yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  1. çene bölgesinde kısmen doğal karşılanan ama (gbkz: hirsutizm) denilen ve androjen erkeklik hormonunun aşırı tüketilmesi sonucu ortaya çıkar.

  birkaç lazer çeşitiyle tedavisi mümkündür. lazer geçmişi çok uzun olmayan bir tedavi yönetidir; özellikle yüz kıllarında kullanılan bazı lazerlerin tüyleri azaltıcı değil, artırıcı özellikler taşıdığı görülmüştür. bunun için tedavi öncesi iyi bir araştırma yaparak, gidilen merkezin kaç çeşit lazere sahip olduğu teyit edilmelidir.

  tüy dökücü kremlerle de geçici olarak tüylerden kurtulmak mümkündür. geçici olarak tüylerden kurtulmak sağlanabilir. bu tür kremlerde önemle üzerinde durulması gereken konu, sağlık bakanlığı onayının bulunmasıdır.

  evde tercih edilecek en uygun yöntem sir ağda farklı cihazlardan daha verimlidir. zira tüylerin daha uzun sürede çıkmasını sağlar. ip yöntemi çok tercih edilmemesi gereken bir yöntemdir. Traş etmek tüylerin kalınlaşmasına ve artmasına sebep olur. ayrıca traş etmek kılın geriye dönerek tekrar deriye girerek apse oluşmasına sebep olmaktadır.

  lazer epilasyon'da tüm tüyler için lazer epilasyon merkezi ile konuşmak ve seans seans yerine tamamı için pazarlık yapmak maliyetin düşmesi açısından önemlidir.

  5 ağustos 2013 11:02

  2. beni cok cok uzen bir durum. (gizlinot: ben haziranda gelin oluyorum nereden cikiyo bu tuyler yaa :( :( ) umudum doktorlar en kisa zamanda gidecegim.

  29 ocak 2014 17:11

  3. tüyler inceyse tüy sarartıcı ile üstesinden gelinebilen olay. kullandıklarım arasından (gbkz: sesu)'nunki çok iyiydi. sadece sarartınca bile yüzünüz bir ferahlıyor, aydınlanıyor.

  29 ocak 2014 17:32

  4. Ergenliğimin ilk dönemlerinden beri muzdarip olduğum durum. Doktora görünmediyseniz yapmanız gereken ilk şey bu olsun. Zira hormonel bir rahatsızlığınız varsa, ilaç tedavisiyle bu tüylerden temelli kurtulmanız mümkün olabilir. Ancak benim gibi şanssızsanız (benimkiler bana anamdan yadigar), bu tüylerle uzunca bir süre muhatap olacaksınız demektir. Yüzdeki kalınca kıllar görsel olarak daha rahatsız edici olsa da kurtulması ince, uzun ve sık tüylerden daha rahattır. Lazer epilasyona olumlu ve hızlı tepki verirler zira. İnce uzun tüylerde ise lazer, düzenli uygulamada, 2-3 ay işe yarar maalesef. Hiç azalmadılar diyemem ama yüzümdeki sevimsiz şeyler ısrarla bir süre sonra geri geliyorlar. Ağdadan daha uzun idare ettiği ve var olan tüyleri kalınlaştırmadığı için lazeri tercih ediyorum. Yüzümde gözenek gözenek iz bırakacağından ve vereceği acıdan korkmasam iğneli epilasyona girişirdim. Ancak yüzümde iz kalmasını göze alacak kadar da rahatsız değilim bu tüylerden açıkçası.

  31 ocak 2014 05:18

  5. öncelikle kavramsal olarak yanlış olan başlık.

  insan memeli canlıdır insan tüylenmez, kıllanır.

  kıllanmanın en tipik sebebi arasında da böbreküstü bezi ya da hipofizer bozukluk vardır.

  bir işlem yapmadan önce ne olduğunu öğrenmek doğru olanıdır.

  31 ocak 2014 14:24

  6. Polikistik Over sendromunu akla getirmesi gereken oluşum.

  11 haziran 2014 22:16

  7. En sevdiğim şey, özellikle çene altımda oldukça çoğaldılar. Doktora gitmeyi de sevmem ama mecbur gideceğim anlaşılan :(

  11 haziran 2014 23:36

  8. Ben de çenemin altındaki tüyleri birkaç ay önce fark ettim daha önce ya yoklardı ya da dikkatimi çekmeyecek kadar azdı. İlginç olanı birkaç arkadaşım daha bu birkaç ay içinde yüzlerindeki tüylenmeden şikayetçi olduklarını ve bu tüylerin daha önce olmadığını söylediler. Sanırım bu tüylerin görünme ve insanin canını sıkma zamanı 22 23 yaş.

  12 haziran 2014 14:52

  9. Q switch lazer diye bir yöntem var, çok siyah olmayan killari inceltiyor ve sarartiyor. En yakin arkadaşım yaptiriyodu kizin biyiklari bile sapsari olmuştu. Yok etmek ve tek tuk kalmasi yerine bu yöntem daha mantikli geldi. Ben de başlayacağım önümuzdeki ay, gelişmelere göre edit yaparim.

  29 ocak 2015 17:00

  10. Bir arkadaşımın yüzündeki 3-5 tüyü kafasında büyütmesiyle sonuçları korkunç hale gelen durum. Yüzündeki 3-5 tüy için lazer epilasyona başladı. Yaklaşık 10 seans oldu diyordu. Ama o 3-5 tüy, olmuş 35-40 tüy. Hatta tüy denemez artık onlara. Ziyadesiyle kalınlaşmışlar.Gördüğümde inanamadım. Lazer epilason yaptırdığı merkezdeki doktoru, devam etmekten başka yapılabilecek birşey olmadığını söylemiş. Bütün yüzünü sarmasını bekleyecek sanırım uygulamayı kesmek için. Yani diyeceğim o ki, 3-5 tüy herkeste olur, ne olur büyütmeyin kafanızda. Sarartıcı kullanın, tek tük ise cımbızla hallediverin. Gözümün önünden gitmiyor yüzü kadıncağızın

  17 ağustos 2015 21:11