sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (41)
 • medya (3)

1. geçenlerde bunları ilkokulda çillerimle keçi boku diye dalga geçen kızın yüzünde gördüm. ay ben şok.

2 temmuz 2016 22:53

2. Yazdığıma Kimse alınmasın çocukluğumda bile insanların fiziksel özellikleriyle dalga geçmezdim amacım kesinlikle bu değil ama ben hiç sevmiyorum tatlı bulamıyorum güneş lekesi olmasın diye cildimi yağlandırdığı halde günde 10 kere güneş kremi sürerken ne diye çil yapayım? Sevenlere bir şey diyememekle birlikte Bana anlamsız gelendir.

2 temmuz 2016 23:15 2 temmuz 2016 23:25

3. şaşırtıcı gerçekten kimi çillerini kapatmak için kamuflaj paletler kapatıcılar kullanır, kimi çil çizmek için uğraşır. kendi halimizle mutlu olmayı beceremedik

2 temmuz 2016 23:25

4. Ben bu tarz olayları yargılandığım için normal gelen hede. Kişi, çok istiyorsa ama yoksa ne yapsın? Belki yapınca Mutlu hissediyordur azıcık bile iyi hissediyorsa yapılsın dünyayı yıkmıyor ya, yaptığı alt tarafı çil.

Gerçek durur sahte durur orasıda yapan kişiye kalsın. Baz alınacak şey bir insanın iyi hissetmesi. Aman kalemle sahte çil yapmış ezelim bunu' olmamalı. Belkide Mutlu olmak değil derdi moda vs. Oda olur. Kişi Zaman içerisinde anlayacak hale geliyor olmayınca olmadığını sadece o süreyi test etme ihtiyacı vardır. Sert olmamak gerek biraz daha anlayış.

3 temmuz 2016 02:57

5. (bkz: çillerimi sabitliyorum)

3 temmuz 2016 03:19

6. Çilin nesine özenilir hiç anlamıyorum bende burun ve yanaklarimda artik çil mi diyim güneş lekesi mi bu olusumlardan var ve kapatınca bunlari daha mutlu oluyorum ama şimdi bunlara sahip olmayan biri yüzünde niye çil ister ki sahsen ben istemezdim isteyene de garip garip bakiyorum

3 temmuz 2016 09:22

7. hiç denemedim ama kulağa gayet normal gelen durum. nasıl dudakları dolgun olmayanlar kalemle kontürle dolgun gösteriyorsa, takma kirpik kullanıyorsa, renkli lensler kullanılıyorsa, kaslar dolduruluyorsa, kontürle yüz inceltiliyorsa bu da aynıdır. olmayan bir şeyi istediğinde yapabiliyorsan yaparsın çok eleştirilecek bir durum değil.

3 temmuz 2016 12:08

8. çok küçük yaşlarımdan beri çilleri olan insanlara imrenmişimdir; o nasıl bir güzellik! gel gelelim geçenlerde kendime sahte çil yapıp dışarı çıktım ama o nasıl kötü bir görüntü. böyle pıt pıt çamur damlaları serpiştirilmiş gibi oldu. yani ben yapamıyorum doğal bir görüntü elde edemiyorum ama yapabilen yapsın. yapsın ki ben de yolda onları görünce aa ne güzel çilleri var diye sevineyim:))

3 temmuz 2016 13:18

9. becerebilsem ben de yapardım heralde. bence çok estetik duruyor ama tabi çili olan herkes bununla aynı fikirde değildir sanırım. üstelik cilt problemlerine de yol açmaya meyili oluyolar. olsun ben de simste karakterlerime çil koyar mutluluklar dilerim...

3 temmuz 2016 13:47

10. Yıllardır muzdarip olduğum , sevemediğim çocukluğumda da sürekli dalga geçilen özelliğin bi anda moda olmasına çok şaşırıyorum.

İlk defa gömlekterujizinin instagram postunda görmüştüm isterseniz sahte çillerimi nasıl yapıyorum videosunu çekebilirim demiş ilk şaşkınlığı orda yaşamıştım

Aynı şekilde otobüste bi kızda denk geldim geçenlerde. (gizlinot: acaba neden )bir süre bakıştık gayet nizami şekilde yüzüne çil yapmış. Cilt tipi asla çillenmeyecek kalın derili diye tabir edilen ve koyuya yakın bi ciltti üstelik. Yani Yıllardır çilleri olan biri için anlaşılması çok kolay kahverengi bir göz kalemiyle yapıldığı. o an komik ve şaşırtıcı gelmişti.

Çilleri olanlar ne demek istediğimi anlayacaktır sürdüğünüz fondötenin altından size sürekli gülümserler üstelik üzerine ne sürerseniz sürün bir miktar grilik yaparlar bu yüzden yüzle boynunuz asla tamı tamına aynı renk gözükmez . Çillerin Rengi kişiden kişiye değiştiği gibi özellikle yazın koyulaşır sinir eder.Güneş kremlerine muhtaç eder. Kısaca hiç konforlu bir şey değil.

Full makyaj o cildi mermer gibi bin bir emekle örtüp boyutlandırıp üzerine sevimli görünmek için iki üç çil serpiştirmek garip bi de işsizlik geliyor bana. Ama tabi yapana kolay gelsin. Ne çok seveni varmış küçükken niye dalga geçtiniz o zaman!?

çilli insanların çillerini sevmeme sebebi bir kuzey avrupalı tipimizin olmaması onları destekleyecek doğal kızıl saçların olamaması olabilir mi acaba ?

3 temmuz 2016 14:43 3 temmuz 2016 14:45