olmaz çünkü 3. Nesil yazar

  3. sınıf yazar demek değil. Bi de yazar profillerini snapten ifşalarken profillerdeki cool - warm olayına çok takılmışsın ama onlar "kozmetik terimi" yani kızlar "cool" olsun diye cool ton işaretlemedi cildini ne var kız bunda bu kadar gülecek :D

  Diğer mevzudaki fikrimse bunun en net sonucunu , eğrisini doğrusunu ancak çocuklar daha da büyüyünce göreceğiz hepimiz. Genel olarak bu vloggerlık , bloggerlık , instablogger , instaanneleri bilmem neler arttıkça insanlara günden güne daha itici geliyor. Zaten sürekli bu işi yapmaya çalışanların yaptığı alavere dalaverelerinden takipçi satın almalı işlerinden haksız rekabetten işin içinden olmana rağmen sen de nefret kusuyosun. Ali velinin de irrite olması normal.

  Ee dünyada bunu yapan tek insanlar biz miyiz diyebilirsin. Doğru tabi . Fakat bu yapılan şey henüz çok yeni ve meyvesini veren yok...çünkü sosyal medya dediğimiz olayın evrimi korkunç derecede hızlı olsa da zaman bazında bakarsak oldukça kısa bir süredir var. İşin nereye gidebileceğini kimse çok kestiremiyor .

  Benim aklıma ilk gelen mevzu mesela çocuk kendini bilmeye yetişkin olmaya başladıkça belki bu şöhreti istemezse, normal bi hayat sürmek isterse ne olacak?

  Bu hakları haberi olmadan çoktan ellerinden alınmış oluyor ve o saatten sonra şşşt pişşt çocuğum artık 10 12 yaşına geldi ilginizi istemiyor, avmlerde yanağını mıncırmayın, gel fotoğraf çektirelim demeyin bıktı diye herkes uyarılmak zorunda mı kalınılacak ?

  Şuan aklımıza gelmeyen bi ton şey ilerde sorun olarak çocuğa yansıyabilir, kişiliğinin şekillenmesini doğrudan etkileyebilir. İşte İşin bilinmez kısmı ...

  Burdaki çoğu yazar anne baba değil evet. Çocuğun iyiliğini sizin kadar kimse düşünemez su götürmez bir gerçek.

  Genel olarak süslü sözlüğe iğrenç , memnuniyetsiz insan topluluğu bunlar , leş gibi eleştiriyorlar, vasatlar , işsizler , kötü insanlar (!) gibisinden pek çok sosyal medya fenomeninden tonla hakaret yağıyor. (gizlinot: pek çok troll hesapta var kabul) fakat söz konusu hassas bir konu "çocuk" olduğu için herkesin endişe duymuş( ki bu bi toplum adına güzel bişey) ve yazmış bu işin içinde olduğundan sen de nasibini almışsın.

  Bu arada yazmaktaki asıl amacım arkadaşım (yazar: ozgergin ) yorum olarak sadece " instagram annesi " olduğunu belirtmiş tıpkı benim cilt tipim gibi " nötr " bi yorumda bulunmuş bu kadar gazabına uğratmasaydın kızı keşke :d

  24 eylül 2016 10:52

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar