yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (3)

  1. Şahane başlık. Fakat umarım , orjinal olmayan ürünü pahalıya almamak ve kandırılmamak üzerine entryler ile dolar. Pahalı ürüne rağbeti ve özentiyi arttırmaz. Gömleğin düğmesindeki kaliteli görüntü veya iç yüzeyindeki dikişin şahaneliği gibi ifadeler istemeden de olsa toplumun marka algısını besleyebilir, markanın popülaritesine hizmet edebilir.

  Edit; seri eksileniyorum. Acımasız kapitalizm ;)

  Edit; o harika markanın, muazzam düğmelerinden bahsedilen entry yok olmuş. Boyle olunca benim entry anlamsiz gb duruyor. Değil :)

  24 kasım 2018 02:39 19 aralık 2018 14:41

  2. satıcısıdan, "benim eşim tır şoförü, bunları fabrikasından doğrudan alıyor", "üretim fazlası", "orijinal ama, kaçak olduğu için ucuz" vb. laflar duyuyorsanız; yüzünüzde iltihaplı çıbanlar çıkartacak bir sahte mac/ balm/ herhangi bir marka satıcısıyla karşı karşıyasınız demektir.

  24 kasım 2018 02:55 24 kasım 2018 03:26

  3. Ben yandım siz yanmayın diye yazıyorum bu girdiyi.

  Öncelikle hangi başlığın altına yazsam bilemedim girdiyi. (bkz: Gardrops )? (bkz: solante pigmenta spf50 güneş kremi)? Sahte güneş kremleri?

  Her neyse geçenlerde solante pigmenta güneş kremim bitince yeni arayışlara girdim. Nereden alsam diye bakınırken, gardropsta bir hesabın kutulu, jelatinli sıfır solante pigmenta güneş kremini sattığını gördüm. Altında batch kodunu vs de çekip koymuş. Her şey çok güzel, fiyatı desen piyasadan 20-30₺ civarı düşük öyle ahım şahım ucuz değil. Zaten ben de çok ucuz olmamasına kandım. Orijinaldir dedim, satın aldım. Ürün geldi, solante.comdaki müşteri hizmetlerini aradım ve ürünün batch kodunun daha önce başka müşterilerin daha sorguladığını, büyük ihtimalle orijinal olmadığını söyledi. Bende biraz Google araştırması ile bilgilendirici bir site buldum.(link: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.beo.org.tr/download/343fx4-tmKKdnOY,&ved=2ahUKEwiCuf-R-MzkAhXQZFAKHRMQBwkQFjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw3zaveXLdCK63RACCe7NPRM Site ) Fotoğraflı bir şekilde solantenin orijinal ve sahte ürün karşılaştırması yapıyordu. Ve üzülerek söylüyorum ki benim satın aldığım ürünün sahte olduğu bu görsellere baktığım da %100 doğrulandı.

  Çok üzgünüm süslüler, şimdi ben bu ürünü ne yapayım. Paramın (gizlinot: 100₺ idi merak edenler için) çöpe gittiğine mi yanayım, yoksa kandırıldığıma mı? Ben yandım siz yanmayın.

  Güncelleme: orijinal olanı tekrardan bu sefer güvenilir olarak bildiğim dermoeczanem.com'dan son aldım. Elimdeki sahte ürünü de çöpe atmadan, yeni gelen orijinal ürün ile bizzat karşılaştırmalı fotoğraflarını çektim. Buraya da ekliyorum.

  ilgili medya:
  3
  13 eylül 2019 18:46 21 eylül 2019 19:58


  4. Çantalar için orijinal ve taklit olanları nasıl ayırt edeceğimiz konusunda minik püf noktaları şöyle sıralayabilirim çünkü dolap, gardrops gibi uygulamalarda orijinal designer çanta olarak listelenmiş ve uçuk fiyatlar istenmiş bir sürü çanta görüyorum ve bu ürünlerin satıldığını, bu ürünler için pazarlık yapıldığını ve satıcının ısrarla orijinal olduğunu iddia ettiğini görmek gerçekten bana çok çirkin bir davranış gibi geliyor. Bu ayırt edici noktalardan bazılarını sıralıyorum :

  - dikişlere bakmak; designer veya iyi kalite çantalarda, sahtelerin aksine dikişler sıkı, ve mümkün olduğunca gizli olacaktır. Nizami ve sıkı olmayan dikişler genelde o çantanın sahte olduğunun göstergesidir. 

  -fermuar, düğme vs. aksamların kaliteli olması, iyi kalite çantalarda genelde ağır, takılma yapmayan, kolayca aşınmayacak kalitede ürün kullanılır. 

  -bir ürünün orijinallik kartı, toz torbası veya içinde seri numarası ile geliyor olması maalesef ki ürünün orijinal olduğunu göstermiyor. 1. Sınır replika vs. şeklinde tarif edilen pek çok ürün için üreticiler bunları da üretiyor. Bu konuda en iyi tedbir basit bir google araması ile ürünün orijinal versiyonundaki kart, toz torbası gibi ekstralra bakıp bunları alacağınız çantanınkiyle karşılaştırmak olacaktır. Yazı tipi, hologram, renk gibi özelliklerden sahte olanı orijinalden rahatça ayırt edebilirsiniz. 

  -orijinal çantalarda ürünün markası, yazısı çantaya düzgünce konumlandırılmış olacaktır. Örneğin çantanın içindeki deri parçasındaki michael kors yazısı tam ortada değilse, asimetri varsa bu da ürünün sahte olduğunun büyük bir göstergesidir.

  -çantanın sap kısmının, fermuarının düşük kalite plastikle veya kağıtla kaplı olması da çantanın sahte olduğunun bir göstergesi sayılabilir. Genellikle lüks markaların ürünlerinde bu şekilde bir kaplama olmaz, aksama yapışık jelatin konması daha yaygın. 

  -belki çok basit bir madde olacak ama her zaman gerçek olamayacak kadar iyi tekliflere dikkat etmek gerekiyor. Örneğin hiç kimse kullanılabilir durumda olan bir chanel boy bag’i, ikinci el de olsa 500-600 liraya satmayacaktır. Çantanın orijinal fiyat skalasına bakıp, verilen fiyatı sorgulamak oldukça önemli. 

  -alacağınız çantanın materyaline bakmak da önemli bir nokta. Marka üretimde deri kullanıyorsa alacağınız ürün de deri gibi kokmalı, hissettirmeli. 

  - en son olarak da eğer bir designer çanta alacaksanız, ürünün orijinal özelliklerine iyice bakıp, karşılaştırma yapmanız en isabetlisi olur. 

  Herkese iyi alışverişler. 

  14 eylül 2019 00:21

  5. Ben de biraz parfümlerden bahsedeyim. Zira bunu kalıbına uydurup satan çok var.

  1) tester adı altında parfüm satışı mümkün değildir. Kanmayın.

  2) parfümlerin şişesi genelde orjinal kalıbında üretildiği için düz zeminde oynama yapmaz, sabit durur.

  3) parfümlerin alt kısmında tedarikçi firma yazar. Elca, arcon, m&m, te-ha, peton en bilinen tedarikçilerdir. Parfummania vs yazıyorsa inanmayın. İnternetten kontrol sağlayın. Tedarikçi var mı emin olun. Sahte site olmadığını doğrulayın.

  4) %90 parfümlerin şişelerinde birleşim yeri olmaz. Var ise temkinli olup araştırın.

  5) bazı parfümlerin detayları vardır. Mesela Chanel erkek parfümlerinde kapağını mıknatıslı yapar. Otomatik olarak oturur. Ne kadar çevirirseniz çevirin c ile başlayan amblemi size doğru düz bakar. Kapağı oturmayan tüm parfümlere temkinli yaklaşın.

  6) tüm parfümlerin altındaki edp, 100ml vs gibi ibarelet ince punto ve anlaşılırdır. Aksi söz konusu değildir.

  7) üzerinde duty free ve fiyat yazan bandrolü olan parfümler net sahtedir. İnanmayın.

  14 eylül 2019 00:49

  6. Her yerden alışveriş yapmayın en temel çözüm yöntemi bu. Sadece bilindik, kurumsal markaların mağazalarından ve internet sitelerinden alışveriş yapın sorunu ortadan kaldırın.

  Hepsiburada, amazon gibi sitelerde satıcının sitenin kendisi olduğundan emin olun.

  14 eylül 2019 07:49