yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (94)
  • medya (0)

  1. ilk zamanlarda birçoğumuzun başına gelen şey.

  o zamanlar ergen(gizlinot: ve dolayısıyla cahil) kafayla düşünemiyorsun, kendi bedeninden ve dişiliğinden utanmaman gerektiğinin ayırdına varamıyorsun. o yüzden ergenlikte ben normal buluyorum da, 25-30 yaşına gelmiş kadınlarda bile böyle bir durumun olduğuna şahit oldum, gerçekten şok edici.

  yine de yargılamak benim üzerime vazife değil, biliyorum, ama bir insan bedenine bu kadar mı yabancı olur yahu!

  15 nisan 2015 20:12

  2. Hiç bir zaman ped alırken utanmadım. Şimdi buradan sosyolojik bir sonuç çıkarmak için saçmalama derecesinde kendimi kasamıcam. Sadece şu tuvalet kağıdı alırken utanmıyorsam ped alırken neden utanayım?

  15 nisan 2015 20:59 ed.18 nisan 2015 04:35

  3. babama ısmarladığımızda almaya o bile utanmıyor, biz kızlar neden utanalım ki dedirten başlık. Ergenliğe yeni girdiğimde de almaya utandığımı hatırlamıyorum ama topluluk içindeyken ped değiştirmeye giderken mutlaka çantamla birlikte giderim, ortaya çıkarıp cebime sokasıya kadar bile gözükmesinden utanırım. Kız kıza bile olsak kimseye hımm bu da regl olmuş diye düşündürtmek istemem benim kutum benim reglim banane. bkz. Kan benim damar benim

  15 nisan 2015 21:13


  4. (bkz: ped satın alırken utandırmak)

  hala bazı yerlerde siyah poşete koydurtmaları onların utanmasından kaynaklanıyor belki de.

  ayrıca bunun aynı kafadan çıkma bir diğer versiyonu için (bkz: hamile kadın sokağa çıkmasın)

  ortaokulda(gizlinot: 6. sınıf filandır sanırım) orkid sponsorluğuyla bazı ablalar bizi bir araya toplayıp ergenlik dönemi hakkında bilgi vermişlerdi. akabinde de hepimizin eline birer paket ped tutuşturmuşlardı tabi. biz de sınıfa girerken bizi meraklı gözlerle bekleyen erkek arkadaşlarımız görmesin diye o gri naylona sarılı paketleri süveterlerimizin altına sıkıştırmıştık. sonuç: ne yaparsak yapalım gene de "ooo ped mi lan o, kanatlı mı ehe ehe" alaylarından kurtaramamıştık paçayı.

  15 nisan 2015 21:25 16 nisan 2015 23:21

  5. Erkek versiyonu için (bkz: prezervatif alırken utanmak )

  Hayatın normal süreci değil mi? Niye utanıyoruz? 5 yaşımdayken markette ped alan anneme niye onu alıyorsun, altına çişini mi yapıyorsun diye bağıra bağıra sorduğumda karşısına aldı anlattı ne olduğunu. Hatta oyuncak bebek üzerinde nasıl takıldığını gösterdi. Bende hiç utanmadım bu durumdan. İzlediğim dizilerde falan kadınların iş arkadaşlarına gayet rahat reglim, o yüzden gerginim biraz demesi falan ne güzel diyorum, tabi o kadar aşmadık daha.

  16 nisan 2015 01:05

  6. Erkekler prezervatif alırken bile utanmıyo (yanlış anlaşılma olmasın o da utanılacak şey değil sonuçta) Ben kadının yaradılışında olan bi şeyden dolayı ped alırken mi utancam? No no no no

  16 nisan 2015 19:35

  7. bi sürü abuk subuk lafla telkinle yetiştirilen türk kızının düştüğü acıklı durum.. neden utancam yaw? evli 2 çocuklu bi arkadaşım iş yerinin kantininden ped alırken utanıyodu... yazık vallaha yazık

  17 nisan 2015 09:26


  8. Evet ya bende çok utanırım.Önceligim her zaman gratisler. Çalışanlar kadın oldugu için rahat oluyorum.Ama ilk defa üniversitede adet oldugum için markete daldım aldım adamda gazeteye sarayım mı abla dedi.Alkol mü alıyoruz amca ya çantaya atıp gidicem ne uzatıyosun dedirttiren muhabbetler.

  17 nisan 2015 18:50

  9. Bundan on yıl önce süpermarkette bir adam alışveriş arabasını tamamiyle pedle doldurmuştu. Bir de çocuk vardı arabada, kadın yoktu. Babam da bana gösterip gülmüştü, ben de küçüğüm tabii o zamanlar sadece hehe yapmıştım.

  Muhtemelen pedler indirimdeydi, adamın karısı da oralarda bir yerdeydi ama bize ağır sapık gibi görünmüştü. Neyse hala ped alırken aklıma bu adam gelir, gülerim. Kucağıma pedleri doldurup kasaya gidip kasiyere de "anca yeter" diyesim geliyor bazen.

  Nereye bağlayabilirim bu anlattıklarımı... Hı, o adam utanmıyosa siz hiç utanmayın be.

  17 nisan 2015 20:33

  10. bu ped işlerini falan ilk öğrendiğimde hiç utanmamıştım elimde taşımaktan falan. Sonra anneannem sanırsam cebine koy kimse görmesin gösterme tarzı şeyler söylemişti bende ayıp bişey heralde diye düsündüğümü hatırlıyorum. Kendisi eski toprak bi de aşırı kapalı bir zihniyette büyümüş falan(gizlinot: kendisini anlatmaya başlasam sabaha kadar burda kalırız. Aman!) Böyle demesi normal yani onu demeye çalışıyorum. neyse. Gel zaman git zaman yendim ben bunu. Nasıl ne ara hatırlamıyorum.

  satın almak değil sadece utanılan an. Regl döneminde çantayla gidilir muhakkak tuvalete örneğin. Ped kapları diye bir gerçek var!(gizlinot: swh)utanılacak birşey değil ki bu. Naapalım kanayalım mı heryere.

  Çantada taşımaya kaba hapsetmeye son! Pedlere özgürlüük!!!

  24 eylül 2015 13:25