yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. sevgili mi mevgili mi olduğunu anlamak için eğer iş ciddiye bindiyse yapılabilir eylemdir. mesela bir 6 ay adamı gözlemleyeceksin,analiz,sentez ne varsa ,atomu parçalıyormuşçasına adamın benliğinde karakterinde tarama yapacaksın :D eğer titizseniz dikkat ediyorsanız , çoraplarını sağa sola atıyor mu , sifonu çekiyor mu,hasta olduğunda ya da sinirlendiğinde bambaşka bir yaratığa dönüşüyor mu , tv nin karşısında öküz gibi yayılıp karnını kaşıya kaşıya geğire geğire senden meyve soyup bıçağın ucuyla ona vermeni bekliyor mu, en önemlisi de ben bu adamla bir ömür geçirebilir miyim sorusuna evet diyebiliyor musunuz, heh bunlar bak kritik noktalar bendeniz kelinilacıolsakendibaşınasürer.com

  15 eylül 2015 00:26

  2. sevgili ile birlikte yaşamayı anlarım da sevgili ve onun ev arkadaşları ile birlikte yaşamayı hiç anlamıyorum sözlük

  erkek erkeğe yaşıyorlar, bildiğin öğrenci evi hani arada gelip gitmeyi anlarım da para ödediğin yurda hiç uğramayıp sevgilinin evinde yaşamak :/

  madem çok istiyorsunuz gidin eve çıkın el alem seni çekmek zorunda mı !

  15 eylül 2015 00:49

  3. Ben Nikaha inanmayanlardanım. Bir insanla hayatımı paylaşmayı düşünüyorsam rahat rahat aynı evde yaşayabilirim. Ailem de benimle aynı düşünen 'godoş'lardan olduğundan pek sorun da olmaz. Bunun hiçbir mahalle Baskısı yaratacağını düşünmüyorum zira mahalleye taşınırken evlilik cüzdanı sormayacaklardır.

  Şimdi kendimle ilgili kısmına gelirsem, 2 yıl neredeyse erkek arkadaşımla aynı evde yaşadım. Onun tek kaldığı bir evi benimse 2 arkadaşla paylaştığım bir evim vardı. O kadar fazla onun evinde kalıyordum ki ev arkadaşlarım sen kiraya ortak olma git bari onunla yaşa diyordu. Aynı şekilde erkek arkadaşım da evini kapat gel diyordu. Ama bir kadın olarak sonradan gelenin ben olmamam gerektiğini düşündüğümden ve ayrı yaşam alanımız da kalsın diye bu fikre hiç sıcak bakmadım. Ilişkiler biter, bu durumda ev benim evim olursa çok rahat gecenin bir yarısı bile kapının önüne koyarım adamı. Ya da sıkıldığımda gidebilecek bir evimin olması bana güven verir.

  Neyse biz haftanın 5-6 günü aynı evde yaşadık.Ha aynı evde olduğumuz süre içinde problem yaşamadık mı? Çok. Sevgilim klasik Türk erkeklerinden olduğundan ilk günlerde benden hizmet bekliyordu, zor da olsa önce her işini benim yapmayacağımı kabullendi, yavaş yavaş ev işlerine alıştı. Sonra klasik kurallarla problemlemlerimizi hallettik, o benim takıntılı olduğum şeyleri yapmamaya başladı, ben de onunkini. O klozet kapağı kaldırma alışkanlığı kazandı, ben de evde salık saçla dolaşmayıp her yeri saç kılı yapmamayı. Eve olur olmaz saatlerde yanında insanla gelmemeyi öğrendi mesela, benim sütyensiz, Üzerimde göğüs kısmı Göbek deliğim hizasına kadar sünmüş ip askılı Penye bir elbiseyle, beraber geldiği 3 erkek arkadaşına kapıyı açmamla. Erkek Erkeğe sabaha kadar içilip, küfür Ede Ede konuşulamayacağını, artık yalnız olmadığını anladı.

  Olay şu ki hala sevgili olduğunuz için ve gidebilme potansiyeliniz olduğu için daha kolay ehlileştirebiliyorsunuz Karşınızdakini, yoksa nikahlı Karım diyip daha da sayabiliyorlar, bunu Kocaları için evlendikten sonra çok Değişti diyen arkadaşlarımdan biliyorum. Bir sürü problem çıkıyor ama yavaş yavaş aşılıyor hepsi. Mesele insanın karşısındakinin sınırlarına geçmemesiyle çözülüyor. Ayrıca gerçekten bir insanı anca bir süre aynı evde yaşayınca tanıyorsunuz. O yüzden benim Şahsi fikrim evlilikten önce çiftlerin birbirine zaman tanıması yönünde.

  15 eylül 2015 01:49 ed.15 eylül 2015 06:52


  4. bir insanın bir insanı yalnızca aynı evde yaşarken tanıyabileceğine inanarak gerekli gördüğüm eylem. sonra vay efendim bu adam kılını kıpırdatmıyor demek için geç olabilir. ama her zaman kendime ait evim olması taraftarıyım ben. tercih meselesi bu tabii. 2 sene erkek arkadaşım(gizlinot: eski) bana gidip geldi. bu süreçte de erkek arkadaşının evinde yaşayan bir arkadaşım vardı ve kız her tartışmada ezilip büzülüyordu kendine ait evi olmadığından. bense çok rahattım, orası benim evim. ayrıca o ilk tanıştığımda kibar, centilmen, düşünceli olan adamın içinde sürekli oturduğu yerden çay koydurtan bir insan olduğunu ve değiştiremeyeceğimi de bu sayede öğrendim.(gizlinot: böyle böyle eskidi) hayal kırıklığı yolları evlilikle tıkanmadan bireylerin birbirini tamamen öğrenmesi taraftarıyım. yoksa 3 seneye boşanılıyor, ortada da evlilik kurtarma amaçlı yapılmış çocuk kalıyor.

  15 eylül 2015 02:08 15 eylül 2015 02:42

  5. Bunun geri kafalılık olduğunu düşünmüyorum ama ben şahsen çok uygun bulmuyorum.

  Nerdeyse 3 yıldır yurtdışında yaşıyorum ve burada sevgiliyle beraber yaşamak tamamen normal bir şey, ama şöyle bir şey gözlemledim insanlar beraber yaşadıkları için bir süre sonra doyum noktasına ulaşıyorlar ve sıkıldıklarında kapıyı vurup çekip gitmek onlar için çok daha kolay oluyor. O yüzden burada bir çok 30 yasının üzerindeki erkek ve kadınlar bir an önce doğru insanı bulup evlenmek istiyorlar. Evlilik sonuçta bir imza deyip geçiyoruz ama bence o imza insanları hem maddi hem de manevi olarak birbirlerine çok bağlıyor.

  15 eylül 2015 11:14

  6. 7 ay sürecinde yaptığım eylemdir. Düzenli bir seks hayatı evet ama yok bebek olursa yok nikah falan bunlar sadece plan dahilindiyse olur ki hadi korundun falan yine hamile kaldın sırf hamile kaldığım için evlilik? yo yo. Bir kere kesinlikle evlenmeyi düşündüğüm için değil,sadece birlikte yaşamak,birine tahammül etme duygularını tatmak için denedim. baktım hoşlanmadım o erkekten,Sonra yollarımızı ayırdık. Hiç öyle başıma hamilelik gibi birşey gelmedi. Sonuçta yetişkin bir bireyseniz her sorumluluğu neyin,neye yol açacağını bilirsiniz ve buna göre yaşarsınız. Benim için bir erkekle aynı evde yaşamak için resmi bir belgeye ihtiyaç yok. O an böyle hissediyorsam ve bunu yapmak istiyorsam yaparım pişman mıyım? hayır. ilk aylarda sürekli kapıda karşılanmak,sürprizler,çiçekler,yemekler hoş oluyor ki ben ev yemeği olmadan yapamam gireceğim mutfağa ne kadar yorgun olsamda ziyafet yapacağım bunun erkekle bir ilgisi yok kendime duyduğum saygı bide güzel bir kahve, hoş sohbetle taçlandırma.İstiyorsanız ve bu kararınız iyi hissetirecek ise deneyin. Ama yok ben bakireyim,evlenmeden öyle kalmam vs diyorsanız zaten size uygun bir deneyim olmayacaktır. Ama şimdi kandırmayın kimseyi en önemlisi kendimizi. Bir çok kere yurtta kalıpta,sevgilisinin evine sürekli gidip orda kalan hatunlar bilirim. Yargılamam,asla. Ama yok çok kötü aman sizi gidi zinacılar falan ayakları yapmayın. Benim güzel kozmik eşim türkiye sınırlarına dönünce ki ben o sırada işimde gücümde olduğum için yapmayı düşündüğümüz eylem. Ben onla sadece sevgili değilim ki, o zaman çok sıkıcı olur. Yani ilk başlarda kesinlikle zevkli güzel duygulu bir eylem. herşeyi yaşayabilceğiniz adamla bu yola girin. Yani sadece aşığım,seviyorum diyorsanız üzgünüm bu iş yolunda gitmeyecektir.

  15 eylül 2015 11:40 15 eylül 2015 11:43

  7. Eğer doğru kişi ise dünyanın en güzel şeyi. Hatırlamıyorum tam ana belki 6 yıl olmuştur birlikte yaşıyoruz ve imzanın gücüne inanmıyoruz. Çocuk düşünürsek evet imza atarız ama bizi birbirmize bağlayan şey imza değil sevgi. Bu kadar zamandır birbirimizin en iyi arkadaşı olduk sırdaşım oldu herşeyim oldu ama özel alanlarımızda oldu. Aynı eve çıkmadan evlenseydik belki boşanırdık. Bu şekilde gitme ihtimalimiz ikimizinde olunca bu kadar yıl huylarımızı öğrendik. Birbirimizi alttan almayı öğrendik. Düşünüp konuşmayı haklıysa hak vermeyi öğrendik. Temizlik işini hep bölüştük. Mesela ben tavada olan çoğu yemeği yapamam ben salata yaptım , o yemek yaptı. Eksi artılarımızı bir imza yüzünden birbirimize katlanmak zorundayız düşüncesi olmadan gördük. Devam ettik. Birbirimizi hiç zorlamadık ama uyum sağladık. Zaten ruh eşiniz ise karşınızdaki insan zorlamaya da imzaya da gerek kalmıyor. İmza niçin var? Boşanma durumunda kadının haklarını korumak için. Eee adam pislikse yine pislik yapıcak ama karşında insan varsa bu bile sorun olmuyor. Sen düşünmeden herşeyi hallediyor. Aaa unutmadan imzanın diğer amacı yasal sex unuttum. Yoksa konu komşu neder? Çünkü konu komşunun nağmusu benim yatak odamdan geçiyor.

  Sex konusu ise düzenli. Ancak korunmayı bilmiyorsanız anal bile denemeyin. Sonra ay hamile miyim? Soruları komik oluyor. Plansız hamilelikler yok değil ancak korunmasını bilen yani sex in ne olup ne olmadığını üreme nasıl olur, ne zaman olur, ne gerekir (gizlinot: üstümde donum vardı göbek deliğime boşaldı hamile miyim??? ) gibi soruları bilince hayat ve sex daha kolay. Herşeye rağmen kalabilir misiniz evet o zaman da onun sorumluluğu 2 kişiyi ilgendirir 3.ye soda ayran verebilirim hararetini alır.

  Edit: namus bilerek yanlış yazılmıştır.

  15 eylül 2015 12:04 15 eylül 2015 12:07


  8. Eğer evlilik kadar ciddi bir aşamaya gelindiyse,kesinlikle denenmeli.Sevgili olmak ve bir ilişki sürdürebilmek ayrı şey aynı evde yaşamak ayrı şey.Evde yaşandığında gerçek kişiliğini görüyorsunuz insanların.Kendi adıma konuşayım en yakın arkadaşım dediğim insanla,her şeyimi bilen ailemdenmiş gibi muamele gören insanla sadece 2 ay kadar aynı evde yaşadım.Ve sonrasında ilişkimiz o kadar bozuldu ve yıprandı ki neredeyse ondan 1 yıl sonra yeni yeni görüşmeye başladık;ilişkimiz eskisi kadar samimi değil.Ki bu sevgilim değildi,nazımı tribimi çekecek insan ya da öpüp sevecek insan da değildi yani seninle görüşmek istemiyorum dese bir nebze daha kolay başa çıkabilirim ama gel gör ki sadece 2 ayda neler oldu.Düşünüyorum sevgilimle yaşamaya başlasam -evlilik aşamasına gelsek,ciddi olsak- sanırım başa çıkamam,çünkü ayrı evlerde olduğumuzda bile sık sık kavga anlaşmazlık yaşanıyor,aynı evde olmak çok daha zor.Bundan dolayı boşanan çiftler az değil,biraz bilinç yahu.

  15 eylül 2015 16:37

  9. çok istiyorum be, ailemi düşününce hayalden öteye geçemez.

  15 eylül 2015 16:57

  10. bu ay sonunda başlayacağım eylem. zaten yurtta da beraber kalıyorduk artık birbirimizin ev hayatına alışkınız. sevgiliyle beraber yaşamak ilişkiye çok şey katıyor. arkadaşlığınız pekişiyor, biriktirdiğiniz anılar artıyor, birlikte sorumluluk almak sizi daha çok bağlıyor. ben onsuz geçen şu 2 senede market alışverişlerimizi bile özledim mesela. markete her gittiğimde hüzünlenirim (ybkz: swh)

  burda önemli olan uyum aslında. bazen kavga ediyoruz evet ama yüz yüze olduğumuz için ve her sinirlendiğimizde muhattabımızı karşımızda bulduğumuz için kısa süre içinde çözülüyor. yatağa küs girdiğimiz, girmişsek de sabaha küs kalktığımız görülmemiştir. bazı arkadaşlarım "birbirinizden sıkılırsınız ne o öyle sürekli yan yana" demişti ilk zamanlar, ama biz birbirimizin kişisel alanlarına saygılıyızdır. aynı oda içinde bile kendimizi oyalayacak bir şey buluruz. arada birbirimize öpücük atar "seni unutmadım haa" mesajı veririz (ybkz: swh)

  ailem bilir, ona güvenir. ve şunu da bilirler ki terkedecek ya da yüz üstü bırakacak adam evlendikten sonra da bırakır. üstelik o daha kötü bence, sevgiliyken terkedildiğinizde kaybettiğiniz tek şey geçmişiniz oluyor ancak evliyken bunun boşanma süreci, sülaleye dert anlatma süreci, mahkemesi şusu busu. bugününüzü ve belki geleceğinizi de kaplayan bir sıkıntı süreci.

  şu da var, bazı insanlar için evlenmeden önce deneme sürümü gibi bir faydası da olabiliyor. bir insanı en iyi doğal ortamında tanırsınız. dışarıda kültür mantarı evde ayı olan bir sürü tip var. aynı şekilde dışarıda özlem ve hasret etkisiyle çok iyi anlaştığınız insanla aslında uyumunuz 0 olabilir. bunu anlayabilmenin en temiz yolu da o insanla bir süre birlikte yaşamaktır.

  15 eylül 2015 17:01