yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (1)

  1. çeşitli şekillerde yapılabilen, yüzün yaşlanmasını ve sarkmasını geciktirdiği iddia edilen masaj türü.

  nerelerde okuduğumu hatırlamıyorum, fakat erkeklerin cildinin daha az sarkmasının traş olmayla ilgisi olduğunu iddia eden yazılar vardı. traşa benzer şekilde cildi uyarmak için haftada 2 kere yaklaşık on dakikalık evde kendi kendine yapılan seansların önerildiğini hatırlıyorum.

  uzakdoğuda ise yüzü küçültme, inceltme yöntemi olarak da kullanılıyormuş.

  bunu seven bunu da sevdi: (gbkz: yüz yogası)

  13 mayıs 2014 19:14 13 mayıs 2014 19:18

  2. seramik kaşıkla yapılanı için (link: http://www.youtube.com/watch?v=dBd1gQeMkC0#t=287 buyrunuz.) kanal sahibi (gbkz: wengie) masaj sonrası yüzünün 3 mm küçüldüğünü iddia ediyor.

  13 mayıs 2014 19:17

  3. mutlaka hepimizin yapması gereken bir masaj çeşidi.

  geçenlerde (bkz: lisa eldridge) 'in yüz masajı videosunu izledikten sonra gaza gelip yapmaya başladım. Ve sonuçtan çok memnun kaldım. masajdan sonra cildim daha taze ve aydınlık göründü.

  (bkz: kiehl's midnight recovery concentrate ) kullandığım zamanlardaki gibi bir aydınlık oldu yüzümde.

  hatta bence (bkz: clarisonic mia) 'nın cilde bu kadar iyi geliyor olmasının sebebi de bence aslen yüze masaj etkisi yaratıyor olmasından kaynaklanıyor.

  Bu sayede yüzünüze sürdüğünüz ürünlerden de maksimum sonuç almış oluyorsunuz.

  Ayrıca inanılmaz bir rahatlamaya da sebep oluyor. pamuk çiçeği gibi oluyorsunuz.

  Ben şuanda bu masajı iki şekilde yapıyorum. 1. sadece günlük ürünlerimi sürerken uyguladığım kısa masaj. 2. ise cleansing oil dediğimiz ürünle yüzümü yıkamadan önce uzun süreli yaptığım masaj. bunu haftada 1 ya da 2 kere yapıyorum. masajdan sonra yüzümü yıkayıp gene masaj haraketleri ile de ürünleri uyguluyorum.

  daha sonra bu konuyla ilgili ayrıntılı bir blog yazısı yazmak niyetindeyim.

  girdi de adı geçen video da şu (link: http://www.youtube.com/watch?v=CdkgqXBXprY ->)

  8 ekim 2014 16:43


  4. yüz yogası yerine buna başladım. yüz yogasını düzenli yapmayınca kırışıklıklar artıyor bence.

  bir de yüzümü sürekli sıkıyorum zaten, üstüne yüz egzersizi yapınca daha da gergin hissediyorum.

  nasolabial bölgem gerçekten acayip kırıştı, botoks yaptırmayı düşünüyordum ama öncesinde yüz masajını denemeye karar verdim.

  ben (link: https://www.youtube.com/channel/UCg1JSC2F5yMSvKEEl4xt9Pg bu tatlışko kızla) yapıyorum, bir ay boyunca her gün 10 dakika kadar yapıcam bakalım.

  kırışıklıklara etkisi olmazsa bile beni rahatlatıyor ve cildi canlandırıyor.

  1 mayıs 2017 11:49

  5. (gizlinot: güncelleme entry'si) 1 mayıs'tan beri yapıyorum ve faydasını gördüm.

  öncelikle ben yüz yogası yapmaya üşeniyordum hep erteliyordum. ama yüz masajı acayip rahatlatıcı bir şey olduğu için hevesle yapıyorum. hala videolardan takip ediyorum ama biraz daha zaman geçince dizi karşısında yaparım.

  -nasolabial çizgilerimden şikayet etmiştim. gerçekten küçük bir bulldog gibi görünmeye başlamıştım, özellikle makyaj yapınca. baya etkisi oldu bir haftada. bi ayda neler olucak bakalım.

  - alın çizgilerim azaldı.

  - göz çevreme çok fazla masaj yapmadım şikayetim olmadığı için, değişim varsa da dikkatimi çekmedi.

  - yanaklarım zayıfladı, toplarlandı. yüz zayıflığından şikayet edenler yapmasın bence, bende ciddi bi fark var.

  bunun dışında sırtüstü uyumaya çalışarak, sigarayı ve şekeri azaltarak devam edeceğim.

  7 mayıs 2017 10:40

  6. Yaklaşık bir haftadır yapıyorum. Zaten makyajımı yağ ile çıkarıyordum o yüzden üşenmiyorum da. Ağız kenarı çizgilerim rahatsız ediyor beni bakalım şuan bi değişiklik yok ama umarım faydasını görürüm. 

  Bu girdiyi yazmamın asıl sebebi yüz masajıyla burun üstü siyah noktalarımdan kurtuldum resmen. Yağ ile masaj yapınca o inatçı minicik siyah noktalar elime gelmeye başladı. ay sıkılır mı bunlar derken bi baktım hepsi pıt pıt çıkıyo hem de nerdeyse hiç kızarıklık kalmadan. 

  Asıl amacından saptırsam da yüz masajına devam. 

  9 ekim 2017 00:27

  7. coronavirus öncesi, bir süredir ingiltere'de hype olan facegym'e gidiyordum, birkaç seans gittim, verdikleri egzersiz setlerini (gizlinot: çeşitli problemlere iyi gelen 4 adet mini stick) kullandım. işin özü onların da dediği gibi, yüzde kullanılmayan 40'a yakın kas var, yaş ilerledikçe kullanılmaya kullanılmaya bu kaslar sarkmaya sebep oluyor. masaj sayesinde kan dolaşımı hızlanıyor, kollajen üretimi artıyor ve hücreler yenileniyor. faydasını gördüğümü söylemeliyim. Ancak yüz masajından sandığım şey ponçik ponçik birşeyken, aslında yüz masajının basbayağı yüzümün mıncıklandığı, çekiştirildiği, yoğrulduğu birşey olduğu çıktı meydana. ne zaman facegym'den çıksam cildimin canlılığına ve gerginliğine inanamadım. Verdikleri sticklerle evde yapmaya çalışsam da çok nazik kaldım herhalde.

  1 haftadır cilt bakımımı yaptıktan sonra, çeşitli yağlarla (gizlinot: hepsinin başlığını açıp yazmak istiyordum ama şu ara High End nazileriyle hiç uğraşamam) masaj yapıyorum. normalde 3-4 damla yağı, cildime presleyerek sürüp, kafayı vurup yatardım. 1 haftadır göz altlarıma bol bol kuşburnu yağı sürüyorum (gizlinot: Amerikan başkanı dahil herkesi alarma geçirin, morfinli gibi duran dark circle'larımın rengi açıldı), ardından elime 7-8 damla yüz yağı alıyorum. Tüm yüzüme yayıyorum önce. Sonra çene hizamdan başlayarak, ortadan dışarıya doğru, orta sert şiddette masaj yapıyorum. Elmacık kemiklerime, alnıma, çeneme yaptığım masajlar, gerçekten ertesi güne daha canlı ve duru bir cilde uyanmamı sağlıyor 1 haftadır, ben de şaşkınım. Sabahları Ramazan davulu gibi uyanan ben, sıfır şişkinlikle uyanıyorum, ki yeme düzenim yada aldığım tuz miktarı falan değişmedi bu arada. Kullandığım yağlar aslında her zaman kullandığım yağlar. Sadece normalin 2 katı kadar kullanıyorum ama tuhaftır, emiliyor? Yani 3-4 damlayı yüzüme preslediğimde, sabahları sanat güneşi gibi Işıl Işıl yağlı uyanıyordum, ama 1 haftadır 7-8 damla yağı yüzüme geçirdiğim halde sabah fıstık gibi duru bir ciltle uyanıyorum. Toparlanmış ve gergin hissetmek de cabası. Üstelik uyanır uyanmaz.

  Yani facegym'in de faydasını görmüştüm ama o zaman evde yapmamı önerdikleri egzersizler, kendileri yaptıkları kadar etkili olmuyordu haliyle. Ama şu an kendi yaptığım beni aşırı mutlu edip rahatlatıyor. Facegym'e bundan sonra belki senede 2 kere giderim. 

  bence masajı cilt rutininize ekleyin. Nasıl bir his biliyor musunuz? hani tüm vücudunuza harika bir masaj yapılır da, vücudunuzda hiç kemik yokmuş gibi, yumuşacık ve çok rahatlamış hissedersiniz ya. Yüzünüz de masajdan sonra öyle hissediyor. senelerce nasıl kendimi bundan mahrum bırakmışım diyorsunuz. 

  Ben facegym'de öğrettikleri egzersizlerle beraber YouTube'da denk geldiğim bazı videolardan öğrendiğim masajları harmanlayarak, yaklaşık 10 dakika masaj yapmış oluyorum. Şu an çok uykum var ama sabah unutmazsam faydalandığım videoları link olarak eklerim. 

  Ay tutamıycam yapıcam valla, sıkı durun. "Arkadaşlar yaptığım egzersizleri çık sırmışsınız size link getirdim, yukarı kaydırın." oh be.

  (link: https://www.instagram.com/p/B7Dc4x6B0Gn/?igshid=5zayj1wgs5qk Facegym 1)

  (link: https://www.instagram.com/p/B_CX4Chh1XH/?igshid=124k2974k07ik facegym 2)

  (link: https://www.instagram.com/p/B8tUFgShd88/?igshid=6w1widr3qcdv Facegym 3)

  (link: https://www.instagram.com/p/B_HaOebBHnd/?igshid=dh8mtdtku2fs Facegym 4)

  (link: https://www.instagram.com/p/B_kiO8thJjA/?igshid=1vwach9uttcxi Facegym 5)

  (link: https://www.instagram.com/p/B_sQ8Tehcos/?igshid=1at42dps5l6sb Facegym 6)

  (link: https://www.instagram.com/p/B-CgJVzBhGv/?igshid=1of2om516ylrj Facegym 7)

  Facegym'in kendi instagram sayfasında (gizlinot: hatta tiktok'ta da sayfaları varmış) daha fazla egzersiz bulabilirsiniz. Bunlar seanslarda uygulanan hareketlerden bazıları. YouTube'dan yaptığım egzersizleri akşama doğru güncelleyeceğim. (gizlinot: çünkü 1 videodaki tüm egzersizleri kullanmıyorum. Kendime uygun olanları seçiyorum. Zaman içinde aynısını yapmanızı tavsiye ederim) 

  Hatırlatan süslülerime sevgiler. 

  3 mayıs 2020 01:22 3 mayıs 2020 13:56


  8. Kah ciplak (temizlenmis ve nemlendirici surulmus) ellerimle kah su yesim tasli aletle yaptigim memnun kaldigim masajdir

  Ben buzdolabinda tutuyorum. Daha iyi geliyor

  3 mayıs 2020 14:29

  9. Yüz masajını bir yıldır elimdeki yeşim taşlı masaj aletiyle yapıyorum ve şunu söyleyebilirim gerçekten işe yarıyor. Ben elmacık kemiklerimin çok daha belirgin olduğunu,göz altlarımın bununla masaj yaptıkça kendine geldiğini ve alnımdaki gerginliği aldığını söyleyebilirim. Yer çekiminin tersine çeneme yanaklarıma boyun bölgeme uyguluyorum her gün olmasa da haftada üç dört kez aklima geldikçe. Sabahları suratınızdaki şişliği alıp kendinize getiriyor tabii soğuk olmasının da etkisi var.

  15 mayıs 17:19

  10. Doğal kuvars taşından olan Face roller ve gua sha versiyonuyla arada bir yaptığım masajdır. Ben açıkçası yüzdeki çizgileri azaltma, gençleştirme etkisine vs inanmıyorum. Böyle şeylerin %99 oranda genetik yatkınlık olduğuna inanıyorum kişisel olarak.

  Peki bunların hiç mi işlevi yok? Yüzde hareketlilik gerçekleştirdikleri için mantıken yüzdeki kan akışını da hızlandırıyor ve yüzü canlandırıyor, çok da uzun süreli olmayan bir efekt veriyor bu benim gördüğüm kadarıyla.

  Nemlendiriciyi vs yüze sürdükten sonra kullanınca da güzel etki veriyor.

  Ben yukarı doğru hareketler olacak şekilde elmacık kemikleri, jawline, göz altı, alın, burun gibi yüzün her yerine kullanmaya çalışıyorum. Eminönü'nde dükkanı olan sertifikalı bir doğal taşçıdan set olarak 150 liraya aldım.

  Sonuç olarak ben büyük oranda keyif amacıyla kullanıyorum işlevsellikten ziyade. Kendime ayırdığım keyif günlerinde modumu yükseltiyor cildime hafif masaj yapmak. 

  ilgili medya:
  1
  24 mayıs 00:27