girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (0)

1. ukte: (yazar: sarisinli)

biraz klişe kaçacak ama iletişim.

ilk 6-7 ay hep rüya gibi geçer: iki taraf da sadece iyi yönlerini gösteriyor, kimse kimseye kızmıyor, çemkirmiyor, herkes sevgi pıtırcığı gibi dolanıyor - bu noktada ilişki yürütmek tabii ki çok kolay. ama bir süre sonra birlikte kayda değer miktarda vakit geçirdikten sonra iki taraf da karakterini göstermeye başlıyor, hepimiz de sorunlu insanlar olduğumuz için ilişki zorlanıyor. bu noktada ilişkiyi devam ettirmek için yapılması gereken şey bol bol konuşmak. adamın yaptığı bir şeye sinir mı oldunuz? söyleyin konuşun neden sinir olduğunuzu belirtin o neden yaptığını anlatsın orta bir noktada buluşun. ne bileyim adamın sizi daha fazla aramasını mı istiyorsunuz? söyleyin. eski sevgilisiyle hala konuşuyor olmasından hoşlanmıyor musunuz? telefonunu karıştırıp kız arkadaşlarınıza ağlayacağınıza adama sorun, durumu açıklasın. ufak sorunlar yüzünden hemen ayrılığa koşmayın, birlikte olduğunuz herkesle sorun yaşayacaksınız sonuçta. konuşmak mühim.

bi de düzenli ve iyi seks.

sevgiler,

pizza abla

24 ağustos 2016 13:27 24 ağustos 2016 13:27

2. 17 yaşındayken çıkmaya başladık.üniversite bitti iş bulduk, 23 yaşında evlendik.35 yaşındayım,iki çocuğumuz var; sırrımız ne diye düşündüm, ilk aklıma gelen onu çok sevdiğim ve güvendiğim oldu.kafa dengiyiz, beraber zaman geçirmekten keyif alıyoruz.zaman zaman beni gıcık ettiği olmuştur, konuşur anlaşırız.laf sokmadan, ima etmeden konuşuldukça çözülmeyecek problem yok bence.

24 ağustos 2016 13:38

3. Tabi ki önce sevgi ama kuru kuru sevgi yıllar geçirtmiyor insana. Kesinlikle birbirinizin en yakın arkadaşı olmanız gerekiyor. İlişkide beraber vakit geçirebilme yeteneğinizin olması gerekiyor. O yüzden tamamen aynı olmasa da hayata bakış açınızda ortak noktalar olması gerekiyor. Hayata bakış açısı diyorum çünkü bu beraber eğlenebilmeyi sosyalleşmeyi beraberinde getiriyor. Kocamla aynı iş yerinde çalışıyoruz, neredeyse 24 saatimizi beraber aynı çatı altında geçiyoruz ama birbirimizden bunalıp sıkılmıyoruz. Aksine birbirimizden ayrı bir şeyler yaptığımızda mutsuz oluyoruz. Diğerimiz yanımızda olmadığı için keyif alamıyoruz.

24 ağustos 2016 14:57


4. Bana gore en basta arkadas olmak gelmeli en yakin arkadasiniz olmali o kisi beraber eglenmeyi bilmeniz lazim dusunun ki hem eglenip saatlerce gulebiliyosunuz hem de istediginiz zaman opup koklayabiliyosunuz ikisini cok iyi yurutebilirseniz bence evlilige kadar yolu var cunku bi sure sonra yaslaninca seks bitiyo ve iki kelime edicek bi yol arkadasi kalmali geriye

24 ağustos 2016 15:31

5. benim için sabırdır. ne kadar aşık olursanız olun bir yerden sonra ilişki çok monotonlaşıyor ama siz ne istediğinizi bilir ve sabırlı olursanız tabi birbirinizi hala seviyorsanız bu ilişki devam edecektir.

24 ağustos 2016 17:21

6. İlişkiyi iki kişi yaşamak.

Bu kadar.

Buna bi mesajı beş kişilik beyin fırtınasıyla yazmamak, ama buse benim en yakın arkadaşım diye ilişkiye başkalarını dahil etmemek, ota boka sorunları çözsünler diye başkalarını araya sokmamak, tüm randevuları arkadaş gruplarıyla geçirmemek dahil.

Bir de, iki kişilik derken kendin hakkında dürüst olmak var. Zengin koca avcısı kız taktikleriyle insanlara otuz farklı kişilikle yaklaşmamak gerekiyor.

24 ağustos 2016 18:15

7. sevgi,sabır,güven, çaba. yeri geldiğinde bazı şeyler zarar görür bazen güven azalır o sırada devreye sabır, çaba, sevgi girer. Bazen sabır azalır o zaman da sevgi ve güven devreye girer. Bu döngü halinde devam eder bence. Çünkü hata yapmamak imkansız önemli olan hata yapıldığında gerisini telafi edebilmek.

ve her şeyin iki kişinin arasında kalması, ne hakkında tartışmış olunursa olunsun eğer hala birlikteyseniz insanlara onun hakkında kötü şekilde konuşulmamalı. bu sorunu sadece siz bilmelisiniz.

gerisi su gibi gelir ilişkide kendinize ait bi alan da olur, o kişi hem sevgiliniz hem en iyi arkadaşınız yeri geldiğinde de hem anneniz hem babanız olur

24 ağustos 2016 20:08


8. Monotonluğu kabullenmektir. tutkunun yerine sevgiyi, heyecanın yerine huzuru ve güveni koymaktır.

Hayat böyle kızlar, sonsuza dek kalbiniz güm güm atmayacak, bacaklarınız titremeyecek onu görünce, ama eğer uzun ve sağlıklı bir ilişkiniz olursa her gördüğünüzde içinizi büyük bir sevgi ve huzur kaplayabilir.

24 ağustos 2016 20:28

9. İletişim, empati, saygı ve bence 'işte ruh eşim' diyebilecek kadar karakter uyuşması. Karakter konusuna bu kadar özen göstermemin nedeni, uzun ilişkilerde sevgilinizin hayatınızdaki yeri çok olağan bir durum oluyor, hala aşık oluyorsunuz evet ama o kadar derinden hissetmiyorsunuz. Bu yüzden ilk önce ruh eşi olması lazım, aşkın geri planda kaldığı anlarda devreye arkadaşlık girebilmeli. Oturup gerçekten sohbet edebilmeli, onu da edemiyorsanız beraber yapmaktan hoşlandığınız aktiviteleriniz olmalı. Beraber yemek yapın, arkasından yürüyüşe çıkın, ne bileyim yapın işte.

24 ağustos 2016 20:49

10. Biri konuşurken diğerinin susması (gizlinot: kdjdldndldmd)

24 ağustos 2016 22:24