yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. neredeyse tüm kozmetik markalarına ve ürün içeriklerine ilişkin çok detaylı yorumların bulunduğu kozmetik ansiklopedisi.

  http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/brands/

  7 şubat 2014 13:35

  2. Doğru kullanılırsa faydalı bir site, çoğu ürün için uzun içerik bilgisi sunuyor, iyi kötü yanlarını açıklıyor, ancak ürün referansı için tek başına kullanmamak gerek. Bazı markalara ve içeriklere karşı çok acımasız. Burada kötülenmesine rağmen çok beğenilen epey bir ürün var piyasada. Örneğin kuru ciltli herkesin taptığı Sunday Riley'in hemen her ürünü 5 üzerinden 2 yıldız. Yine de ben faydalı buluyorum bu siteyi, özellikle cilt ürünlerinin güzel kokmaması gerektiğini, kavanozda satılan kremleri almamamız gerektiğini, "alg" in pazarlandığı kadar müthiş bir anti-aging maddesi olmadığını tekrar tekrar söyledikleri için.

  18 eylül 2016 04:20

  3. Paula Begoun isimli güzellik uzmanının kurduğu, arkasında sağlam bir araştırma ekibi bulunan, ürünleri içeriklerine göre değerlendiren ve artık "paula's choice" kimliğinden kopup ayrı bir kurum haline gelen (link: http://www.beautypedia.com/ internet sitesi).

  yaptığım araştırmada %100 güvenilecek, sorgu sual getirilemeyecek bir yer olmadığını anladım. zaten ürün yorumlarını okurken bazen çelişkili ifadeler olabiliyordu. bariz bir kayırma var yani bazı markalar için. mesela bazı ürünlerin içinde alkol bulunmasından dolayı tek yıldız veriyorlar, fakat başka ürünlerde alkol bulunmasına rağmen bunu ikinci plana atıp bol bol övüyorlar. ayrıca paula's choice ürünlerinin tamamının yüksek yüksek notlar alması da şüphe uyandırıcı.

  buna rağmen tamamen göz ardı edilmemesi gereken bir yer, çünkü içerikler hakkında objektif yorumlara da rastlayabiliyorsunuz. her yerde çok övüldüğü için aldığım ve hiçbir işe yaramadığını keşfettiğim ürüne baktığımda mesela, içerdiği maddelerin eksfoliasyon için yeterli ph seviyesinde olmadıklarını öğrendim. yani içinde gerçekten o miktarda glikolik asit bulunsa bile, formülü oluşturmak için içine kattıkları diğer maddeler glikolik asitin etkin olması için gereken ph ortamını sağlayamıyor. sırf "organik" veya "bitkisel" diye bir ürünün cilde zarar vermeyeceğini düşünen beauty guru'larından daha iyi iş çıkarıyorlar, çünkü yapılmış bilimsel araştırmaları da ekliyorlar link olarak. bizde "oh ne harika organik" diye övülen bitkisel içeriklerin baya baya cildin yapısını bozduğu ve akneye neden olduğunu gösteren birçok araştırmayla beni epey aydınlatmışlıkları vardır. ileri derecede içerik bilgisi edinmek isteyenler için de ideal yorumları var.

  özetle: gözü kapalı güvenilmeyecek, fakat ürün satın almadan önce yorumlarına muhakkak göz atılması gereken site.

  22 şubat 2017 23:08


  4. eski ismiyle paula's choice olan site. sanırım kendi markasıyla ilişkisini ön plana çıkarmamak için böyle bir isim değişikliğine gitmiş.

  şimdi benim bu siteyle olan ilişkim biraz karmaşık. ilk keşfettiğimde birçok önemli bilgi öğrendim, her mucize içeriğin mucize olmadığını, ürün paketlemelerinin de içerik kadar önemli olduğunu falan anladım. içerik bilgimin gelişmesinde ve özellikle cilt bakımı konusunda bilinçlenmemde çok yardımı oldu. ama siteyi daha çok kullandıkça yorumları ve özellikle verdiği puanlar hiç de güvenilir gelmemeye başladı.

  içeriğindeki tek bir maddeden ya da parfümden falan dolayı tek puan verdiği ürünlerden insanların ne kadar memnun kaldığını, aa içeriği çok güzel dediği bazı ürünlerin ise kullanıcı puanlarının ne kadar düşük olduğunu farketmeye başladım. içeriği aslında mükemmel olabilirdi ama parfüm koymuş o yüzden otur sıfır tavrı ve hemen arkasından aa ama benim de böyle bir ürünüm var bakın bu parfümsüz mis gibi diye eklemesi sinir bozucu gelmeye başladı. ayrıca ürünlerin sadece içerik bazlı olarak doğru bir şekilde değerlendirilemeyeceğini düşünüyorum, izlediğim videolarında da hiç ürün denemesi falan görmedim. son zamanlarda sitenin iyi demesine güvenip kullandığım hiçbir üründen memnun kalmazken beğendiklerimin de hep 1-2 yıldızlı olduğunu farkedince kendimi tutamadım sözlüğe geldim.

  bu kadar laf ettikten sonra hala içeriklerin yararı hakkında fikir sahibi olmak için ara sıra girdiğimi de ekleyim. diğer çoğu site gibi yararlı birçok bilgi verirken tarafsız olma konusunda o kadar da başarılı olamamış olan sitedir diyerek bu romanımı da noktalıyorum. (gizlinot: buraya kadar okuyanların gözlerinden öper, sevgilerimi sunarım) (gizlinot: swh)

  25 haziran 2017 19:05 25 haziran 2017 19:06