sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (130)
 • medya (4)

1. kapitalist düzenin sonuna kadar sömürdüğü şubat ayının 14'üncü günü...

26 kasım 2014 16:02 ed.26 kasım 2014 16:25

2. gereksiz bir gün. böyle bir günde hediye alma zorunluluğu duymak da, bence hiç hoş bir duygu değil, emrivaki gibi. sıradan bir günde, sevgilinin bir çiçekle süpriz yapması daha hoş ve bence daha değerli bir hediyedir. "sevgilim bana hediye almadı" ya da "sevgilim sevgililer günümü kutlamadı" diye üzülüp süzülenleri görünce ne bileyim, anlamsız geliyor bana.

26 kasım 2014 16:09

3. Sınavdan çıktım, otobüste sözlüğe göz gezdirirken Peş peşe sevgililer günü ve sevgililer günü için hediye önerileri başlıklarını görünce oha ne çabuk geldi? Lan bi Dakika Şubat'ta değil miydi? Şubatta mıyız? Ee daha vize zamanı, nasıl ya? Tepkisi verdim. Tabisi içimden. Uykusuz kalmama sebep olan sınavlar utansın.

Yapılan bir araştırmaya göre Erkeklerin en nefret ettiği günmüş. Sırf kadınlar istiyor diye hediye alıyorlarmış.

26 kasım 2014 16:44

4. Isten cikartilacagim gun -.-

26 kasım 2014 17:15

5. 4 yıldır süren ilişkimde hiç kutlamadık ve bu kararı ortak aldık. Çünkü normalde ortalama 5 tl olan bir gül 14 şubatta en kötü ihtimal 10-15 tl, hadi çiçek almasın başka bişey alsın ama hep ''bişey alalım'' mantığı oluşuyor, zorla oluşturuluyor insanlarda.

her yer kalp,kırmızı,indirim adam mecbur hissediyor gidiyor alıyor.bizde diyoruz ki beni düşündü, hayır o kapitalist düzene uydu, mecbur oldu.

Ben ve sevgilim birbirimize normal zamanda da hediye alırız zaten illa özel bir gün olmasına gerek yoktur. (gizlinot: kendimi övmek için yazmadım kimse böyle olduğumu düşünmesin )

Ailem içinde aynısı geçerlidir, illa anneler gününü beklemem, bugün kargom gelmiş kitap alırken anneme de ayraç almıştım üstünde ''canım annem'' yazıyor allahım nasıl mutlu oldu alt tarafı ayraç ama düşünülmek önemlidir.

Sevgilime ne zamandır istediği kitabı alıp askere gönderdim, traş köpüğü falan gönderdim hoşuna gitmiş tabi, gayet cuzi şeyler bunlar ama birbirimizi sevdiğimizi bazen böyle şeylerle göstermek değişik olur (gizlinot: her zaman değil tabi, en güzeli sevdiğini söylemektir ), sistemin bize dayattığı günlerle değil, kendimiz istediğimiz için yapalım her ne yapıyorsak.

26 kasım 2014 19:24

6. Sevgilimin tayin olduğu şehirde işe başlayacağı haftaya denk gelecek olan gün. Sevgiliniz yanınızda olursa yeter bugün, fazla bir şeye gerek yok. Yemeğe çıkıp hediye alanları anlayamıyorum. Hele 99 gül falan tam saçmalık.

26 kasım 2014 20:46 26 kasım 2014 20:48

7. büyük şirketlerin ağızlarından salyalar aka aka beklediği, bu güne özel kampanyalar ve sakız edilmiş reklam sloganlarıyla kutlanan, son yıllarda bana göre içi boşaltılmış bir garip 'özel' gün.

26 kasım 2014 21:56

8. Şu zamana kadar bütün sevgililer gününü sevgilim olmadığı için yalnız geçirdiğimden yaşayamadığımdır. Kendi adıma gereksiz buluyorum sevgililer gününü. Özel günün ayarlanmış önceden bilinir olanını değil spontane olanını severim. Herkes icin aynı olan, ortak günü değil bize özel olanını severim. Mesela tanışma günü ne bileyim çıkma günü vs. Size kalmış hangisi sizin için daha önemliyse

Tabi bir artısı da var bu günün. En basiti esnaf da para kazanıyor bir bahaneyle. Ya da çiçekçiler. Kapitalizmin getirdiği bu gün bahane oluyor kısacası

26 kasım 2014 23:13

9. herkes neden bu kadar büyütüldügünü anlamazken benim de "büyütülmüs olmasinin neden bu kadar büyütüldügünü" anlayamadigim özel gün. restoranlarin, magazalarin, avmlerin isil isil kalpli balonlu tatlis dekorlari, her yerde elele mutlu ciftler görmek benim baya hosuma gidiyor acikcasi. sevenlere ve asiklara özel bir gün olmasini, o gün herkesin isini gücünü birakip sevdigiyle karsilikli bir iki kadeh bir sey icmesini isterse de kücük bir hediye almasini sacma bulmuyorum ben. bir tarafin icinden gelmeyerek hediye almasi/kutlamasi aradaki iletisim kopukluguyla alakali bence. itici gelenler aralarinda anlasip kutlamaz,bu kadar basit:)

sevgililer günü fani ya da 99 tane gül bekleyen biri degilim(gizlinot: swh) günlük hayat/sevgililer günü ayirt etmeksizin icimden gelirse karsilik beklemeden hediye alirim sevgilime. eger zamanlarimiz durumlarimiz birbirine uyuyorsa o gün(gizlinot: 14 subat ) güzel bir yemek yemeyi de severim. etrafi süzerim söyle bir, o romantik hava, mutlu insanlar hosuma gider:)

27 kasım 2014 01:03

10. 'her şey sermaye için, sevgilim!' dediğim gün.

8 şubat 2015 22:31 8 şubat 2015 22:31