sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (124)
 • medya (6)

1. bir zamanlar sadece erkeklerin giydiği giyim eşyasıydı. topuklu ayakkabı bir (link: http://www.todayifoundout.com/wp-content/uploads/2013/06/Louis_XIV_of_France-340x549.jpg statü) sembolüydü ve giyen erkeklerin daha uzun boylu görülmesini sağlardı. (link: http://news.bbcimg.co.uk/media/images/65445000/jpg/_65445024_p06-0013-adetail1.jpg şuna benzeyen) ayakkabılar giyerlerdi mesela. 1600'lü yıllarda başlayan eşitlikçi hareketle, kadınlar da bu işkence aletini ayaklarına geçirdiler.

zamanla kadınların bunu sahiplenmesi ve erkeklerin bu aksesuarı kullanışsız bulması (yürümekte zorluk çıkarması, topuğun sürekli bir yerlere takılması ya da toprağa saplanması gibi) sonucu kullanmaktan vazgeçmeleri üzerine topuklu ayakkabı biz kadınların oldu. yihuu, çok feci, kahretsin.

Giyenlerde duruşu değiştirmesi, kalçayı daha da ortaya çıkarması, bacakları olduğundan uzun, ayakları olduğundan küçük göstermesi, kadının orgazm olduğu anda ayak parmaklarının aldığı "ileri doğru" şeklini anımsatarak seksi çağrıştırması, kediler gibi zarifçe parmak ucunda yürünüyor hissi vererek kullanana zerafet katması gibi görsel öğeleri bir yana bırakırsak; kullananda bel ağrıları, ayak ve tendon ağrıları, ayak kemiğinin deforme olması, eklem sorunları gibi sağlık problemlerine yol açar. ama yeter ki güzel görünelim, sağlık kimin umrunda?

konuyla alakalı olarak, bu konudaki toplum normlarını zorlamayı deneyen bir kişi de(link: http://1.bp.blogspot.com/-JKRMUvJip0E/TplOOKt0ZCI/AAAAAAAAAEE/9h2nMNlOPao/s1600/esh_18580.jpg serhat kidil)dir ama onun anlatmak istediğini bu toplum anlayamamıştır ne yazık ki. "erkeh topuhlu mu giyer bea?!"

9 ocak 2014 01:15

2. günümüz kadınlarının vazgeçilmez tutkusudur efendim. spor saatleri dışında heryerde hayatımızın içindedir. önümüzdeki yıllarda da engellenemez yükselişi devam edecektir.

9 ocak 2014 21:01

3. Topuklu ayakkabı giymek gerçekten bir yetenek istiyor çünkü eğer giymeyi bilmiyorsa ya da yanlış ayakkabı seçimi sonucunda komik yürüme şekilleri ile karşılaşabiliyoruz. Çok güzel gözükmesi gerekirken komik bir görüntü alıyor. O yüzden ayakkabı seçimi çok önemli.

13 ocak 2014 12:03

4. birkaç denemeden sonra bana göre olmadığını anladığım ayakkabı türü. güzel sneakerlar varken neden işkence canısı? zamanında aldıklarımı eskitmek için nadiren giydiğimiz doğrudur.

14 ocak 2014 14:45

5. bir iki kere deneyip yürümeyi beceremediğim için bir daha da denemeyeceğim ayakkabı türü.rahat mı rahat spor ayakkabılar,sevimli loaferlar ,şık (ybkz: düz) çizme ve botlar varken,ne gerek var bunlara? hem zaten uzun boylu olup topuklu ayakkabı giymenin bir mantığı yok yani (ybkz: sırık esprilerine gıcığım zaten).ayrıca gerçekten can acıtıcı,rahatsız ve de sağlıksız daha hoş görünmek uğruna değmez.ki düz taban ayakkabıyla çok daha hoş bir görünüm elde edilebilir.

15 ocak 2014 00:34

6. babet>topuklu ayakkabı>yüksek topuklu ayakkabı

burada kadınların giyerken ve çıkardıktan sonra sorun yaşadıkları tür yüksek topuklu ayakkabı oluyor. o cendere içinde çektikleri işkencelerden sonra hiç topuğu olmayan sneaker tarzı ayakkabı ve babetlere dönüş yapıyorlar çoğu zaman -ki bu da en az yüksek topuklu ayakkabı giymek kadar iskelet sistemine zarar veren bir hareket.

ortopedi uzmanları tarafından da önerilen topuklu ayakkabı yüksekliği 3-4cm'dir (hadi 5 olsun, ama 5,5 olmasın mesela). bu yükseklikten itibaren hareketler kısıtlanmaya; bel, diz bacak ağrıları meydana gelmeye; ayakta deformasyon riskleri oluşmaya başlar.

bu ölçüyü bildikten sonra topuklu ayakkabı candır.

15 ocak 2014 09:19

7. Kenarı keser, arkası vurur, topuğu kırılır, işkence çektirir falan ama olsun, gerçekten kadın olduğunu hissettirir.

15 ocak 2014 14:46

8. Çok mu zor bir ayakkabiya 2-3 boy topuk yapsalar, biz gerektiginde pıt diye 12 cm lik topuklari takiversek :)

22 ocak 2014 22:40

9. babetle topuğumu incittikten sonra ortopedistimin giymemi salık verdiği ayakkabı türü. bu bahaneyle ben de itinayla giyiyorum her gün.

ayrıca özellikle ayağı büyük olanların (ybkz: 40 ve yukarısı) (ybkz: buyrun benim) ayaklarını daha küçük göstermek amaçlı ilizyon olarak kullanabilecekleri bir ayakkabı çeşidi de olduğundan yürümesini öğrendikten sonra tadından yenmez.

23 ocak 2014 12:12

10. yanlış kombinle ve yanlış ayakkabı tercihiyle türden türe sokabilecek ayakkabı türü. hele yumurta topuk olanları illallah getirir. bazısındayda hiç topuklu giymemişçesine bir parçasıymış gibi gözükür o ayakkabı. dengeyi iyi sağlamak gerekir.

25 ocak 2014 06:18