sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (29)
 • oylar (7)
 • medya (3)

1. Beni heyecAnlandıran bir ürün olmuştur. Acaba yüze verdiği etki olarak thermal sular mı daha faydalı bu mu o konuda meraklıyım

17 haziran 2017 12:33

2. satış notaları umarım kolay olan yerler olur.

bir de okuduklarıma göre güneş koruyuculu olanı yüz için önermiyorlarmış. kullanacak ya da alacak olanların aklında olsun.

17 haziran 2017 13:49

3. gratis rafında dikkatimi çekti. türk markalarından böyle yenilikçi ürünler görmek çok güzel. sade olanını satın aldım. doğal maden suyu değil, "doğal zengin mineralli su" yazıyor ambalajında. emin olmamakla birlikte, soda-maden suyu ayrımından bildiğim kadarıyla doğal kaynak suyu değil, sonradan çeşitli mineraller eklenmiş su anlamına geliyor bu tanım. yanlışım varsa düzeltin. içeriğinde su, nitrojen ve mineral tuzları olduğu yazılı. parfümsüz olması harika.

ilk izlenimim gayet olumlu. maden suyu doldurulmuş fısfıslı bir şişeyi buzdolabında tutardım zaten her zaman. böyle çok daha steril ve pratik. cildimi ferahlattı ve nemlendirdi; yaz günleri için ideal. yanlış hatırlamıyorsam indirimdeydi ve 20 liranın altına düşmüştü. bittikçe satın alırım.

edit: ön yüzünde "doğal maden suyu" yazıyor. şimdi daha bir sevdim.

9 ağustos 2017 21:46 9 ağustos 2017 23:04

4. bu ürünü ne zaman görsem "buna bu kadar para vereceğime, maden suyunu sprey şişesine koyarım yüzüme sıkarım" diyorum. sizce de bu ürün için 20 liranın üstünde bir fiyat pahalı değil mi? 

ekleme: fiyatı indirimde 20 lira civarıymış, normal fiyatını gördüm ve şok oldum 40 liranın üstündeydi o.o

10 ağustos 2017 12:33 16 ağustos 2017 16:16

5. Yüzüme sürsem meyveli soda dökülmüş gibi yapış yapış olacağını düşünüyorum. İstiyorum ama alamıyorum.

28 ağustos 2017 00:31

6. beypazarı maden suyunun 6lısı 3 lira. alıyorum fısfıslı şişeme koyuyorum daraldıkça fıs fıs sıkıyorum rahatlıyorum buz gibi. bi etkisi var mı ? şimdilik görmedim mineralli su işte. beypazarından minerallisi de yok zaten en fazla içeren oydu. ha derseniz ki bunda güneş korumalı olanı var illa alcam buyrun alın. ama yüzünüzü güneşten korurken koruyucuyu bol uygulamak gerekiyor iki fıs sprey ne kadar korur bilemem.

bu entry allahın suyuna 50 lira fiyat biçmiş firmaya olan öfkemi içerir. biz de sevindik avene'e para bayılmayız artık türk malı bu ucuz olur diye. avene'nin ürünlerinin fransada çok çok ucuza satıldığını biliyorum çünkü

28 ağustos 2017 00:42

7. Bir süre maden suyunu tonik niyetine kullandım ve cildimde bir fark göremedim açıkçası. bu da sadece serinletir bir işe yaramaz gibi geliyor hatta sırf böyle düşünmeyelim diye ederinden fazla fiyat biçilmiş bile olabilir. sdgdsfsf

28 ağustos 2017 01:08

8. niye bu kadar pahalı olduğunu çözemedim?¿

28 ağustos 2017 01:10

9. İçeriğinde ne var acabası diye baktığımda sadece mineralli su olduğunu görmemle nope diyerek rafa geri bıraktığım ürün. fiyatı uygun olsa pratiklik açısından alabilirdim çünkü termal suyum bittiğinde boş şişeye maden suyu doldurup makyaj sonrası yüzüme sıkmayı seviyorum. Fiyat gereksiz olmuş uludağ, ürün elinizde patlayacak benden söylemesi. 

28 ağustos 2017 01:42

10. güzel düşünülmüş iyi hoş ama, türkiye gibi neredeyse her yöresinden maden suyu çıkan bir ülkede indirimlerle 20 lira civarına gelen bir ürün için tek yorumum; bu fiyatla ellerinde patlar kesinlikle.  vichy, avene ve la roche posay gibi dermokozmetik markaların termal sularının fiyatlarına bakaraktan bir fiyatlandırma izlemişler sanırım, ama üzgünüm biz yemedik bunu uludağ. ayrıca güneş koruyuculu olan ürün bildiğin losyon kıvamında. yani sen ona cilt bakım spreyi demişşsin ama, sprey deyince hepimizin aklında şeffaf bir ürün canlanıyor doğal olarak. oradan da bir hayal kırıklığı yaşadım kendi adıma.

bir de firma açısından değerlendirmek istiyorum ben bu ürünü. mesela bir tanıtım fiyatı belirleyip, söz konusu sektörde tanınan bir firma olmasının da pozitif yöndeki etkisini kullanarak, pazara yeni giren bir ürün olduğu için bu şekilde bir tutundurma faaliyetiyle destekleyebilirlerdi bence. böylece birçoğumuz da cazip hale gelen fiyatıyla deneme imkanı bulurduk ki, firma geçici de olsa belli bir ivmede bir satış grafiği yakalardı. hem de yerli bir firma olarak ilk olmanın da avantajını kullanırdı. hoş sarıkız bu tip bir ürün çıkarmıştı ama, madem uludağ bu fikri biraz daha geliştime yoluna gitti tüketici için daha da ayrıcalıklı hale getirebilirdi kesinlikle.

özellikle yerli firmalarda en sık gördüğüm hata yeni bir fikirle ürün geliştirip belli bir yol katediyorlar bu çok güzel bir şey. buraya kadar çok iyi ama, bu kez işin pazarlama ve satış ayağında fena tökezliyorlar. tüketicinin torbasına giden yol her ne kadar fiyat tek belirleyici olmasa da, ürünün fiyatından geçer çoğu zaman. ürün için kullanılacak teknik özellikler, güvenilir içeriği, dönüştürme maliyeti ve de elbette arge maliyetlerini düşünüp, hesap edilerek yapılacak iyi bir fiyatlandırma politikası yapmaları gerek bunu anlıyoruz tabii. ancak firmaların belli bir ürün ve marka değeri oluşturma fikirleri adına, fiyatlandırma yapılırken fiyatın satıştaki gücü devre dışı bırakılıp, bazen de bilinçli olarak göz ardı edilerek harcanıyor.

gece gece bir spreyden buralara gelip tez yazdım resmen. fakat bu tip kendimce gördüğüm yanlışılıkları da  yazmadan edemedim.

28 ağustos 2017 03:19