sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (28)
 • medya (3)

1. bi enteresan kargo şirketidir. 2 kere muhattap oldum, birinde ben turuncukasa'dan sipariş vermiştim, oturduğum semtte şubeleri olmadığından ve beni evde bulamadıklarından dağıtım yapan abi benle iletişime geçip akşam benimle evime yakın bir yerde buluşup kargoyu teslim etmişti. bu hafta da ev arkadaşıma bir şeyler sipariş ettik addax'tan. yine evde yoktuk ama zaten adres de yanlış yazılmıştı. evde bulamayınca telefon falan etmediler, şubenin telefonuna cevap vermediler günlerce, müşteri hizmetleri de aynı şekilde. bir türlü iletişime geçilmiyor kendileriyle. iade edeceğiz ama 2 gündür kargoyu şubede tutup göndermiyorlar geri. iletişim kuramıyorsunuz falan. bu olayla tercih etmeyeceğim kargo şirketleri arasına girmiştir, ne kaldı ki geriye zaten.

17 ekim 2014 09:45

2. kesinlikle tercih etmemenizi önerdiğim kargo firması.

Normalde uzak durmam gerektiğini biliyordum ancak alışveriş yaptığım sitede sadece sürat kargo seçeneği olunca başka çarem kalmadı ama almaz olaydım. Paketi getirmişler, sanırım getiren görevli aradı. Çalışıyorum evde kimse yok alamayacağım daha sonra bir saatte ya da hafta sonu getirebilir misiniz dedim. (gizlinot: gayet kibar ve insanca ) Getiremeyiz dediler. Şubede teslim alın. Durumumu anlatıp şubeden alma imkanım yok size de uygun olan bir saatte uğraya bilirseniz sevinirim dedim. Yok ikinci kez getirmeleri mümkün değilmiş. Şubeyi aradım telefonu açan yok. Müşteri Hizmetlerini arayıp Çağlar isimli bir beyle konuştum "biz size paketi on kere mi getircez" şeklinde kaba bir cevap aldım. İşin özü paketim hala bana ulaşmadı. Alışveriş yaptığım firma bugün arayıp iş yerinize yönlendirelim dedi. Tabi dedim yine gelmedi. Paket yaklaşık bir haftadır kargo şubesinde bekliyor. Geri gönderseler de bari ürünün parasını geri alsam.

16 mart 2015 14:55

3. "Aceleniz yoksa, sürat kargo" gibi bir geyiğini duyduğumdan beri nerde adını görsem bi tebessüm ederim.

16 mart 2015 19:06

4. ilk defa alışveriş yaptığım (gbkz: doa kozmetik)in anlaşmalı kurumu olması sebebiyle ilk defa muhatap olacağım kargo şirketi.

daha olamadık çünkü dün öğlen paketim şubeye ulaşmış ve kuryeye zimmetlenmiş olmasına rağmen ne gelen var ne giden, sorguladığımda hala kuryeye zimmetli olarak varış şubesinde görünüyor. kurye sistemleri farklı mı işliyor, bu kuryeler sabahtan akşama şubede oturup çay mı içiyorlar, paketleri dağıtmak yerine şubeye gelenlere mi teslim ediyorlar belli değil.

bir daha zorunda kalmazsam tercih etmeyeceğim kargo şirketi.

18 mart 2015 15:08

5. Bu kadar sorumsuz bir kargo şirketi olamaz her halde! Genel olarak tercih etmiyorum, genel olarak tercih edilme nedenine de katılmıyorum... Diğer firmalara göre nispeten daha ucuz olduğu düşünülüyor ama inanın eksik verdiğiniz tutarı sınır, stres, kaygı ile ödüyorsunuz! Online olarak yaptığım alışverişimde satıcının tercihi üzerine bu duruma katlanmak zorunda kaldım. Daha önce de yine benzer bir alışverişimde gidip şubeden teslim almıştım ürünümü. Çalışanları oldukça amatör. Şirket olma prensibini kavrayamamış kimseler, ortamı adeta kıraathane havasında, ilgisiz tavırlar ve pek çok olumsuzluk sıralanabilir. Çalan telefon yanıtlanmaz mı ya?! Bu nasıl bir laubaliliktir. Şehir değiştirdim. Yine aynı dert! Ayrıca güvenip gönderilerimizi emanet ediyoruz. Manavda karpuz fırlatır gibi özensizce dükkana ürünleri taşıyorlar. Elektronik ya da kırılabilirbir şey olsa vay halimize!

17 eylül 2015 16:14

6. adını hiciv sanatını icra edebilmek amaçlı koyduklarını düşünüyorum :)

gülümsediğime bakmayın beni defalarca kez sinir krizlerinin eşiğine getirdiler.

aynen yurtiçi ve mng gibi bunu da online alışverişler haricinde kullanmam. ama ne yazık ki doa kozmetik bu firmayla çalışıyor.

kesinlikle adrese teslim yapmayan, çalışanları yalancı, şubelere ya da merkeze telefonla ulaşamadığınız zaten maillere zinhar dönüş yapmayan, şubeye gittiğinizde kargonuzu bulamayan "töbe yarappim" bir kargo firması.

siz gene ups'ten vazgeçmeyin derim.

29 ocak 2016 09:45

7. online alışverişte firma bunlarla çalışıyorsa alacağım varsa çok zaruri bi şey olsa dahi asla almıyorum. ben mecbur muyum işten izin alıp 7ye kadar yetişmeye çalışıp paşaların ayaklarına gidip getirmedikleri postayı almaya.

2 kere kullandım ikisinde de evdeyken getirmeyip telefonla ayaklarına çağırdılar paşalar, birde tehdit ediyorlar 3 gün içinde geldin geldin yoksa geri gider diye..

29 ocak 2016 12:53

8. bugün eve getirmesi gereken kargoyu bütün gün evde olmamıza rağmen bizi bulamayıp evimin aşağısındaki dükkana bırakan firma. bir önceki entryi de okuyunca çok şaşırdım, şirket politikaları herhalde.

5 mart 2016 16:42

9. aman aman lütfen uzak durun demek istediğim kargo şirketi.

6 mart 2016 01:44

10. Yurtiçi kargo ve mng kargonun hergün kargo getirdiği mahallemin dağıtım alanlarında olmadığını, bu yüzden kargomu evime getiremeyeceklerini, bugün içinde gidip kargoyu kendim teslim almazsam da kargomun geri gönderileceğini söyleyen şirketimsi.

Kargo şirketleriyle sorunlar yaşadım bugüne kadar. Ama hiç bu kadar rezilini yaşamadım. Çalışanlarının hiç bir şeye yetkisi olmadığı gibi kendi şirketlerinin müşteri hizmetleri numarasını da veremeyen şubelere sahiptir kendisi. Aynı zamanda size geri dönüş yapılacak acil kayıt oluşturduk diyip diyip asla geri dönüş yapmayan firmadır aynı zamanda.

Kullanmayın, kullandırtmayın. Yurtiçi bundan bin kat iyidir. İnternet sitesinde kargo için tek tercih sürat kargoysa bundan sonra gerekirse o siteden alışveriş yapmam, yine de kullanmam. Bu 'şirketimsiyi' benim için mecburiyetten kullanmak diye bir durum bile söz konusu değil bundan sonra.

19 temmuz 2016 13:23