yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (0)

  1. bir genelleme yapmayacağım ama deneyimlerimden bahsedeceğim. benim 1 yıla yakın bir ilişkim oldu. biz kendimizi kadın erkek eşit diye yırtıyoruz ya. karşınızda ki erkek hıhı dese bile artık bilinç altı mı desem ne desem aklında hep kadının yeri erkeğin yeri farklı diye bir çıkarım yapıyor (herkes için demiyorum ama çoğunluğu ben böyle görüyorum). ama avrupalıların normali eşitlik. size saygı gösteriyorlar. rahatlar ki benimde rahat bir düşünce tarzım var. ayrılıklarda çirkinleşmiyorlar. siz istediğiniz sürece hayatınızdan çıkmıyorlar. yani ayrıldık iyi güzel arkadaşız ama yeni sevgili bulduğum gibi sileyim değiller.

  din, kültür farkı eğer ikinizde farklı kültürlere açıksanız hiç bir sorun olmuyor. mesele bir konuda sizin oralarda nasıl oluyor diye sorduğunda çok farklı olsa da yargılamıyorlar. en fazla şaşırıyorlar.

  4 ocak 2016 11:27

  2. bir akrabamı 6 yıl önce yabancı bir damada gelin verdik. valla uzak mesafe olmadı çünkü beraber california'da yaşamaya başladılar. iki tane de çocukları var. allah bozmasın. dıştan iyi hoş gözüküyorlar yani. din kısmını ise bilmiyorum cidden. ama insan anlaşabildikçe bunların çok bir önemi olmuyor sanırım. birbirlerini bulmuşlar diyebiliriz.

  4 ocak 2016 22:27

  3. Bir sürü gayet eğitimli kültürlü medeni (!) türk erkeğiyle ilişki yaşayıp sonra yabancı biriyle evlenmiş birisi olarak diyorum ki, türk kızları resmen harcanıyor türk erkeklerinin elinde. Bu konuda daha detaylı bilgi için (link: http://www.suslusozluk.net/n/179479/ şu) girdime bakabilirsiniz.

  Kendi ilişkimden ve ilişkim olmayan arkadaşım olan yabancı erkeklerden edindiğim en önemli tecrübe (yabancı erkek derken beyaz ırka mensup Amerikalı ve Avrupalı erkeklerden bahsedeceğim çünkü diğerleriyle ilgili tecrübem yok) yabancı erkeklerin türk erkeklerinden çok daha dürüst olması. Aldatma yalan dolan işine girerlerse eğer artık kızı sevmedikleri için giriyorlar. daha fazla seks yapmak veya ego tatmini için değil. zaten iş oraya gelmeden çoğu bitiriyor ilişkiyi açık ve net bir biçimde.

  Kıskanmıyorlar diye düşünülür hep ama gayet de kıskanıyorlar kıskanılacak bir durum olduğunda. Kızın normal arkadaşlarıyla takılması, erkek bulunan ortamlara girmesi veya kendisine asılan bir erkeği reddetmesi kıskanılacak bir durum değil onların gözünde sadece. Kendileri aldatmadığı için kızlardan da beklemiyorlar. türk erkeklerinin gözü dışarda olduğu için kişi kendinden bilir işi hesabı hiç bir kıza güvenemiyorlar.

  4 ocak 2016 22:49


  4. bence kültür din vs bahane. iki taraf da istiyosa ve karşı tarafa saygılıysa bence aşılamayacak bi problem yok. açılın dünyaya kızlar korkmayın (gizlinot: swh)

  bu arada iskandinav beyler eqlesin ;))) (bkz: sarışın erkek severler derneği)

  5 ocak 2016 01:01

  5. koooskoca erasmus partisinde bir türkün benden hoşlanması sonucu yaşayamayacağıma karar verdiğim ilişki. oysa ki polonyalı sanmıştı hepsi beni. beğenmediler zaar.

  2 ekim 2016 23:10

  6. denemeden ölmek istemediğim ilişkidir.

  beni türk erkeklerine emanet etmeyiniz.

  2 ekim 2016 23:42

  7. misunderstanding bolca oluyor (gizlinot: kendimden değil arkadaşımdan biliyorum )

  3 ekim 2016 01:11


  8. ailelerin, arkadaşların vb işin içine girdiği görece ciddi ilişkiler için konuşuyorum, sevgilinizle ikinizin de anadili olmayan üçüncü bir dil konuşuyorsanız birbirinizin ailesiyle ya da arkadaşlarıyla iletişim kurmakta zorluk yaşayabiliyorsunuz. ama o da "ferhat aşkı için dağları delmiş, ben flemenkçe (attım) öğrenmişim çok mu" motivasyonuyla çözülebiliyor.

  gerçi arkadaşlar kısmını geri alıyorum, gitsin ingilizce öğrensin köpoğlusular. aileyle kendi dillerinde konuşun ama, hem büyüklere saygı hem de kafadan 10 sempati puanı...

  3 ekim 2016 20:32

  9. kendi ilişkim için konuşmam gerekirse hayatım boyunca yaşadığım en güzel ilişkidir.

  sigara içmenize kızdığı için, zararlı olduğunu vurgulamak adına kendi çapında kurabildiği "sigara çok şerefsiz" cümlesiyle sizi dakikalarca güldürendir.

  "hoşbulduk" kelimesini öğrendikten sonra girdiği her yerde hoşgeldin denmesini beklemeden "hoşbulduk" demesi, bunu her yaptığında kendisini daha çok sevdirmesidir.

  14 ekim 2016 17:26

  10. arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla bunu bir kere deneyimleyen yurdum kadınları, bir daha yurdum erkekleri ile birlikte olmak istemiyor. ya da kadın erkek meselelerinde kendini aşmış bir türk erkeği bulmaları gerekiyor.

  11 mayıs 2017 14:09