sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.2
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • oylar (11)
 • medya (1)

1. (bkz: rossman)larda satılan diş macunu. kalitesine göre bir hayli ucuz(gizlinot: 3 tl), AB onayından geçmiş olması bana güvenilir gelmesine sebep veriyor.

25 mart 2014 23:47

2. Beyazlatıcı olanı oldukça etkili. fiyatı ipana, colgate, signal gibi markaların beyazlatıcı diş macunlarından çok çok daha ucuz boyutuna göre, tavsiye edilir.

17 temmuz 2016 18:54 23 eylül 2016 13:23

3. Birkaç gündür Sensitive olanını kullanıyorum. 125 ml'lik ambalajına göre fiyatı gayet uygun. Öko test sonucunun "Gut" olması da cabası.İlk izlenimim dudaklarımı fazla kurutmamış olması oldu. Temizliği güzel, ağzı yakan bir nane tadı yok. Hassasiyeti azalttığı yazıyor ama henüz böyle bir etkisini görmedim. Rossmann'ın kendi markalarının AB standartları çerçevesinde hayvan deneyi yapmadığını da düşünürsek kesinlikle şans verilmeli. (link: https://www.rossmann.de/produkte/perlodent-med/zahncreme-sensitiv/4305615325194.html )

17 mart 2017 18:09

4. Bitki içerikli olanını yeni kullanmaya başladığım ürün. İki ayrı test kurumundan gut ve sehr gut almış olmasi, sls içermiyor oluşu, iceriginin sensodyne ve paradontax arasinda oluşu ve kocaaa 125 ml tüpünün 3 lira mı ne olmasından kaynakli olarak aldım. Ürün gayet güzel temizliyor, dişleri ve diş etlerini hirpalamiyor. Ekstra beyazlık sağladığını soyleyemem. Tadı okaliptus gibi. Nane sevenlerdenseniz biraz rahatsiz edebilir ama ben seviyorum. Fiyat performans olarak uçmuş bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Edit: koca tüpü ancak bitirebildigim için şu anki durumu anlatmak istedim. Ben diş bakımına çok önem veren biriyim. Diş araliklarim sık olduğundan diş ipi de kullanirim. Yılda bir kere doktor muayenemi yaptırır diş taslarimi temizletirim. Bunu neden mi anlatıyorum? Dislerim çok sağlıklı olduğu halde aşırı hızlı bir şekilde alt ön dislerimin arkasini taş kaplar. Doktorum bunun ağız kimyamla (gizlinot: tükürük salgisinin yapisi ) ilgili oldugunu söylemişti. Bu macun bu sorunu ortadan kaldırarak beni oldukça şaşırttı. Sadece oluşmasını engellemekle kalmadı var olanlar bile yavaşça kayboldu. Sanırım ağız ph 'ımı bir şekilde dengeledi. Hayatımın vazgeçilmez ürünleri arasında yerini coktan aldı bile.

25 mart 2017 21:30 28 mayıs 2017 22:11

5

5. Uzun süredir ürünün mor-mavi renkli, diş çürümesine ve periodontite karşı ve diş etlerini güçlendirici olanını kullanıyorum. Diş etlerimde herhangi bir sorun yaşamadım ve diş çürüğüm de oluşmadı. Yani özetle vaatlerini yerine getiren bir diş macunu. Ayrıca öko test (ürünlerin sağlık için risk taşıyıp taşımadığını, çevreye zarar verip vermediğini inceleyen sistem) onayı almış olması da benim için tercih sebebi.

19 mayıs 2018 20:56

6. Severek kullandığım uygun mu uygun fiyatlı cruelty free diş macunu. Hazır az önce dişlerimi fırçalamışken girdi yazayım dedim (gizlinot: Swh)

diş etlerim hassas her diş macununu kullanamıyorum daha önce hep splat kullanıyordum ve hemen hemen her çeşidini kullanmışımdır ve memnundum da ama diş macunum bitmek üzereyken param da azken (bkz: Öğrencilik) rossmann da uygun fiyatına tav olup aldım. Hassas dişler için olan çeşidi de vardı ama beyazlatıcı etkili olanı aldım diğer çeşidi yeterli beyazlığı sağlar mı endişesiyle. Bir süredir kullanıyorum ve hiç hassasiyet yapmadı. Temizlemesi iyi splatlardan eksiği yok diyebilirim. Beyazlatma etkisi anlık öyle aman aman bir beyazlatması yok.

Yani totelde bu fiyata bu performans çok iyi teşekkürler rossmann *.*

21 mayıs 2018 02:11 21 mayıs 2018 02:16

7. bitki özlü, beyazlatıcı ve hassas dişler için olan(gizlinot: mavi olanı). Bu üçünü de denemiş biri olarak bitki özlü olanını tavsiye edebilirim. Beyazlatıcıyı uzun süre kullanmadım o yüzden etkisi nedir ölçebilmiş değilim. Hassas dişler için olanı da fena değil fakat bitki özlü olanı aralarından en iyisi bence.

27 mayıs 2018 15:22 27 mayıs 2018 15:30

5

8. Uygun fiyatını görüp denemeye karar verdiğim rosssmann'da satılan diş macunu. beyazlatıcı özelliği olanını 4.99 TL'ye aldım. Uygun fiyatlı olunca insan ister istemez bir şüpheye düşüyor ama ben temizleme performansını başarılı buldum. Ancak üç haftadır kullanıyorum ama beyazlatıcı özelliğini maalesef gözlemleyemedim. Şans verilebilir bir ürün olduğunu düşünüyorum.

ilgili medya:
1
1 haziran 2018 18:39

9. Favori diş macunum diyebilirim diğer diş macunlarının aksine ağız çevremde kuruluk yapmadı ve temizlemesi de rakiplerine göre oldukça başarılı. Kendisini rossmanda görüp uygun fiyatının da etkisiyle satın almıştım iyiki de almışım diyorum. Dişleri colgate kadar beyazlatmıyor ama fiyatına göre oldukça iyi bir ürün bir de indirimde rast gelirsem tadından yenmez.

1 haziran 2018 19:39

10. Uzun süreli kullanımda diş etlerimi şişirmiş diş macunu. Üzülerek bırakmıştım, çünkü hem fiyat olarak uygundu hem de temizliğini beğenmiştim. Dönüp dolaşıp yine eşşek yüküyle para vermek zorunda kalıyorum paradontax'a :'(

5 haziran 2018 01:06