yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (7)
  • medya (2)

  1. aylar önce the balm'ın sitesinde görüp beğendiğim, ama ülkemize geleceğine dair hiçbir umudum olmayan, bugünse okuldaki gratise(ayazağa) rastgele girişimde denk gelip light brown rengini aldığım kaş farı. bildiğim kadarıyla 3 rengi mevcut, gratiste light brown ve blonde renkleri mevcuttu, blonde'un rengini paket bantlı olduğundan göremedim o yüzden risk alıp light brown aldım. muhtemelen blonde daha mantıklı bir seçenek olurmuş çünkü epey pigmentli çıktı far, içinde de hafif bir kızıllık bulunduğunu düşünüyorum. ve bence adı gibi açık kahve değil, çikolata-orta kahve tonlarında. açık küllü kumral hatunlara gideceğini sanmam. ben de öyleyimdir ancak açımı koyu kestane yaptığımdan kaşlarım çok küllü ve açık kalıyordu, bu farı hafifçe uygulayarak saç rengimle daha uyumlu bir kaş elde edebildim.

  ayrıca essence kaş kitinin en açık rengiyle yan yana swatch yaptığımda nerdeyse aynı gibi (balm çok çok az daha sıcak tonlu) göründüklerini farkettim, ama fırçayla uygulamada balm bariz daha koyu renk veriyor.

  tabii fiyat etiketi yoktu, ben de en fazla 15tir mantığıyla aldım ve kasada 25 tl olduğunu görünce şok oldum(indirimsiz fiyat). küçücük bir kaş farı için biraz fazla olduğunu düşünüyorum bu fiyatın.

  30 ekim 2014 19:25

  2. en açık tonunu kontür için almayı düşündüğüm ürün. acaba yanlış mı düşünüyorum ama ten rengime çok uygun geldi. bahama mama almaktan korkuyorum yorumlardan ötürü.

  19 nisan 2015 21:05

  3. bunun blonde rengi beyaz ten için şahane bir kontur ürünü nyx taupe dan daha çok sevdim.

  25 nisan 2015 17:47


  4. Orta tonunu kontür uygulamasında kullandığım pek tatlı minicik kaş farı, zaman zaman kaşlarımı da doldurduğum oluyor kendisiyle.

  7 ocak 2016 21:47 ed.1 nisan 2016 14:04

  5. bende blonde rengi olan kaş farı. kaşlarım sık, kalın ve koyu o yüzden kaşlarımı tamamen boyama ihtiyacı hissetmesem de sadece çok ufak tefek boşluklarını doldurmak için kullanıyordum. renkli kaş jellerinden edinmemle birlikte benim için işlevini yitirince far olarak kullanmaya başlamıştım. far olarak da başarılı buluyorum, crease bölgesine gölge vermek için çok iyi. soğuk bir açık kahve, boz bir renk. pigmentasyonu ve kalıcılığı da gayet iyi. kontur için de kullanan olmuş hemen denemek istedim cidden iyi bir kontur tonu olabilir.

  26 şubat 2016 22:53

  5

  6. Bende dark Brown var. Çok doğal duruyor. Kurusunda simli görünüyor ama uygulandığında en ufak bir parlama yok. Kutusu da çöl güzel ve kaliteli. Mıknatıslı ve küçücük bir de aynası var çok şirin

  30 nisan 2016 15:46

  7. Aylardır blonde rengini kontür uygulamasında kullanıyorum.Beyaz tenliler kesinlikle bir denesin diyorum çünkü tam gölge rengi veriyor ve çok doğal duruyor far olduğu içinse kalıcılığı gayet iyi.Yüzümde herhangi sivilcilenme yapmadı.Açılı allık fırçasıyla hafifçe geçiyorum ve ta taam doğal bir kontür uygulaması;)

  29 ağustos 2016 04:51


  8. Resmen her şeyimdir. En açık rengini hem kaşlarımı doldurmak hem far hem de köntür için kullanıyorum ve inanılmaz memnumun.kalıcılıgı gayet iyi bende akşama kadar durdu özellikle beyaz tenliyseniz kontür için bi bakım derim

  29 ağustos 2016 11:30

  9. işte budur dediğim kar farı. arkadaşlar ben son aylarda çok kötü hatalar yaptım kaş ürün alışverişlerimde. süslü'deki yorumlara bakmadan alayım çok güzele benziyor diye son zamanların en gereksiz ürünlerini seçmeler mi, hah işte bunu söylüyolardı galiba ya diye yanlış ürün mü almalar mı ne ararsanız var... makyaj gözümde birkaç ürünlük başarısız kaş ürünleri mezarlığı oluştu resmen.

  gratis indiriminde üzerine atladığım bu farın dark brown'ını da aslında yorum okumadan aldım. ben ki kaşlarımı ne zaman doldurmaya uğraşsam 'bu ne yeaaaa korkunç olduuuuuu' diye anında silmeye çalışan ve şimdiye kadar asla kaşları doldurulmuş makyajlı haliyle dışarı çıkmamış bir insanken, bugün bu farı eklipsin açılı kaş doldurma fırçasıyla kaşlarımın aralarına sürmeye başladım ve 'ta daaa' !! sihirli bir şekilde taşlar (ya da kaşlar :-)) yerine oturdu.

  dünya için aşırı ama aşırı derecede küçük ama benim için büyük bir adım. umarım bu entry'imle benimle aynı dertten muzdarip birine ulaşır ve onun da acılarını dindiririm.

  17 aralık 2016 18:45 17 aralık 2016 19:14

  10. son dönemlerde kaşlarım dökülmeye başlamıştı ve aralarında boşluklar başkalarının da farkedeceği kadar artmıştı. gratisten 43 tl'ye aldım. Kaşınıza sürmeden önce kaşınıza krem ya da faz uygulamanız gerekmektedir. ben tatlı badem yağı kullanıyorum. tatlı badem yağını kullandıktan sonra ince bir fırçayla kaşınıza sürdüğünüzde gerçekten çok doğal duruyor. hiç bir akma yaşamadım. ayrıca çok doğal göründüğü için kimse kaşımı boyadığımı farketmedi. İnce bir fırçayla kullanmanızı tavsiye ederim. ayrıca far olmasına rağmen her hangi bir dökülme ya da çantanızın sağına soluna bulaşması gibi bir durum olmuyor çünkü bu ürün kendi içerinde dah dağılmıyor.

  8 şubat 2018 23:49