yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (8)
  • medya (2)
  4

  1. Yves rocher’nin yeni çıkardığı ve vaadleri güzel olan şampuan.

  Vaadleri nedir derseniz, dış etkenlerden kaynaklanan yıpranmaları azaltmak ve saçın daha az yağlanmasını sağlamak. Zaten alt başlığı detox micellar şampuan olarak geçiyor. Benim gibi 1-2 günde yağlanan saçlara sahipseniz vaadleri çok çekici, dolayısıyla ilk gördüğümde denemek için aldım. Henüz birkaç kez kullandım ve gözlemlerime gelecek olursam,

  1-ilk yıkadığınızda bile saçlarınız gıcır gıcır oluyor, yani tam anlamıyla. Cama parmağınızı bastırırsınız da gıcır bir his olur ve ses çıkar ya, işte o his. Bu sebepten saç kremiyle kullanılması gerektiğini düşünüyorum. 

  2-saçımda dökülme, yıpranma, sertleştirme gibi olumsuz etkisi olmadı.

  Peki en önemli husus olan saçların yağlanmasını azaltıyor mu derseniz henüz bu konuda bir değişim göremedim, bir kutuyu bitirince buraya edit gelecek.

  Edit: bir kutuyu bitirmiş bulunuyorum. Üstte yazdıklarım hala geçerli ve ben bu şampuanı çok sevdim, indirimde mutlaka alacağım. Saçınızı yumuşacık yapıyor. Bende yağlanmayı ancak yarım gün kadar geciktirdi ama bu da fena değil.

  ilgili medya:
  1
  9 ocak 01:22 21 şubat 00:38

  2. Ben ilk kez bir yves şampuanından memnun kaldım. Kokusu güzel, temizliği güzel, yağlanma süresini uzattı. daha ne isterim :)

  11 ocak 22:36 14 ocak 20:51

  4

  3. Ürün 300 ml ve indirimde yaklaşık 25 tl'ye bulunabiliyor. Hakkında çok az girdi var ama çok güzel bir şampuan bence. güzel temizliyor, ilk defa bir şampuan saçlarımın yağlanmasını geciktirdi. Bundan önce urtekram markasının bir şampuanını kullanıyordum ve saçlarım 2. gün yağ içinde kalıyordu, bu şampuandan sonra ikinci günü de çok rahat geçirebilmeye başladım. Üstüne saçlarım da hacimlendi bir dolgunlaştı sanki. Beni asıl fetheden şey ise dökülmemi gerçekten azalttı, elimi her atışımda oluk oluk saç gelirdi önceleri. Tek eksisi sertleştiriyor ama bence değer. Bir süre yollarımız ayrılmayacak gibi duruyor bu ürünle.(gizlinot: swh)

  9 şubat 02:46

  4. bir alışverişimde hediye edilmişti ve bence vaatlerini yerine getiriyor.

  banyodan çıkınca saçım yumuşacık oldu ve çok daha sakin duruyor kokusu da benlik olmasa da sevimli, bana jelibonu anımsattı. saçın yağlanmasını da ciddsn geciktiriyor. bitince alır mıyım? almak isterdim ama öğrenciyim ve maalesef şampuana 30 tl veremeyeceğim için alamam.

  edit: bi de saçımda eskiden bukleler vardı ama kabarmasından artık göremiyodum sayesinde görebilmeye başladım. başarılı bi şampuan

  29 nisan 19:19 29 nisan 19:20

  3

  5. Bir alışverişimde hediye olarak verildi ve acaba saçımı döker mi endişesiyle kullanmaya başladım. Henüz herhangi bir dökülme gözlemlemedim, şampuana alıştıkça gözlemleyeceğimi düşünmüyorum.

  Kokusu şişeden kokladığımda daha çok hoşuma gitmişti, yıkarken biraz yoğunlaştı ama iyi bir şekilde duruladıktan sonra baskın bir koku kalmadığı için memnunum.

  Saçımda herhangi bir matlık yaratmadı, kepek oluşumu gözlemlemedim.

  Mutlaka saç kremiyle kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Suyun altında bile saçlarımın arasından parmaklarımı geçiremedim, belki saçım henüz şampuana alışmadığı içindir.

  Şişenin bitiminde editleyeceğim.

  Edit: Süslüler maalesef şişenin bitmesini bekleyemedim. Yukarıda bir süslünün bahsettiği yıkarken saça dokununca, cama parmağı sürtünce çıkan gıcırdama sesi bende de gerçekleşti. Parmaklarımı saçlarımın arasına geçirememe durumu devam etti. İlk başlarda matlaştırmasa da yaklaşık 1 aylık kullanımdan (yaklaşık 2 parmak kadar azalma oldu üründe) sonra matlaştırdı ve bebek saçlarım her daim elektrikliydi, yatıştıramadım bir türlü (sprey ya da köpük kullanmayı tercih etmiyorum). Bu şekilde devam etmek istemedim ve bugün itibariyle şampuanımı değiştirdim. Normalde 2 günde yağlanan saçlarım ürünü kullandıktan sonra 2.5 günde yağlanıyordu tek artısı oydu bana göre. Dökülme ve kepek sorunuyla kullandığım süre boyunca karşılaşmadım.

  3 mayıs 00:39 27 mayıs 21:23

  5

  6. 1 aydır ilk kez kullanmaya başladım gelelim yorumlara:

  saçlarım sabah yıkayıp çıktığımda akşama yağlanan cinsten oldukça ince telli ve cansız saçlar. test etmek için saçlarımı bir gün yıkamadım ve 2.gün akşam yağlandığını gördüm. tekrar aynı testi yaptığımda aynı sonucu aldım. benim için çok büyük gelişme oldu bu.

  9 günlük tatilin 6 günü denizden çıkmadım. buna rağmen deniz sonrası duştan çıktığımda saçlarımı yumuşacık yapti, ayrıca kremi de kullanıyorum. bir önceki girdimde saçlarımı asla uzatamadığım konusundaki üzüntümden söz ettim. şampuan ve krem birlikte su an fena gitmiyorum. umarım bu sefer de hevesim kursağımda kalmaz.

  olumsuz olarak, kepek gibi ama tam olarak değil bunu siyah kıyafet giydiğimde fark ediyorum beyaz beyaz dökülme yapıyor sanki derimi kurutuyor ama yağlanmayı engellemesi bunu da katlanır kılıyor.

  18 haziran 23:03

  1

  7. Yves rocher alışverişimde hediye olarak verildi. Yaklaşık olarak 2 ayda anca bitirebildim. Ürün 300 ml. Dipleri yağlanmaya müsait, saç uçları boyalı ve kuru saça sahibim. Sles ve sls içeren şampuan kullanamıyorum. Diplerimde ağrı yapıyor. Bu şampuan da sls içermiyor. Bu şampuan için pril ya da fairy etkisi yapıyor diyebilirim. (gizlinot: Swh) ilk birkaç yıkamada saçlarımı gıcır gıcır yıkadı, baya yağını aldı. Ancak bu bana çok kötü dönüş yaptı. Saçlarım aşırı kurudu, yağlanması için 3 4 gün bekledim hatta. Bu durum yaklaşık 2 hafta devam ettikten sonra normal hale döndü saçlarım. Ben zar zor bitirdim ürünü, kullanırken nefret ettim. Şans verdim, ileride fikrim değişir diye. Ancak böyle bir durum olmadı. Güncel fiyatı 30 civarında. Bu fiyatı bile hak etmiyor. Üründen nefret ettim, almam tekrardan. Saçlarınız benim gibiyse önermiyorum süslüler.

  16 ağustos 18:15

  8. Saçları gerçekten temizliyor parlatıyor bunu fark ediyorsunuz kokusu da fena değil ama benim ince telli düz saçlarımın çok çabuk yağlanmasına sebep oldu hatta 5-6 saate diyebilirim ayrıyeten hacimsiz ve ağırlaşmış saç görüntüsünü sevmediğimden bu çöpe gidiyor

  8 eylül 03:52

  9. Paraben, silikon, colorant içermeyen güzel bir şampuan. Kokusu fena değil, saçı güzel temizliyor. Tek bir sorun var o da saç kremi olmadan kullanamıyorum. Saçları çok gıcır gıcır yapıyor ve durularken parmaklarım saçların arasından geçemiyor. Tam olarak durulamadan önce saç kremi sürüp bekliyorum.

  27 eylül 23:35